Највећи проблем Србије - СВЕ је на продају

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Већ дуже времена размишљам шта је то што нам представља највећи проблем, што нас вуче назад, што нам не да да кренемо.........

Није то ни власт ни опозиција.
Ни левица ни десница
Ни странци ни неки "непријатељи"
Проблем лежи у нама самима, у народу који је спреман да сувише трпи и то ћутке и истом том народу који прихвата да је све на продају.
У Србији се продаје земља, наслеђе, историја, језик, култура...у Србији се продаје чак и очев гроб.
такав однос према себи тешко се може наћи код било ког другог народа у свету.
Када се томе дода алавост и корумпираност оних који би требали да се о земљи старају долазимо до стања у коме се сада налазимо.
Тај проблем је видљив већ вековима, још од доба Немањића, преко Милоша и Карађорђа али чини ми се да на интензитету и бескурпулозности добија тек са доласком комуниста на власт.
На жалост, начин размишљања који су комунисти сервирали (све је на продају формално зарад виших идеала а практично зарад личних интереса) нашло је плодно тло међу Србима и док су други "југословенски" народи брижљиво чували себе, своју традицију, своју економију, своју земљу унутар СФРЈ, ми Срби смо све улагали и продавали зарад слике неког лажног заједништва.........
погрешност таквог става се нејбоље видела крајем осамдесетих када су Словенци били само Словенци, Рвати само Рвати а Срби су били и Срби и Југословени који су опет били спремни на свакакве компромисе и продаје.
платили смо велики данак таквом ставу а и дан данас га плаћамо.
на жалост ништа из свега тога нисмо научили...нама су и дан данас добродошли рватски производи и компаније док за наше код њих нема места.....спремни смо да продамо све и скоро све смо продали.......не ценимо себе и зато смо ту где јесмо.

Не очекујмо да ће нас други поштовати ако сами себе не поштујемо
 
Poslednja izmena:
for%20sale%20signs.jpg
 
Није ту крива власт.............криви смо ми што ћутимо.

И ту се враћамо на мој први пост.
Допустили смо им.Дал ће отићи или остати мање је важно.
Остаје глад,беда,незапосленост.Б ез привреде,економије,без идеје.
Будућност,извесна.Дугови и празна обећања.
Е тад ће бити страшно,док има да се продаје,добро је.Бар привидно.А после распродаје.........
 
мислим да грешиш........има још народа на Балкану али се не понашају неодговорно као ми.

Drugi su 10000000000000000 gori od nas, ako nista drugo Srbi nisu zli i podmukli, a kakav smo tretman imali mi a kakav ostali u zadnjih skoro 20 godina, od strane sveta i medjunarodne yebene zajednice,dovoljno govori.

Mentalitet je nesto sto se jako tesko ili nikako menja, tek kad ljudi postanu svesni sta je u zivotu stvarno vazno tad ce stvari da krenu na bolje.
 
A mene najvise nervira sto prvo kao unistavaju firme tj. prave ih neuspesnim da bi ih onda prodali u bescenje!:evil:
Evo i Telecom upravo unistavaju! A kako evo jedan primer:
moj protok je po ugovoru bio 1,5 mbita a zadnjih mesec dana je 0,87 i kad sam se pozalio dosli su i rekli da je sve u redu na sta sam ja rekao da cu raskinuti ugovor jer necu da placam istu cenu za nesto manje nego sto je dogovoreno.
Evo malopre sam proverio protok i sad je 0,67 sto samo govori da te jednostavno teraju da raskines sa njima umesto da te nagrade jer redovno placas racune!!!
Prokleta drzava!!!
 
Drugi su 10000000000000000 gori od nas, ako nista drugo Srbi nisu zli i podmukli, a kakav smo tretman imali mi a kakav ostali u zadnjih skoro 20 godina, od strane sveta i medjunarodne yebene zajednice,dovoljno govori.

Mentalitet je nesto sto se jako tesko ili nikako menja, tek kad ljudi postanu svesni sta je u zivotu stvarno vazno tad ce stvari da krenu na bolje.

Nema to veze sa podmukloscu.........problem je u nepostovanju samog sebe
 
A mene najvise nervira sto prvo kao unistavaju firme tj. prave ih neuspesnim da bi ih onda prodali u bescenje!:evil:
Evo i Telecom upravo unistavaju! A kako evo jedan primer:
moj protok je po ugovoru bio 1,5 mbita a zadnjih mesec dana je 0,87 i kad sam se pozalio dosli su i rekli da je sve u redu na sta sam ja rekao da cu raskinuti ugovor jer necu da placam istu cenu za nesto manje nego sto je dogovoreno.
Evo malopre sam proverio protok i sad je 0,67 sto samo govori da te jednostavno teraju da raskines sa njima umesto da te nagrade jer redovno placas racune!!!
Prokleta drzava!!!

Onda odes na sbb i imas nedodirljivo stabilnih i uvek dostupnih 4mbita za 1390 mesecno. Konkurencija - ono cega se Telekom plasi. Sad ce da ih privatizuju i dovedu na normalan standard. Da Telekom nema monopol na adsl malo sutra bi oni bili faktor za interenet. Imali mi samo telefoniju.
 
tema širi defetizam i pesimizam, a nije ni istinita.
prodaje samo onaj ko ima šta da proda. ostali kradu :lol:

Ово је вишепитање схватања које нам је усађено протеклих 70 година, схватања да је све на продају, да ништа није свето.
 

схватања које нам је усађено протеклих 70 година, схватања да је све на продају, да ништа није свето.
Како 70, кад је од 1945. био комунизам, који управо предвиђа облике "заједничке имовине" без конкретног власника с именом и презименом.

Затим је комунизам пропао, али неки то овде не схватају, па се противе приватизацијама.
 

Back
Top