Najbolji pristupačni laptopi za posao

Zdravo svima!

Koji su najbolji pristupačni laptopi za posao, a da nisu mnogo skupi.
Vaša iskustva me zanimaju.
Hvala
Zavisi koji posao.

Neko nosi laptop svaki dan sa sobom i treba mu za pisanje emailova i internet, neko koristi da renderuje 3D i ne mrda ga sa stola, neko pravi youtube video sadržaje... a to su drastično različite stvari i drastično različiti laptopi.

Znači treba prvo da se vidi kakav posao je u pitanju i za šta će da služi tačno. Što više detalja, to je lakše napraviti izbor.
 
Pa više za Administrativne poslove, i ctranje u 3d programima poput Solidworksa, AutoCada.
Da li će laptop biti korišćen uglavnom na jednom mestu ili će se nositi okolo, koliko je bitna autonomija baterije?
Koja dijagonala ekrana, 14, 15 ili veći? Da li će biti povezan na spoljni monitor? Kod Autocada je čest slučaj da se koristi eksterni monitor, inače je potreban malo veći laptop.
 
hp pro ili elitebook za win, ili macbook pro za meka....ko voli laptope i kome trebaju.

zasto njih jer su mozda skuplji i preskupi, pa zato sto su svi laptop kompovi manje vise krsevi i moras da biras neki koji deluje izdrzljivije da ne zalazim u temu top portabl makina za igranje ili military verzije kao dell.

i sto rece sizif bitno je da vidis za sta ti je potreban i kakva konfiguracija ti je neophodna. ako vec biras ja bi birao sa intel procom a ne amd-om, a razlog je ako si napr programer a treba ti za posao, intel ima neke rutine koje amd nema...ono najbukvalnije receno.
 
Pa više za Administrativne poslove, i ctranje u 3d programima poput Solidworksa, AutoCada.
Laptop prosečne konfiguracije ti završava posao. Kućni računari su više za korisnike koji koriste računar za 3d animaciju i vizuelizaciju. Ako imaš para uvek izmi dobru konfiguraciju jer će se računar brže paliti i manje ćeš se nervirati čekajući da se pokrene sistem.
 
Poslednja izmena:
Pa više za Administrativne poslove, i ctranje u 3d programima poput Solidworksa, AutoCada.
Pa sad. Ja recimo imam Asus Zenbook 13" koji je uzet za te administrativne poslove na terenu jer je lagan i lako prenosiv, kao i za putovanja. On je za to savršen, u rangu oko 1000€.
Međutim kada sam krenuo da se bavim video editingom i krenuo da obrađujem materijal koji sam snimao za ta putovanja, shvatio sam da ni izbliza nije dovoljan ni veličina ekrana (ne bi bila ni 15) ni snaga procesora iako je Ryzen 7 ni integrisani GPU, bukvalno mi služi samo da skinem fajlove sa memorijske iz drona i gopro i brzinski pregledam jer DaVinci Resolve mi "grca" celi dan za svaki editing veći od shortsa za YT.
Sav editing radim na PC-ju kad stignem kući.

Zato zaboravi da tražiš laptop za administraciju i traži laptop za AutoCad, koji traži koliko znam kao i u mom slučaju ozbiljan hardware. A za administraciju će ti svaki biti dovoljan.
 
hp pro ili elitebook za win, ili macbook pro za meka....ko voli laptope i kome trebaju.

zasto njih jer su mozda skuplji i preskupi, pa zato sto su svi laptop kompovi manje vise krsevi i moras da biras neki koji deluje izdrzljivije da ne zalazim u temu top portabl makina za igranje ili military verzije kao dell.

i sto rece sizif bitno je da vidis za sta ti je potreban i kakva konfiguracija ti je neophodna. ako vec biras ja bi birao sa intel procom a ne amd-om, a razlog je ako si napr programer a treba ti za posao, intel ima neke rutine koje amd nema...ono najbukvalnije receno.
Vidis taj pardadoks, uvek se AMD forsirao za igre, a vrlo lose podnosi visak toplote za razliku od Intela koji bez problema cepa 80-90c dok AMD vristi na tim temperaturama.
 

Back
Top