Napolju 2 stepena a oni isključuju grejanje

Jedino šta mogu zgrade da rade jeste da pronalaze razna rešenja kako bi se smanjila emisija toplote u atmo a to znači nova stolarija, troslijna stakla punjena arhonom (najveća površina za otpuštanje tj primanje hladnoće) spoljašnja ili unutrašnja izolacija zidova /fasade i na kraju naravno automatizacija grejanja po stanovima ( i prostorima koji se manje koriste) pod uslovom da kalorimetar u podrumu radi inače to ništa nema smisla.
 
Jedino šta mogu zgrade da rade jeste da pronalaze razna rešenja kako bi se smanjila emisija toplote u atmo a to znači nova stolarija, troslijna stakla punjena arhonom (najveća površina za otpuštanje tj primanje hladnoće) spoljašnja ili unutrašnja izolacija zidova /fasade i na kraju naravno automatizacija grejanja po stanovima ( i prostorima koji se manje koriste) pod uslovom da kalorimetar u podrumu radi inače to ništa nema smisla.

Koji je procenat zgrada u BG koje imaju kalorimetre? Manji je od 1, sigurno...
 
Koji je procenat zgrada u BG koje imaju kalorimetre? Manji je od 1, sigurno...
Ако се сећам, прелази се на систем наплате потрошеног, уместо "равног" плаћања сваки месец... Барем за нас које топлане греју.

Већ годинама нисам чуо ни слово о томе.

Слабо сам обавештен о томе али сам у једном тренутку разумео нешто од раније... Неком давном приликом су ме звали да ме питају о грејању и успут ме обавестили да ако се пређе на систем по потрошњи, да рачун може да буде и већи од тренутног - тада је то била новост за мене.
Оно што сам доста касније схватио, је да се наравно очекује већи рачун у сред сезоне грејања - али и да лети очекујем отприлике нулу. На коју ће страну да оде укупан збир, немам појма.
 
Ако се сећам, прелази се на систем наплате потрошеног, уместо "равног" плаћања сваки месец... Барем за нас које топлане греју.

Већ годинама нисам чуо ни слово о томе.

Слабо сам обавештен о томе али сам у једном тренутку разумео нешто од раније... Неком давном приликом су ме звали да ме питају о грејању и успут ме обавестили да ако се пређе на систем по потрошњи, да рачун може да буде и већи од тренутног - тада је то била новост за мене.
Оно што сам доста касније схватио, је да се наравно очекује већи рачун у сред сезоне грејања - али и да лети очекујем отприлике нулу. На коју ће страну да оде укупан збир, немам појма.

Na to može da se pređe ako to prihvati stambena zajednica, ili dok ne uvedu kao obavezno, mada mislim da se na starim sistemima to ne može, već samo na nekim novim. Tako su neke zgrade na NB, pisala sam o tome, tražili sami da pređu na plaćanje po potrošnji pa su im stizali višestruko veći računi, plus su van grejne sezone plaćali ne baš zanemarljivu cifru, pa su onda krenuli da se bune, neki bukvalno nisu mogli da plaćaju koliki su računi bili, iako su zavrnuli ventile tamo gde ne sede.

Ne znam šta je na kraju bilo sa njima, ali znam da je bila velika frka.
 
Podstanice puštaju celoj zgradi isto a mnogi bi voleli da mogu sami da odredje kolicinu grejanja..i da mogu da iskljuce grejanje na primer u spavacoj sobi
ili da smanje na minimum jer ne vole da spavaju u toplom ..ovakvim nacinom bi mnogi sebi smanjili racune za grejanje, tj.platili onoliko koliko bi i potrošiuli a ne prosek prema kvadraturi za sve
 
Nije valjda da su naseli na istu šemu? Jadni nepismeni ljudi uvek ih naguze :sad2:

Podstanice puštaju celoj zgradi isto a mnogi bi voleli da mogu sami da odredje kolicinu grejanja..i da mogu da iskljuce grejanje na primer u spavacoj sobi
ili da smanje na minimum jer ne vole da spavaju u toplom ..ovakvim nacinom bi mnogi sebi smanjili racune za grejanje, tj.platili onoliko koliko bi i potrošiuli a ne prosek prema kvadraturi za sve
Veći je problem profit koji izvlače preko sistema daljinskog podgrevanja.
 
Evo bio sam u podrumu. Kako funkcioniše sistem daljinskog grejanja? Gase pumpu daljinski preko gprs.
IMG_20211229_193043.jpg
IMG_20211229_193051.jpg


Ovo je ventil sa kojim ograničavaju ulaz tople vode u zgradu:
IMG_20211229_195043.jpg
 
Ovo je kalorimetar on stoji na samom ulazu tople vode u zgradu

IMG_20211229_195018.jpg


А овај, колико је стара твоја зграда?
100 godina zgrada je pod zaštitom grada beograda jedna od najvećih i najreprezentativnijih u centru. imamo i jezero ispod su katakombe u ovom periodu pumpe ispumpavaju vodu 24h. Ništa tu nije zaključano tj samo ulaz u podrum.

