Najlepša krstarenja brodom u našoj zemlji

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.143
Da li preporučujete neko brodsku turu kod nas?
Možda čak i te neke lokalne vaše ako ih ima?

Ona tura krstarenje Đerdapskom klisurom iz Tekije toplo preporučujem. Mislim da traje oko 2h i da je oko 2000 din po osobi. Vredi.

Srbija iz drugog ugla – najlepša krstarenja brodom u našoj zemlji

Krstarenje oko Beograda

Možda mislite da ste odlično upoznali Beograd ako ste u njemu rođeni ili tu već dugo živite. Prestonicu ćete iz sasvim novog ugla sagledati ako je osmotrite sa reka. Krstarenje Savom i Dunavom je sjajna prilika za vikend relaks ili poklon prijateljima.

Tokom plovidbe ćete drugim očima videti Kalemegdan, Nebojšinu kulu, ušće Save u Dunav, Pančevački most, Zemun, Veliko ratno ostrvo, Malo konjsko ostrvo, Muzej savremene umetnosti, Patrijaršiju, Sabornu crkvu, Brankov most, Staro sajmište, Stari savski most, Beograd na vodi, splavove, most Gazelu, Beogradski sajam, Dorćolski kej…


Ture su svakodnevne i obično su u popodnevnim časovima, ali ima i večernjih, i obično traju sat, dva. Cena je od 1.500 dinara.

72675d175917d6320e1b9aeb859c0d25.jpg

Uvac


Kanjon reke Uvac prava je atrakcija zbog brojnih meandara, ali i pećina. Jedan od zaštitnih znakova Uvca je beloglavi sup, izuzetno retka, zaštićena vrsta na našim prostorima. Gospodari nebom iznad kanjona i dočekaće vas ako se uputite tamo

Nestvarne boje u svako doba godine oduševiće vas ako krenete na krstarenje Uvcem i videćete koliko je priroda tamo zapravo moćna i predivna.

Cena je od 1.600 dinara

Drina


Krstarenje kanjonom Drine do Višegrada i nazad je nezaboravan događaj koji ćete sigurno pamtiti. Doživećete kulturu, prirodu, istoriju na sasvim nov način. Opustićete se u krstarenju jednim od najdubljih kanjona na svetu, u nestavno zelenoj boji vode u kojoj se ogledaju šumovite litice i nebo.

Cena je 3.000 dinara.

Đerdap


Sasvim posebna tura je krstarenje od Beograda do Đerdapa i nazad.

To je prilika da potpuno doživite ovu moćnu i njenu ogromnu klisuru kod Golupca.

Vožnja brodom ide od Beograda do Tekije (Đerdapska klisura) sa uključenim doručkom i ručkom. Smeštaj je u Kladovu u hotelu sa četiri zvezdice. Sledi obilazak Lepenskog vira, Golubačke tvrđave, razgledanje prirodnih lepota, a drugog dana fakultativni izlet: Arheološki muzej, Rimska Diana, Trajanov most, Hidroelektrana Đerdap.

Cena je oko 200 evra po osobi.
 
Nije to baš krstarenje to je više Lađanje..

Meni je krstarenje kad je duže i na moru.
Ali nisam na krstarenju još uvek bio iako sam proveo više od 10od40 godina na kruzerima u prethodnih 15...

U Srbiji sam bio samo na trajektima, kod Rama dva puta.. Motociklima smo bili i na Drini i Dunavu(Đerdapu)...

Bilo bi lepo, jednog dana možda. Svaka je zanimljiva.
 
Nije to baš krstarenje to je više Lađanje..

Meni je krstarenje kad je duže i na moru.
Ali nisam na krstarenju još uvek bio iako sam proveo više od 10od40 godina na kruzerima u prethodnih 15...

U Srbiji sam bio samo na trajektima, kod Rama dva puta.. Motociklima smo bili i na Drini i Dunavu(Đerdapu)...

Bilo bi lepo, jednog dana možda. Svaka je zanimljiva.
a sto da ne ako je tu a i nije tako skupo...
ipak daje neki novi pogled na vec mozda poznato
 
Nije to baš krstarenje to je više Lađanje..

