Najveći strah

Realno, ja sad pogledah postavljače tema, i mahom su u pitanju neki forumaši koji nisu sa tinejdžera, ali su zato oni koji odgovaraju forumaši odavde i ugl su u pitanju prozivke postavljačima ili međusobno... Možda evergreen ipak ima pravo... :mrgreen:

Ovde rasulo totalno bre, fali nova sveža krv

Od kada ti nisi mod, otislo sve u ****...

Otišlo je i pre toga, al hvala, divna si :**

Реално, није боља ситуација ни на ЉиС-у, Женама, Мушкарцима. :mrgreen: :lol:

Jest, to u pravu si, čak i na filozofiji tamo gde uglavnom pišem totalna anarhija
 
a koje realne strahove čovek može da ima
da radi posao za 30k do kraja života
da mu se rodi retardirano dete
da je sterilan
da će da završi sam u životu
da će mu umreti neko blizak

niko u suštini ne misli mnogo o tome, a niko neće da mu se desi


pa iz jednog razloga, ovdje ću navets primjer svoje zemlje, život u bosni, je već dovoljno težak, i pomalo napačen zbog rata ili zbog raznih poteškoća, te vlade koja brine samo u svom dupetu, zbog korupcije i diskriminacije.. ja ne kažem da moja zemlja nije lijepa, nego pored svih tih ljepota i pozitivnih strana ima puno i negativnih mana.. ljudima u bosni je postalo svejedno što će se dalje dešavati jer ionako nemaju pravo glasa i ne mogu upravljati ničim. švabe su tu, zauzele su naš teritorij i oni upravljaju. odnosi se na njemce, i ostale zapadnjake koji imaju firme i iskorištavaju moj narod koji je naivan jer misli da će nakon toliko godina rata doprinijeti ipak nešto dobro bosni.. čak i ovi "realni strahovi" su pomalo nebitni. za one koji su uništeni nema nade i nema nikakvih strahova. ne znam kakva je situacija u drugim zemljama. ja sma ovdje govorila o stanju jedne države i strahovima njenih stanovnika bog sistema koji tu vlada.

ali realno, pravi strahovi bi trebali biti period nakn smrti, ako nismo bili dobri ljudi, pravi strah bi isto mogao biti oženjenom čovjeku koji mora izdržavati porodicu nestanak posla ili novca. jeednostavno, o onome što ne želimo nikad ne razmišljamo jer možda ćemo mislima prizvati tu nedaću..

- - - - - - - - - -

Lepo ja kažem ljudima da treba bežat' iz Rajvosa.Gadno mesto.


Ne,ne treba bježati. Samo se treba naviknuti ili naučiti boriti. Ili naći pravu vladu pa da sredi ova sranja po Rajvosu.. I možda pomalo moj grad i jeste gadno mjesto. Pretvara se u avetinju.. :(
 
pa iz jednog razloga, ovdje ću navets primjer svoje zemlje, život u bosni, je već dovoljno težak, i pomalo napačen zbog rata ili zbog raznih poteškoća, te vlade koja brine samo u svom dupetu, zbog korupcije i diskriminacije.. ja ne kažem da moja zemlja nije lijepa, nego pored svih tih ljepota i pozitivnih strana ima puno i negativnih mana.. ljudima u bosni je postalo svejedno što će se dalje dešavati jer ionako nemaju pravo glasa i ne mogu upravljati ničim. švabe su tu, zauzele su naš teritorij i oni upravljaju. odnosi se na njemce, i ostale zapadnjake koji imaju firme i iskorištavaju moj narod koji je naivan jer misli da će nakon toliko godina rata doprinijeti ipak nešto dobro bosni.. čak i ovi "realni strahovi" su pomalo nebitni. za one koji su uništeni nema nade i nema nikakvih strahova. ne znam kakva je situacija u drugim zemljama. ja sma ovdje govorila o stanju jedne države i strahovima njenih stanovnika bog sistema koji tu vlada.

