Quantcast

NAJIZDRŽLJIVIJI AUTOMOBILI

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
466
choky:
Sitroen 2CV i Lade(stare)- zahtevaju minimum odrzavanja. Zna li neko kakva je ova nova Lada 111? Dali je pouzdana kao one stare ili su i rusi poceli da se mangupiraju?
Slažem se sa tvojim izborom. Što se tiče nove lade 110 i 111 razgovarao sam sa jednim taksistom na gas stanici. Rekao je da je on tu ladu kupio u oktobru prošle godine i prešao sa njom 38000 km i da je već rastresena. Isto tako njegovom kolegi je pukla korpa lamele na 25000 km. Dva automobila na toliko prodatih lada nije neki pokazatelj ali neka se čuje. POZDRAV!

choky

Početnik
Poruka
25
Zagor BG:
choky:
Sitroen 2CV i Lade(stare)- zahtevaju minimum odrzavanja. Zna li neko kakva je ova nova Lada 111? Dali je pouzdana kao one stare ili su i rusi poceli da se mangupiraju?
Slažem se sa tvojim izborom. Što se tiče nove lade 110 i 111 razgovarao sam sa jednim taksistom na gas stanici. Rekao je da je on tu ladu kupio u oktobru prošle godine i prešao sa njom 38000 km i da je već rastresena. Isto tako njegovom kolegi je pukla korpa lamele na 25000 km. Dva automobila na toliko prodatih lada nije neki pokazatelj ali neka se čuje. POZDRAV!
Kol`ko para, tol`ko muzike. Ali za ove nase puteve prepune kratera jeftino i prakticno resenje. U sustini, to je jedini nov auto o kome mogu da razmisljam, naravno izuzimajuci juga koji nije auto :D Uradi se zastita, pritegnu se tapacirunzi i malo se zazmuri na rusku zavrsnu obradu, i sasvim prihvatljivo 8) Makar se ne brinem za lopove i cenu delova! Dacija je tu negde sa cenom, ali o njoj ne znam za sad nista, a rusi imaju svoje standardne mane koje znam, pa mi je nekako lakse. Pozdrav!

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
466
choky:
Zagor BG:
choky:
Kol`ko para, tol`ko muzike. Ali za ove nase puteve prepune kratera jeftino i prakticno resenje. U sustini, to je jedini nov auto o kome mogu da razmisljam, naravno izuzimajuci juga koji nije auto :D Uradi se zastita, pritegnu se tapacirunzi i malo se zazmuri na rusku zavrsnu obradu, i sasvim prihvatljivo 8) Makar se ne brinem za lopove i cenu delova! Dacija je tu negde sa cenom, ali o njoj ne znam za sad nista, a rusi imaju svoje standardne mane koje znam, pa mi je nekako lakse. Pozdrav!
7000 eura dati za auto ako se vozikaš po gradu i okolini, tj. ne koristiš ga kao osnovno sredstvo (taksi, biznis) je ekonomski neopravdano i predstavlja totalni promašaj. Osnovni ekonomski princip naročito u našem životnom ambijentu bi mogao da glasi: ''Kupuj ne ono što ti je potrebno, nego što je neophodno!''

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.089
Buba, dokazano u praksi, po količini prodatih komada sa neznatnim izmenama i naravno po minimumu pažnje koji traži. One priče od gore za Bubu, 123, Audi ne stoje uopšte, nek priča ko šta hoće! Zamenjeni su drugim jer SE IŠLO NAPRED sa razvojem, a ne zato što su hteli da ih se reše (kakva nebuloza!) ''SVAKO DOBRO ODRŽAVANO I SERVISIRANO VOZILO TRAJAĆE DECENIJAMA'', reče deka, ali Buba je trajala decenijama i bez maženja i paženja po servisima! Da je imala pocinkovanu karoseriju ili aluminijum ne daj bože, sirotinja bi je vozila još X godina i mahala repom od sreće jer samo sednu i voze, a od para bi im trebalo samo za benzin i cigarete! Druge priče su definitivno subjektivne. 21000000 komada!!!!
Inače sam protivnik nemačke autoindustrije!

tikatina

Obećava
Poruka
55
Za nase puteve najbolja je Lada. ja je vozim vec pet godina(otkad imam vozacku) a u familiji je od 92.(kupljena nova). Sta je prosla i kuda to samo ona zna .Za to vreme zamenjeni su:pumpa za vodu,akumulator,dihtung na karteru, tri puta menjane gumice na ventilima zbog loseg kvaliteta goriva,alternator remontovan(cetkice). tako da za njenu klasu mislim da je dosta izdrzljiv auto, veoma jak (mislim na trap amortizere i ostale delove koje udarne rupe uniste) Povrh svega delova na pretek i dzabaka. :D

