Naplata ulaska u centar Beograda?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.348
Beograd -- Sekretarijat za saobraćaj raspisao je javnu nabavku za izradu studije "Upravljanje saobraćajem u Beogradu

Gradski čelnici rešili su da reše gužve u saobraćaju naplatom prolaska automobila kroz centar prestonice.

Kako navode "Večernje novosti", ideja je da se glavni grad Srbije ugleda na London, Singapur, Milano...

"Sa naglim porastom broja vozila u poslednjih nekoliko decenija javljaju se zagušenja u saobraćaju, posebno u užim centralnim zonama. Posledice su mnogobrojne i ogledaju se u velikom povećanju vremena putovanja, vremenskih gubitaka, potrošnje goriva, zauzetosti površina, smanjenoj bezbednosti saobraćaja", navodi se u tenderskoj dokumentaciji.

Odabrani stručnjaci treba da definišu zone u okviru kojih bi se upravljalo zastojima. Od njih se zahteva i da urade saobraćajnu analizu, odnosno vide kako bi uvođenje naplate za ulazak u centar uticalo na saobraćaj u okviru zone i van nje, odnosno po njenom obodu.

Kako list navodi, saobraćajni stručnjaci napominju da se tražena studija bazira na Smart planu razvoja saobraćaja do 2033. godine.
 
Апсолутно сам за "чиповање" аутомобила !

Када уђеш у неку зону или на пут са наплатом,
аутоматски ти се скида са рачуна
било да само пролазиш или паркираш.

У данашње време то уопште не би било скупо техничко унапређење
ено у Русији су за нека осигурања обавезне и камере у шофершајбни !

А унапредило би, убрзало и умногоме олакшало саобраћајну ситуацију
у целој републици, као и градовима.

Идеја бр. 2

Булевар Ослобођења
( тамо испод Маракане, где се улива у кружни ток Аутокоманде )
вапи за сталним надзором саобраћајца.
Ту ми увек падне на памет
да чак не морају ту бити ангажовани ни професионалци, полицајци-саобраћајци,
могу и лица са одговарајућим курсом ( тзв лиценцом уз наравно ссс )
који би регулисали саобраћај.

Десетак њих који на смену ту дежурају
би временом постали прави стручњаци
и господари саобраћаја на том месту.

Сигуран сам да би то заиста олакшало пролаз кроз кружни ток.
 
S obzirom na ekonomsku situaciju, političku situaciju i trendove življenja koje Srbija sledi ja podržavam naplatu.
Prvo, svi oni koji imaju kola, a ne pripadaju "eliti" će dobro razmisliti da li da plate. Drugo, ja koji idem autobusom u centar biću na neki način obeležen kao neko ko ne pripada tom centru. Treće, s obzirom na cenu naplate povećaće se cene nekretnina u centru grada, čime će se konačno taj deo izdvojiti kao luksuzan za stanovanje.
 
Апсолутно сам за "чиповање" аутомобила !

Када уђеш у неку зону или на пут са наплатом,
аутоматски ти се скида са рачуна
било да само пролазиш или паркираш.

У данашње време то уопште не би било скупо техничко унапређење
ено у Русији су за нека осигурања обавезне и камере у шофершајбни !

А унапредило би, убрзало и умногоме олакшало саобраћајну ситуацију
у целој републици, као и градовима.

Идеја бр. 2

Булевар Ослобођења
( тамо испод Маракане, где се улива у кружни ток Аутокоманде )
вапи за сталним надзором саобраћајца.
Ту ми увек падне на памет
да чак не морају ту бити ангажовани ни професионалци, полицајци-саобраћајци,
могу и лица са одговарајућим курсом ( тзв лиценцом уз наравно ссс )
који би регулисали саобраћај.

Десетак њих који на смену ту дежурају
би временом постали прави стручњаци
и господари саобраћаја на том месту.

Сигуран сам да би то заиста олакшало пролаз кроз кружни ток.