Meni je krstarenje kad je duže i na moru.
Ali nisam na krstarenju još uvek bio iako sam proveo više od 10od40 godina na kruzerima u prethodnih 15...

U Srbiji sam bio samo na trajektima, kod Rama dva puta.. Motociklima smo bili i na Drini i Dunavu(Đerdapu)...

Bilo bi lepo, jednog dana možda. Svaka je zanimljiva.
IMam jedno pitanje, nema mnogo veze sa ovom temom ali ako si bio na kruzerima mozda ces znati.
Dobijaju li putnici shorepass ili moraju da vade vize za sve zemlje u koje silaze s broda ?
 
IMam jedno pitanje, nema mnogo veze sa ovom temom ali ako si bio na kruzerima mozda ces znati.
Dobijaju li putnici shorepass ili moraju da vade vize za sve zemlje u koje silaze s broda ?
Zavisi. Pre svega od putničkog/zaposlenog putničkog dokumenta. I destinacije.

Ali postoji immigration officer.
I svaki port se ista radi. Obično je formalnost.
 
Zavisi. Pre svega od putničkog/zaposlenog putničkog dokumenta. I destinacije.

Ali postoji immigration officer.
I svaki port se ista radi. Obično je formalnost.
Naravno mislim za pasos za koji je potrebna viza za tu uemlju.
Konkretno hocu li ja kao putnik na kruzeru sa pasosom Srbije moci da izadjem na Bahame bez vize ?
Nama je inace potrebna viza za Bahama ali me zanima postoji li na kruzerima shorepass za putnike, kao sto postoji na teretnim brodovima, na kojima ja radim, i onda recimo ja kad dodjem brodom u kanadu za koju nam treba viza dobijem samo taj shorepass i mogu s tim papirom da izadjem s broda u grad.
 
Zavisi. Pre svega od putničkog/zaposlenog putničkog dokumenta. I destinacije.

Ali postoji immigration officer.
I svaki port se ista radi. Obično je formalnost.
Naravno mislim za pasos za koji je potrebna viza za tu uemlju.
Konkretno hocu li ja kao putnik na kruzeru sa pasosom Srbije moci da izadjem na Bahame bez vize ? Nama je inace potrebna viza za Bahama ali me zanima postoji li na kruzerima shorepass za putnike, kao sto postoji na teretnim brodovima, na kojima ja radim, i onda recimo ja kad dodjem brodom u kanadu za koju nam treba viza dobijem samo taj shorepass i mogu s tim papirom da izadjem s broda u grad.
 
Naravno mislim za pasos za koji je potrebna viza za tu uemlju.
Konkretno hocu li ja kao putnik na kruzeru sa pasosom Srbije moci da izadjem na Bahame bez vize ? Nama je inace potrebna viza za Bahama ali me zanima postoji li na kruzerima shorepass za putnike, kao sto postoji na teretnim brodovima, na kojima ja radim, i onda recimo ja kad dodjem brodom u kanadu za koju nam treba viza dobijem samo taj shorepass i mogu s tim papirom da izadjem s broda u grad.
Mislim da ti to kažu sve pre kruza.
I mislim da kao gost ti obezbede, osim u nekim situacijama. Ako si se ukrcao u USA znači imaš američku vizu, i ona je dovoljna i za Bahame..
Ali proveri...
Kanađani ne traže ako imaš američku koliko znam. Kao crew sam bio...
 
Mislim da ti to kažu sve pre kruza.
I mislim da kao gost ti obezbede, osim u nekim situacijama. Ako si se ukrcao u USA znači imaš američku vizu, i ona je dovoljna i za Bahame..
Ali proveri...
Ne kazu nista zato i pitam i pise tamo u nekoj poruci o uslovima itd da je putnik duzan da sam vidi koje mu vize trebaju itd.
Znaci samo me zanima postoji li shorepass za putnike uopste ,kao sto recimo ti kao clan posade gde god brod dodje mozes da izadjes s broda bez obzira sto nemas vizu za tu zemlju (osim specificnih tipa USA).
 
