Навијачи страних клубова

mozda mozes da prevaris nekog ko od skoro prati fudbal ali mene ne, otkad znam za Celzi oni su pravili velike transfere, po 15 miliona funti i slicne cifre. Dakle nije to samo od dolaska Abramovica vec oduvek. Zna se da za Celzi navija Aristokratija
Ne znam od kada ideš na tekme Partizana, ali ja kad sam počinjao da idem na jug, neko nepisano pravilo je bilo da Grobari treba da navijaju za Čelsi u Britaniji, i dosta ljudi na jugu je nosilo šalove Čelsija ... Tad sam ih ja simpatisao zbog toga, ali sam prestao nakon dolaska Abramoviča i promene politike kluba ... Znam da je Čelsi elitni deo Londona, ali njihovi Head Huntersi su nisu bili baš neke aristokrate ...
 
mozda mozes da prevaris nekog ko od skoro prati fudbal ali mene ne, otkad znam za Celzi oni su pravili velike transfere, po 15 miliona funti i slicne cifre. Dakle nije to samo od dolaska Abramovica vec oduvek. Zna se da za Celzi navija Aristokratija

Onda nisi pratio dovoljno dobro, pre dolaska Abramovica 15 miliona je dato samo na jednog igraca, Heselbenka, onda za Lamparda je dato 11 miliona, a ostale zvezde kluba u to vreme - Galas, Gudjonsen, Gronkjer, kostale su 5-6 miliona. Jedino sto su oduvek bili poznati po velikom broju stranaca u ekipi
 
Ne znam od kada ideš na tekme Partizana, ali ja kad sam počinjao da idem na jug, neko nepisano pravilo je bilo da Grobari treba da navijaju za Čelsi u Britaniji, i dosta ljudi na jugu je nosilo šalove Čelsija ... Tad sam ih ja simpatisao zbog toga, ali sam prestao nakon dolaska Abramoviča i promene politike kluba ... Znam da je Čelsi elitni deo Londona, ali njihovi Head Huntersi su nisu bili baš neke aristokrate ...

Simapatisem Celsi, u finalu LS u Moskvi protiv Mancestera bio sam svim srcem uz njih, ali drugo je simpatisati a drugo je kao navijati oduvek samo za njih svim srcem i glumiti nekog velikog Celsijevca, Mancesterca itd

To je uostalom tema ovde
 
Onda nisi pratio dovoljno dobro, pre dolaska Abramovica 15 miliona je dato samo na jednog igraca, Heselbenka, onda za Lamparda je dato 11 miliona, a ostale zvezde kluba u to vreme - Galas, Gudjonsen, Gronkjer, kostale su 5-6 miliona. Jedino sto su oduvek bili poznati po velikom broju stranaca u ekipi

Tacnih cifara se bas ne secam, zato sam iskoristio transfermarkt

Brian Laudrup 11.000.000
Chriss Sutton 15.000.000
Jesper Gronkjaer 11.850.000
Jimmy Floyd Hasselbaink 22.500.000
Emmanuel Petit 11.500.000
Frank Lampard 16.000.000
William Gallas 9.300.000
Boudewijn Zenden 8.000.000

Ovo je sve pre dolaska Abramovica, nije ni cudo sto su zapali u onolike dugove

Transfermarkt iznosi samo one cifre koje su zvanicne
 
Naravno da volim kad uzmemo titulu ali ne radujem se jer znam sta nas ceka u Evropi. Cak bi ove sezone voleo da ne uzmemo titulu ako je to potrebno da bi ovi ljudi iz uprave otisli

Ja kazem - ok, navijaj za strani tim nema problema, ali mi je nekako cudno da svi bas "slucajno" navijaju za jake timove, koji su u samom vrhu svetskog fudbala i koji su prepuni kesa

I nemoj sad odma da mi prebacujes na Partizan, zasto - zato sto je sve nas u Srbiji neko navuko da navijamo za Partizan ili Zvezdu, dal otac, deda, stric, nebitno...ali kad "navijas" za strane klubove ti sam biras

Opet kazem, bas mi je cudno da svi izaberu neki od najjacih klubova, a posle mi se vadi tu kako za njih navija iz nekih drugih razloga

E pa vidiš, u mojoj kući su mogli samo na repku da me navuku (i jesu)...klubovi su potpuno nebitni u svemu tome.

