Najbolja graficka za moju konfiguraciju???

Maxaa

Obećava
Poruka
86
Pozz ljudi, dosta sam razmisljao o ovome i eto resih da pitam nekog ko zna i ko moze da mi to malo bolje proceni.. (vas :kreza: ) Sture informacije o mojoj konfiguraciju imate na mom profilu, ali evo nekih slicia koje imaju malo detaljnije informacije o mojoj "masini" (:( ) (u pitanju je CPU-Z program).. Konkretno me zanima koju graficku bih mogao kupiti za ovu konfiguraciju da radi bez problema i da sa njom mogu terati igre poput Crysis-a Assasin's Cread-a, GTA IV, COD 6 itd na high. Danas sam bio krenuo u kupovinu Ati HD 5770 ali sam se zaustavio i resio da pitam nekog da li postoji bolje resenje.. Ja sam svoje rekao ostalo je na vama. Unapred Hvala!!!

EDIT: Pretezno mi treba za igre tako da bi tu neka n-vidina grafa dobro legla, ali takodje racunar koristim i za izradu sajtova u dw-u.. cena neka bude do 12500, ali i ne mora bas da dodje do te cifre.. :ok:
 
Ali da li si detaljno pogledao ove slike, ako jesi onda mozes da mi kazes da li ce procesor moci da izgura/isprati 5770 posto je slabiji..

Pogledao sam sliku za procesor, tu su negde, jača grafička od te ti se ne isplati, pošto procesor ne bi mogao da isprati.

Sad, da li ćeš moći da igraš sve igrice na high, ne bih znao, pošto nisam nijednu od njih igrao, nešto mi je u sećanju (kada sam površno čitao po forumima) da je recimo Crysis veoma zahtevan, najbolje prvo da pogledaš zahteve za te igre, da se ne razočaraš kasnije ako ne može kompjuter da ih gura na max/high.

Bitno je i na kojoj rezoluciji igraš, što veća rezolucija, veći zahtevi.
 
Pa da ti kažem nešto crysis i nije nešto zahtevan nju sam ja igrao na ati 1650 gt na medijum bez problema , čak i cod6 je klizio na medijumu pa čak i GTA$ nije seckala , e sad naprimer , BlackOps je mnooogo zahtevan on je seckao sa punom rezolucijom , Metro je neigriv , World in copnflict je isto zahtevan u 3pm , e ali sa recimo Ati 5770 ne postoji neigriva igra na max podešavanjima .
 
Pa da ti kažem nešto crysis i nije nešto zahtevan nju sam ja igrao na ati 1650 gt na medijum bez problema , čak i cod6 je klizio na medijumu pa čak i GTA$ nije seckala , e sad naprimer , BlackOps je mnooogo zahtevan on je seckao sa punom rezolucijom , Metro je neigriv , World in copnflict je isto zahtevan u 3pm , e ali sa recimo Ati 5770 ne postoji neigriva igra na max podešavanjima .

Pretpostaqvljam da to kazes pod uslovom da su i druge komponente kao npr. maticna memorija i procesor u rangu sa grafickom, a to kod mene nije slucaj, jesam li u pravu?
I da moze li mi neko reci koja mi je prava brzina RAM-a i da li nekako mogu povecati njenu brzi, posto sam na nekom forumu snimio da postoji mogucnost.. pozz
 
Pretpostaqvljam da to kazes pod uslovom da su i druge komponente kao npr. maticna memorija i procesor u rangu sa grafickom, a to kod mene nije slucaj, jesam li u pravu?
I da moze li mi neko reci koja mi je prava brzina RAM-a i da li nekako mogu povecati njenu brzi, posto sam na nekom forumu snimio da postoji mogucnost.. pozz
Ništa se ti ne brini za ostatak sistema može ta konfa da isprati i i 5870 bez problema.
 
Obrati paznju na napajanje. Nemam pojma koje imas al vodi racuna da mozda ta graficka koju planiras trosi vise nego stara. Pa ako imas neadekvatno napajanje samo stvoris dodatne probleme. Mislim da bi ti za tu graficku min trebalo 450W prave snage....

da, obrati paznju na napajanje..da ne bi bilo kabum :D

Ljudi hvala sto brinete, ali vec sam se pobrinuo za to.. Imao sam CODEGEN-ovo kinesko od 400w i juce sam ga za Chieftec-ovo od 450 tako da je to sredjeno.. pozz
 
Neka hvala, trenutno nemam konfiguraciju koja moze da gura tu graficku a jos vaznije neamm para, tako prepustam tebi to zadovoljstvo.. meni je dovoljan ati 5770.. pozz

Ja imam phenom 9600 koji radi na istom taktu kao tvoj i pokazuje iste performanse. Ako ti imaš para kupi 6970, nemoj da te brine procesor, on će nju lako izgurati.
5770 je u rangu sa 4870. Prema tome nemoj očekivati mnogo. Crysis će ti ići na max detaljima pri rez 1440x900 bez AA i AF. GTA4 može ići na 75% podešavanja. Metro 2033 bi mogao možda i na max, ja na svom 3870 dobijem 9 frejmova na max, mislim da bi ti mogao izvući 20 frejmova. Stalker Clear Sky takođe ne vjerujem da će ići na max pošto ja na max dobijem oko 5FPS ti ćeš 11-12. Ali spusti rez i igraj bez AA i AF ili digni na 4X oboje.
Sve ovo što ti navedoh je za 5770 sa 1GB memorije, za 512 su performanse slabije.
I to nvidia vs ati okači mačku o rep. za 120€ ne postoji kartica koja je bolja od 5770.
Postoje jedino skuplje varijante, i to GTX460 i radeon 6850.
 
Poslednja izmena:

Back
Top