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
466
tikatina:
Za nase puteve najbolja je Lada. ja je vozim vec pet godina(otkad imam vozacku) a u familiji je od 92.(kupljena nova). Sta je prosla i kuda to samo ona zna .Za to vreme zamenjeni su:pumpa za vodu,akumulator,dihtung na karteru, tri puta menjane gumice na ventilima zbog loseg kvaliteta goriva,alternator remontovan(cetkice). tako da za njenu klasu mislim da je dosta izdrzljiv auto, veoma jak (mislim na trap amortizere i ostale delove koje udarne rupe uniste) Povrh svega delova na pretek i dzabaka. :D
Vozio sam dve Lade i za te pare solidan auto.Mislim da su starije Lade bolje (sa lancem umesto klinastog remena). :wink:

asanin

Početnik
Poruka
5
Ja glasam za VW Bubu! :D Imamo je vec desetak godina i samo nas je jednom izdala kad smo isli za beograd. Puko je kais. Buba je '74 godiste 1300. Isli smo sa njom na more vise puta (Crna Gora) za Beograd, Madjarsku... Dobra je za nase terene i nase puteve. Motor joj je bucniji nego kod ostalih automobila (ali se posle dve nedelje naviknes, meni se njen zvuk svidja, nevolim automobile kojima se necuje rad motora) ali zato po zimi i hladnoci pali mnogo bolje od ostalih (novijih) automobila. Izlazi svuda - moj cale ide non-stop u lov sa njom. Do sad je dobro sluzila :) . Sledece godine i ja dobijam dozvolu tako da prelazi u moje vlasnistvo :D 8) :D !

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.960
na osnovu onoga sto sam cuo i procitao, da je najpouzdaniji auto na svetu upravo prvi lexusov model - LS400. koji je prvi put izasao s trake valjd '90
a za kod nas, mislim da je buba dobra. ima ih, doduse sve manje, i mogu da se lepo nabudze

jungleboy

Početnik
Poruka
5
"zna se da se automobili ne prave kao nekad" moze li to da se ogranici godistem, pa recimo da kazemo od 90- te. od ovozemaljskih automobila glasam za corollu iz pomenute godine. imao sam i dva golfa dvojke sa dizel motorom ali je toyota nesumnjivo bolja. nesalomiva je!

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
466
jungleboy:
"zna se da se automobili ne prave kao nekad" moze li to da se ogranici godistem, pa recimo da kazemo od 90- te. od ovozemaljskih automobila glasam za corollu iz pomenute godine. imao sam i dva golfa dvojke sa dizel motorom ali je toyota nesumnjivo bolja. nesalomiva je!
Nisam čuo da je neko radio generalku na Corolli. :D Mada, svi japanci su malo lagani a i limarija im nije baš jača strana. :!:

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.931
Zagor BG:
jungleboy:
Nisam čuo da je neko radio generalku na Corolli. :D Mada, svi japanci su malo lagani a i limarija im nije baš jača strana. :!:
Nebi reko Imam Mazdu 323 85. god. Nije videla garazu lim zilav ,samo da se cudis.Da li jeserija sta li ali ja sam prezadovoljan amotor prost kao ficin ,samo veci. Temperatura i na -20 i na +35 je ista a ventilator nikad necujes d aje ukljucen .Samo menjas ulje i filter i vizis. Malo su zaj... amortizeri oni su slabi za nase puteve ali ostalo je super.Kad je padao grad velicine pesnice na parkingu oko nje stakla na kolima sva popucala Ruska najvise a njoj ni ogrebana na limu ostala ona udubljenja ali ne smeta Mazda je mazga .

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.931
Zagor BG:
jungleboy:
Nebi reko Imam Mazdu 323 85. god. Nije videla garazu lim zilav ,samo da se cudis.Da li jeserija sta li ali ja sam prezadovoljan amotor prost kao ficin ,samo veci. Temperatura i na -20 i na +35 je ista a ventilator nikad necujes d aje ukljucen .Samo menjas ulje i filter i vizis. Malo su zaj... amortizeri oni su slabi za nase puteve ali ostalo je super.Kad je padao grad velicine pesnice na parkingu oko nje stakla na kolima sva popucala Ruska najvise a njoj ni ogrebana na limu ostala ona udubljenja ali ne smeta Mazda je mazga .

