Навијачи страних клубова

Nenormalno je navijati za tim iz drugog grada, a da ne govorim o timovima iz drugih drzava...To je kompleks, jer svi ti ljudi koji navijaju za strane timove obavezno navijaju za Mancestere, Barselone i ostalu kompaniju. Niko nece da navija za Torquay United,Burton Albion,Shrewsbury Town,Bristol Rovers...Jer stvarno, zasto bi neko navijao za tim koji nema neke izgledne sanse da nesto osvoji. Isto sranje je i ovaj degenizam vezan za Zvezdu i Partizan! Veliki pozdrav za Djavole,Lesinare,UF,Taurunume,Freedom Fighterse,Meraklije,Plavu Uniju,Invalide,Firmase i sve ostale prave navijace! :D
Sve su to,sem Lesinara,bivsi Delije i Grobari,cast izuzecima..
 
izem ti navijace koji ne spavaju tri dana za toresom al nema plakanja ako im neko capne kabl od kablovske ili se pokvari modem axaxaxaxa. Ovaj Hype govori da mu trljaju nos grobari i delije van BG a da li mislis da Chelsea nema navijacke grupe u Mancesteru i ostalim gradovima u Engleskoj kao sto to imaju veci klubovi u svojim zemljama ? Sto Laziovi Ultrasi ne upale TV-ove i krenu da navijaju za Barselonu kad sad nema teorije da osvoje skudeto 15 godina. Kraj price je da se samo kod nas razne devijacije i bolestine desavaju kao normalna pojava u drustvu, iskrivljena merila vrednosti... Lik je odmah napao da je tema nacionalisticka, vidi gde smo dogurali, samo se stancuju nove Sonje Liht,Natase Kandic i sl. I secem ruku da ce sad da me napadne da sam arkanovac,seseljevac da hocu ratove, veliku Srbiju i ta sranja jer je napad najbolja odbrana, samo pljujemo po sebi i skrecemo glavu tako nigde necemo dogurati. Kad bi takvi isli na tekme, klubovi bi dobijali vece prihode od karata,veca TV prava i tako se krece napred, samo pljuvati i gledati Celzi je odraz kukavicluka i qrcenja, fazon sve smrdi,sve je fuj ja sam mnogo fin.
 
Posto se osecam prozvanim moram i da odgovorim......... procitao sam samo prvu stranu, niste normalni......... za milan sam poceo da navijam od pete godine, jer sam voleo savicevica i onda sam dobio dres i tu je vec bilo gotovo, jos kasnije kad se pojavio sevcenko (moj omiljeni igrac) voleo sam milan sve vise i vise, gledao sam svaku utakmicu pratio sve igrace i normalno je posle dvadeset godina da mi je to omiljeni klub. pa nisam ja mogao da biram koji ce igrac da mi bude omiljeni, i koji cu klub vremenom najvise da zavolim,zbog igre, tradicije itd. nisam mogao ni da biram da li cu moci da idem na utakmice ili ne, nazalost ne mogu da idem. tako se desilo. sta sam ja trebao da se teram i pravim da mi je omiljeni neki domaci klub da bih onda bio pravi srbin. i normalno je da mi je klub toliko prirastao za srce da se ponekad zbog njega i iznerviram i radujem...... ali daleko od toga da tome pridajem toliki znacaj,koliki i vi....i kad se i dopisujemo toliko to je vise zbog druzenja na forumu neg bilo cega drugog......mislim kakvo je to prose*avanje o patriotizmu....najbolji su mi takvi %^*(^ koji po sebi i svojim merilima daju pravo da mere kolicinu srpstva u svakom ponaosob. sto bi rekao dzoni stulic "dovoljna je jedna rec: odyebi" jaki ste mi vi ku*cevi.........
za zvezdu sam navijao i pre milana jer me cale nagovarao, mos misliti iskrene ljubavi....pa onda posto sam shvatio da nije u redu zbog keve koja navija za partizan sam odlucio da budem neutralan i navijam za vojvodinu jer sam iz novog sada....i isao sam na utakice celu osnovnu i deo srednje....i sta da radim nije imalo vise smisla....i sad odem ponekad.....ali vise ne medju navijace. draze mi je da sedim i gledam fudbal nego da se guram medju divljacima i razmisjam da li ce nekom da se ucini da ne pevam dovoljno glasno ili nisam dovoljno srbin ili cu da nastradam ni zbog cega....a sve i da nije takva situacija draze mi je da gledam dobar fudbal nego da navijam (jer je nemoguce u isto vreme i pazljivo pratiti utakmicu)...... zato i vise pratim milan nego vojvodinu, iako i dalje pratim vojvodinu(i otvorio sam teme o oba kluba) nemam o cemu da pisem, nemam ni zasto, pratim sta drugi pisu i to je to.....
a da idem i na utakmice petrovaradina , gledam i podmladak i prvi tim, i trenirao sam tamo i brat mi sad trenira tamo......
i sta sad? da igraju petrovaradin i vojvodina navijao bih za petrovaradin......verovatno bi isto bilo sve i da igraju protiv milana....i verovatno bih i za vojvodinu navijao protiv milana....verovatno jer najcesce navijam za slabije....ali ne znam , nije ni bitno...e da a navijao sam za milan protiv zvezde....yebiga ipak nisam dovoljno patriota izgleda.........
pun mi je kuratz inace onih koji nas ispiraju od ljubavi prema svojoj zemlji ali jednako me nerviraju i idioti koji u svemu traze dokazivanje srpstva i u najvecim glupostima i bas zato daju jos vise prava onima prvima....sve je manje normalnih i jos se sklanjaju sa strane...a sta ces drugo i ovako je previse agresivnih...
e da a tema........pa najvise pratim milan i najvise imam razloga da pisem o njemu....i ne shvatam to tako ozbiljno..... gluposti ljudi moji.... pozdrav
 
