Nacrt o "potpunoj" zabrani pušenja spreman

Па истерај га из друштва! Нека носи житу траку на руци! Тетовирајте им на челу БИОХАЗАРД, да се неко, не дај Боже, не зарази!z:D
како не увиђаш колико је то себичан и саможив став!?:zroll:
И говорио сам о кафићима за, и кафићима без пушача; ако ти је тоолико важно- не иди у онај где су пушачи и готово.
Или мислиш да им ни то не треба дати?

Sebičan je i samoživ stav što ne želim da neko u mom društvu puši? Vidi ja ne pušim. Ali kada mi u goste dođe neko ko puši uredno dobije pepeljaru. Ne vidjeh da recimo neki pušač ne puši u društvu nekoga za koga zna je nepušač. I onda mi netolerantni.
 
pa mogli su da napisu da pusenje izaziva natprirodne moci i to bi tebi bio argument:lol:

ubija i alkohol, ubija i struja, ubijaju i ljudi na kraju krajeva....

- - - - - - - - - -

mislim da bi pojedini nepusaci na 4umu odmah propusili kada bi naucnici nasli da pod odredjenim okolnostima duvan dovodi do besmrtnosti...nista im ne bi smrdelo. :mrgreen:

Ko je to mogao da napiše, ljudi gušteri? Meni se čini da živimo u državi koja ima svoje zakone, a neki od njih su posledica naučnog rada i istraživanja. Da li ti hoćeš da kažeš da nije tačno da pušenje ubija, ali jeste da izaziva natprirodne moći?
Toliko o argumentima u raspravi.

- - - - - - - - - -

pa ako se nepusacima ne svidja mogu uvek da se sklone.

Da se sklone zato što neko truje naokolo? To je klasičan primer nasilja. Ako hoćeš da truješ sebe, idi negde gde nema onih koji nisu pristalice trovanja. Ne polazi se od želje manjine, već od zakona koji je po tom pitanju jasan - nema pušenja na određenim mestima. Polako dolazimo do toga da neće biti dozovljeno na svim javnim mestima.

- - - - - - - - - -

Има и других решења. Интересантно је да ви, непушачи, инсистирате наш на овом, да пушачи направе уступак.
Зашто?

Ustupak nije da budeš kulturan i ne smetaš nekome. Po tebi je ustupak i kad ne pregazim pešaka na pešačkom prelazu?
 
Ne uklapam se u ništa od navedenog z:mrgreen:

onda sta se bunis protiv pusenja :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ko je to mogao da napiše, ljudi gušteri? Meni se čini da živimo u državi koja ima svoje zakone, a neki od njih su posledica naučnog rada i istraživanja. Da li ti hoćeš da kažeš da nije tačno da pušenje ubija, ali jeste da izaziva natprirodne moći?
Toliko o argumentima u raspravi.

- - - - - - - - - -



Da se sklone zato što neko truje naokolo? To je klasičan primer nasilja. Ako hoćeš da truješ sebe, idi negde gde nema onih koji nisu pristalice trovanja. Ne polazi se od želje manjine, već od zakona koji je po tom pitanju jasan - nema pušenja na određenim mestima. Polako dolazimo do toga da neće biti dozovljeno na svim javnim mestima.

- - - - - - - - - -



Ustupak nije da budeš kulturan i ne smetaš nekome. Po tebi je ustupak i kad ne pregazim pešaka na pešačkom prelazu?

ne znam sta da ti kazem...od necega moras da capis... :lol:

- - - - - - - - - -

i dok koracas ulicom zivota ne cujes tap, tap, nego cap, cap :mrgreen:
 
Да подржите, ви непушачи- рецимо- иницијативу да држава спонзорише одвикавање пушача од дувана?
Zašto bi iko sponzorisao nešto besmisleno?

Koliki je procenat pušača koji su ostavili duvan - ako izuzmemo one koji su se razboleli pa su morali? Beznačajan. Doslovce "dok vas smrt ne rastavi".

Pogledajmo kako neko propuši:

"Poznato je da se svakom, sasvim prirodno, javlja fiziološka potreba za hranom i vodom, i njihovim odstranjivanjem iz organizma. U pubertetu se javi i seksualni nagon.

Potreba za pušenjem se ne javlja i to je nešto protivprirodno. Štaviše, svi su, sa kojima sam razgovarao, izjavljivali da im je pušenje upočetku bilo odvratno. Uprkos svoj odvratnosti, oni su nastavljali da se muče zato što to radi neko drugi!!!

Molim vas lepo! Koji je to razum, karakter i ličnost, ako radi nešto protiv sebe, samo da bi imitirao druge?!"


I sada od takvih „karaktera“ očekivati „čvrst karakter“ i odustajanje od pušenja!? Bile bi to bačene pare.
 

Back
Top