Навијачи страних клубова

Pa ću onda pokušati dalje napredovati u životu, prešaltati se na Zvezdu ili Partizan pa valjda jednog dana dostignem i te visine da sjedim u kući i gledam Manchester United punog srca kao da mi je narođeniji.

P.S. Ponos grada mog, možeš slobodno oslovljavati samo sa Borac;) a to ime grada uz klub koristi kad pominješ jedan beogradski KK :D
 
Poslednja izmena:
Тема је отишла у кривом смеру. Није поента да ли неко иде на утакмице или не, да ли навија за клуб из свог града или не. То су неке друге ствари и други проблеми. Тема је да ли је нормално и уопште могуће да неко пати за страним клубом?
Око мене има доста таквих примера и одговорно тврдим да је то чисто фолирање и нуспојава глобализације и њених трендова. Замисли, молим те, пробуди се баја један дан и сконта да навија за Милан, Манчестер... А што нико не навија за Алдершот, Мехелен, Кембриџ, Свонси итд?
 
Тема је отишла у кривом смеру. Није поента да ли неко иде на утакмице или не, да ли навија за клуб из свог града или не. То су неке друге ствари и други проблеми. Тема је да ли је нормално и уопште могуће да неко пати за страним клубом?
Око мене има доста таквих примера и одговорно тврдим да је то чисто фолирање и нуспојава глобализације и њених трендова. Замисли, молим те, пробуди се баја један дан и сконта да навија за Милан, Манчестер... А што нико не навија за Алдершот, Мехелен, Кембриџ, Свонси итд?

Pa još uvijek nisi definisao temu.
Da li imaš problema kada neko navija ili kida vene za stranim klubom?
Meni to nekako nije isto.
 
Као неко ко прати фудбал 20 година сматрам да је нормално да симпатишеш неки од страних клубова. Оно што ми је ненормално јесте театралисање, наводно препуцавање, ословљавање ,, ми '' и ,,ви'' када су страни клубови у питању.
******* не могу више у град да одем а да не сретнем неког ганерса, челзијевца, тифоза Милана...

Да, има још једна занимљива појава. Одем у кладионицу и гледам утакмицу коју чекам за исплату( Манчестер - Виган, или слично), а поред седи лик који нема никакав тикет и навија против Манчестера јер је тобож навијач Арсенала. Па дође ми да га задавим, што није искњучено. Јел то нормално?
 
Poslednja izmena:
Као неко ко прати фудбал 20 година сматрам да је нормално да симпатишеш неки од страних клубова. Оно што ми је ненормално јесте театралисање, наводно препуцавање, ословљавање ,, ми '' и ,,ви'' када су страни клубови у питању.
******* не могу више у град да одем а да не сретнем неког ганерса, челзијевца, тифоза Милана...

Tom logikom ne znam zašto bih sa ''mi'' i ''vi'' pričao ni kada je FK Čelik u pitanju.
Klub je tuđe vlasništvo, meni samo iz džepa da platim da gledam tekmu.
Kao npr. što platim kartu za bioskop.
 
То ,, ми '' и ,,ви'' ми је грозно у било ком контексту и евентуално га могу употребити кад репрезентација нешто освоји, али и тад не радо.

Пре неки дан читам на једном спортском порталу, парафразирам- Наша управа је направила сјајан потез овим новим стадионом, јер један велики клуб као што је наш заслужује сопствени стадион...Надам се да ће и овај ваш Берлускони то урадити са Миланом, уместо што троши паре на фуфице...

***** те животе... Ако је то нормално ја сам луд.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da brišeš post koji je skroz ok.
Bez ako i tebi smeta da se spominje ženidba kao kolegi iz Banjaluke :D

Da ti kažem nešto ovako dobonamjerno te konstrukcije kojima nekome nešto savjetuješ i koje sežu u privatu svakog od nas možeš koristiti prema nekome za koga znaš ko je i šta je iza avatara u stvarnom životu, van foruma, a ovako ispadaš smješan sa tim na forumu. ;)

Onda ajd da se pomirimo, izljubimo virtuelno (3 puta) :mazi: pa da se raziđemo bratski ja odoh na temu FKB a ti gdje ti je volja, možeš i sa mnom. :D
 
Poslednja izmena:
Da ti kažem nešto ovako dobonamjerno te konstrukcije kojima nekome nešto savjetuješ i koje sežu u privatu svakog od nas možeš koristiti prema nekome za koga znaš ko je i šta je iza avatara u stvarnom životu, van foruma, a ovako ispadaš smješan sa tim na forumu. ;)

Zapamti to kada sledeći put budeš mjerio srpstvo po forumu.
 