Tamo jedino može da pomogne nadvožnjak. Mada je tu veći problem što svi pre uđu kružni tok od onih iz pravca bulevara oslobođenja.
 
otimanje je nista manje od napalte parkiranja i realno zasto neko kolima mora da udje u centar?
ja zivim u centru pa sve sta radim u centru, radim peske ili autobusom..ne palim auto da bih se svrckao po centru.. tako i neko moze da parkira auto na prilazu centru..kod brankovog mosta. pancevackog mosta..gde god i peske ili busem do centra..
cak je svojevremeno bio i pokusaj bus linije od hajata do terazija gde su oni koji uzmu parking imali besplatan prevoz autobusom i to je propalo jer niko nije ostavljao auto kod brankovog mosta
 
otimanje je nista manje od napalte parkiranja i realno zasto neko kolima mora da udje u centar?
ja zivim u centru pa sve sta radim u centru, radim peske ili autobusom..ne palim auto da bih se svrckao po centru.. tako i neko moze da parkira auto na prilazu centru..kod brankovog mosta. pancevackog mosta..gde god i peske ili busem do centra..
cak je svojevremeno bio i pokusaj bus linije od hajata do terazija gde su oni koji uzmu parking imali besplatan prevoz autobusom i to je propalo jer niko nije ostavljao auto kod brankovog mosta
Tačno sam znao da živiš u centru.
Onda te baš mnogo ne pogađa to što je prevoz autobusima iz perifernih delova veoma loš, a taksi preskup.
 
Poslednja izmena:
ja odavno pricam na temi o gradskom prevozu da smatram da je bus plus preskup jer mene karte da odem i da se vratim busem kostaju skoro koliko potrosim i na gorivo i da je neisplativo guzvati se u busu jer za iste pare komforno ides kolima
 
otimanje je nista manje od napalte parkiranja i realno zasto neko kolima mora da udje u centar?
ja zivim u centru pa sve sta radim u centru, radim peske ili autobusom..ne palim auto da bih se svrckao po centru.. tako i neko moze da parkira auto na prilazu centru..kod brankovog mosta. pancevackog mosta..gde god i peske ili busem do centra..
cak je svojevremeno bio i pokusaj bus linije od hajata do terazija gde su oni koji uzmu parking imali besplatan prevoz autobusom i to je propalo jer niko nije ostavljao auto kod brankovog mosta


Да би се размишљало о оваквој иницијативи предуслов је квалитетна алтернатива. Београд је за сада нема, јер рецимо неко ко треба да запуца са Карабурме или Миријева ка Бановом брду нема другу могућност сем да прође кроз сам центар града. Мсм .. има.. да узме фруштук, па на пут, преко панчевца, па преко стаза и богаза на мост земун борча, па онда кроз НБГ до моста на ади.... и три дана јахања.

Милано је могао да уведе тако нешто, јер има одличну инфраструктуру и добру алтернативу колима. Метро, аутобус, тролејбус и трамвај сви пролазе кроз центар и то врло често, да не помињем да сам град има три унутрашња прстена кроз која циркулише саобраћај, плус спољашњи око града (танђенционале), тако да постоји алтернатива, па је плаћање уласка колима резервисано само за оне који немају начина да се снађу или их мрзи.
Милион сам пута возио кроз Милано и знам како град функционише.

У Београду уводити плаћање је исто што и брутално пљачкање, све док се не понуди могућност избора.
 
Што се тиче шврћкања по центру ...
О томе нема говора !

Ко у центар допадне - упамти то за дуго времена !
У центар не идем колима
а и кад идем, већ сам унапред одлучио у коју ћу јавну гаражу.

У Кнеза Милоша има феноменална инфо-табла
о три гараже.
Видиш тачно где има места и на време се престројиш ...

Пазите људи
није лако бити цивилизован !

Покушаћу да објасним појам,
па ће нам бити лакше, знаћемо на чему да радимо :

Цивилизација долази од речи цивитис,
што значи град.
Дакле цивилизација је градски начин живота.
А шта је главна карактеристика градског начина живота ?
ПУНО ЉУДИ НА МАЛО МЕСТА - ето то !