Koja je poenta ovoga što si napisala

ali realno, pravi strahovi bi trebali biti period nakn smrti, ako nismo bili dobri ljudi

Nema ništa nakon smrti, nemoj se tripovati za džabe
 
pa iz jednog razloga, ovdje ću navets primjer svoje zemlje, život u bosni, je već dovoljno težak, i pomalo napačen zbog rata ili zbog raznih poteškoća, te vlade koja brine samo u svom dupetu, zbog korupcije i diskriminacije.. ja ne kažem da moja zemlja nije lijepa, nego pored svih tih ljepota i pozitivnih strana ima puno i negativnih mana.. ljudima u bosni je postalo svejedno što će se dalje dešavati jer ionako nemaju pravo glasa i ne mogu upravljati ničim. švabe su tu, zauzele su naš teritorij i oni upravljaju. odnosi se na njemce, i ostale zapadnjake koji imaju firme i iskorištavaju moj narod koji je naivan jer misli da će nakon toliko godina rata doprinijeti ipak nešto dobro bosni.. čak i ovi "realni strahovi" su pomalo nebitni. za one koji su uništeni nema nade i nema nikakvih strahova. ne znam kakva je situacija u drugim zemljama. ja sma ovdje govorila o stanju jedne države i strahovima njenih stanovnika bog sistema koji tu vlada.

ali realno, pravi strahovi bi trebali biti period nakn smrti, ako nismo bili dobri ljudi, pravi strah bi isto mogao biti oženjenom čovjeku koji mora izdržavati porodicu nestanak posla ili novca. jeednostavno, o onome što ne želimo nikad ne razmišljamo jer možda ćemo mislima prizvati tu nedaću..

- - - - - - - - - -




Ne,ne treba bježati. Samo se treba naviknuti ili naučiti boriti. Ili naći pravu vladu pa da sredi ova sranja po Rajvosu.. I možda pomalo moj grad i jeste gadno mjesto. Pretvara se u avetinju.. :(

svugde je takvo stanje, manje vise.
al mi smo stoka, bolje ne zasluzujemo.

nego, odakle si ti, iz federalnog ili iz srpskog sarajeva?
 
da odgovorim na ovo sto sam pomenuo o dranju... Prvo, kako to rade ne znam, citao sam price porodica koje su dobijale snimke i svasta nesto... U principu, ako se dobro secam (davno citao), ne ogule te odjednom, nego malo po malo, ili te cak drogiraju da ne osecas nista dok bol ne dodje... Kako zaustavljaju krv i to ne znam... Ali price koje sam citao su bile jezive... Da ne pricam nabijanje eksera pod nokat itd.

A ono sto su mnogi opisali kao agoniju je neka drevna kineska tehnika mucenja... Zavezu te za kulipicu i stave neku cevcicu ili nesto da kaplje... I svake 3-4 sekund kap po kap na celo... Kazu ljudi su umirali od toga. Kako i zasto ne znam i nije mi jasno, ali sve se moze kad se hoce..

http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_water_torture

Sto se tice talibana

Author Sebastian Junger produced a detailed account of Taliban tactics and the American military's efforts to thwart them in the April 2006 issue of Vanity Fair. He wrote about a man whom the Taliban skinned alive and left in a field to die; of another man forced to watch as his wife was gang-raped in front of him, his eyes then stabbed out so it would be the last thing he ever saw. Instead of fighting pitched battles, Taliban operatives had adopted a strategy of "civil terror," leaving "night letters" in mosques that threaten villagers with execution if they continue to work for the government or foreigners.
 
Koja je poenta ovoga što si napisala



Nema ništa nakon smrti, nemoj se tripovati za džabe


žao mi je što nisi shvatio poentu. a ako je tvoj dan pokvaren ili ti kojim čudom smetaju moji postovi, slobodno ih zanemari. nisam ja ovdje za diskusije sa nekim ko uopšte ne razumije neke bitne stvari. stoga, plis odstupi od mene, i istresaj se na nekom drugom. ja bar imam dokaze da je ono što je poslije smrti istina za ljude koji nisu bili, pa kažimo "dobri"... i pretpostavimo da nemam tvoje godine, da sam malo mladja od tvoje starosti ali sam pametna -.- knjige su moj hobi, čitanje i proučavanje i ne trudi se pobiti ono što napišem. kao što rekoh, zanemari moje postove, vjerovatne se ne odnose na tebe. ako nemaš dodati što normalno osim kritike ili ponižavanja onda se pravi da ne vidiš ih uopšte.
 
