NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova NBA bas postala nevidjeni cirkus, gotovo sve ekipe su izmenjene do neprepoznatljivosti , cak i neki "levi" igraci dobijaju neke bizarne i astronomske ugovore, i to u ovoj recesiji kada kriza sve vise steze, ovi bizarni ugovori i ovo upumpavanje para tako smrde na neke mucke na najvisem nivou.
Trenutno je u prelaznom roku potroseno oko 2 milijarde dolare (a tek je pocelo) , sto kod jednog normalnog coveka moze izazvati samo prezir i gadjenje, narocito u Americi gde oko 50 miliona ljudi zivi ispod granica siromastva i maltene hrane se u javnim kuhinjama, gde gotovo trecina stanovnistva nema nikakvu zdravestvenu i socijalnu zastitu ...........stvarno bizarno i jezivo.
 
Ova NBA bas postala nevidjeni cirkus, gotovo sve ekipe su izmenjene do neprepoznatljivosti , cak i neki "levi" igraci dobijaju neke bizarne i astronomske ugovore, i to u ovoj recesiji kada kriza sve vise steze, ovi bizarni ugovori i ovo upumpavanje para tako smrde na neke mucke na najvisem nivou.
Trenutno je u prelaznom roku potroseno oko 2 milijarde dolare (a tek je pocelo) , sto kod jednog normalnog coveka moze izazvati samo prezir i gadjenje, narocito u Americi gde oko 50 miliona ljudi zivi ispod granica siromastva i maltene hrane se u javnim kuhinjama, gde gotovo trecina stanovnistva nema nikakvu zdravestvenu i socijalnu zastitu ...........stvarno bizarno i jezivo.

Pomesao si nesto, recesija nije u Americi, nego u Brazilu i Rusiji; Amerika se razvija i pored komunjarske vlasti besmislenog Obame, a u profesionalnom sportu je sve vise i vise para, profesionalni sport generise jos vise radnih mesta, sto direktno ili indirektno, i odlicno je sto vise tih para odlazi na plate igraca.
 
Poslednja izmena:
Amerika je u mnogo goroj recesiji i od Rusije i od Brazila , vec decenijama Amerika nista ne proizvodi, vec samo stampa dolar kao Vecernje novosti i krlja ga u vojnu industriju.
U Americi zivi vise sirotinje nego i u Brazilu i Rusiji zajedno, a da ne pominjem to da je Amerika drzava koja ima ubedljico najvise zatvorenika po glavi stanovnika.

Inace sportisti tamo su samo obicni klovnovi koji su tu da zabavljaju mase i glorifikuju taj destruktivni morbidni poredak.

Recimo dobar primer je onda (dal prosle ili pretprosle godine cini mi se) kada je u Ohaju policija ubila onog crnog momka i kada je u tom mestu prakticno celokopuno crnacko stanovnistvo (a dobar deo i belaca i ostalih) izaslo na ulice da protestvuje i trazi pravdu, a bas te veceri su u plej ofu u tom istom Ohaju igrali Klivlend i Cikago, naravno nikom od igraca (koji su vecinom crnci) nije palo na pamet da uopste iskaze bilo kakav gest makar simbolicne podrske tim ljudima (kao sto su recimo americki sprinteri na olimpijadi 1968. pokazali podrsku Pokretu za prava crnaca onim uzdignutim pesnicama u vis , kada im se prikljucio i onaj beli australijski sprinter osvajac srebrne medalje, sto je izazvalo odusevljene), znaci kao nista da se ne desava, vec Lebron i kompanija tu salutiraju americkim vojnicima (koji su preko 90% beli) i koji su se tek taze vratili iz Iraka i Afganistana nakon sto su isli malo tamo da ubijaju lokalne zene i decu.
 
Amerika je u mnogo goroj recesiji i od Rusije i od Brazila

Ne, nije.

- - - - - - - - - -

U Americi zivi vise sirotinje nego i u Brazilu i Rusiji zajedno,

Mozda u tvojim snovima.

- - - - - - - - - -

Amerika nista ne proizvodi,.

Amerika je najveci proizvodjac, najvece trziste, i bez premca najveca ekonomska sila, drzava u koju svi zele da dodju zbog zivota, para i slobode.

- - - - - - - - - -

Inace sportisti tamo su samo obicni klovnovi koji su tu da zabavljaju mase i glorifikuju taj destruktivni morbidni poredak.
.

Mozda su klovnovi, ali sposobni klovnovi koji zaradjuju u skladu sa svojim sposobnostima, za razliku od mase besmisljenjakovica iz srednje klase po Brazilu i Rusiji, koji ni pertlu ne umeju da zavezu.

