Na koji nacin štitite maloletnu decu od seksualnog, fizickog nasilja u skoli?

Sistem ne dozvoljava da ih zaštitiš. Sve je "kao" organizovano da se reaguje u tim situacijama, razne brošure, linkovi za roditelje, klinci,palci, ali kad se tako nešto dešava, škola to gura pod tepih, krije, da se ne sazna, da se ne talasa, i da se što pre pređe preko toga. Jedina metoda im je "vreme leti", pa se u to uzdaju, da će ta deca brzo otići dalje , i da će se oni "rešiti problema. "
Jadni roditelji i deca, koja se nađu u toj situaciji.
Rešenje ? Nema. Odmah premestiti dete ako se ima mogućnosti. Sistem neće zaštiti pojedinca koji strada. Prosveta = ogromno razočaranje.

Кад се појави неки брат млађи од 14 година који ће због своје сестре побити пола зборнице или Центра за социјални рад, е онда ће се и они мало чешкати по глави... Страх за властито дупе је често веома поучан.

Davno sam išla u srednju skolu bio je jedan profesor fizika od koga su djevojcice drhtale kad ih pozove u svoj kabinet. Svi su znali niko nije reagovao. Sad znam da je birao nezasticene. Tad sam samo bila sretna što mene ne zove.
mozda je bio samo strog, ne znaci da je bio pe.dofil ako je pozivao ucenice u kabinet a one ga se plasile.
Jel neka od njih nesto nagovestila po tom pitanju?
U mom razredu u srednjoj, bio jedan decko, koji je cesto odlazio u kancelariju jedne profesorke i niko nije pravio frku oko tog. Svi smo znali zasto, jer ta profesorka i on nisu nista krili, .........cak smo i hvalili tog decka.
A vidis, kako se na to gleda kada je zenski rod u pitanju.
Balkan ce uvek ostati balkan.

mozda je bio samo strog, ne znaci da je bio pe.dofil ako je pozivao ucenice u kabinet a one ga se plasile.
Jel neka od njih nesto nagovestila po tom pitanju?
U mom razredu u srednjoj, bio jedan decko, koji je cesto odlazio u kancelariju jedne profesorke i niko nije pravio frku oko tog. Svi smo znali zasto, jer ta profesorka i on nisu nista krili, .........cak smo i hvalili tog decka.
A vidis, kako se na to gleda kada je zenski rod u pitanju.
Balkan ce uvek ostati balkan.
Bili su znaci koji su bili jasni ali nikog od odraslih nije bilo briga.

Back