Навијачи страних клубова

Au koliko ti *****s sinko to nije normalno...Celzi je pre Abramovica bio osrednji klub,koji je tumario negde na sredini tabele. Bili su na rangu ostalih premijer ligasa iz Londona - Fulama,Vest Hema,Milvola,Totinhema. A to da za njih navija aristokratija ti je jos jedna idiotarija. Pa kako ce takozvane aristokrate da napune stadion od 45.000 ljudi. A Hed Hantersi su sigurno aristokrate a ne londonska sirotinja...
A Partizan je smesan klub,uvek je bio ispod Zvezde,***** ti to da si godinama slabiji od rivala,ako izuzmemo ovaj kratak period ( sumnjive) dominacije Partizana...

Partizan je bio nadmocniji od zvezde do negde kraja 60-ih godina, do tada smo bili veci klub sa vise pobeda u derbijima, vise evropskih utakmica, vise titula itd

Od tada pocinje zvezdina dominacija
 
Znaci mozes da navijas iskljucivo za klub iz svog mesta, ili bar okoline?
I navijaci su samo oni koji idu na utakmice? Sto bi po toj logici znacilo da veliki klubovi sa milionima navijaca sirom sveta ustvari imaju mnogo manje navijaca, u stvari stotinak hiljada koji redovno idu na stadion.
Ok, donekle se slazem da je navijac u punom smislu te reci neko ko ide redovno na utakmice, peva pesme itd. A neko ko poseti stadion s vremena na vreme, jednom ili nikad, je vise simpatizer da ne kazem "fan". :D
Fudbal sam poceo da pratim relativno kasno, u odnosu na drugu decu, dakle tamo 98/99. Jedna od prvih utakmica koji sam gledao je bila Bayern-Real u ligi sampiona, od tad sam redovno poceo da pratim strane lige i zavoleo sam Bajern i u manjoj meri Juventus. Sto zbog igraca (Del Piero, Nedved, Zidan, Kan, Efemberg. Lizarazu) sto zbog stila igre i nacina dovodjenja igraca. Dakle te klubove pratim preko 10 godina, radujem se kad pobede, zao mi je kad gube, nista spektakularno naravno, to mi je zabava razonoda, pratio sam ih i kroz dobro i kroz lose, i kroz izgubljena i dobijena finala, i izbacivanja iz lige i osvojne titule i blamaze i tako dalje...
Apsolutno se slazem da ne mogu sebe da nazovem navijacem i da govorim "mi ovo, mi ono", nisam clan njihovog navijackog kluba niti idem na utakmice, ali su mi dragi.
Slazem se da su idioti oni koji "navijaju" za neki klub 2-3 godine kad mu ide dobro, Barselonu mrzim trenutno bas zato, sto su se svi popalili i svrsavaju na nju, od Ace Stojanovica pa nadalje, a pre 6 godina *****.
U srednjoj skoli smo se vise prepucavali na liniji Milan-Inter-Juventus nego za Zvezdu i Partizanm priznajem cak smo govorili "mi", ****** klinci, cak nas je jedna drugarica stalno pitala koji smo to "mi", jesmo mozda vlasnici klubova. :lol:
I na faksu smo isto bili podeljeni za strane klubove, samo normalno sa nekim zdravijim odnosom prema tome.
Sto me dovodi na sledeci deo. JEDNAKO MI JE DEBILNO DA VIDIM ZVEZDASA I PARTIZANOVCA DA SE PREPUCAVAJU KO I DA VIDIM NEKG KO JE ZA CITY I KO JE ZA JUNAJTED. IZ PROSTOG RAZLOGA STO TU NEMA OKO CEGA DA SE PREPUCAVA, KLUBOVI SU GOLO *****, KVALITET FUDBALA JE NULA. ZA DOMACI KLUB SE STRESIRAJU JOS SAMO MATORCI, KO MOJ CALE KOJI PAMTE NEKA BOLJA VREMENA. JA NISAM IMAO RAZLOG DA ZAVOLIM NEKI DOMACI KLUB.
Za cije babe zdravlja ja da se potrisem za klubove (Zvezda i Partizan) koji zive od stare slave, a vola u dupe ne mogu da ubodu?
Ili da gledam neke lokalne slepce koji igraju na povrtnjaku, po sitemu "kad ti dodje ritni gu", svaki pustio kosicu i misli da je Toti? Zato sto su iz mog grada...ta lokalpatriotska sranja, mrzim. Jedino je tacno da bi mozda bilo bolje da vise ljudi prisustvuje i placa kartu, zbog finansiskog aspekta, ali za svoj novac ocu da vidim nesto (ne ocekujem Premijer ligu, naravno), a ne da vataju na placipickarseke fore tipa "klub iz tvog mesta, voli ga". Svaka ljubav na svetu osim majcinske se zasluzuje, a ni jedan domaci klub nije zasluzio moju. Prosto.
Previse volim fudbal, i uzivam u istom da bi gledao placene poluamatere, a i previse volim sebe da bi se izlagao tom maltretitanju.
Niti imam potrebu da odem i budem deo neke grupe koja ce da se dere i peva 90 minuta, nemam nista licno protiv toga samo nije moj fah, ocu lepo da sednem i gledam fudbal ko sto sedim i gledam pozorisnu predstavu.