- - - - - - - - - -

Recimo dobar primer je onda (dal prosle ili pretprosle godine cini mi se) kada je u Ohaju policija ubila onog crnog momka i kada je u tom mestu prakticno celokopuno crnacko stanovnistvo (a dobar deo i belaca i ostalih) izaslo na ulice da protestvuje i trazi pravdu, a bas te veceri su u plej ofu u tom istom Ohaju igrali Klivlend i Cikago, naravno nikom od igraca (koji su vecinom crnci) nije palo na pamet da uopste iskaze bilo kakav gest makar simbolicne podrske tim ljudima (kao sto su recimo americki sprinteri na olimpijadi 1968. pokazali podrsku Pokretu za prava crnaca onim uzdignutim pesnicama u vis , kada im se prikljucio i onaj beli australijski sprinter osvajac srebrne medalje, sto je izazvalo odusevljene), znaci kao nista da se ne desava, vec Lebron i kompanija tu salutiraju americkim vojnicima (koji su preko 90% beli) i koji su se tek taze vratili iz Iraka i Afganistana nakon sto su isli malo tamo da ubijaju lokalne zene i decu.

Besmisleno baljezganje. Srbija i Rusija su 60 puta vise policijske drzave od USA, a Brazil je jedan takav strava i uzas da je za njih biti policijska drzava nedosanjani ideal. Segragacija je isto tako 56 puta veca.
 
Poslednja izmena:
Durent odlucio da potpise za GSW. Ovim ce imati strasnu spoljnu liniju, Kari, Thompson i Durent . Dalas je za max ugovor doveo Barnsa iz GSW. Ocigledno zeli titulu i tim GSW je apsolutni favorit sledece sezone. Ugovor je potpisao na 2 god za 54 miliona dolara ali sa plejer opcijom za drugu godinu kada ce verovatno traziti visegodisnji maksimalni kada se kap poveca.

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2016&mm=07&dd=04&nav_id=1151283

Obracanje Durenta navijacima

Pismo Kevina Durenta:

"Ovo su bile najizazovnije nedelje mog života kao profesionalca. Shvatao sam da sam se našao na raskršću sopstvenog razvoja kao igrača i kao čoveka i da su ispred mene bili izuzetno teški izbori. Ono što nisam iskreno shvatao, ipak, bio je raspon emocija sa kojima ću se suočiti na tom putu.

Moj prvi zadatak tokom odlučivanja bio je da procenim kako ću moći da nastavim da se igrački razvijam. To me je uvek vodilo ka pravim izborima. Isto tako, u momentu sam kada je podjednako važno naći priliku koja će mi omogućiti da se razvijam i kao čovek. To podrazumeva odlazak iz trenutne udobnosti i selidbu u novi grad, u zajednicu koja nudi najveći potencijal za moj doprinos i za lični napredak.

Sa tom svešću, odlučio sam da odem u Golden Stejt Voriorse.

Rođen sam u Vašingtonu, ali me je Oklahoma zaista 'odgojila'. Naučila me je toliko stvari o porodici, ali i o tome šta znači biti čovek. Nema reči kojima bih mogao da opišem šta su mi sve značili ova organizacija i ova zajednica, kao i šta predstavljaju u mom životu i u mom srcu. Tako će biti zauvek. Uspomene i prijateljstva su nešto što prevazilazi ovu igru. Ti neprocenjivi odnosi učinili su ovo promišljanje toliko izazovnim.

Zaista me boli to što znam da ću mnoge razočarati ovim izborom, ali verujem da radim ono za šta mislim da je ispravno u ovom trenutku karijere i života.

Nedostajaće mi Oklahoma i uloga koju sam imao u razvitku tog sjajnog tima. Zauvek ću čuvati odnose koje sam izgradio unutar organizacije, sa prijateljima i saigračima sa kojima sam odlazio u 'rat' na terenu tokom devet godina. Isto tako, pamtiću i odnose sa navijačima i ljudima iz ove zajednice. Uvek su mi pružali bezuslovnu podršku i ne mogu biti zahvalniji za sve što su značili za moju porodicu i za mene lično", napisao je Durent u ličnom pismu.



http://mondo.rs/a917950/Sport/Kosarka/Kevin-Durent-odlucio-Ide-u-Golden-Stejt.html
 
Poslednja izmena:
Bolje kod "nas" da je prešao. Navodno su mu obećali da će Universal Studios nazvati novu vožnju u svom zabavnom parku Durantula ako potpiše za "naše". Mada, čuo sam i da on zapravo ne voli taj nadimak.
 
