NASA POSLA

nikodim:
@paradizo
Kako pisanje odmice, polako ali sigurno pocinjem da te shvatam u potpunosti. Sta ces, nepopravljivo sam glup. ;) Salu na stranu, u pocetku te i nisam bas najbolje razumeo.
Citajuci ovo... rekao bih bi se pre slozio sam izjavom tog Talijana, nekako je prilicno prisebna (nista ne prebacujem tebi, da se razumemo). Mada sa druge strane razumem i tvoje postupke, kao u primeru koji si naveo, zaista je to razumljivo sto si uradio.. ko zna mozda bih i sam uradio isto.
U sustini, kada je rekao da nema standard za to... mozda je u glavi imao drugaciju raspodelu troskova u odnosu na mesecno primanje. Svako od nas ima neke svoje prioritete, nije to nista nenormalno, novac dolazi i odlazi tamo gde ga mi sami usmeravamo... automobili, patike... zaista ga je lako potrositi, bez obzira na kolicinu. Trebalo bi biti potpuno zdrave pameti i normalnog rasudjivanja kako bi se sto bolje iskoristio isti... ako se toje pitanje malo bavi i tim delom, tj. zgodnim i pametnim trosenjem. ;)
Bas mi je drago sto na neki nacin isto mislimo, to mi je bitno, radi buducih rasudjivanja, jer za sebe mislim da sam jos uvek dosta mlad, ali nebi zeleo da razmisljam staromodno, to je razlog sto cesce pominjem razmisljanja nekih nasih vrsnjaka koji su vani. Ali isto vidim da ovde ne mogu da izadjem sa ovim mentalitetom i njihovim sklopom razumisljanja u vecem broju slucajeva, zato i trazim vasa misljenja i mnogo mi znace, oni mi na neki nacin sluze kao filter.
POZDRAVLJAM TE NIKODIME

nikodim:
Cudesna prica.. ti malinari se uglavnom zale kako ih lose placaju. :)
Sada je najbolje lepopiti kafu, zapaliti po neku, dok sve ovo ne prodje, a kada prodje, onda na posao. ;)

Хех...а не...сад се узимају велике паре...још неко време док је мутно и док се све распродаје...после нема великих пара...само остаје да се надаш да ћеш моћи да зарадиш бар пристојне. Па грбачењем...грбачењем...

majcheki:
Joj Ljubo, kakvo sećanje. brrrrrr :(
Pa s vremena na vreme krajem prošeta neki utučen dečačić, samo što ne plače dok se nervozno vuče ka kući samo u čarapama

Хех да и то...само је било мало њих који су носили нешто добро...а било је и неко неписано правило да не дирају клинце из исте ламеле...

А за оно друго...не' се секираш и тако размишљаш...ти си боља риба...:):wink:

Ljuba82:
Ово је суштина оног што сам хтео да објасним. Скроз је џиберски возити кола од 20 000 - 30 000 Е, а немати свој стан. То мора да иде пропорционално...

Хех :-) то ме подсети....сећам се кад смо били клинци, деведесетих...ту у крају су тад живели момци припадници НБГ групе мафије (хах мафије???:lol: ...најобичнији џибери...не знам да ли је неко нешто озбиљније урадио...него су ето били непредвидљиве будале...хехе Слоба мало плашио народ ). Е па они су носили те NIKE патике од неколико стотина марака са поцепаним тренеркама, јакнама (обавезно увученим у тренерке, фармерке чак). Кад се сетим...:lol:

Slazem se sa tom tvojom sustinom problema, i ja na njih isto tako gledam, i slazemo se, sa tim sto ja ni u to doba nisam nista zajdnicko imao sa tim i takvim tipovima koje si ti naveo, niti su nam se putevi ukrstali, i tada sam o njima imao ruzno misljenje, cak sto vise gadjenje, i u drustvu mogu da mi dodju samo posteni i kulturni momci koji nisu oprljani.
Pozdrav i tebi LJUBO

paradizo:
Bas mi je drago sto na neki nacin isto mislimo, to mi je bitno, radi buducih rasudjivanja, jer za sebe mislim da sam jos uvek dosta mlad, ali nebi zeleo da razmisljam staromodno, to je razlog sto cesce pominjem razmisljanja nekih nasih vrsnjaka koji su vani. Ali isto vidim da ovde ne mogu da izadjem sa ovim mentalitetom i njihovim sklopom razumisljanja u vecem broju slucajeva, zato i trazim vasa misljenja i mnogo mi znace, oni mi na neki nacin sluze kao filter.
POZDRAVLJAM TE NIKODIME