Ne kazu nista zato i pitam i pise tamo u nekoj poruci o uslovima itd da je putnik duzan da sam vidi koje mu vize trebaju itd.
Znaci samo me zanima postoji li shorepass za putnike uopste ,kao sto recimo ti kao clan posade gde god brod dodje mozes da izadjes s broda bez obzira sto nemas vizu za tu zemlju (osim specificnih tipa USA).
Americka ti daje to.
Ako imas americku moći ćeš.

Ali kao sto ti pise i u poruci, proveri. Nisam imigraciono sa Bahama, ili bilo koje drugo.
Ali razmisljam logicki, americko trziste je glavno za Bahame, i Amerikancima ne treba viza/ni pasos cak sta vise vec samo americki ID dokument, samim tim ti koji imas americku vizu, ti je isto dozvoljeno bez dodatne vize da boravis, kratko, na Bahamima...
 
Poslednja izmena:
Americka ti daje to.
Ako imas americku moći ćeš.

Ali kao sto ti pise i u poruci, proveri. Nisam imigraciono sa Bahama, ili bilo koje drugo.
Ali razmisljam logicki, americko trziste je glavno za Bahame, i Amerikancima ne treba viza/ni pasos cak sta vise vec samo americki ID dokument, samim tim ti koji imas americku vizu, ti je isto dozvoljeno bez dodatne vize da boravis, kratko, na Bahamima...
Mislim da ne postoji nijedan primer u svetu da ti viza jedne zemlje daj pravo da udjes u drugu ako one nisu u nekoj zajednici tipa EU sto amerika i bahami nisu...Na svim sajtovima pise da za pasos Srbije treba viza,ali to je ono generalno a ne za ulazak s kruzerom konkretno.
Mene samo zanima ako znas da mi odgovoris postoji li shorepass za putnike bez obzira o kojoj zemlji pricamo, postoji li to kao pojam uopste ili ne postoji ?
 
Mislim da ne postoji nijedan primer u svetu da ti viza jedne zemlje daj pravo da udjes u drugu ako one nisu u nekoj zajednici tipa EU sto amerika i bahami nisu...Na svim sajtovima pise da za pasos Srbije treba viza,ali to je ono generalno a ne za ulazak s kruzerom konkretno.
Mene samo zanima ako znas da mi odgovoris postoji li shorepass za putnike bez obzira o kojoj zemlji pricamo, postoji li to kao pojam uopste ili ne postoji ?
Rekoh ti vec, negde postoji negde ne. Nisam bio svuda da bih mogao da ti kazem sve tacno.
U Egiptu je trebao i gostima i posadi. Naprimer, to je bilo pre 10 godina...
I u jos nekim situacijama, za neke luke, se ceo red napravi da bi dobili svoj shorepass. U Italiji recimo u nekim lukama posadi treba dodatni papir a u nekima ne...

Otvori novu temu o ovome. Recu moderatorki da moderise, obrise, ovo. Ili prebaci. @Lorelajn
 
Mislim da ne postoji nijedan primer u svetu da ti viza jedne zemlje daj pravo da udjes u drugu ako one nisu u nekoj zajednici tipa EU sto amerika i bahami nisu...Na svim sajtovima pise da za pasos Srbije treba viza,ali to je ono generalno a ne za ulazak s kruzerom konkretno.
Mene samo zanima ako znas da mi odgovoris postoji li shorepass za putnike bez obzira o kojoj zemlji pricamo, postoji li to kao pojam uopste ili ne postoji ?
I najbolje pitaj onog ko ti je prodao kruz. Da ti to proveri...
 
Nisam
Rekoh ti vec, negde postoji negde ne. Nisam bio svuda da bih mogao da ti kazem sve tacno.
U Egiptu je trebao i gostima i posadi. Naprimer, to je bilo pre 10 godina...
I u jos nekim situacijama, za neke luke, se ceo red napravi da bi dobili svoj shorepass. U Italiji recimo u nekim lukama posadi treba dodatni papir a u nekima ne...

