Napolju 2 stepena a oni isključuju grejanje

mario80

Buduća legenda
Poruka
44.889
To si u pravu ,ali opet prostorije ne bi trebalo brzo da izgube toplotu .
Još kako izgube toplotu otvori par puta vrata i gotovo je sa toplotom koja je inače na samoj granici.

ONO ŠTO JE meni zanimljivo a to je da na početku sezone greju nenormalno a kada zahladni onda zavrću grejanje. Besmislica debila koji verovatno tako misle da štede. U tim toplanama rade diplomirani amateri i nabiguzi!

DarkMoon

Elita
Poruka
20.538
Struja je tema za sebe, sve u stanu nam je podešeno na EKO a veliki potrošači se pale posle 12 po šatro jeftinoj tarifi. Led rasveta je odavno i opet ulećemo u skuplju tarifu tačnije 2500 dinara odjednom postane 5000 dinara za jebbenu struju u 21 veku!
Pouzdano znam da bojler najvise trosi struju,e sad ako se koristi klima za dodatno zagrevanje to moze da ode jos vise …takodje zavisi i koji bojler je u pitanju ,da li protocni ili stari tip

DarkMoon

Elita
Poruka
20.538
Još kako izgube toplotu otvori par puta vrata i gotovo je sa toplotom koja je inače na samoj granici.

ONO ŠTO JE meni zanimljivo a to je da na početku sezone greju nenormalno a kada zahladni onda zavrću grejanje. Besmislica debila koji verovatno tako misle da štede. U tim toplanama rade diplomirani amateri i nabiguzi!
Veoma vazno je i dihtovanje stolarije …e sad koliko sam ukapirao kod tebe bas i nije najbolje grejanje ,a toliko placas ..

mario80

Buduća legenda
Poruka
44.889
Pouzdano znam da bojler najvise trosi struju,e sad ako se koristi klima za dodatno zagrevanje to moze da ode jos vise …takodje zavisi i koji bojler je u pitanju ,da li protocni ili stari tip
Na eko podešen, ariston velis onaj kockasti krš. Klima isto na eko. Uvek je ista potrošnja struje bilo leto ili zima. 5000 dinara im treba ne znači da toliko trošimo.

A što se tiče stari ili novi tip bojlera to je nebuloza bitno kako se koristi.

mario80

Buduća legenda
Poruka
44.889
DAKLE, analizirao sam funkcionisanje daljinskog grejanja na nekoliko adresa u beogradu i došao do neverovatnih saznanja da toplane preko gprs sistema kontrole kalorimetara - sistematski isključuju grejanje procentualno. Dakle svaka druga treća zgrada svaki treći peti dan oni isključe grejanje oko 6-7 uveče i ponovo uključe oko 4-5 ujutro.

Otprilike danas ja nemam grejanje od 6 uveče a sutra nema komšija u zgradipreko puta.

Dal bi se ovo govnjarenje sprečilo instalacijom gsm ometača u podrum?

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
541.308
DAKLE, analizirao sam funkcionisanje daljinskog grejanja na nekoliko adresa u beogradu i došao do neverovatnih saznanja da toplane preko gprs sistema kontrole kalorimetara - sistematski isključuju grejanje procentualno. Dakle svaka druga treća zgrada svaki treći peti dan oni isključe grejanje oko 6-7 uveče i ponovo uključe oko 4-5 ujutro.

Otprilike danas ja nemam grejanje od 6 uveče a sutra nema komšija u zgradipreko puta.

Dal bi se ovo govnjarenje sprečilo instalacijom gsm ometača u podrum?

Teorije zavera > drugi sprat, treća vrata levo :rotf:

mario80

Buduća legenda
Poruka
44.889
IMG-ba507d6539e5b6a619baa835659046a7-V.jpg

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
541.308
Pa kada jedan dan isključe u 6 radijatori ledeni u 8 šta to tebi znači? Teorija zavere?!?? Kod mene u zgradi ledeni radijatori a kod komšije preko puta ulice topli? Drugi grad druga toplana? Nee nego sistem daljinskog grejanja i zloupotreba sistema!

A kako to da se to dešava samo tebi, a?
Da kažeš da je grejanje loše pa da se složim, ali da ti isključe u 6, i to se ponavlja, a vi ništa ne preduzimate?
Kako ti to zamišljaš da grejanje funkcioniše pa kod tebe ga nema, a kod komšije prekoputa ima,
osim ako nije u pitanju neki kvar u samoj zgradi,

Ovde ima bar 3 forumaša iz kruga dvojke, kod njih je sve OK.
Ja lično znam bar troje iz najužeg centra grada, kod njih je grejanje mnogo bolje nego kod mene.
Ali eto, i kod mene, gde je grejanje loše, sada greju, u pola dva posle ponoći jer je napolju minus.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.756
Pa kada jedan dan isključe u 6 radijatori ledeni u 8 šta to tebi znači? Teorija zavere?!?? Kod mene u zgradi ledeni radijatori a kod komšije preko puta ulice topli? Drugi grad druga toplana? Nee nego sistem daljinskog grejanja i zloupotreba sistema!
Пошто нисте у истој згради... Можда чак нисте надлежни при истој топлани...