Ja i nisam tako ubedjen da ce to bas sve funkcionisati kako treba, ipak mislim da Durent tu malo narusava hemiju i fizionomiju ekipe.
Tesko da ce biti dovoljno lopti i protagonizma za sve, tako da nije iskljuceno da ce neko napustiti ekipu.
 
Bogut je iz GSW otisao u Dalas dok je zamena Paculija . Ovaj potez Durenta specifican je po tome sto je GSW formirana ekipa, prvi favoriti bi bili i bez njega tako da on ide na sigurnu varijantu osvajanja titule. Na drugoj strani GSW je imao prostora za njegov angazman u ovom trenutku jer Kari nema preveliki ugovor tacnije moze se reci i osrednji za prilike u NBA imali su prostora koji su dodatno oslobodili odlascima Boguta i Barnsa.
Ocigledno zele da dominiraju u narednim godinama.
Na Zapadu nemaju vise rivale jer OKC je sada znacajno slabiji i nema tim za titulu mada ce imati respektabilan sastav predvodjen tandemom Vestbruk-Oladipo a imaju prostora da nekoga angazuju. SAS je doveo Gasola, Dankan se penzionisao mislim da ce biti slabiji usled toga ali opet verovatno medju 3 ekipe.
Ekipa koja bi mogla biti glavni kandidat za drugo mesto Zapada su Klipersi koje su prosle sezone pratili pehovi .
Od ostalih mogao bi se ocekivati proboj Minesote, mislim da njihovo vreme dolazi i da treba da naprave neki dobar trejd koji bi ukljucio Rubia i Pekovica u zamenu za nekog iskusnijeg igraca spolja koji bi im pomogao.
Dalas ostaje gde je i bio, Barns bi mogao biti bolje resenje u odnosu na rovitog Parsonsa jer u GSW je imao sporednu rolu a ovde bi mogao da pokaze mnogo vise i imace motiv. Bogut je bolji od Paculije.
Nece biti velikih pomeranja ni drugih ekipa prema trenutnim sastavima, Hjuston je oslabljen ali i sa ovim timom mogu opet biti osmi.
Na Istoku bice jaci Indijana i Njujork ali Klivlend i dalje ostaje dominantan.
 
Sledece godine se opet povecava cap, taman za toliko koliko ce da povecaju Karijev ugovor godisnje, tako da je velika cetvorka Durant, Kari, Thompson i Grin osigurana sa ugovorima.


Jedino sto je Durant mogao da dobije i mnogo vise, ali ocigledno mu je titula bila prvi motiv.
 
Bogut je iz GSW otisao u Dalas dok je zamena Paculija . Ovaj potez Durenta specifican je po tome sto je GSW formirana ekipa, prvi favoriti bi bili i bez njega tako da on ide na sigurnu varijantu osvajanja titule. Na drugoj strani GSW je imao prostora za njegov angazman u ovom trenutku jer Kari nema preveliki ugovor tacnije moze se reci i osrednji za prilike u NBA imali su prostora koji su dodatno oslobodili odlascima Boguta i Barnsa.
Ocigledno zele da dominiraju u narednim godinama.
Na Zapadu nemaju vise rivale jer OKC je sada znacajno slabiji i nema tim za titulu mada ce imati respektabilan sastav predvodjen tandemom Vestbruk-Oladipo a imaju prostora da nekoga angazuju. SAS je doveo Gasola, Dankan se penzionisao mislim da ce biti slabiji usled toga ali opet verovatno medju 3 ekipe.
Ekipa koja bi mogla biti glavni kandidat za drugo mesto Zapada su Klipersi koje su prosle sezone pratili pehovi .
Od ostalih mogao bi se ocekivati proboj Minesote, mislim da njihovo vreme dolazi i da treba da naprave neki dobar trejd koji bi ukljucio Rubia i Pekovica u zamenu za nekog iskusnijeg igraca spolja koji bi im pomogao.
Dalas ostaje gde je i bio, Barns bi mogao biti bolje resenje u odnosu na rovitog Parsonsa jer u GSW je imao sporednu rolu a ovde bi mogao da pokaze mnogo vise i imace motiv. Bogut je bolji od Paculije.
Nece biti velikih pomeranja ni drugih ekipa prema trenutnim sastavima, Hjuston je oslabljen ali i sa ovim timom mogu opet biti osmi.
Na Istoku bice jaci Indijana i Njujork ali Klivlend i dalje ostaje dominantan.

Nije se Dankan ,penzionisao , ja mislim da on jos nije ni spreman a ni ne zele u igracku penziju i zadovoljice se makar sporednom ulogom u timu , cak me ne bi iznenadilo da i promeni klub.
Inace Djinobili produzio ugovor.