Hej... ne bi svi stali u istu vrecu, sto zbog rogova, sto zbog repova... Postoji taj problem u neslaganju i razilazenju misljenja, ali ima to svojih prednosti. ;-)

majcheki:
Ma ni ja nisam razmišljala o proizvodnji, smorila sam se kad sam čula da daju kilo kukuruza za neku smešnu cenu, ne mogu da se setim sada koliko, a pšenica je bila skuplja za nešto opet simbolično tipa 50 para... A da - a veći deo onoga što imaju pripada državi

Mene smorila jedna priča od pre neki dan... Neka devojčica '85. godište - došla u Bg da studira a ćale joj kupio stan u centru i doveo neke dizajnere da ga opereme da izgleda svetski, za 18 rođendan dobila katalog da izabere kola - čovek pošten, cenjen seljak, bavi se proizvodnjom i prodajom malina, ima neke plantaže... kaže nije mu bio neki izdatak. Cica se oblači tamo gde ja ne dozvoljavam sebi da uđem i samo pogledam kako mi nešto stoji. I gledam ja tako - drago mi je, potismkujem onu urođenu žensku zavist... Sve se nešto mislim, ne mogu da se setim ni jednog Beograđana ko tako nešto može da uradi poštenim poslom.

Da, imas dobre poglede i principe ophodjenja prema odredjenim ljudima, tako i treba ko god posteno radi, greh je biti mu neprijatelj, tekvo razmisljanje nas vodi u bolju buducnost. POZDRAVLJAM TE MAJCHEKI

paradizo:
Normalno!!!!! i to je prirodno. Razlicitosti me vise privlace.

Bas tako... to je i sustina nekog druzenja i komuniciranja, razmena misljenja a samim tim i licni napredak i sticanje nekih drugih vrednosti. Kada kazem drugih, mislim na suprotnost u odnosu na Mercedese, BMW-ove i tako to... ;)

Bas sam se sada setio, a da se nadovezem na tvoju pricu, tj pricu cike sa primorija.
Pre oko godinu-dve, kada su ljudi po srbiji masovno nosili ljtue mobilne telefone oko vrata, ili ih iz dzepove (sto i dana rade), vadili u sirokom luku kako bi se sto bolje videli, dobijem mail od jedne drugarice koja je jos kao jako mala otisla u Svajcarsku. Naravno, tamo je odrasla u skladu sa tamosnjim mentalitetom i tako formirala svoju licnost. usput, to je jedno divn celjade meni vrlo dragih i trezvenih razmisljanja. Pitala me je da li je istina da ljudi u SCG nose telefone oko vrata, posto je neki njen prijatelj to zapazio dok je bio ovde pa joj je ispricao to kao nesto vrlo cudno i nenormalno (sto po meni i jeste tako).
Iz licnog iskustva, dosaao sam do skromnog zakljucka da su takvi ljudi (mislim na one koji parkiraju auto-azdaju ispred nekog lokala, poredjaju kljuceve i telefone po stolu i "sarmiraju" posmatrace, nalik paunu koji siri perije u zelju da "omami" dobru zenku), prilicno isprazni i da je svaka iole razumna prica sa njima teska, gotovo nemoguca (nisu svi bas takvi, ali najveci procenat jeste). Ja licno ne volim takve ljude, moja razmisljanja idu u nekom drugom, za nih i mene svim suprotnom smeru. Ono sto neko postize svojom pamecu i intelektom (da se razumemo nemam previsoko misljenje o sebi samom, da ne zvucim uobrazeno ili pretenciozno), oni pokusavaju da nadomeste automobilima i takoreci "marketingom" svoje gluposti i izopacenosti.
Rezime ovog pisanija bio bi, da ne volim da se krecem u takvim krugovima, gde su razgovori usiljeni i zasnovani na temeljima nekih nerazumno ogromnih brojki, sto zbog toga sto me sve to nimalo ne zanima, sto zbog toga sto se osecam neprijatno u drustvu takvih. ;)

paradizo:
Da, imas dobre poglede i principe ophodjenja prema odredjenim ljudima, tako i treba ko god posteno radi, greh je biti mu neprijatelj, tekvo razmisljanje nas vodi u bolju buducnost. POZDRAVLJAM TE MAJCHEKI