A ne tako davno, ManUtd je bio i 4. u grupnoj fazi LŠ (isto kao i Partizan) ali to naravno nije bitno...kao što nije ni bitno da 3. godine nije mogao ni da prismrdi tituli.
Kada bi posmatrao ManUtd, shvatio bi da oni rade isto što i ti želiš od Partizana tj. forsiranje mladih igrača.
Naravno, kada im je to jednom prošlo, i kada su se zgrnule pare te postali jedan od najtrofejnijih engleskih klubova (sada već i najtrofejniji), nije bio problem da se kupuju mladi igrači i za ogromne sume, kao što je bilo i ove sezone.

Što se tiče vađenja, pa jednako se ti sada vadiš na dedu, oca, strica, nebitno...kao, ne navijaš ti za Partizan jer se svake godine bori za titulu, neeeeeeeeeeee, to je tebi u porodičnoj tradiciji staroj 1000 godina.

I naravno, najvažniji detalj. Srpski klubovi su imali zapažene rezultate u Evropi, dok je država funkcionisala.
Može se reći da je u to vrijeme bilo lakše biti navijač Partizana ili Crvene Zvezde, nego nekog stranog kluba, baš zato što su to bila imena evropskog kalibra.
I sada su, ali samo imena iz neke daleke prošlosti, i ništa više.
 
Tacnih cifara se bas ne secam, zato sam iskoristio transfermarkt

Brian Laudrup 11.000.000
Chriss Sutton 15.000.000
Jesper Gronkjaer 11.850.000
Jimmy Floyd Hasselbaink 22.500.000
Emmanuel Petit 11.500.000
Frank Lampard 16.000.000
William Gallas 9.300.000
Boudewijn Zenden 8.000.000

Ovo je sve pre dolaska Abramovica, nije ni cudo sto su zapali u onolike dugove

Transfermarkt iznosi samo one cifre koje su zvanicne

Pa cekaj, tamo pricas za funte, a ovde dajes podatke u evrima
 
E pa vidiš, u mojoj kući su mogli samo na repku da me navuku (i jesu)...klubovi su potpuno nebitni u svemu tome.

A ne tako davno, ManUtd je bio i 4. u grupnoj fazi LŠ (isto kao i Partizan) ali to naravno nije bitno...kao što nije ni bitno da 3. godine nije mogao ni da prismrdi tituli.
Kada bi posmatrao ManUtd, shvatio bi da oni rade isto što i ti želiš od Partizana tj. forsiranje mladih igrača.
Naravno, kada im je to jednom prošlo, i kada su se zgrnule pare te postali jedan od najtrofejnijih engleskih klubova (sada već i najtrofejniji), nije bio problem da se kupuju mladi igrači i za ogromne sume, kao što je bilo i ove sezone.

Što se tiče vađenja, pa jednako se ti sada vadiš na dedu, oca, strica, nebitno...kao, ne navijaš ti za Partizan jer se svake godine bori za titulu, neeeeeeeeeeee, to je tebi u porodičnoj tradiciji staroj 1000 godina.

I naravno, najvažniji detalj. Srpski klubovi su imali zapažene rezultate u Evropi, dok je država funkcionisala.
Može se reći da je u to vrijeme bilo lakše biti navijač Partizana ili Crvene Zvezde, nego nekog stranog kluba, baš zato što su to bila imena evropskog kalibra.
I sada su, ali samo imena iz neke daleke prošlosti, i ništa više.