Vidim da si jako pazljivo procitao ono sto sam napisao............ne znam ni da li vredi da ti odgovaram....
Ja pod patriotizmom ne smatram to sto si naveo i prvi sam napisao da me najvise od svih nerviraju oni koji svakoga koji se ne stidi svoje zemlje pokusavaju da obeleze kao klerofasistu ili nekim drugim stupidnim izrazom, ali me isto tako nerviraju takvi koji sve mere kroz to u kojoj meri si ti srbin i daju sebi za pravo da su oni ti koji to mogu da odrede po svojim kriterijumima kao merodavnim, i jeste, imas gomilu divljaka i kretena koji sebe nazivaju patriotama i samo daju osnova onima prvi da se i dalje prose*avaju. odvratni su mi i jedni i drugi.
Ja nisam rodjen u beogradu nego u novom sadu i to ti pise u postu koji nisi procitao ili nisi shvatio. isto tako sam napisao da bih navijao za vojvodinu protiv milana, da bih navijao za petrovaradin protiv milana. ali sam i objasnio zasto toliko volim milan, i ne nisam mogao da se pretvaram da navijam za zvezdu (koju sam hiljadu puta zamrzeo zbog nepravde koju su sudije nanosile u njenu i partizanovu korist u utakmicama protiv vojvodine) kada igra protiv tima za koji navijam dvadeset godina. kada igraju i zvezda i partizan protiv bilo kog tima iz inostranstva uvek navijam za njih ali protiv milana nisam mogao, ne zato sto nisam hteo nego jednostavno nisam mogao. i nema nikakve veze sa tim sto je zvezda slabija. pa ja dvadeset godina navijam za vojvodinu. idem redovno na utakmice petrovaradina koji je u nasoj petoj ligi i navijam za njih, tako da ti je to jos jedno glupo pitanje.
ne navijam vise za milan nego vojvodinu i petrovaradin,ali jednostavno ima vise zanimljivih stvari o kojima moze da se raspravlja i mnogo lepseg fudbala o kom moze da se prica i dobra je ekipa koja dolazi na temu i normalno je onda da tu temu cesce posecujem nego onu o vojvodini. a obe sam, ponavljam i to, otvorio ja. i opet ne shvatam to tako ozbiljno. ne mogu da opisem koliko su mi glupe te vase prozivke... i jos vi se pitate da li to ima veze sa inteligencijom....
 