Pa Juventus je tih godina izdvajao redovno po 50 miliona evra za dovodjenje jednog igraca, to je ono sto ja pricam da navijate za klubove koji su mocni i puni para

Mnogo si se obrukao ovim postom, ispricas da si voleo Juventus i Bajern (u tim godinama najjace ekipe u Evropi) a posle kazes da nisi imao razlog da navijas za Zvezdu i Partizan.

Pa kako da volis Zvezdu i Partizan kad sam priznajes da su tvoji zahtevi da klub bude veoma bogat i uspesan
 
Poslednja izmena:
Pa Juventus je tih godina izdvajao redovno po 50 miliona evra za dovodjenje jednog igraca, to je ono sto ja pricam da navijate za klubove koji su mocni i puni para

Juventus i Bajern nikad nisu kupovali igrace koji im nisu trebali, kolko god da su ih placali, niti su imali "Galaktikose", nego spoj svojih igraca, manje atraktivnih kupovina i par ekstra pojacanja. Ustvari jedina bombasticna pojacanja, u tim godinama, bili su Nedved i Zidan (prodat za duplo vece pare). Za razliku od Intera, Reala i sad Barse koji kupe sve sto vide.

Mnogo si se obrukao ovim postom, ispricas da si voleo Juventus i Bajern (u tim godinama najjace ekipe u Evropi) a posle kazes da nisi imao razlog da navijas za Zvezdu i Partizan.
Pre ce biti da ti nisi ukapirao, ali ok, razumem ja limite odredjenih ljudi. ;) Inace jos volim i Juve i Bajern :heart: molim te ne koristi proslo vreme. A i reko sam da sam bio uz te klubove i kad im nije islo, i bucu, vezao sam se za njih, nista spektakularno, ne premirem, ne dramim, ali jesam.
Opet ponavlajm, dopala mi se igra, igraci itd. Kad sam gledao Zvezdu i Partizan nista mi se nije dopalo, antipropaganda fudbala godinama, uz par casnih izuzetaka.
Da igraju iole pristojan i gledljiv fudbal, i da se ne brukaju po Evropi, da ne prodaju nabolje igrace iz sezone u sezonu, da se ne krade na veliko i da se zna neki red, imalo bi neki smisao, taman nikad i da ne naprave nista ko sto i nece. Ovako, cemu?
To sto su bogati, manje vise, ali naravno da je uticalo to sto su uspesni i u vrhu, i sto pobedjuju. Apsolutno, ne krijem, niti me je sramota zbog toga. Na kraju karajeva ko ne voli uspeh i pobednike?

