Napad ajkule u Hurgadi

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.562

Ajkula napala ženu u Hurgadi: Očevici u šoku posmatrali krvavu scenu

U Hurgadi u Egiptu ajkula je napala ženu u blizini jednog rizorta, odgrizavši joj ruku i nogu.

Povređena austrijska državljanka (68) odmah je prebačena u bolnicu u petak kada se napad dogodio, ali je ubrzo preminula zbog velikog gubitka krvi. Ona je dovezena u stanju šoku, a lekari nisu uspeli da joj spasu život.
Spasici su zabranili drugim turistima da plivaju na mestu gde se tragedija dogodila.

Prema zvaničnim izvorima koje citira Al Arabija, žrtva je identifikovana kao Elizabet Skvajer, lokalna stanovnica koja je udata za egipatskog državljanina.
Na društvenim mrežama kruži snimak stravičnog napada. Vidi se žena koja se kupa i odjednom oko nje voda postaje crvena.

Veliki broj očevidaca je u blizini posmatrao događaj, ali niko se nije usudio da joj pomogne.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.562

Egipat zatvara deo obale Crvenog mora nakon napada ajkule

Egipatske vlasti zatvorile su danas deo obale Crvenog mora, nakon što je jedna turistkinja podlegla povredama posle napada ajkule u blizini Hurgade.

Austrijanka (68), kojoj je ajkula otkinula ruku i nogu, preminula je u privatnoj bolnici u Hurgadi, rekao je neimenovani egipatski zvaničnik.

Prema internom dokumentu iz kabineta guvernera pokrajine Crveno more, u koji je AP imao uvid, egipatske vlasti zatvoriće priobalje na tri dana i zabraniti sve pomorske aktivnosti, uključujući ronjenje, jedrenje na dasci i kajting, kao i prilazak ribarskih brodova.

Na snimku, koji je objavljen na internetu, vidi se napad ajkule relativno blizu obale.

Prikazano je i kako voda oko napadnute žene postaje crvena od krvi dok ljudi na obližnjem pristaništu bacaju opremu za spasavanje ka njoj.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.562
Ovaj video ne smem da gledam.

Morbidno je snimati ovakve scene, a još morbidnije postavljati ih na internet.
Sad me interesuje da li je neko od forumaša odgledao ovo.:confused:
U principu se vidi crveni trag krvi i kako nesrećna žena pokušava da dopliva dok joj bacaju pojase za spasavanje. Nije explicitno u tom smislu da prikazuje kako ajkula jede ženu nego aftermath napada.

moonja..

Buduća legenda
Poruka
28.805
U Hurgadi sam se i kupala skoro pa samo u bazenu, išli smo na neki izlet kao plivanje sa delfinima, ma svoj ti poso, taman ja znam razliku između delfina i morskog psića :D
Najbolja fora....gledam neki.snimak, prošle godine sam bio na Luštici, skoro mesec dana, plivao skoro do Mamule, al zabranjeno da se tamo iskrca čak i moje telo..lol.....i kao,.snimaju ribari nekog psa ...jbte nešto poludlakavo,kao mokro kuče, nij pas nij ajkula, nešto glji..glja....jbga, nisam zapamtio...navodno došlo iz Hrvatske, neka nemam uglavnom. Da sam ga video u vodi, pa umro BiH momentalno.... zaebi : )

Poruka
3.725
Jednom je umrla žena na plaži na kojoj sam bila (Hrvatska), jako tužna scena bila. Bez porodice, prijatelja, ikog svog, pazila je- bila domaćica u nekoj vili, zaposlena tu. To se desilo na pola puta između Ploča i Makarske, tako da je zbog te jednake udaljenosti od 19 km od oba grada i prepirke između nadležnih oba grada ko će doći i obaviti sve potrebno. Dok je došla hitna sa mrtvozornikom, pa policija pa na kraju svećenik prošlo je i više od obaveznog broja sati da tijelo stoji na mjestu gdje se desila smrt. Ljudi su prvo bili užasnuti, ali i takvi užasnuti su je slikali mobitelima :( pa su onda bili ljuti "što se tijelo ne skloni, ima djece", prva i jedina sam se sjetila zamoliti nekoga iz obližnjih kuća da donesu čaršaf i prekriju tijelo nesretnice. Nakon što su je slikali, otišli u apartmane istuširati se, obući za šetnju u toploj noći, hladno su prolazili pored tijela nesretne žene ližući sladolede. Ajkule su gospoda naspram ljudi, ovaj snimak i ovo moje iskustvo to potvrđuje.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.562
A gde su im oni uzbunjivači, koji prate nemani i zatvaraju plaže za kupanje.

Uzmimo i to da vode ture na ronjenje i slično, da uzimaju dobre novce od toga...
Prave se blesavi.
Kažu da su ribari čistili ulovljenu ribu i riblje iznutrice bacali u more tu u blizini. Mislim da tamo nema ničeg organizovanog sem možda neke poluraspale mreže. Pa i pre par godina je bilo napada ajkula u Egiptu, i to nekoliko zaredom.

4thman

Iskusan
Poruka
5.710
Ovaj video ne smem da gledam.

Morbidno je snimati ovakve scene, a još morbidnije postavljati ih na internet.
Sad me interesuje da li je neko od forumaša odgledao ovo.:confused:
Pa toliko može da doprinese bezbednosti. Širenjem informacije.

Ti bi skočila u vodu i pokušavala spašavanje?

Ajkula je ajkula.

A što se tiče videa ništa strašno, uvidećeš koliko krv nine prozirna kao voda, npr...
Pokušavali su nešto, da je izvuku...

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
45.915

Ajkula napala ženu u Hurgadi: Očevici u šoku posmatrali krvavu scenu

U Hurgadi u Egiptu ajkula je napala ženu u blizini jednog rizorta, odgrizavši joj ruku i nogu.

Povređena austrijska državljanka (68) odmah je prebačena u bolnicu u petak kada se napad dogodio, ali je ubrzo preminula zbog velikog gubitka krvi. Ona je dovezena u stanju šoku, a lekari nisu uspeli da joj spasu život.
Spasici su zabranili drugim turistima da plivaju na mestu gde se tragedija dogodila.

Prema zvaničnim izvorima koje citira Al Arabija, žrtva je identifikovana kao Elizabet Skvajer, lokalna stanovnica koja je udata za egipatskog državljanina.
Na društvenim mrežama kruži snimak stravičnog napada. Vidi se žena koja se kupa i odjednom oko nje voda postaje crvena.

Veliki broj očevidaca je u blizini posmatrao događaj, ali niko se nije usudio da joj pomogne.

mi sa Krstine Politike najoštrije osudjujemo ovaj ničim izazvani napad i izražavamo iskreno gnušanje i neskriveno zgražavanje.

Napadnuta gospodja je puna love a dotična agresivna životinja nema ni račun u banci.

Vlast mora hitno da reaguje.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.