Око мене има доста таквих примера и одговорно тврдим да је то чисто фолирање и нуспојава глобализације и њених трендова. Замисли, молим те, пробуди се баја један дан и сконта да навија за Милан, Манчестер... А што нико не навија за Алдершот, Мехелен, Кембриџ, Свонси итд?
Moj burazer navija za Vigan preko desetak godina ... Mislim da su tad bili četvrta liga ...
 
To je druga stvar, patriotizam ili osjećaj nacionalnog ponosa i pripadnosti se ne iskazuje samo kad odeš na nekakave proteste pa koji put uzvikneš SRBIJA ili razbiješ pokoji izlog u svom gradu. grrrr

A sasvim je nešto treće to da savjetuješ nekom da se: ženi ili završi zanat, nauči kuvati, krečiti, da pravi djecu... a ne znaš ni dob čovjeka ni kvalifikacije.


Velebitdrema onu rečenicu što si parafrazirao - Naša uprava, vaš Berluskoni... To i meni zapada za oko. Mislim da to poistovjećivanje sa velikim i moćnim, žele u najvećem broju ljudi koji imaju tako neke želje za moći, dominacijom, generalno za veličinom nekom, a naravno koje su neostvarene, pa onda taj nedostatak kompezuju na način da se poistovjećuju sa velikima.
 
Poslednja izmena:
To je druga stvar, patriotizam ili osjećaj nacionalnog ponosa i pripadnosti se ne iskazuje samo kad odeš na nekakave proteste pa koji put uzvikneš SRBIJA ili razbiješ pokoji izlog u svom gradu. grrrr

A sasvim je nešto treće to da savjetuješ nekom da se: ženi ili završi zanat, nauči kuvati, krečiti, da pravi djecu... a ne znaš ni dob čovjeka ni kvalifikacije.


Velebitdrema onu rečenicu što si parafrazirao - Naša uprava, vaš Berluskoni... To i meni zapada za oko. Mislim da to poistovjećivanje sa velikim i moćnim, žele u najvećem broju ljudi koji imaju tako neke želje za moći, dominacijom, generalno za veličinom nekom, a naravno koje su neostvarene, pa onda taj nedostatak kompezuju na način da se poistovjećuju sa velikima.
Слажем се за тај лажни осећај величине. Оно у фазону, бедан сам, јадан и мали али се поистоветим са неким Месијем па контам да сам неко и нешто и све до јаја.

Валкен- Не верујем да навија. Вероватно симпатише, занимљив му из неког разлога, можда га узимао на премијер менаџеру, итд
 
Валкен- Не верујем да навија. Вероватно симпатише, занимљив му из неког разлога, можда га узимао на премијер менаџеру, итд
Simpatiše, navija - isti mi je to ****** ... Navijač je dosta učestaliji izraz, i zato svi govorimo navija ... Ja ne pamtim kad sam čuo simpatizer, osim u par navijačkih pesama ...
 
Слажем се да су изрази симпатише и навија дискутабилни и релативни. Када су страни клубови у питању израз симпатисање за мене означава оно да ти је драго да гледаш тај клуб, али да ти је мање- више свеједно хоће ли изгубити или победити. Мислим у фазону, да ти се **** кога су ангажовали, ко им је у управи, ко се повредио али их из неког разлога симпатишеш. Мени је таква ситуација са Ајаксом, Манчестером, Јувентусом и низом других европских тимова. Оно што мене нервира јесте театрална, исфорсирана, комплексашка сеча вена за стране клубове а да притом ни сам у то не верује. (или верује, небитно)
Из примера блиских мени закључујем да су то људи који су театралци, егоцентрици, жељни да буду у центру пажње по сваку цену.
Једноставно ми је пун ***** ликова који ми дођу у кладионицу кад је најнапетије и без тикета ми малеришу и влаже на разне Муриње, Роналде, Месије, Руније, Далглише...
 