Pa kako da volis Zvezdu i Partizan kad sam priznajes da su tvoji zahtevi da klub bude veoma bogat i uspesan
A cekaj u nasim uslovima (kakvi god oni bili) Zvezda i Partizan nisu bogati i uspesni? Nisu ekvivalent Juventusu ili Bajernu u svojim ligama? Zasto ti ne navijas za recimo neki manjii klub iz Beograda, tipa Rad ili koji god je iz tvog kraja, nego za klub sa dvocifrenim borjem titula, koji ima para za strance, moze da dovede svakog igraca iz domace lige, igra evropske kupove?
To je tipicno licemerje. I ti si svesno ili podsvesno izabrao sigurnu opciju, uspesan klub koji je uvek u vrhu. Jedino moralno pravo da nesto kazu imaju navijaci lokalnih i malih klubova koji nikad nista nisu osvojili i nikada nista nece da osvoje. U stvari Zvezdasi i Partizanovci su takoreci ista govna ko i mi koji simpatisemo strane klubove, navijaju za najace i najuspesnije samo smatraju da imaju neko moralno pravo zato sto su to domaci klubovi. To sto imaju skoroman budzet u evropskim uslovima ne cini ih Pjacencom.
 
@Anceloti

Nemam sta s'tobom da raspravljam, ti covece navijas za 2 strana kluba !!! I to oba (slucajno) veoma bogata i mocna

Strasno, covek navija za dva kluba i naso meni nesto da popuje
:per: Drago mi je da si ostao bez argumenata. ;)

Ne navijam, vise simpatisem, podrzavam, redovno pratim, ljubitelj sam. Od tog termina "navijanje" sam se ogradio odma na pocetku, ali ti si funkcionalno nepismen*.
Izvini, je li sramota biti uspesan, bogat, lep, jak? Je li sramota diviti se necijem znaju, organizaciji, uspehu?
Da li je sramota voleti da uzivas u najboljim i najkvalitetinijim stvarima u zivotu?


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Funkcionalno nepismena osoba je sposobna da procita tekst ali ne i da ga razume.
 
Poslednja izmena:
:per: Drago mi je da si ostao bez argumenata. ;)

Ne navijam, vise simpatisem, podrzavam, od tog termina "navijanje" sam se ogradio odma na pocetku, ali ti si funkcionalno nepismen*.
Izvini, je li sramota biti uspesan, bogat, lep, jak? Je li sramota diviti se necijem znaju, organizaciji, uspehu?


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Funkcionalno nepismena osoba je sposobna da procita tekst ali ne i da ga razume.

Jeste, ja sam nepismen priznajem, ti si verovatno clan SANU-a

Sustina svega je

Ja zivim u Beogradu - Partizan je iz Beograda (i idem na utakmice)
Ti zivis u Nisu - Juventus je iz Torina a Bajern iz Minhena

The end

PS: Ne bi me cudilo da za koji dan kazes "Ja navijam za Juventus, Bajern i Celzi"
 
Ja zivim u Beogradu - Partizan je iz Beograda (i idem na utakmice)

I Rad je iz Beograda, i Cukaricki je i jos pola lige, al niko drugi ne osvaja titule i ne igra Jevropu (sem Zvezde). Ja bar lepo kazem: "Jeste dopada mi se sto su klub mocan i uspesan."
Taj "lokalni" argument je cista glupost, ja treba da nabvijam za Radnicki ili Sindjelic iako me nista ne privlaci? Znaci svak za klub iz svog sela. A iz kog dela Bg. si ti vere ti? Mislima ko ima tu neki perspektivni treceligas sto da mlatis noge svake druge nedelje na JNA?
A sto se SANU tice, nisam, jos sam mlad, tek sam poceo postdiplomske.
I po cetvrti put ti kazem ne tvrdim da "navijam" drvo jedno javorovo.
 
Poslednja izmena:
I Rad je iz Beograda, i Cukaricki je i jos pola lige, al niko drugi ne osvaja titule i ne igra Jevropu (sem Zvezde). Ja bar lepo kazem: "Jeste dopada mi se sto su klub mocan i uspesan."
Taj "lokalni" argument je cista glupost, ja treba da nabvijam za Radnicki ili Sindjelic iako me nista ne privlaci? Znaci svak za klub iz svog sela. A iz kog dela Bg. si ti vere ti? Mislima ko ima tu neki perspektivni treceligas sto da mlatis noge svake druge nedelje na JNA?
A sto se SANU tice, nisam, jos sam mlad, tek sam poceo postdiplomske.
I po cetvrti put ti kazem ne tvrdim da "navijam" drvo jedno javorovo.