Otvori novu temu o ovome. Recu moderatorki da moderise, obrise, ovo. Ili prebaci. @Lorelajn
Nisam video ovu poruku, zato sam te pitao zasto neces da mi kazes za shorepass ali sad vidim
 
I mislim da ne bi mogli ni da te prime na brod, da znaju da ne mozes da pristanes na Bahamima...
Posto moraju da prijave svakoga koga su doveli u odredjenu luku, u tvom slucaju su Bahami.

9
If you hold a valid U.S. visa, you may be eligible to enter the Bahamas without an additional visa. However, it is crucial to check the specific visa requirements and exemptions for your nationality.
https://www.ncesc.com/can-i-go-to-the-bahamas-with-just-my-id/

I dalje proveri, najbolje kontaktiraj najblizu ambasadu Bahama. Iako mislim da su moje poruke iznad tacne, ali opet, proveri.
Nisam bio kao putnik, i nije me mnogo zanimalo kako putnici. Gde ides na Bahame?
 
I mislim da ne bi mogli ni da te prime na brod, da znaju da ne mozes da pristanes na Bahamima...
Posto moraju da prijave svakoga koga su doveli u odredjenu luku, u tvom slucaju su Bahami.

9
If you hold a valid U.S. visa, you may be eligible to enter the Bahamas without an additional visa. However, it is crucial to check the specific visa requirements and exemptions for your nationality.
https://www.ncesc.com/can-i-go-to-the-bahamas-with-just-my-id/

I dalje proveri, najbolje kontaktiraj najblizu ambasadu Bahama. Iako mislim da su moje poruke iznad tacne, ali opet, proveri.
Nisam bio kao putnik, i nije me mnogo zanimalo kako putnici. Gde ides na Bahame?
Pa i ja se plasim toga da me uopste ne prime da se ukrcam na brod.
A vidis ovo je sve nesto may be i proveri sam i slicno,nista konkretno.
Cekacu ako mi ne odgovore tacno sta mi treba moracu ds trazim neku ambasadu bahama,nzm koja bi bila nadlezna za nas,nisam jos dotle stigao.
Inace sto se tice luka na Bahame u koje idemo to su Nasau i Ocean Cay MSC marine reserve bay.
 
Pa zavisi od tvog pasosa.

https://mofa.gov.bs/evisa-online-services/

Tu ti sve pise, ako ne pise, kontaktiraj ih.

CONTACT US
Please contact us for more information concerning eVISAs Online. Our support team is available in Nassau, Bahamas during regular business hours 9:00 a.m. to 5:00 p.m. Eastern Standard Time (EST), Monday to Friday (excluding public holidays). You may contact us at telephone number: 1 (242) 323-5578 or email enquiries to: evisaoffice@bahamas.gov.bs

Or Contact BAHAMAS OVERSEAS OFFICERS THAT FACILITATE VISAS

ADDRESSES AND CONTACTS

When emailing please state in the subject line your first name and last name, and in the body of the text provide your passport number and the application ID you were given when you submitted your information.

There will be no refunds once payment has been made.
 
Pa zavisi od tvog pasosa.

https://mofa.gov.bs/evisa-online-services/

Tu ti sve pise, ako ne pise, kontaktiraj ih.

CONTACT US
Please contact us for more information concerning eVISAs Online. Our support team is available in Nassau, Bahamas during regular business hours 9:00 a.m. to 5:00 p.m. Eastern Standard Time (EST), Monday to Friday (excluding public holidays). You may contact us at telephone number: 1 (242) 323-5578 or email enquiries to: evisaoffice@bahamas.gov.bs

Or Contact BAHAMAS OVERSEAS OFFICERS THAT FACILITATE VISAS

ADDRESSES AND CONTACTS

When emailing please state in the subject line your first name and last name, and in the body of the text provide your passport number and the application ID you were given when you submitted your information.

There will be no refunds once payment has been made.
Ovo bi moglo da mi pomogne, hvala.
 

Back
Top