To je druga stvar, patriotizam ili osjećaj nacionalnog ponosa i pripadnosti se ne iskazuje samo kad odeš na nekakave proteste pa koji put uzvikneš SRBIJA ili razbiješ pokoji izlog u svom gradu. grrrr

A sasvim je nešto treće to da savjetuješ nekom da se: ženi ili završi zanat, nauči kuvati, krečiti, da pravi djecu... a ne znaš ni dob čovjeka ni kvalifikacije.
Aha...dooobro.

Velebitdrema onu rečenicu što si parafrazirao - Naša uprava, vaš Berluskoni... To i meni zapada za oko. Mislim da to poistovjećivanje sa velikim i moćnim, žele u najvećem broju ljudi koji imaju tako neke želje za moći, dominacijom, generalno za veličinom nekom, a naravno koje su neostvarene, pa onda taj nedostatak kompezuju na način da se poistovjećuju sa velikima.
Detaljna psihoanaliza na osnovu navijačke pripadnosti je, pretpostavljam, četvrta stvar?
 
Samo hocu da kazem jedno veliko BRAVO za ovu temu, ove stvari navijanje za strane klubove je nesto sto me uzasno nervira

Pogledajte samo prosle godine kada je dolazio Arsenal u Beograd, likovi su imali docek na aerodromu od srpskih "navijaca" Arsenala !? A da ne pricam o tome da je posle utakmice na sajtu arsenal-serbia pisalo pohvalno kako je Arsenal pobedio Partizana

Ej, Srbin navija za engleski klub protiv srpskog !? Bolest je preblaga rec za ovako nesto...

A sad da nesto porucim ovima sto se pravdaju "navijam za taj klub od malih nogu nja nja nja" - ono sto ja dozivim u jednoj sekundi derbija na juznoj tribini, to vi ne mozete da dozivite i kada "vas" strani klub osvoji ligu sampiona

Vi koji nikada niste bili na stadionu ne znate sta je fudbal, mozete znati sirinu gola u milimetar i najsitnije detalje ali vi ne znate sta je fudbal. Ludilo na tribini kada Moreira da gol Zvezdi u 95. minutu - to ne moze da zameni nikakva ubedljiva pobeda "vaseg" stranog kluba
 
Naravno, ipak ti znaš šta ko može da doživi. Čak bolje od te druge osobe.

Naravno, jer da ti objasnim ovako - ja sam gledao utakmice i na stadionu i ispred tv-a i znam kakav je i jedan i drugi osecaj

Ti si gledao utakmice samo na tv i ne znas kako je to biti na stadionu

Tako da znam kako se osecas. Opet kazem, moze tvoj Celzi, Mancester (ko vec) da osvoji ligu sampiona, ti ces se napiti ovo ono bla bla...ali nikada neces znati kako je to biti u masi i radovati se golu protiv tvog velikog rivala, NIKAD
 
Naravno, jer da ti objasnim ovako - ja sam gledao utakmice i na stadionu i ispred tv-a i znam kakav je i jedan i drugi osecaj

Ti si gledao utakmice samo na tv i ne znas kako je to biti na stadionu

Tako da znam kako se osecas. Opet kazem, moze tvoj Celzi, Mancester (ko vec) da osvoji ligu sampiona, ti ces se napiti ovo ono bla bla...ali nikada neces znati kako je to biti u masi i radovati se golu protiv tvog velikog rivala, NIKAD

Otkud ti to da ne znam kako je biti na stadionu? Zar misliš da je toliko teško doći do njega?

Možda ne znam atmosferu na utakmicama Zvezde i Partizana, pošto sam na Marakani bio jedno 20ak puta, a ne JNA jednom, ali zato znam atmosferu druge crnogorske lige (tj. tadašnje treće, bila je još SCG), kada se pobiju igrači i priključe navijači :mrgreen:

Tako da, ostavi popaljivu priču za klince iz kraja.
 
Otkud ti to da ne znam kako je biti na stadionu? Zar misliš da je toliko teško doći do njega?