Dobro simpatises, na to sam mislio samo sam pogresno napisao

A to da je Partizan veoma bogat, mocan i sta vec to su tako tesko gluposti da je to strasno. Ispadamo od irskih konobara i prodajemo talentovane igrace od 17-18 godina. A titula u domacim okvirima toliko vredi da je isprati 3-4 hiljade ljudi

Kada su zvezda i Partizan bili uspesni ja nisam ni bio rodjen, tj imao sam jednu godinu. Sa druge strane ti si poceo da simpatises Juve i Bajern u vreme njihovih velikih uspeha u Evropi
 
A to da je Partizan veoma bogat, mocan i sta vec to su tako tesko gluposti da je to strasno. Ispadamo od irskih konobara i prodajemo talentovane igrace od 17-18 godina. A titula u domacim okvirima toliko vredi da je isprati 3-4 hiljade ljudi
Pa u srpskim uslovima jeste, u Evropi to je nesto drugo. Ako titula nista ne vredi cemu busanje i prebrojavanje kroz istoriju, bas na ovoj temi. Vi ste po potrebi veliki klub u nasoj ligi, i siroti, ubogi, jadni, mali u Evropi?
Kada su zvezda i Partizan bili uspesni ja nisam ni bio rodjen, tj imao sam jednu godinu. Sa druge strane ti si poceo da simpatises Juve i Bajern u vreme njihovih velikih uspeha u Evropi
Pazi realno Partizan dominira zadnjih 20 godina, mada ti govoris o Evropi.
Ja ne znam kad klub stice nove simpatizere ako ne u vreme kad dobro igra i postize dobre rezultate? Kad ih pumpaju 5:0? Onda nesto opasno nije u redu.
Ne znam kako si ti poceo da navijas za Partizan, iz tvoje price pretpostavljam da te je cale ili neko stariji ko klinca vodio na utakmice, sto je lepo, bez zezanja.
Ja sam bio manje vise neopredeljen, i indiferentan, kad sam poceo da pratim ovaj sport opredelio sam se za tim koji mi se tad dopao, a dopao mi se, cudna li cuda, jer je bio dobar.
Odgovori mi samo jedno: Zasto bi se baktao s nekim domacim klubom, sem ako nisam, tamo trenirao, ako mi cale nije tamo igrao, ili ako nisam iso od malih nogu na utakmice, dakle ako sam neopredeljen, i nicim vezan? Ali bez pateticno-placipickarsko-nemastovitog argumenta tipa "pa nasi su".
I jos nesto neko je pomenuo kladionice, i kako mu smeta sto ga tamo smaraju "navijaci", a bas te kladionice su u dobroj meri odgovorne za porast te pojave. Normalno je da kad ljudi vikendom sede u kladionici i gledaju lige petice, umesto na lokalnom kukuruzistu priucene picopevce, razviju odredjene simpatije prema nekim klubovima. Drugo je kad to ode u pacenistvo.
Da se u ligi igra iole pristojan fudbal, da su klubovi dobro organizovani, a ne lopovska preduzeca, gde je sve svacije, nista nicije, svi izvlace pare, niko ne snosi odgovornost, pa da i s malim budzetom bar igraju respektabilnu ulogu, ova rasprava bi imala neki smisao, a ja bi stedeo za kartu za BG. a ovako je sve samo sviranje *****. Da baba ima muda, deda bi bio derpe.
 
Poslednja izmena:
Citava tema je sama po sebi odavno ostala bez argumenata i izgubila svaki smisao. Iskreno, ne znam zasto je jos uvek otvorena jer je vec sve receno, jedino ostaje da se raspravljamo doveka jer pokretac i istomisljenici nece priznati da nisu u pravu.