žao mi je što nisi shvatio poentu. a ako je tvoj dan pokvaren ili ti kojim čudom smetaju moji postovi, slobodno ih zanemari. nisam ja ovdje za diskusije sa nekim ko uopšte ne razumije neke bitne stvari. stoga, plis odstupi od mene, i istresaj se na nekom drugom. ja bar imam dokaze da je ono što je poslije smrti istina za ljude koji nisu bili, pa kažimo "dobri"... i pretpostavimo da nemam tvoje godine, da sam malo mladja od tvoje starosti ali sam pametna -.- knjige su moj hobi, čitanje i proučavanje i ne trudi se pobiti ono što napišem. kao što rekoh, zanemari moje postove, vjerovatne se ne odnose na tebe. ako nemaš dodati što normalno osim kritike ili ponižavanja onda se pravi da ne vidiš ih uopšte.

ne znam šta projektuješ
meni ne smeta ništa
evo oran i raspoložen želim da te zamolim da nam prezentuješ te dokaze
da vodimo debatu na jednom zrelom i racionalnom nivou
može?
 
da odgovorim na ovo sto sam pomenuo o dranju... Prvo, kako to rade ne znam, citao sam price porodica koje su dobijale snimke i svasta nesto... U principu, ako se dobro secam (davno citao), ne ogule te odjednom, nego malo po malo, ili te cak drogiraju da ne osecas nista dok bol ne dodje... Kako zaustavljaju krv i to ne znam... Ali price koje sam citao su bile jezive... Da ne pricam nabijanje eksera pod nokat itd.

A ono sto su mnogi opisali kao agoniju je neka drevna kineska tehnika mucenja... Zavezu te za kulipicu i stave neku cevcicu ili nesto da kaplje... I svake 3-4 sekund kap po kap na celo... Kazu ljudi su umirali od toga. Kako i zasto ne znam i nije mi jasno, ali sve se moze kad se hoce..

http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_water_torture

Sto se tice talibana
Кад већ говоримо о тортури, да не заборавимо једну веома ефикасну тортуру:

''Waterboarding was characterized in 2005 by former CIA director Porter J. Goss as a "professional interrogation technique."[21] According to press accounts, a cloth or plastic wrap is placed over or in the person's mouth, and water is poured on to the person's head. Press accounts differ on the details of this technique – one article describes "dripping water into a wet cloth over a suspect's face,"[22] while another states that "cellophane is wrapped over the prisoner's face and water is poured over him."[6]
Main article: Torture Memos

The United States' Office of Legal Counsel in August 2002 responded to the request by the CIA for a legal opinion regarding the use of certain interrogation techniques. It included the following counted the CIA's definition of waterboarding in a Top Secret 2002 memorandum as follows:

In this procedure, the individual is bound securely to an inclined bench, which is approximately four feet by seven feet. The individual's feet are generally elevated. A cloth is placed over the forehead and eyes. Water is then applied to the cloth in a controlled manner. As this is done, the cloth is lowered until it covers both the nose and mouth. Once the cloth is saturated and completely covers the mouth and nose, air flow is slightly restricted for 20 to 40 seconds due to the presence of the cloth... During those 20 to 40 seconds, water is continuously applied from a height of twelve to twenty-four inches. After this period, the cloth is lifted, and the individual is allowed to breathe unimpeded for three or four full breaths... The procedure may then be repeated. The water is usually applied from a canteen cup or small watering can with a spout... You have... informed us that it is likely that this procedure would not last more than twenty minutes in any one application.[23]

Historically in the West, the technique is known to have been used in the Spanish Inquisition. The suffocation of bound prisoners with water has been favored because, unlike most other torture techniques, it produces no marks on the body.[24] CIA officers who have subjected themselves to the technique have lasted an average of 14 seconds before capitulating.[6] According to at least one former CIA official, information retrieved from the waterboarding may not be reliable because a person under such duress may admit to anything, as harsh interrogation techniques lead to false confessions. "The person believes they are being killed, and as such, it really amounts to a mock execution, which is illegal under international law," says John Sifton of Human Rights Watch.[6] It is "bad interrogation. I mean you can get anyone to confess to anything if the torture's bad enough," said former CIA officer Bob Baer.[6] There was considerable dissension within the Bush administration over the use of these techniques; both military investigators and the FBI opposed them.''
 
