Napad ajkule u Hurgadi

Sam osjecaj da u blizini moze biti ajkula izaziva jezu.
Nikad u Jadranskom moru ili u Grckoj nisam ni pomislila da bi mogla ajkula da bude blizu plaze.
Da sam isla na neka druga mora ili okeane,vec bih se zapitala.
O Egiptu nesto nisam razmisljala kao o potencijalno opasnom.Racunam da valjda bar u turistickim mjestima i blizu obale nema ajkula.
Ocigledno,nije tako.
 
Sam osjecaj da u blizini moze biti ajkula izaziva jezu.
Nikad u Jadranskom moru ili u Grckoj nisam ni pomislila da bi mogla ajkula da bude blizu plaze.
Da sam isla na neka druga mora ili okeane,vec bih se zapitala.
O Egiptu nesto nisam razmisljala kao o potencijalno opasnom.Racunam da valjda bar u turistickim mjestima i blizu obale nema ajkula.
Ocigledno,nije tako.
ja sam naivno mislio da one bove što ih postavljaju na nekim plažama znače sigurnost...da je ispod mreža koja štiti od ulaska ajkula...međutim izgleda da bove služe samo da ograniče oblast do koje spasioci imaju obavezu da priskaču u pomoć....
 
ja sam naivno mislio da one bove što ih postavljaju na nekim plažama znače sigurnost...da je ispod mreža koja štiti od ulaska ajkula...međutim izgleda da bove služe samo da ograniče oblast do koje spasioci imaju obavezu da priskaču u pomoć....
bove sluze da se definira prostor gdje ne smiju uci gliseri, jet skijevi i ostala plovila opasna za kupace
tj da definira u tom smislu sigurnu zonu za kupace
kod nas nema nikakvih mreza ispod bova
to bi bilo nerealno preskupo odrzavati i opasno za krupnije zivotinje koje nisu ljudi
 
Nikad u Jadranskom moru ili u Grckoj nisam ni pomislila da bi mogla ajkula da bude blizu plaze.
Pričala mi je baba o jednom takvom slučaju. Ona i grupa očevidaca su videli kako se pojavljuje ajkula i bukvalno jede osobu, pre nekih šezdesetak godina kod Opatije.
 
Sam osjecaj da u blizini moze biti ajkula izaziva jezu.
Nikad u Jadranskom moru ili u Grckoj nisam ni pomislila da bi mogla ajkula da bude blizu plaze.
Da sam isla na neka druga mora ili okeane,vec bih se zapitala.
O Egiptu nesto nisam razmisljala kao o potencijalno opasnom.Racunam da valjda bar u turistickim mjestima i blizu obale nema ajkula.
Ocigledno,nije tako.
Ma ajkule idu po fensi lepim letovalištima. Šta će ajkula negde u Grčku Zevsu iza nogu. 😂
 
Pa toliko može da doprinese bezbednosti. Širenjem informacije.

Ti bi skočila u vodu i pokušavala spašavanje?

Ajkula je ajkula.

A što se tiče videa ništa strašno, uvidećeš koliko krv nine prozirna kao voda, npr...
Pokušavali su nešto, da je izvuku...
Naravno da se ne bih junačila da spasavam nepoznatu osobu.
U koštac sa ajkulom idu samo oni koji spasavaju život bliske osobe.


Evo herojskog primera požrtvovanog brata koji je spasio sestru od napada ajkule.
https://www.espreso.co.rs/svet/planeta/1083391/tinedzerka-prezivela-napad-ajkule
 
Veliki broj očevidaca je u blizini posmatrao događaj, ali niko se nije usudio da joj pomogne.
Uzas jeb*ote.
Realno, tesko da bi se itko osim nekog najbliznjeg usudio ista napraviti.
Sanse protiv morskog psa u moru su jednake sansama koje nasukani morski pas ima protiv covjeka.

Uvijek se sjetim jedne stare price koja se dogodila surferu na obali Pacifika u Oregonu, imala je happy end, ali taj covjek je taj dan potrosio sve svoje kredite tamo negdje gore.

10173336-large.jpg


https://www.oregonlive.com/pacific-northwest-news/2011/10/newport_surfer_on_great_white.html

Jos taj njegov opis dogadjaja kada je osjetio da je nogom udario u nesto tvrdo... da ti se sledi krv.

Kako mi se gade te bestije, pogotovo one njihove oci u kojima se ogleda abis.
 
Dva puta sam bila u Hurgadi, i plivala sa nekog ruba od hotela po otovorenom moru, ja sam neko ko voli da pliva..
a sad ovaj dogadjaj mi ledi kosti, mislim da necu vise smeti da se usudim da plivam dalje.
Mnogo mi je zao ove zene, a pitam se oko nje da li je bilo ljudi, oni su se na smrt preplasili
 
al stvar je u tome da niko pri zdravoj pameti nece
podrediti sve kupacima do te mjere da ugrozi zivi svijet u moru
to bi bilo potpuno sumanuto
i ako vas je frka jednostavno se drzite manjih rubnih mora ili bazena
da znaš da mi je nekad frka kad se kupam u moru...udaljim se malo od obale i pomislim na ajkule pa se vratim malo nazad da ne budem najistureniji prema pučini...
 
da znaš da mi je nekad frka kad se kupam u moru...udaljim se malo od obale i pomislim na ajkule pa se vratim malo nazad da ne budem najistureniji prema pučini...
to je normalna ljudska reakcija
a i ne znam koji ***** stvarno radite tako udaljeni
isto vam je plutali na gumenim djevrecima namazani ko za rostilj u dva metra mora ili u deset 😆
 

Back
Top