Selo nek bude na okupu, sutra u 12 idemo u Ameriku

A sada jedna ozbiljna tema :)

Šta mislite o imigraciji u USA kroz otvorenu granicu... ?


Ima li ko da bi se usudio pokušati ?

čini mi se da ima direktan let Istanbul- Ekvador...
Imas na youtube snimke koje je okacio traveler sa nickom Bald and Bankrupt. On se ilegalno zaputio od Kolumbije preko Paname ( izmedju te dve drzave je Darien gap, najopasnije mesto na toj turi), Paname i sota;lih centralnoamerickih drzava pa preko Meksika do USA granice. Pogledaj ga.

 
Imas na youtube snimke koje je okacio traveler sa nickom Bald and Bankrupt. On se ilegalno zaputio od Kolumbije preko Paname ( izmedju te dve drzave je Darien gap, najopasnije mesto na toj turi), Paname i sota;lih centralnoamerickih drzava pa preko Meksika do USA granice. Pogledaj ga.

Dobar video, ali to je ekstreman slučaj gdje kreću iz centralne amerike.
Ko može dobiti turističku vizu za Meksiko, može se i odšetati do granice, zar ne ?
 
A sada jedna ozbiljna tema :)

Šta mislite o imigraciji u USA kroz otvorenu granicu... ?

Ima li ko da bi se usudio pokušati ?

čini mi se da ima direktan let Istanbul- Ekvador...
prijavi se americkoj ambasadi u Beogradu. Oni ti organizuju ceo put ukljucujuci i onaj nocni ilegalni prelaz preko Rio Grande.Uz to dobijas 1000 dolara dzeparca, sendvice, kao i smestaj i radno mesto na crno u americi. Samo, mora potpises jedan papir...................ko i oni migranti koje su amerikanci poslali u evropu.
 
Dobar video, ali to je ekstreman slučaj gdje kreću iz centralne amerike.
Ko može dobiti turističku vizu za Meksiko, može se i odšetati do granice, zar ne ?
To njega u ovom videu pitaju pripadnici obezbedjenja narko kartela, zasto kao Rus (kako se predstavio bandama koje naplacuju "zastitu" na tom putu jer bi ga verovatno ubili da su otkrili da je Englez i da je youtuber) nije uzeo direktno avion od Moskve do Meksiko Sitija a ne ovako, muci se kroz prasume centralne Amerike, rizukuje zivot itd. No, Bald je hteo da prikaze masilje i putanju kojom prolaze svi oni silni Latinoamerikanci, Azijati i Afrikanci koji su prinudjeni na taj put. U videu je bacio specijalno teziste na Veneculance koji masovno beze iz njihove zemlje.
 
Pa koja ti mooda za to treba kad je otvorena granica i kad možeš samo da se ušetaš? Zar je umetnost odleteti do Mehika?
Žena mog rodjaka je ušla tu 1992 kad je bila zatvorena granica. Nije plivala preko Rio Grande-a ali je odletela za Meksiko, tada valjda nije trebala viza sa Yu pasošem, ili se lako dobijala i ona je odletela za Meksiko Siti, pa za Tijuanu gde je sedela kod neke žene u kući nedelju dana dok nisu dobili znak jedne noći da njih nekolicina, ostali su bili Meksosi, sednu u kombi i sa njim udju u Ameriku. Na graničnom prelazu Amer ih je pitao jel ste svi Amerikanci, oni su klimaki glavama i on ih je pustio unutra mada je on verovatno bio podplaćen i znao o čemu se radi. Odatle su se odvezli u LA gde je ona uzela avion i odletela za Čikago gde je čekao moj rodjak. On je to organizivao i sredio preko nekog Meksičkog kanala i nije nešto mnogo ni koštalo, sve skupa sa kartama oko 2500 dolara tada, i on sam je tek bio pristigo i bio i sam ikegalac u Čemerici i ne baš pri parama ali ko reskira taj (valjda) dobija?
 

Back
Top