Potrebno nam je dobro otreznjenje od utaljenih nam navika. Za to je potrebno mnogo vremena i jos vise truda, na zalost, jako mali broj "tih" je spreman na promenu. Tesko je odreci se starih navika i standarda u ovom nasem nestandardnom delu sveta. ;)

nikodim:
@Ljuba82
Nekako mi se cini, mada stvarno ne znam zbog cega, da ce ovde kod nas stalno biti mutno... A da ce grbacenje postati najprofitabilnije grana. :)

Ма нек постане...и то што пре...треба нам неко колективно друштвено размрдавање. Људи ће знати зашто дрндаче...

Ауууу...гледам...ал' смо озбиљни...идем да турим ногу у лед...и размишљам о малинама...:) Поз...

@Ljuba82
Fino je videti makar jednu temu na forumu da je koliko toliko ozbiljna, naravno ni malo glupiranja nije na odmet, ali ako sve ode u tom smeru... teko cemo razumeti i sami sebe u pokusaju da nam neko zapazi i pohvali "vragolije". ;)

nikodim:
Potrebno nam je dobro otreznjenje od utaljenih nam navika. Za to je potrebno mnogo vremena i jos vise truda, na zalost, jako mali broj "tih" je spreman na promenu. Tesko je odreci se starih navika i standarda u ovom nasem nestandardnom delu sveta. ;)
Moracu i ja nesto da izbacim iz mene neku po meni nelogicnost. o cemu se radi: Sinoc sam prebacio jednu zgodnu zensku do njenog momka(bas zgodnu). Kad sam je doveo do blizu tih kuca, zapitao sam je? je li to ova kuca(jedna lepa kuca poput nje)ona odgovori, ne ona tamo. Ja rekoh aha? ona levo, (isto jedna lijepa kuca)ona rece ne ova izmedju. Zapitah je malo cudno, ova kuca neomalterisana, trosna, sto ne moze da se dodje do nje od blata. ona odgovori potvrdno i zamoli da joj sa mojim starim renaultom espace osvetlim farovima put, da nebi isprljala svoje stiklice. Zamisli? ja pogledam bolje kad ispred kuce stoji BMW i to petica nova, ni manje ni vise. Devojka izadje iz auta zahvali se, i onako gnjackajuci po blatu ode prema kuci.
I ja se vratim kuci, i resih da postavim ovu temu na SAVRAMENOM MUSKARCU. I u startu dozivim strasnu kritiku po ko zna koji put od nekog ANTUNA TUNA, i tema zamalo dazivi fijasko.
Vracam se temi: Zelio sam da kazem Nikodime, da se ovo moze sresti i videti samo kod nas, kako ovo objasniti krstenom svetu, zar nije bolje de je za te pare zavrsio kucu, uprilicio dvoriste, makar da moze da mu se dodje do kuce da mu ne smeta to blato. Ali ne, bitna je sminka, jos uvek se zivi za publiku, i sto je razocarajuce, takvih ima kolko hoces. Ja znam da su to njegove licne svari gde ja ne trebam i nesmijam da se mesam, jer je to pravilo kulturnog sveta, ali polazim od toga da je kuca i posao fundamentalna stvar jednog zivog ljuckog bica. Znam da ne moraju da svi volimo ono sto volim ja(i nedaj boze)ali ovo sto gledam ja ovde to gubi svaki smisao zivotnog bitisanja, a da ne govorim o napredku i nekim drugim uspesima. Kako svatiti i tu njegovu zensku.
Da te ne zamaram vise, ovakvih primera i slicnih kolko hoces...