Poslednja izmena:
ne znam šta projektuješ
meni ne smeta ništa
evo oran i raspoložen želim da te zamolim da nam prezentuješ te dokaze
da vodimo debatu na jednom zrelom i racionalnom nivou
može?


vidiš, ne slažem se sa tvojim izlaganjem da mogu batalit to poslije smrti. to baš i nije tačno. imaju tačno napisana sva zbivanja jednog čovjeka pod zemljom, nakon smrti te šta slijedi nakon proživljenja. ovaj svijet nije vječan. proći će. samo je onaj u kome se svi nakon što umremo probudimo ponovo Gospodarovom voljom i određenjem.
koji sad tebi dio nije jasan?
u pošlom sam postu pisala o strahovima o kojima ljudi ne razmišljaju, i tu sam kao primjer navela svoju zemlju, gledajući na sve općenito. i uz to, složila sam se i sa tvojim postom o realnim strahovima.
ali kako sam dalje pisala, nisi baš shvatio dio o peridou poslije smrti, pa eto da znaš, raspoložena sam za priču o tome. imam dokaze koje nećeš moći pobiti :D
 
Poslednja izmena:
Pa to je zaista sjajno, dosad nisam imao prilike sa nekim ko zapravo poseduje dokaze, samo sam na neke spekulacije naletao
de, daj da vidim i to najzad, ako ne može da se pobije, šta čekaš, pruži meni, pruži nama istinu
 
onda opširno. nije problem. spremni ?

ja jesam. :) volim ovakve diskusije i izlaganja.

kada čovjek umre, anđeo/melek smrti Izrail/Azrail dolazi po dušu tog čovjeka, i samo ga čovjek koji umire može vidjeti. njegov izgled nije isti, od čovjeka do čovjeka. da li će neko doći uredan i smirenog lica ili neuredan sa grmljavinom i bijesom u očima, rekoh zavisi od čovjeka do čovjeka. ljudi umiru sa osmijehom na licu ili u teškim patnjama. duša se može poput kapljice vode iz čovjekovog tijela izvući kroz nos ili kroz usnu šupljinu. i samo oni koji su to prošli znaju kako je.
prema predajama, to zvuči ovako. dobri ljudi će umrijeti lako i bezbolno. doći će im meleci/anđeli svijetlih lica, i narediti njihovoj duši da napusti tijelo. ona će izaći na nos, nakon čega će ju umotati u platno satkano od svjetla, namirisano mirisom Dženneta/Raja. zli ljudi će umirati dugo i bolno. od siline bola neće moći zapomagati. njima će doći će meleci/anđeli mračnih lica i reći duši da napusti tijelo. ona će se od straha rasplinuti po cijelom tijelu, i meleci/anđeli će ju teško iščupati iz tijela, "kao što se trnova grana iz mokre vune čupa", tako da će sve vene i arterije popucati. Zatim će je omotati u platno natopljeno patnjom, satkano od vatre. u smrtnom trenutku, pred očima će mu se pojaviti šejtan/sotona/lucifer u liku njemu najdraže osobe i nagovarati ga da pređe na neku poganu religiju. zato se čovjeka na samrti, barem u islamu potiče na izgovor formule Šehadet ("Svjedočim da je Allah Jedini Bog, i da je Muhammed savs Njegov Poslanik i Njegov rob."), jer se šejtan ove formule užasava..
nakon ovog čina, slijede ispitivanja u zemlji, odnoso u kaburu i to će učiniti dva meleka Munkir i Nekir. postoje samo tri pitanja, na koja će samo vjernici odgovoriti tačno. prvo ptanje ko je tvoj Gospodar? drugo, ko je tvoj Poslanik? i treće, koja je tvoja vjera?
nakon kabura dolazi život poslije smrti, odnosno nakon proživljenja ponovnog svi dlaze pred Jednog Jedinog Gospodara i odgovaraju za svoja djela, odnosno svoje dobre i rđave postupke, te za mladost, imetak i znanje. u Kur'anu se vjernicima preporučuje da traže znanje, jer je to sunnet, a sunnet je sve što je Poslanik a.s. radio i preporučio ljudima da to rade, pa ljudii slijede njegov put. imetak nije bitan, bitan, bitno je ono što je u srcu. a što se mladosti tiče, bićemo pitani u šta smo je potrošili, ležeći i radeći, u lijenosti ili učeći, te na krivom putu, ili na pravom podučavajući druge ljude pravim stvarima. prljava srca nikad ne pronalaze pravi put, i oni su poput šejtana, odvraćaju ljude od dobrog i uvijek su oni upravu. ne postoji niko ko im može pomoći,osim šejtana koji ih vodi u prpast.

ima tu još puno stvari, nisam ih sve navela. zanima li te još što? tu sam. samo naprijed...
 

Back
Top