Дакле да те неко не би убио
мораш пазити где пљујеш, где пишкиш, какиш,
у које време певаш, свираш,
где бацаш ђубре.
И чију девојку стартујеш, и то, и то !

Дакле ниси сам на планини ...

За утеху ?
Па шта мислите како је у већим гужвама,
Мексико ситију, Њујорку, Токију, Москви ...
 
Samom naplatom frekvencija saobraćaja gradskog prevoza bi bila brža. Ne guše u Kneza Miloša, Despota Stefana itd. prevoz autobusi, već privatna vozila.
Vrlo retko neko ide na Zapadu automobilom u centar, jer je neizvesno, recimo, čak i z Čikagu, da li će naći slobodno mesto u garaži, a cena parkinga je paprena....da, imaju loop, koji funkcioniše kao sat...i odavno su svuda shvatili da je dolazak u centar priv. automobilom i gubljenje vremena i novca...

Problem kod nas je još uvek infrastruktura prilaza...sada ne sudovima, ali nekim važnim državnim institucijama, bolnicama, porodilištima, školama. Te kategorije, u nekom vremenskom periodu, mogu i trebalo bi da budu izuzete od plaćanja.

Ako su rešenja razrađena, moguće je sprovesti...
 
Да би се размишљало о оваквој иницијативи предуслов је квалитетна алтернатива. Београд је за сада нема, јер рецимо неко ко треба да запуца са Карабурме или Миријева ка Бановом брду нема другу могућност сем да прође кроз сам центар града. Мсм .. има.. да узме фруштук, па на пут, преко панчевца, па преко стаза и богаза на мост земун борча, па онда кроз НБГ до моста на ади.... и три дана јахања.

Милано је могао да уведе тако нешто, јер има одличну инфраструктуру и добру алтернативу колима. Метро, аутобус, тролејбус и трамвај сви пролазе кроз центар и то врло често, да не помињем да сам град има три унутрашња прстена кроз која циркулише саобраћај, плус спољашњи око града (танђенционале), тако да постоји алтернатива, па је плаћање уласка колима резервисано само за оне који немају начина да се снађу или их мрзи.
Милион сам пута возио кроз Милано и знам како град функционише.

У Београду уводити плаћање је исто што и брутално пљачкање, све док се не понуди могућност избора.

Ali to je danas u modi.
 
problem je sto je nas covek umislio da se rodio sa zalepljenom goozom u auto sedistu :)

Kratke su to razdaljine. Ja razumem ljude koji koriste kola da bi stigli iz Mirijeva do NB npr. Autobusom sat vremena, kolima pola sata. Da barem postoji nekakav nezavisan šinski sistem, onda bi se ljudi i odlučili da ga koriste. Ovako, bolje je uvesti naplatu, ionako stremimo dostignućima država sa Anda što se tiče svega.
 
problem je sto je nas covek umislio da se rodio sa zalepljenom goozom u auto sedistu :)


Зато му треба залепити чип за браник,
па колко пара тол'ко и возикања.

Али не треба уствари овако бити љут.

Треба размишљати да нико није мајмун,
па ако је платио - треба и да клати,
тј. да вози и паркира по центру како му воља и потреба.
 
A ko ce da naplacuje? Jel opet

Резултат слика за vesic
 
Kratke su to razdaljine. Ja razumem ljude koji koriste kola da bi stigli iz Mirijeva do NB npr. Autobusom sat vremena, kolima pola sata. Da barem postoji nekakav nezavisan šinski sistem, onda bi se ljudi i odlučili da ga koriste. Ovako, bolje je uvesti naplatu, ionako stremimo dostignućima država sa Anda što se tiče svega.
bas tako..u centru ces sve obaveze zavrsiti daleko brze autobusom i peske.

i sto munja kaze..kad manje automobila udje u centar ubrzava se i gradski prevoz i stvara se daleko vise parking mesta
 

Back
Top