U svakom slucaju bice itekako tumbanja i promena odnosa snage medju timovima, jer gotovo svi timovi su ispretumbani i izmenjani do neprepoznatljivosti, mada sto se tice Zapada da, trebalo bi opet Golden Stejt i San Antonio da vode glavnu rec.
 
Bice jos zanimljivo do kraja prelaznog roka, na Zapadu je manje vise sve jasno ali izgleda da Klivlend planira odgovor na ovaj potez GSW pa se spominje da bi ih Vejd pojacao i da je vec neki kontakt uspostavljen a pominje se i moguci trejd Lav za Kazinsa.
Vestbruku ostaje jos godinu dana ugovora sa OKC i plan je da ga vezu duzim ugovorom ali ukoliko se ne dogovore moguc je i trejd.
Sto se tice Dankana prema stranim izvorima je blizu odluke da se povuce .
Jasno je da Zapad ce izgubiti draz koju je imao prethodnih godina gde je bilo nekoliko izjednacenih ekipa a sada jedna koja je apsolutni favorit i pored njih bice samo dve LAC i SAS kao konkurentne dok ce ostali biti iza njih OKC, Dalas, Memfis i verovatno Portland, Hjuston, Minesota.
Ukoliko se nesto senzacionalno ne desi u odnosu snaga smesi se i trece finale uzastopno Klivlend -GSW.

http://www.complex.com/sports/2016/07/dwyane-wade-private-jet-cavs-lebron-james-dan-gilbert?utm_campaign=complexmag&utm_source=twitter&utm_medium=social
 
Ja i nisam tako ubedjen da ce to bas sve funkcionisati kako treba, ipak mislim da Durent tu malo narusava hemiju i fizionomiju ekipe.
Tesko da ce biti dovoljno lopti i protagonizma za sve, tako da nije iskljuceno da ce neko napustiti ekipu.
Nema tu sta da funkcionise,predjes pola i sutas za 3 :lol:

- - - - - - - - - -

Uzme top 5 igrac na svetu u ekiou koja je upravo oborila rekord po broju pobeda u sezoni. Bas mi je jadan potez...
Jeste...

- - - - - - - - - -

Ima puno promena,al sustinski nista bitno.

Istok i dalje ostaje smejurija,tako da ce Lebron verovatno igrati i sedmo finale za redom.
 
Zagorac potpisao za Lejkerse.
Mislim da je napravio dobar potez, ako se uzme u obzir da će tamo biti praktično nateran da fizikalije dovede do sbog maksimuma, a to je trenutno ono što mu u ovoj fazi treba.
Ako ništa vratiće se kao mnogo bolji igrač.

Sto se tiče Duranta i GS, nisam uopste ubedjen da će to biti dobro.
Trojica besomučnih šutera, uz njih epizodisti svi odreda uglavnom potrošači lopti.
Malo im je jedna lopta, a hemija ekipe će biti nepovratno pokvarena.
Ako klivlend dovede nekog korisnijeg i s manjim egom od Love-a, titula će ostati tamo.
Opet ko zna, prelazni rok se tek rasplamsava, biće tu još svašta, Veliki novci su u igri, neko je zavrteo točak, a videćemo gde će stići

- - - - - - - - - -

Evo i David West potpisao za Wariorse,prica se da hoce i Ray Allena :D

Hahahha pa ovo ce postati veca sprdnja od Miami Shita 2011

Kako ja to vidim, onda će po svoj prilici Kary otići.........
 
Kakav Zagorac za Lejkerse... Zubac je otisao tamo.

CmofEuUWYAE_pgc.jpg


Zagorac ce verovatno naredne sezone, ove nije hteo kod Covica a u Partizan mu nece menadzer.
 
Klivlend bi trebalo da se pojaca u reketu, posebno nakon odlaska Mozgova a Kazins bi bio pravo resenje ukoliko Kingsi budu prihvatili trejd za Lava.
Otisao je i rezervni plej Delavedova a pominje se i verovatan odlazak Smita koji ocekuje jaci ugovor , Dzeferson se penzionisao tako da ce morati malo da popune sastav ali kljucno je da pokusaju angazovati Kazinsa kao dominantnog centra i da angazuju dva tri solidna igraca role.
GSW ce biti najslabiji u reketu jer igraju uglavnom sa cetiri igraca koji se oslanjaju na sut i krecu oko perimetra pa im se jedino mogu suprostaviti homogenom igrom sa akcentom na igru u reketu i prodore spolja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top