Lol, Mancester je bio 4. u grupi lige sampiona. Da secam se toga, igrali su zadnju utakmicu protiv Benfike u gostima, poveli su sa 0:1 ali je Benfika preokrenula na 2:1 ako se ne varam, i Mancester je ispao

Wow, ispali su jednom u 100 godina, sta mi tek da kazemo koji ispadamo od polu-amatera Samroka, Petah-Tikve i slicnih ekipa ?

E, nemoj mi molim te o prici "kupuju mlade igrace i oni", ja bi postovao bilo koji jak klub kada bi oni zavisili iskljucivo sami od sebe, kao Arsenal recimo, ali nemoj mi sad opravdavati klubove koje kupuju milijarderi i koji njima izdvajaju ogroman novac. Trenutno Mancester drze Glejzeri a prica se da ce neki Katarci da ih kupe

Kako onda njih da uporedjujes sa Partizanom ? Partizan zavisi iskljucivo od svojih rezultata i prodaje igraca, a ne od izdasnosti nekog milijardera

Naravno da je navijanje za Partizan u porodicnoj tradiciji, evo za tebe jedan podatak - 1995. godine sam prisustvovao sa caletom derbiju na Marakani na kojem je bilo 80.000 ljudi. Tada sam imao samo 5 godina

Zato te molim, nemoj moje navijanje i pripadnost Partizanu da dovodis u sumnju. Ti si sa 5 godina crtao nindza kornjace a ja bio na utakmici zajedno sa 80.000 ljudi

Srpski klubovi jesu imali zapazene rezultate kada je drzava funkcionisala, do 1992. godine, ali zasto to meni govoris ? Ja sam '90 godiste, ja nemam nista sa tim kada su srpski klubovi bili uspesni. Otkad ja znam za sebe Partizan se brukao u Evropi, petarde od Kroacije, Rapida, Slavije, Tikve...a ja opet navijam za isti klub

10 godina ne pobedimo Zvezdu...ja opet navijam za isti klub

Mnogo se varas ako domacoj tituli dajes veliki znacaj. Vau osvajamo Jelen Superligu u konkurenciji...jedne ekipe. Nema sta, bas ogroman uspeh. Vise bi voleo da u kupu UEFA uzmemo koji bod nego da osvojimo titulu

Ovim postom sam ti sve objasnio, sta god ti meni uzvratis ne mozes pobediti u ovoj raspravi
 
Lol, Mancester je bio 4. u grupi lige sampiona. Da secam se toga, igrali su zadnju utakmicu protiv Benfike u gostima, poveli su sa 0:1 ali je Benfika preokrenula na 2:1 ako se ne varam, i Mancester je ispao

Wow, ispali su jednom u 100 godina, sta mi tek da kazemo koji ispadamo od polu-amatera Samroka, Petah-Tikve i slicnih ekipa ?

E, nemoj mi molim te o prici "kupuju mlade igrace i oni", ja bi postovao bilo koji jak klub kada bi oni zavisili iskljucivo sami od sebe, kao Arsenal recimo, ali nemoj mi sad opravdavati klubove koje kupuju milijarderi i koji njima izdvajaju ogroman novac. Trenutno Mancester drze Glejzeri a prica se da ce neki Katarci da ih kupe

Kako onda njih da uporedjujes sa Partizanom ? Partizan zavisi iskljucivo od svojih rezultata i prodaje igraca, a ne od izdasnosti nekog milijardera

Naravno da je navijanje za Partizan u porodicnoj tradiciji, evo za tebe jedan podatak - 1995. godine sam prisustvovao sa caletom derbiju na Marakani na kojem je bilo 80.000 ljudi. Tada sam imao samo 5 godina

Zato te molim, nemoj moje navijanje i pripadnost Partizanu da dovodis u sumnju. Ti si sa 5 godina crtao nindza kornjace a ja bio na utakmici zajedno sa 80.000 ljudi