Ovih dana postavljamo čelična vrata na sve strane i video nadzor kako bi se konačno obezbedila zgrada. Zamenjeni su ormani za električna brojila ali neko ih stalno obija.
 
Poslednja izmena:
Код мене греју од 5,6 ујутру до 10 увече, по потреби и дуже. Температуру одређујемо сами и плаћа се по потрошњи. Зграда је нова. Не знам како да ти помогнем и који је проблем, али треба да питаш председника кућног савета или управника о чему се ради, није то на нивоу града, јер код свих греју а код вас не... до зграде је или до подстанице, треба проверити.
 
Cim vidim neku tvoju temu, znam da je neki horor
Imali nešto pozitivno u tvom životu i da radi i da je u redu
kod tebe sve sama negativa..mrak i hladnoca. hrana je zatrovana, o vodi i da ne pricam , auto ti je krš
tašta ti nabija kilovate :lol:..mislim stvarno..ti kao da si se na Boga kamenjem gadjao
Auto? Pa njegov auto je najbolji na svijetu. Jedinstven! Skoro da proizvodi gorivo. :mrgreen:
 
Ovo je kalorimetar on stoji na samom ulazu tople vode u zgradu

Pogledajte prilog 1075895


100 godina zgrada je pod zaštitom grada beograda jedna od najvećih i najreprezentativnijih u centru. imamo i jezero ispod su katakombe u ovom periodu pumpe ispumpavaju vodu 24h. Ništa tu nije zaključano tj samo ulaz u podrum.

Ovih dana postavljamo čelična vrata na sve strane i video nadzor kako bi se konačno obezbedila zgrada. Zamenjeni su ormani za električna brojila ali neko ih stalno obija.
Имаш такву опрему у згради, да се она ретко може наћи код нас, све "на дугме". Баш захваљујући томе неко је одлучио да петља по систему.
Надам се да ћете га ухватити, са новим камерама.
 
Cim vidim neku tvoju temu, znam da je neki horor
Imali nešto pozitivno u tvom životu i da radi i da je u redu
kod tebe sve sama negativa..mrak i hladnoca. hrana je zatrovana, o vodi i da ne pricam , auto ti je krš
tašta ti nabija kilovate :lol:..mislim stvarno..ti kao da si se na Boga kamenjem gadjao
Covek ima losa iskustva u zivotu i nije jedini,ali je jedan od mnogih koji pise istinu.
 
Kalorimetri na samim radijatorima su čista glupost i prevara uostalom imate u hr kako se pokazala ta šema.
Nisu kalorimetri na radijatorima nego razdjelnici topline, a to su različite stvari. Kalorimetri mjere potrošenu toplinsku energiju, a razdjelnici impulse. Impuls je imaginarna jedinica koja se očitava na mjernim uređajima i te tvoji impulsi se podjele sa ukupnim impulsima i platiš koliko potrošiš. I to očitanje platiš 100kn godišnje! 😠
Isto tako imaš i termostatske ventile pomoću kojih određuješ temperaturu u svakoj prostoriji.
 
Nisu kalorimetri na radijatorima nego razdjelnici topline, a to su različite stvari. Kalorimetri mjere potrošenu toplinsku energiju, a razdjelnici impulse. Impuls je imaginarna jedinica koja se očitava na mjernim uređajima i te tvoji impulsi se podjele sa ukupnim impulsima i platiš koliko potrošiš. I to očitanje platiš 100kn godišnje! 😠
Isto tako imaš i termostatske ventile pomoću kojih određuješ temperaturu u svakoj prostoriji.
Taj sistem grejanja funkcioniše u novogradnji u Bg
Sve sam nastelujes,željenu temperaturu,vreme početka grejanja
Leti placas taksu u fiksnom iznosu,zimi po utrošku
 
Podstanice puštaju celoj zgradi isto a mnogi bi voleli da mogu sami da odredje kolicinu grejanja..i da mogu da iskljuce grejanje na primer u spavacoj sobi
ili da smanje na minimum jer ne vole da spavaju u toplom ..ovakvim nacinom bi mnogi sebi smanjili racune za grejanje, tj.platili onoliko koliko bi i potrošiuli a ne prosek prema kvadraturi za sve.
Pa imaš termostatski ventil pa smanji temperaturu ili zatvori potpuno ventil.
IMG_20211230_221126.jpg
 

Back
Top