Napušteni psi i nesavesni ljudi

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Namerno sam izabrala ovu reč. Upravo se desilo nešto, što nije retka pojava, a vrlo je potresna. Sedela sam za računarom i čula strašno cviljenje psa u mojoj zgradi. Spremila sam se i izašla da vidim o čemu se radi. Pomislila sam da se neki psi nisu podžapali ili da neko ne maltretira neko kuče. Ne. U ulazu je bilo malo, preslatko štene, sasvim jasno ostavljeno. Mekan, čist koliko je moguće. Hoću da kažem da je vidljivo da nije rođen na ulici. Pas je verovatno ostavljen kod ulaza, ušao je u zgradu, vrata se zatvorila i on je neutešno cvileo i skakao po vratima. Nisam imala drugog izbora nego da ga malo mazim kako bi se smirio i izvedem napolje. Ne mogu da ga nosim kući sa sobom. Ostavljen je sebi.
E sada mene zanima. Kako je moguće da neko bude toliki gmaz i da jedno kuče, koje je očigledno čuvao neko vreme, ostavi na ulici? Zar nije mogao da ga da nekome ko bi se starao o njemu, a ne da ga samo baci? Sad će neko kazati da to rade i sa bebama, decom, ljudima. I to je istina. Kako ljudi mogu sebi da oproste takve stvari. Srećom, toplo je napolju.
Tema i nije neka za diskusiju. Ali nisam mogla da ne napišem ovo. Nije prvi put da nailazim na napuštene pse po zgradi. Ne razumem.
 
Pa postoji vise razloga zbog kojih to ljudi rade. Neki recimo jednostavno nisu informisani i ne znaju sta da urade sa stenetom koje ime je recimo dete donelo sa ulice i sl., i kud ce, sta ce - ajde nazad na ulicu. Neki su opet sa druge strane bahati i bas ih zabole za stene i samo se otarase bede.
Eto recimo sta se meni desilo - negde u novembru kad je bilo bas hladno, setala sam psa u 1 nocu i cula cviljenje kod susedne zgrade. Bilo je u pitanju stene, crno, malo, zenka naravno, izgubljeno se vrtelo i cijukalo oko vrata te zgrade, verovatno je htelo da ga neko pusti unutra. Ja sam je uzela, sva je jadna drhtala, i kad je sam je prinela malo vise licu shvatila sam da kuca mirise na cigare pomesane sa parfemom. Odmah mi je bilo jasno odakle ona tu. Po stomaku se videlo da su je nahranili i jednostavno ostavili, da l' zbog toga sto su je nasli pa nisu mogli da je ponesu ili je u pitanju nesto drugo, ne znam.
U svakom slucaju prica ima srecan zavrsetak jer je kuca uspesno udomljena i sad zivi u Sapcu, u kuci sa dvoristem i vrlo je voljena. :)
 
Nisam sigura da li sam dobro razumela Kseniju. Čini mi se da je shvaćeno da sam ovo kuče nazvala džukelom. Nisam. Ja taj izraz nikada ne koristim za pse, pošto mi je odvratan. Koristim ga za ljude koji se ponašaju kao stoka. Kada sam napisala džukele, mislila sam na ljude koji su ostavili psa. Moja greška. Pretpostavila sam da niko ne upotrebljava tu reč za psa.
 
nema bas veze sa temom ali ja mom tepam i sa kojote jedan i sa dzukelo (umilnim tonom:D) isto kao i sa micamaco, gicamico i sl... ne mora da bude pogrdno...

a za ostavljanje pogotovo stenaca i to i po najgorem kijametu... nemam reci... meni to samo pokazuje koliko smo mi ljudi u sustini neodgovorni, sebicni i spremni da zazmurimo i pravimo se da ce se sve lepo zavrsiti... ne ubijaju ih direktno nego ih kukavicki prepuste sudbini koja to najcesce umesto njih i uradi...strasno...

ja tri komada nisam imala srca posle jedne veceri ni u azil neki da odnesem, a kamoli na ulicu da vratim, kupili su me za sekundu, vezes se ocas posla, tako da stvarno ne znam kako neko moze da primi stene i onda ga izbaci...
 
Meni je rposle godine neko usao u zgradu(koja ima malo stanara,pa vise livci na kucu) i ostavio mi ispred praga stene.Znam da ga je neko namerno ostavio,jer je bilo u kutijici sa cebencetom. To je bio neko ko je upoznat sa tim da skupljam pse sa ulice(to se desilo pre nego sto sam uzela Dzipsija). I ja legla da spavam, bila skoro ponoc i cujem cviljenje ispred vrata...izadjem,kad ono najsladje stene koje sam videla u zivotu...zuta glavica i bela tufna na celu...I ja ga pozovem da udje u kucu,ono pokusa i tad izvalim da nesto nije u redu...kuca nije mogla da se osloni na zadnje noge...piskila je svuda nekontrolisano izgledalo je da je mnogo boli...ja je odmah odvela kod veta koji je ustanovio da su je udarila kola,slomila joj karlicu i neki deo kicme,tako da bi ostala paralizovana za ceo zivot,plus nije mogla da obavlja svoje potrebe normalno...da ne spominjem da je bila u velikom bolu...i on je uspavao...uzas...
 
Meni je rposle godine neko usao u zgradu(koja ima malo stanara,pa vise livci na kucu) i ostavio mi ispred praga stene.Znam da ga je neko namerno ostavio,jer je bilo u kutijici sa cebencetom. To je bio neko ko je upoznat sa tim da skupljam pse sa ulice(to se desilo pre nego sto sam uzela Dzipsija). I ja legla da spavam, bila skoro ponoc i cujem cviljenje ispred vrata...izadjem,kad ono najsladje stene koje sam videla u zivotu...zuta glavica i bela tufna na celu...I ja ga pozovem da udje u kucu,ono pokusa i tad izvalim da nesto nije u redu...kuca nije mogla da se osloni na zadnje noge...piskila je svuda nekontrolisano izgledalo je da je mnogo boli...ja je odmah odvela kod veta koji je ustanovio da su je udarila kola,slomila joj karlicu i neki deo kicme,tako da bi ostala paralizovana za ceo zivot,plus nije mogla da obavlja svoje potrebe normalno...da ne spominjem da je bila u velikom bolu...i on je uspavao...uzas...

stvarno uzas:cry::-(:cry:, a koliko je imalo to stene?
 

Back
Top