Možda ne znam atmosferu na utakmicama Zvezde i Partizana, pošto sam na Marakani bio jedno 20ak puta, a ne JNA jednom, ali zato znam atmosferu druge crnogorske lige (tj. tadašnje treće, bila je još SCG), kada se pobiju igrači i priključe navijači :mrgreen:

Tako da, ostavi popaljivu priču za klince iz kraja.

Majstore, pa jel ti znas da je ta tvoja Engleska KOLEVKA huliganizma ? Kada su se oni tukli na tribinama i na terenu mi smo srali u gace. Nemoj da se vadis na tuce, to se desi jednom godisnje, ja idem redovno na Partizanove utakmice (ove sezone slabije zbog lopovske uprave) pa mi nikad nije falila dlaka s'glave. Te price o huliganstvu to su price za malu decu

Ono o cemu ja pricam to je ovo - molim te pogledaj ovaj klip, kada je pao ovaj gol radovanje je bilo toliko da sam zavrsio 3 reda ispod. Takav adrenalin ti neces osetiti nikad, pa moze tvoj klub osvajati 100 puta ligu sampiona

 
Слажем се за тај лажни осећај величине. Оно у фазону, бедан сам, јадан и мали али се поистоветим са неким Месијем па контам да сам неко и нешто и све до јаја.

I kakva je razlika ako u tvojoj rečenici umesto Mesija, ubacimo Partizan ili Zvezda?

Nikakva.

Radi se o potpuno istom 'lažnom osećaju veličine' , kako kažeš.
 
I kakva je razlika ako u tvojoj rečenici umesto Mesija, ubacimo Partizan ili Zvezda?

Nikakva.

Apsolutno.

Tema je klasicno nacionalisticko proseravanje i nista vise.

Takav adrenalin ti neces osetiti nikad, pa moze tvoj klub osvajati 100 puta ligu sampiona

Stvarno si arogantan ako mislis da znas ko sta moze osetiti i u kom intenzitetu. Evo ja, kao navijac Celsija, nocas do pola tri nisam mogao zaspati zbog Toresovog promasaja juce. Jer da je to bio gol utakmica bi mogla zavrsiti potpuno drugacije. Tu nema foliranja, laznih osecanja ili sta vec... jednostavno sam se tako osecao. A mogu misliti kako je tek bilo njemu. Jeste da zaradjuje ogromne pare i sve to, ali i on je covek.

U srpskom fudbalu kao navijam za Zvezdu ali nikad nisam uspeo da osetim takve emocije kao kad gledam Celsi protiv Junajteda, Barselone... i ne razumem zasto to nekome smeta? Sta nekoga boli k... za koga ja navijam?
 
Stvarno si arogantan ako mislis da znas ko sta moze osetiti i u kom intenzitetu. Evo ja, kao navijac Celsija, nocas do pola tri nisam mogao zaspati zbog Toresovog promasaja juce. Jer da je to bio gol utakmica bi mogla zavrsiti potpuno drugacije. Tu nema foliranja, laznih osecanja ili sta vec... jednostavno sam se tako osecao. A mogu misliti kako je tek bilo njemu. Jeste da zaradjuje ogromne pare i sve to, ali i on je covek.

U srpskom fudbalu kao navijam za Zvezdu ali nikad nisam uspeo da osetim takve emocije kao kad gledam Celsi protiv Junajteda, Barselone... i ne razumem zasto to nekome smeta? Sta nekoga boli k... za koga ja navijam?

Brate necu da se ponavljam 100 puta, osecaj ispred tv-a nije ni 0,001% osecaja kada si na stadionu i kada svim srcem navijas za svoj klub. Mozes ti da ne spavas nocima, da povracas, da seces vene zbog promasaja Toresa...ali nije to to !

I jos jedna stvar - moze Toresu da bude tesko zbog promasaja ovo ono, ali on je ipak profesionalac koji zaradjuje 150.000 funti nedeljno, brzo ce on to da preboli...ali gledati igrace Partizana kako se penju na ogradu i navijaju zajedno sa Grobarima...neprocenjivo ! Cak je i crnac Lamin Dijara vodio navijanje

Jednostavno neki klubovi imaju dusu a neki - nemaju. Celzi sigurno spada u ove druge
 

Back
Top