NAJLEPSI DEO BEOGRADA:))))

Neko je pomenuo topčider, to je svakako ''biser'' beograda za koji mnigi ne znaju, bio sam tamo prošlog leta i uživao jedino što imaš osećaj da je baš baš daleko i izolovan, u dolini, ali svakako mesto gde bih odveo stranca ili strankinju ako se nađe vremena, treba dosta vremena da se dođe tamo, čini m ise iz bilo koje tačke Bg-a...Samo da je park malo sređeniji recimo nema nijedne javne česme to je zaista nedopustivo.
 
Kod mene je osecaj suprotan tvom..tamo osecam neku energiju i tamo sam cesto
Topciderku da vidis cuda ciste ali voda nije za pice
zali boze onih cesmi sto zvrje bzv..jedino ako prosirimo na Kosutnjak aktivna je Hajducka cesma..a ima i jedna iz vodovoda :lol:

Danas sam bas bila u Topcideru i Kosutnjaku..milina i hrana za dusu
 
Мени је Ада лековита, тамо заборавим на све лоше и само уживам празне главе.

Ходам и скупљам оно своје камење, седим, гледам у воду, сваки пут је друкчије.

Како је лепо ћутати док ти очи пребирају по безвредном шљунку тражећи онај сјајни воскасти калцедон.

Слика је супротна од добре али то је то:

IMG-20151113-140019.jpg


Благо Аде, само заљубљеном оку видљиво:

IMG-20180922-101857.jpg
 
Poslednja izmena:
Београд се дели на три битне целине:
- стари Београд ( у Шумадији )
- Нови Београд ( преко Саве у Срему )
- банатски део Београда ( преко Дунава - Крњача, Борча, Панчево )

Кад год пређем Саву и уђем на Нови Београд
имам утисак уласка у будућност.

Људи су модернији, аутомобили су скупљи,
булевари су шири и солитери су вишљи.

Увек сам позитивно импресиониран.

После пар сати проведених на Земунском кеју
или у Првом основном суду код Југославије
или одржаних часова у блоку 45
или после било чега што радим "преко реке"
враћам се назад - у стари Београд.

И замислите, одушевљен сам !

Све ми се чини да волим оба дела Београда,
па и онај трећи - преко Дунава ( нарочито Панчево ).
 
Najlepši deo Beograda je onaj u kome smo odrasli
( danas sam posebno sentimentalna )

Postoji ulica kojom ne prolazim vise.Mala,tiha,asfaltirana sa drvoredom, lepim kucama i bastama.U jednoj od tih kuca sam se rodila a u toj ulici sam se igrala,pravila kucice za patuljke i crtala im putokaze do njih.U krosnjama hortenzija trazila vile i vilenjake.Naucila u mojoj ulici da vozim bicikl,okrecem hulahop,igram skolice,zmurke i preskacem lastis.Sa ponosom sam noslila modrice i odrana kolena,i gorke suze zbog nepravde.

Sticala najbolja drugarstva uverena da su za ceo zivot.Radovala se,ljutila,svadjala,smejala.U njoj sam jedne letnje veceri saznala sta je prvi poljubac.Moja ulica je bila moje odrtastanje,kao i moje dvoriste, sa simsirima duz ulazne staze ,jorgovanom,jelkom i cvecem koje se u slapovima spustalo niz kameni zid.Sitne roze i bele ruze na ogradi od kamena i gvozdja.Takve ruze ne vidjam vise.I sada kad zatvorim oci, vidim klupu ispod velike stare tresnje u dnu dvorista na koju sam se pela pokusavajuci da dohvatim oblak.Tesku ulaznu kapiju koja je znala da zaskripi kada se ne podmaze.Poplocanu stazu do sirokih stepenice i ulaznih vrata.

Zmurim tako po nekada i zamisljm, a znam da ce me boleti.Moja ulica,koja to vise nije i u kojoj sada zive neki drugi ljudi.Starosedeoci su se razisli po belom svetu.Oni koji su ostali,secaju se kao i ja,nase ulice i nasih odrastanja.Vi ne znate moju ulicu.Bila je moje malo carstvo.Danas,kao odrasla ja ne idem tamo.
 
obala Dunava kod Pančevca i uzvodno i nizvodno, ne znam zbog čega, nikad nisam tamo živela
ali me neodoljivo privlači, kad god prelazim most ne mogu da prestanem da gledam pa žurim da
ponovo zapamtim sve što mogu jer autobus brzo pređe most...zeminski kej mi je blizu i nikad nemam
želju da se prošetam, samo ako baš moram, to meni nije Dunav, naravno veze s mozgom nema taj
osećaj ali je tako..
 
obala Dunava kod Pančevca i uzvodno i nizvodno, ne znam zbog čega, nikad nisam tamo živela
ali me neodoljivo privlači, kad god prelazim most ne mogu da prestanem da gledam pa žurim da
ponovo zapamtim sve što mogu jer autobus brzo pređe most...zeminski kej mi je blizu i nikad nemam
želju da se prošetam, samo ako baš moram, to meni nije Dunav, naravno veze s mozgom nema taj
osećaj ali je tako..

Ти не знаш о чему пишеш, веруј ми.
 

Back
Top