Srpski klubovi jesu imali zapazene rezultate kada je drzava funkcionisala, do 1992. godine, ali zasto to meni govoris ? Ja sam '90 godiste, ja nemam nista sa tim kada su srpski klubovi bili uspesni. Otkad ja znam za sebe Partizan se brukao u Evropi, petarde od Kroacije, Rapida, Slavije, Tikve...a ja opet navijam za isti klub

10 godina ne pobedimo Zvezdu...ja opet navijam za isti klub

Mnogo se varas ako domacoj tituli dajes veliki znacaj. Vau osvajamo Jelen Superligu u konkurenciji...jedne ekipe. Nema sta, bas ogroman uspeh. Vise bi voleo da u kupu UEFA uzmemo koji bod nego da osvojimo titulu

Ovim postom sam ti sve objasnio, sta god ti meni uzvratis ne mozes pobediti u ovoj raspravi

Ja tek sad provalio da si ti neki napaljeni klinja koji misli da je ovdje cilj da se ''pobjedi u raspravi'', tako da te ne bih više zadržavao.
 
Ja tek sad provalio da si ti neki napaljeni klinja koji misli da je ovdje cilj da se ''pobjedi u raspravi'', tako da te ne bih više zadržavao.

Kada si mene provalio da sam napaljeni klinja onda provali i sebe - da ne znas cemu forumi sluze

Teme na forumima se i otvaraju da bi se o tome diskutovalo, da se vidi ko je u pravu

I priznajem, jesam se izrazio klinacki ovo poslednje - "da pobedim u raspravi"

Ponavljam - mi koji oduvek idemo na utakmice svojih timova mi osecamo nas klub, mi smo pravi navijaci. Vi koji navijate za svoj klub preko ekrana mislite da osecate i volite klub isto kao mi ali to nije tacno, ni priblizno
 
Zato sto oni ne znaju za te klubove...Mislis da su oni culi za St. Gallen nekada....To su bre sve foliranti.
I ja sam odmah posto sam dobio dres Partizana dobio i dres Arsenala pa se nisam ponasao kao neki prosle godine za vreme LS(kao idem da gledam Fabregasa,Arshavina,Van Persia...itd.)
I aldersot i kembridz i oksford i hereford imaju bolje stadione od vecine nasih timova pa niko ne navija za njih.
 
Kada si mene provalio da sam napaljeni klinja onda provali i sebe - da ne znas cemu forumi sluze

Teme na forumima se i otvaraju da bi se o tome diskutovalo, da se vidi ko je u pravu

I priznajem, jesam se izrazio klinacki ovo poslednje - "da pobedim u raspravi"

Ponavljam - mi koji oduvek idemo na utakmice svojih timova mi osecamo nas klub, mi smo pravi navijaci. Vi koji navijate za svoj klub preko ekrana mislite da osecate i volite klub isto kao mi ali to nije tacno, ni priblizno

Ma svaka tebi cast. Jel ides na gostovanja o veliki navijacu a da je van BG-a?
 
Opet kazem, bas mi je cudno da svi izaberu neki od najjacih klubova, a posle mi se vadi tu kako za njih navija iz nekih drugih razloga

Ja recimo sve velike strane klubovi mrzim skoro bez izuzetka.Ne navijam ni za jedan,dovoljan mi je Partizan,ali simpatisem neke kako bi bilo zanimljivije kada pratim fudbal tamo.Odlucim se skoro uvek za neki "manji" klub koji po meni ima neku harizmu,racimo u Italiji to je Parma,u Grckoj naravno Paok,u Brazilu Botafogo,u Nemackoj Borusija,u Spaniji Valensija i td.

Inace ti koji odaberu te najjace klubove menjaju ih kako je koji najbolji,ko se seca Barse iz vremena pre Ronaldinja(Zidan u Realu),Mancestera 90-tih ili Intera u istom periodu, niko,ali sada su popularni jer pobedjuju, prosto.
 