А сасвим је довољно да су за те две зграде задужени различити мајстори.

Код нас се тек почело са увођењем паметних система за све и свашта.

A kako to da se to dešava samo tebi, a?
Da kažeš da je grejanje loše pa da se složim, ali da ti isključe u 6, i to se ponavlja, a vi ništa ne preduzimate?
Kako ti to zamišljaš da grejanje funkcioniše pa kod tebe ga nema, a kod komšije prekoputa ima,
osim ako nije u pitanju neki kvar u samoj zgradi,

Ovde ima bar 3 forumaša iz kruga dvojke, kod njih je sve OK.
Ja lično znam bar troje iz najužeg centra grada, kod njih je grejanje mnogo bolje nego kod mene.
Ali eto, i kod mene, gde je grejanje loše, sada greju, u pola dva posle ponoći jer je napolju minus.
Проверио сам и заиста греју, на тренутних -2. Онако тек умерено, наравно.

Могу да кажем да је ове сезоне грејање слабије него што бих очекивао. Већ сам био сигуран да имамо некакав проблем, али дочекасмо онај дан када је падао снег - тада је грејање радило сасвим добро, по мери коју памтим и очекујем.
Сутрадан је опет било слабије.

Нећу овде да развлачим о разним темама, али је очигледно да имамо проблема и са струјом и са гасом, односно недостатком истих. Изгледа да се слично дешава и по другим земљама.
Боље је да се облачимо мало више и некако презимимо, него да се лепо грејемо, па да после само цвокоћемо.

Poslednja izmena:

mario80

Buduća legenda
Poruka
44.889
Lepo sam napisao da jednom u 7-10 dana ne radi grejanje od 6 uveče iako je napolju-2 ili -5. Čitajte šta pišem. Sve zgrade ovde u bg imaju kalorimetre i gprs kontrolu što omogućava gašenje. Dakle sistematskim gašenjem se štedi kao što su 80tih sekli struju određenim delovima grada!

Ako se prosto preračunaš od mesec dana ukradu ti 2 dana grejanja. I tako od svih u beogradu.

Podeli svoj račun za grejanje na mesece dane grejne sezone i dobićeš tačnu cifru koliko te kradu! Zato se i bore za 5g! Da bi krali i otimali! Tebi kao pojedincu NIKADA NEĆE BITI BOLJE NEGO SAMO GORE!

ali ljudi nisu preterano bistri pa sve prolazi.

I da loše greju ove zime prošle sam zavrtao ventile.

greba

Buduća legenda
Poruka
26.681
opa, znaci luksuzirao si se:zcool:
cula sam, da kad nesto grade, renoviraju, odmah u okolini trokira grejanje...nznm da li je to slucaj u tvojoj okolini...vidim pored vesiceve zgrade renoviraju hotel, rade, ne staju...ako si mozda u okolini..

kod mene nocas uopste nisu gasili podatanicu,...a i nocas su popravili ulicno osvetljenje
hvala vesicu, hvala grcicu:lol:

mario80

Buduća legenda
Poruka
44.889
Tu sam, preko puta je i gradonačelnik :mrgreen: A te zgrade obavezno priključuju u decembru na toplanu pa onda ceo kvart 2-3 dana nema nikakvo grejanje plus obavezna 2-3 kolapsa sistema kada im pukne centralni toplovod plus nekoliko kvarova pumpe u sezoni ili sistema... Nakupe oni ceo mesec negrejanja a računi samo stižu.

IMG-e348af6721039c902f810874f563ae4b-V.jpg

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.756
Lepo sam napisao da jednom u 7-10 dana ne radi grejanje od 6 uveče iako je napolju-2 ili -5. Čitajte šta pišem. Sve zgrade ovde u bg imaju kalorimetre i gprs kontrolu što omogućava gašenje. Dakle sistematskim gašenjem se štedi kao što su 80tih sekli struju određenim delovima grada!

Ako se prosto preračunaš od mesec dana ukradu ti 2 dana grejanja. I tako od svih u beogradu.

Podeli svoj račun za grejanje na mesece dane grejne sezone i dobićeš tačnu cifru koliko te kradu! Zato se i bore za 5g! Da bi krali i otimali! Tebi kao pojedincu NIKADA NEĆE BITI BOLJE NEGO SAMO GORE!

ali ljudi nisu preterano bistri pa sve prolazi.

Твоје "овде у Бг" је изгледа много другачије од мојег "код мене у Бг"... Ја сам срећан што нисам у кругу двојке, него само близу њега.

Ни случајно немају све зграде калориметре. Јесу нама пре неколико година уградили нове справе у подстаници, али то је све. У становима се не врши мерење... када ће почети, немамо појма.

Свакако је паметније да пусте грејање, да не бисмо кренули да користимо струју за догревање. Јер, ако ја кренем да користим струју за грејање, то значи да су они без радијатора и наравно са бојлерима све већ одврнули на максимум.