Nagovestaj promena stavova Srba prema Hrvatima?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li su Srbi na Krsti veći šovinisti od prosjeka Srbije?

E, to je pravo pitanje...

На основу било ког форума, хрватског или српског не можеш баш много да закључиш. На форумима има спрдње, испрђивања, издркавања... Није то никаква реална слика.
 
Odnosi su danas neusporedivo bolji nego prije 10 godina ili za vrijeme rata. Nema smisla da se vraćamo na isto.

Šta znači vraćanje na isto?

Mi se, kao, nešto volimo i dobro živimo, a onda se pokoljemo...ili obrnuto, sve jedno...

I tako tri puta u prošlom veku.

Zaključak: ciklusi...poslednji ciklus klanja je prošao...sada ćemo malo da se volimo...a za jedno 30-40 godine, opet sledi klanje...
 
Da je ovo normalna zemlja o ovome se ne bi ni pricalo, a pogotovo ne bi imalo veze s politikom. Eh, da smo ... ali na ovim prostorima je besneo krvavi rat, narodima su njihove vodje sistematski i perfidno usadjivali mrznju prema drugima ...

E, ta odrednica ''na ovim prostorima'' je izuzetno vazna za temu. Tako se naime zove jedna pesma. Nekad sam rado slusao radio, a sad zapravo veoma retko, vise slucajno. Ali, u svakom slucaju vec decenijama najradije slusam stanicu 202. To je beogradska stanica i organizacioni je deo RTS-a. I tako danas posle dugog vremena upalim radio, kad ono, bas kao inekad subotom, emisija Hit 202. Svake sedmice se to bira glasovima slusalaca. Prvo izaberu 10, pa se onda broj smanjuje kao na turniru da bi na kraju bilo finale sa 2 pesme. Zabavna muzika, ucestvuju ravnopravno domaci i strani. E, danas je u tom finalu bilo glasanje izmedju 2 pesme, po jedna iz Hrvatske i Srbije.

Hrvati:


I dakle u ostroj borbi za jedan glas pobedise Hrvati, na srpskoj stanici u zemlji Srbiji. Ako mene pitate Hrvatima je jaci tekst, a nasima muzika. Hrvati su pevali o stanju na ovim prostorima pri cemu uopste nisu mislili samo na svoju zemlju.

Tu se prirodno namece vise pitanja. Prvo je postavljeno u naslovu teme, a drugo bi recimo bilo da li bi ovo moglo da se desi pre 10, 15 ili 20 godina? Onda me jos zanima da li bi i danas bilo moguce da recimo na nekoh hrvatskoj radio stanici u slicnom takmicenju pobedi bend iz Srbije?

Kako bilo, sve mi ovo deluje kao vesnik otopljavanja odnosa izmedju dva donedavno zakrvljena naroda. To je bolje nego rat. Sve je bolje nego rat.
А сад озбиљно:

Не може бити никаквог истинског отопљавања односа докле год Хрватима за вратом седи злочиначка организација Ватикан.
 
На основу било ког форума, хрватског или српског не можеш баш много да закључиш. На форумима има спрдње, испрђивања, издркавања... Није то никаква реална слика.

Naravno da nije.

Da jest, već bi jurišali jedni na druge...
 
Kako bilo, sve mi ovo deluje kao vesnik otopljavanja odnosa izmedju dva donedavno zakrvljena naroda. To je bolje nego rat. Sve je bolje nego rat.

Vidi se da si admin :roll:
Ljudima se svidela muzika .... i meni se svidja HP , ali to ne znaci da volim hrvate .... Vestacki stvoren narod sa ogromnim kompleksima , nikada normalnih odnosa nece biti dok se ne pomire sa tom cinjenicom .
 
Са Хрватима само колико се мора.
Они би опет, кад би били у прилици, поклали милион Срба...
А долазе на наше форуме.

Ја се све време питам зашто. Ако су једном за свагда се ослободили мрске "великосрпске хегемоније", шта их то и даље једнако вуче овамо?

Као што не разумем ни Србе који иду на њихове.
 
А долазе на наше форуме.

Ја се све време питам зашто. Ако су једном за свагда се ослободили мрске "великосрпске хегемоније", шта их то и даље једнако вуче овамо?

Као што не разумем ни Србе који иду на њихове.

Не знам што долазе, мада мени лично не сметају.
Овај подфорум би био смор да њих нема.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top