Napolju 2 stepena a oni isključuju grejanje

Све у зависности од температуре. Дани су врло променљиви.

Као што Греба каже, грејање ће радити од 05 до 22, ако је температура довољно ниска. Ако је нешто виша, радиће мање.
 
Samo kad bude gas po potrosnji nikakva placanja cele godine
То не мора да буде тако забавно као што се рекламира... Тачно је да неких месеци не бисмо плаћали ништа (или скоро ништа, ако будемо имали некакво одржавање система и слично, то већ виђамо), али бисмо онда зимских месеци сигурно плаћали више, можда дупло.

И то све помножено да ценом гаса.

Ми сада имамо врло повољну цену. Ако будемо имали дупло, и грејање ће осетно поскупети.
 
То не мора да буде тако забавно као што се рекламира... Тачно је да неких месеци не бисмо плаћали ништа (или скоро ништа, ако будемо имали некакво одржавање система и слично, то већ виђамо), али бисмо онда зимских месеци сигурно плаћали више, можда дупло.

И то све помножено да ценом гаса.

Ми сада имамо врло повољну цену. Ако будемо имали дупло, и грејање ће осетно поскупети.

Sećam se kad je pre par godina počelo na NB to utrošak po potrošnji, pa su čupali kose i tražili da se vrate na stari sistem.
I oni moraju cele godine da plažaju određene stavke kao i oni koji koriste plin za celo domažinstvo to moraju.

Kao što trošio-ne trošio struju opet moraš da platiš 1000din. i za 0 kilovata.
 
Sećam se kad je pre par godina počelo na NB to utrošak po potrošnji, pa su čupali kose i tražili da se vrate na stari sistem.
I oni moraju cele godine da plažaju određene stavke kao i oni koji koriste plin za celo domažinstvo to moraju.

Kao što trošio-ne trošio struju opet moraš da platiš 1000din. i za 0 kilovata.
Верујем да је у тих хиљаду укључена тв претплата за јавне сервисе ?
 
Pa jeste, ali nekome ko troši malo struju, to je strašno, veći su mi ti fiksni nameti nego kilovati.
Još strašnije je to da ako jednom više upališ bojler i šporet ode ti u crvenu tarifu i račun odma trodupliran! Zelena tarifa je samo za domaćinstva koja ne koriste struju!

Taj dan kada sam postavio temu nije bilo toplo i isekli su grejanje uveče. Narednih dana je sve bilo ok. Mislio sam da je opet neka havarija u sistemu daljinskog grejanja zbog neodržavanja istog a verovatno je i bila samo što se prave blesavi! Nije mi normalno da u stanu već oko 8-9 bude ledara.

Odem na portal termoelektrana a tamo direktor bulazni o vučiću i njegovoj porodici. A meni ladno na dupe!
 
Poslednja izmena:
Još strašnije je to da ako jednom više upališ bojler i šporet ode ti u crvenu tarifu i račun odma trodupliran! Zelena tarifa je samo za domaćinstva koja ne koriste struju!

Taj dan kada sam postavio temu nije bilo toplo i isekli su grejanje uveče. Posle je sve bilo ok. Nije mi normalno da u stanu već oko 8-9 bude ledara.
Zelena tarifa je za domacinstva koja umereno i racionalno koriste struju ,ne mora bojler da radi ceo dan ..
 
Još strašnije je to da ako jednom više upališ bojler i šporet ode ti u crvenu tarifu i račun odma trodupliran! Zelena tarifa je samo za domaćinstva koja ne koriste struju!

Taj dan kada sam postavio temu nije bilo toplo i isekli su grejanje uveče. Posle je sve bilo ok. Nije mi normalno da u stanu već oko 8-9 bude ledara.
Onda imas losu izolaciju ili lose radi grejanje.
 

Back
Top