Znaci mozes da navijas iskljucivo za klub iz svog mesta, ili bar okoline?
I navijaci su samo oni koji idu na utakmice? Sto bi po toj logici znacilo da veliki klubovi sa milionima navijaca sirom sveta ustvari imaju mnogo manje navijaca, u stvari stotinak hiljada koji redovno idu na stadion.
Ok, donekle se slazem da je navijac u punom smislu te reci neko ko ide redovno na utakmice, peva pesme itd. A neko ko poseti stadion s vremena na vreme, jednom ili nikad, je vise simpatizer da ne kazem "fan". :D
Fudbal sam poceo da pratim relativno kasno, u odnosu na drugu decu, dakle tamo 98/99. Jedna od prvih utakmica koji sam gledao je bila Bayern-Real u ligi sampiona, od tad sam redovno poceo da pratim strane lige i zavoleo sam Bajern i u manjoj meri Juventus. Sto zbog igraca (Del Piero, Nedved, Zidan, Kan, Efemberg. Lizarazu) sto zbog stila igre i nacina dovodjenja igraca. Dakle te klubove pratim preko 10 godina, radujem se kad pobede, zao mi je kad gube, nista spektakularno naravno, to mi je zabava razonoda, pratio sam ih i kroz dobro i kroz lose, i kroz izgubljena i dobijena finala, i izbacivanja iz lige i osvojne titule i blamaze i tako dalje...
Apsolutno se slazem da ne mogu sebe da nazovem navijacem i da govorim "mi ovo, mi ono", nisam clan njihovog navijackog kluba niti idem na utakmice, ali su mi dragi.
Slazem se da su idioti oni koji "navijaju" za neki klub 2-3 godine kad mu ide dobro, Barselonu mrzim trenutno bas zato, sto su se svi popalili i svrsavaju na nju, od Ace Stojanovica pa nadalje, a pre 6 godina *****.
U srednjoj skoli smo se vise prepucavali na liniji Milan-Inter-Juventus nego za Zvezdu i Partizanm priznajem cak smo govorili "mi", ****** klinci, cak nas je jedna drugarica stalno pitala koji smo to "mi", jesmo mozda vlasnici klubova. :lol:
I na faksu smo isto bili podeljeni za strane klubove, samo normalno sa nekim zdravijim odnosom prema tome.
Sto me dovodi na sledeci deo. JEDNAKO MI JE DEBILNO DA VIDIM ZVEZDASA I PARTIZANOVCA DA SE PREPUCAVAJU KO I DA VIDIM NEKG KO JE ZA CITY I KO JE ZA JUNAJTED. IZ PROSTOG RAZLOGA STO TU NEMA OKO CEGA DA SE PREPUCAVA, KLUBOVI SU GOLO *****, KVALITET FUDBALA JE NULA. ZA DOMACI KLUB SE STRESIRAJU JOS SAMO MATORCI, KO MOJ CALE KOJI PAMTE NEKA BOLJA VREMENA. JA NISAM IMAO RAZLOG DA ZAVOLIM NEKI DOMACI KLUB.
Za cije babe zdravlja ja da se potrisem za klubove (Zvezda i Partizan) koji zive od stare slave, a vola u dupe ne mogu da ubodu?
Ili da gledam neke lokalne slepce koji igraju na povrtnjaku, po sitemu "kad ti dodje ritni gu", svaki pustio kosicu i misli da je Toti? Zato sto su iz mog grada...ta lokalpatriotska sranja, mrzim. Jedino je tacno da bi mozda bilo bolje da vise ljudi prisustvuje i placa kartu, zbog finansiskog aspekta, ali za svoj novac ocu da vidim nesto (ne ocekujem Premijer ligu, naravno), a ne da vataju na placipickarseke fore tipa "klub iz tvog mesta, voli ga". Svaka ljubav na svetu osim majcinske se zasluzuje, a ni jedan domaci klub nije zasluzio moju. Prosto.
Previse volim fudbal, i uzivam u istom da bi gledao placene poluamatere, a i previse volim sebe da bi se izlagao tom maltretitanju.
Niti imam potrebu da odem i budem deo neke grupe koja ce da se dere i peva 90 minuta, nemam nista licno protiv toga samo nije moj fah, ocu lepo da sednem i gledam fudbal ko sto sedim i gledam pozorisnu predstavu.
 