He, he... njegova zenska i jeste proizvod parkiranog BMW-a, do kog se stize kroz to blato (vise figurativno). Verovatno joj je lakse da djuska po blatu kako bi stigla do "limuzine" nego da do iste stigne nekim drugim putem.
A i sta ce mu sredjena kuca i prilaz do nje, zar nije daleko veca draz stici do nje pomalo blatnjav i izmucen... a tamo... "bembara", kao poklon za mucenje po blatu. Pravi safari... to je zivot, to je adrenalin, to pali "raju" (po Turski). ;)

Znaš kako, ima i ženskih kojima je stalo do opšte slike. I kolica, i kuća, stan u gradu, apartman na Kopu...

Onaj ko ide prvo na kolica, računa verovatno na brzopotezne kombinacije, 'navatam je dok ne stigne da sagleda' (tu opštu sliku). Šta ćeš, jednom se živi.

Radio sam sa likom koji je sagradio sebi prvo kuću, opremio je stvarima, a zatim krenuo da traži si ženu. Tako da, ima ih raznih.

Nema makinu. Imao je traktor ranije, doduše. I tražio je dugo, doduše ovde po selu ga nekih desetak odbilo (uglavnom su sve ostale usedelice). Na kraju našao preko tu granice, u Rumuniji. Nego, dosta o njemu.

Ono što htedoh reći, to je da glanc novi BMW na primorju košta 5-10 K ojra, naravno kraden. Kuća, mnogo više. Tako da tema i nije neko poređenje. A ljudi samo jednom žive, ebi ga. Šta će ebat kad mu se više ne bude dizao i ta priča.

Oni imaju cika MilU, to je olaksavajuca okolnost...Taj cika voli zanimljive stvari, kao sto su recimo parice, cuo sam i da pusi.
Udaljicu se od teme, to vec nije pametno.
Vidju djavla... kad se ne bude dizo... verujem da se dize prije "gazde".

DisMisaL:
Nema makinu. Imao je traktor ranije, doduše. I tražio je dugo, doduše ovde po selu ga nekih desetak odbilo (uglavnom su sve ostale usedelice). Na kraju našao preko tu granice, u Rumuniji. Nego, dosta o njemu.

Ono što htedoh reći, to je da glanc novi BMW na primorju košta 5-10 K ojra, naravno kraden. Kuća, mnogo više. Tako da tema i nije neko poređenje. A ljudi samo jednom žive, ebi ga. Šta će ebat kad mu se više ne bude dizao i ta priča.

Varas se DisMisaL, nema vise toga(ukradenih auta)to je nekad bilo, evo vec nekolko godina interpol je tu, tako da nema teorije dobiti takvo auto vise, nego ga je morao isplatiti. Ili ima jos jedna varijanta, mozda je dao neki dobar plac blize moru, za to auto. Evo i jos jedne nelogicnosti, masovno na OGLASE moze se videti; DAJEM PLAC OD HILJADU KVADRATA ZA NOVI ILI DOBRO OCUVANI AUTO. Ili obratno, daje npr. dobar merc/bmw, za plac pored mora. Zelio sam da kazem, da sam u veoma mnogo drzava u svetu citao oglase radi mog interesovanja, kolko sta kosta u poredjenju sa nasim cenama. I nigde nisam nasao tako pametan oglas kao ovde. E sad koje tu pametniji, oni ili mi, kakav smo mi to narod covece. Kod nas ko ukrade, daju mu ime iz postovanja "KURVIN SIN". Tako da sam primetio i to masovno, da je "KURVIN SIN" cjenjeniji i postovaniji od coveka koji posteno stvara i napreduje. I svi se loze na takve, svi ih popularisu i uzdizu, pricaju o njima sa strahopostovanjem. Ovde se izgubio svaki smisao za vrednost, Ovde ko se muci i posteno radi za njega govore; "PUSTIGA BUDALA", mislim da smo dosli do granice unistenja naroda ako ga uopste ima. Do cim je postalo sramota raditi posteno, ovde se narod vaspitava da stice svoj imetak neposteno i nekom muckom. OVDE POSTEN COVEK NIJE CENJEN.

Back