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
466
Jary:
Zagor BG:
jungleboy:
OK! Malo zameram što niko ne navodi pređenu kilometražu, a to je složićete se samnom vrlo bitan momenat. Pozdrav svima!

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.931
Zagor BG:
Jary:
Zagor BG:
jungleboy:
OK! Malo zameram što niko ne navodi pređenu kilometražu, a to je složićete se samnom vrlo bitan momenat. Pozdrav svima!
Ja sam je kupio od nekog zubara kad je bila prva legalizacija on je imao kintu pa je kuoio novu a posto je petocifren brojac bilo je 92000 ali po ,koji put stvarno neznam ja sam presao jos 50000, neizlazim iz nje upalim je i ugasim bar 10 puta dnevno i to je to.Kazem Mazda 323.20 godina auto u voznom stanju prosao sam i vanredni tehnicki, kao jedan tocak slabije koci .Moraju nesto da nadju .Ilustrujem ti kocnice ,trap i ostala resenja .A ovaj zubar pre mene isao i na more i na planine al stvarno neznam kolko je to preslo km?

orca

Zainteresovan član
Poruka
253
Woo_Bg:
Zagor BG:
Espanol, nemoj da se prepire nego daj svoje mišljenje! Želeo bih da znam koja je tvoja lista ''neuništivih'' ako je u pitanju kombinacija motor+limarija! Momci manje sujete više razmene znanja i informacija. Pozdrav svima! :lol:

Pa nema sujete...zaista sam uveren u to sto sam napisao. Pored Bube sam imao i imacu mnogo automobila ali nikada se ni jedan nije pokazao tako sigurno, izdrzljivo i "friendy" kao BUBA. Kada su mi u Madjarskoj sipali neko * umesto ulja stigla je do Beograda na 2 cilindra (ili sta vec, to je ono kada stuca i radi na 2 svecice), kada je trebalo slepati Peugeot-a 405 od N. Sada do Beograda, nikakav problem joj nije bio. Upalila je na svakom minusu bolje nego najnovija kola. Na Kopaoniku je jedino ona izasla sa zavejanog parkinga i tako prokrcila put ostalim "azdajama", nije se desilo da nekada po kisi stane (zbog kablova, kapa i ostalih gluposti kao ITALIJANI i kvazi ITALIJANI), motor joj otvaram samo kad dugo stoji da proverim da li je tu, na putu mi u zivotu nije to bilo potrebno, nikada ali ponavljam nikada me nigde nije ostavila, cak i tada iz Madjarske je dogurala do Beograda. To je sve ucinilo da je smatram najpouzdanijim kolima koja sam vozio. Sigurno je da bi joj nasli milion i jednu manu svi redom ali...kako pored nje vozim i novog Peugeota, presao je 5000 km i po ovoj vrucini prokuvao. Trosi mi 10 litara dizela, Buba koji litar supera vise i verujem da ce ga Buba sahraniti kao niko. Limarija...sada joj je vreme da se radi...ali ne zaboravite da ima preko 30 godina. Reno 4 koga sam kupio potpuno novog je istrulio posle 3 godine i morao je da ide kod cika limara.
Da ne bude zabune vozio sam i boje automobile koji su zbog elektronike otkazivali ostajali "mrtvi" na putu cekajuci slep sluzbu.

Da...jos jedan detalj...ovo nam je druga Buba u familiji. Prva je od pocetka bila kod mojih roditelja, sluzila je besprekorno dvadesetak godina, za to vreme presla okruglo 550.000 km, (motor 1200), nikada nigde nije stala, o otvaranju motora nije bilo reci, radio je kao sat. Prodali smo je jer je limarija propala, nikada nista nije radjeno, majstoru koji je odrzavao. On je "zalecio" limariju, prefarbao je...motor nije dirao i prodao je tipu kome je tvrdio da je presao samo 50.000km. Sta da vam pricam, jos uvek je vidjam, kotrlja se po ulicama Beograda.
Udavih....ali sam siguran da sam u pravu i da nema pouzdanijih kola od BUBE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I moja je 1200,presla je samo 160 hiljada, ugradio sam joj i plin,ma to je auto svih vremena, ali 123 meca je van mozga. Znam lika na taxiju ga je drao 1200000! otvorio ga jel mu se smucio, stedio ga i dao bratu. Onda je uzeo drugog. Ja sam dva slatko izvozao, a prvi mi je posebno drag.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.