Za prva 2 komentara - e samo sam cekao da pocnete da uporedjujete Partizan i Zvezdu sa Celzijem, Mancesterom pa da vidim s'kim imam posla

Dal ste vi svesni da se mi navijaci Partizana tresemo dal ce 17-ogodisnji igrac biti u nasem timu i sledece godine ? Odakle vam obraz da me pitate zasto ne navijam za OFK Beograd ili Zitoradju ? Ocete da predstavite Partizan kao neku velicinu...nama je bre utakmica sa raspalim Genkom utakmica godine, kada se plasiramo u ligu sampiona slavimo ko da smo je osvojili...i vi imate obraz da uporedjujete moje navijanje za Partizan sa navijanjem za ultra-jake klubove ?

Uostalom ovo je tema "Navijaci stranih klubova" a ne "lokalpatriotizam". Ispravite me ako gresim, ali zar nema Mancester Junajted svoju veliku navijacku bazu u Londonu ? Dakle navijanje za klubove iz drugog grada u tvojoj zemlji je normalna stvar, nema toga samo kod nas

@HYPE - mozda mozes da prevaris nekog ko od skoro prati fudbal ali mene ne, otkad znam za Celzi oni su pravili velike transfere, po 15 miliona funti i slicne cifre. Dakle nije to samo od dolaska Abramovica vec oduvek. Zna se da za Celzi navija Aristokratija

@Crni lepotan - zaebo si se u recenici, kazao si "ukoliko ti klub ne uzvrati ljubav kroz borbenost, ponasanje..."

To su igraci, to nije klub. Igraci prolaze i odlaze ali klub ostaje. One igrace koji se bore mi volimo, one koji se ne bore mi pljujemo, ali zato Partizan uvek volimo. Klub nikad ne moze nicim da ti uzvrati, jer kao sto rekoh - svi ljudi koji rade u kluu su prolazni

Au koliko ti *****s sinko to nije normalno...Celzi je pre Abramovica bio osrednji klub,koji je tumario negde na sredini tabele. Bili su na rangu ostalih premijer ligasa iz Londona - Fulama,Vest Hema,Milvola,Totinhema. A to da za njih navija aristokratija ti je jos jedna idiotarija. Pa kako ce takozvane aristokrate da napune stadion od 45.000 ljudi. A Hed Hantersi su sigurno aristokrate a ne londonska sirotinja...
A Partizan je smesan klub,uvek je bio ispod Zvezde,***** ti to da si godinama slabiji od rivala,ako izuzmemo ovaj kratak period ( sumnjive) dominacije Partizana...
 
Au koliko ti *****s sinko to nije normalno...Celzi je pre Abramovica bio osrednji klub,koji je tumario negde na sredini tabele. Bili su na rangu ostalih premijer ligasa iz Londona - Fulama,Vest Hema,Milvola,Totinhema. A to da za njih navija aristokratija ti je jos jedna idiotarija. Pa kako ce takozvane aristokrate da napune stadion od 45.000 ljudi. A Hed Hantersi su sigurno aristokrate a ne londonska sirotinja...
A Partizan je smesan klub,uvek je bio ispod Zvezde,***** ti to da si godinama slabiji od rivala,ako izuzmemo ovaj kratak period ( sumnjive) dominacije Partizana...

Petre, iskreno mi odgovori, koje si godiste?
 

Back
Top