Poslednja izmena:
Pokretac je delimicno u pravu. Mislim nikada mi strastveno ne mozemo da navijamo za stani klub kao za domaci. Mislim apsurd je da sada neki navijac Liverpula u Srbiji napadne navijaca Mancestera. To je prosto smesno. Toga nema ni u Engleskoj....

apsurd je i to sto se napadju navijaci zvezde i partizana...ne apsurd,kretenizam,ma ne postoji rec....zamisli vidis lika na ulici jedan jedini put u zivotu i napadnes ga i unakazis samo zato sto nosi zvezdin sal...pa koliki idiot moras biti? ili da to cak ide i do ubistva?! Koliki idiot moras biti za tako nesto?! i onda da se sa takvim raspravljas da li je uredu ili nije da navijas za strani klub i da li sme da bude sampion svoje zemlje taj klub ili mora da se bori za opstanak....kakva gomila gluposti....... navijam za milan kao i za vojvodinu iako sam 7-8 godina isao na utakmice vojvodine a samo jednom na utakmicu milana i sta sad....
 
Poslednja izmena:
i kad mislim o milanu i vojvodini najmanje me interesuju navijaci...ali najmanje....bitan mi je onaj drugi deo kluba....fudbaleri,igra, unutrasnji odnosi u klubu, odnos uprave prema klubu i predstavljanje i ocuvanje ugleda kluba......
iako priznajem svakako posebnu draz svakoj utakmici daju bas ti navijaci koji pevaju i navijaju za klub i znam i sam taj osecaj....ali jednostavno toliko toga je sad upleteno u sve to da je to strasno..... a i opet mnogo mi je sad bitnije da gledam fudbal nego da razmisljam o navijnju....
 
I ja samo jednom na utakmicu Milana ali sam navijao svim srcem protiv njega. :)

pa normalno kad navijas za zvezdu...i ja bih navijao za vojvodinu da ih vidim u ligi sampiona pa makar i preko milana.... a za tu utakmicu sam cak i razmisljao da li bih mogao da navijam za zvezdu i pomislio sam " pa sta ce oni da urade u ligi sampiona - nista, navijacu sledece godine da udju kao i uvek sto navijam za njih ili partizan......sada ne mogu ni na silu, a milan moze i da osvoji ligu sampiona i jeste je osvojio....."
 
Naš klupski fudbal ne pratim od kada je Obilić uzeo titulu.
Nema potrebe i nema svrhe.

Reprezentaciju sam definitivno prestao da pratim i ne, to nije zbog rezultata, već zbog toga što godinama gledam jedno te isto.

Nekada Rambo Petković - danas Sulejmani na primer.

Neću.

U septičku jamu našeg fudbala neću da zagazim.
Mogu da odem na stadion kada dolaze neki majstori fudbala da ih gledam, divim se i pozdravim.
Kao što sam pozdravio majstora Kaku i neponovljivog Pipa protiv Zvezde i legendarnog Pirla sad protiv Srbije.


Podržavam sve koji gledaju strani fudbal i navijaju za strane ekipe.
To je fudbal, a ne mučenje.
Fudbal je razonoda, zabava, kao i muzika na primer.
I naravno da ću pre Slušati Bob Dilana nego šta ja znam Željka Samardžića.

Pa neka je ovaj 1000 puta "moj" neću da se mučim, nisam mazohist.

Eto tako, popu-pop a bobu-bob.
 
http://mondo.rs/a641911/Sport/Fudbal/Roma-ucinila-nemoguce-ujedinila-SFRJ.html

Moram da vaskrsnem temu iz mrtvih jer sam juče pročitao jednu od najodvratnijih vesti u skorije vreme, a koja je u vezi s ovom temom. Nekoliko primeraka iz zemalja bivše Jugoslavije se skupilo i sa zastavama svojih nacionalnih država uputilo u Rim kako bi ,,bodrili" svoj omiljeni klub, Romu. Mislim, ovo je zaista nešto najnakaradnije što sam video još od Dinkićevih akcija. Šta li je u glavama ovih gluperdi? Mozak, sigrno nije. Strašne stvari, prijatelji...

Šta reći, osim, blago majci koja ih je rodila...
 

Back
Top