Pokretac je delimicno u pravu. Mislim nikada mi strastveno ne mozemo da navijamo za stani klub kao za domaci. Mislim apsurd je da sada neki navijac Liverpula u Srbiji napadne navijaca Mancestera. To je prosto smesno. Toga nema ni u Engleskoj....
 
Pa u srpskim uslovima jeste, u Evropi to je nesto drugo. Ako titula nista ne vredi cemu busanje i prebrojavanje kroz istoriju, bas na ovoj temi. Vi ste po potrebi veliki klub u nasoj ligi, i siroti, ubogi, jadni, mali u Evropi?

Pazi realno Partizan dominira zadnjih 20 godina, mada ti govoris o Evropi.
Ja ne znam kad klub stice nove simpatizere ako ne u vreme kad dobro igra i postize dobre rezultate? Kad ih pumpaju 5:0? Onda nesto opasno nije u redu.
Ne znam kako si ti poceo da navijas za Partizan, iz tvoje price pretpostavljam da te je cale ili neko stariji ko klinca vodio na utakmice, sto je lepo, bez zezanja.
Ja sam bio manje vise neopredeljen, i indiferentan, kad sam poceo da pratim ovaj sport opredelio sam se za tim koji mi se tad dopao, a dopao mi se, cudna li cuda, jer je bio dobar.
Odgovori mi samo jedno: Zasto bi se baktao s nekim domacim klubom, sem ako nisam, tamo trenirao, ako mi cale nije tamo igrao, ili ako nisam iso od malih nogu na utakmice, dakle ako sam neopredeljen, i nicim vezan? Ali bez pateticno-placipickarsko-nemastovitog argumenta tipa "pa nasi su".
I jos nesto neko je pomenuo kladionice, i kako mu smeta sto ga tamo smaraju "navijaci", a bas te kladionice su u dobroj meri odgovorne za porast te pojave. Normalno je da kad ljudi vikendom sede u kladionici i gledaju lige petice, umesto na lokalnom kukuruzistu priucene picopevce, razviju odredjene simpatije prema nekim klubovima. Drugo je kad to ode u pacenistvo.
Da se u ligi igra iole pristojan fudbal, da su klubovi dobro organizovani, a ne lopovska preduzeca, gde je sve svacije, nista nicije, svi izvlace pare, niko ne snosi odgovornost, pa da i s malim budzetom bar igraju respektabilnu ulogu, ova rasprava bi imala neki smisao, a ja bi stedeo za kartu za BG. a ovako je sve samo sviranje *****. Da baba ima muda, deda bi bio derpe.

Odgovoricu ti samo na ovo sto je podvuceno i boldovano

Niko tebi ne brani da simpatises strani klub, ono sto ja sve vreme pisem ovde - vi koji simpatisete strane klubove ne osecate ljubav i pripadnost klubu kao mi koji idemo na utakmice Partizana, Zvezde, Vojvodine nebitno...

To je sustina cele ove teme
 
Pokretac je delimicno u pravu. Mislim nikada mi strastveno ne mozemo da navijamo za stani klub kao za domaci. Mislim apsurd je da sada neki navijac Liverpula u Srbiji napadne navijaca Mancestera. To je prosto smesno. Toga nema ni u Engleskoj....

Apsolutno. Ali da meni neko trlja na glavu sto ja navijam za Celsi a ne za Zvezdu ili Partizan, a on sam ne navija za Zarkovo ili Mirijevo nego bas za Partizan, e to nije u redu.
 
Nenormalno je navijati za tim iz drugog grada, a da ne govorim o timovima iz drugih drzava...To je kompleks, jer svi ti ljudi koji navijaju za strane timove obavezno navijaju za Mancestere, Barselone i ostalu kompaniju. Niko nece da navija za Torquay United,Burton Albion,Shrewsbury Town,Bristol Rovers...Jer stvarno, zasto bi neko navijao za tim koji nema neke izgledne sanse da nesto osvoji. Isto sranje je i ovaj degenizam vezan za Zvezdu i Partizan! Veliki pozdrav za Djavole,Lesinare,UF,Taurunume,Freedom Fighterse,Meraklije,Plavu Uniju,Invalide,Firmase i sve ostale prave navijace! :D
 

Back
Top