(Bivši) Partner Koji Neće da Pusti

Urwald

Primećen član
Poruka
987
Da li vam se desila sledeća situacija:
Upoznate nekoga ko vam se čini ok i krenete sa njim u avanturu/vezu. Nakon 2 meseca počinjete da primećujete stvari tipa da vas konstantno proverava - gde ste, sa kim ste, "slučajno se" pojavljuje na mestima gde izlazite i kada ste sa prijateljima, odjednom vas upozorava da vaši prijatelji nisu dobri koliko vam se čini i da trebate sa ih izbegavate, počinje sa povećim dramama i ja pa ja pričama, nakon 3 meseca primećujete da niste dobro i da vas radi anksioznost i još svašta nešto, pokušavate da se distancirate/raskinete sa tom osobom ali je ona na ovaj ili onaj način "blizu" ili je "osećate" da je tu negde.
U jednom momentu primećujete da vas proganja...

Šta mislite o ovakvim situacijama i šta raditi kada se nađete u njima?

Bila sam u takvoj vezi.
Duze nego sto je trebalo.
Radila sam sta sam htela, i ako me je izludjivao trudila sam se da budem gora.
Bila sam mlada, nisam znala da tako ne treba, da je ljubav sloboda, a ne inat i kontra.

A sta mislim o tome? Pa mislim da ako izgubite svoje "ja" necete imati sebe, a onda ste niko, na kraju ce se vama manipulisati svako.

Ukoliko ste Vi @Urwald u ovoj situaciji, predlazem da reagujete odmah. U mojoj situaciji je reagovala policija, braća i (tadasnji) novi momak. Ako je to neko do koga vam je stalo, isto tako, nemojte da neko koga volite postane "niko".

Upoznate nekoga ko vam se čini ok i krenete sa njim u avanturu/vezu. Nakon 2 meseca počinjete da primećujete stvari tipa da vas konstantno proverava - gde ste, sa kim ste, "slučajno se" pojavljuje na mestima gde izlazite i kada ste sa prijateljima, odjednom vas upozorava da vaši prijatelji nisu dobri koliko vam se čini i da trebate sa ih izbegavate, počinje sa povećim dramama i ja pa ja pričama, nakon 3 meseca primećujete da niste dobro i da vas radi anksioznost i još svašta nešto, pokušavate da se distancirate/raskinete sa tom osobom ali je ona na ovaj ili onaj način "blizu" ili je "osećate" da je tu negde.

.
Из такве везе треба бежати главом без обзира!

Описани пример је класични пример психопате и ако немате жељу да се борите са озбиљним менталним поремећајем, главом без обзира из такве везе.

И схватите да се буквално борите за голи живот.

Недавно сам имао са мени блиском особом такав случај, веза је трајала неколико година, а од почетка се дешавало како је горе описано.

Још да кажем да је у ту ситуацију упала највећим делом сопственом кривицом, све верујући да ће "ствари да се промене". Нема шансе и временом само постају још горе..

Бтњ, не верујем у "здраву" дозу љубоморе.

Мислим да је свака доза љубоморе непотребна болест која наноси страшну штету и особи која је љубоморна и особи која је предмет љубоморе и квалитету везе. И никада не треба сметнути с ума да је у не малом броју случајева љубомора доводила до тешких, чак ужасних последица и таква осећања у себи треба гушити на све могуће начине.

Ако ће "нешто" да се деси, десиће се без обзира на количину и интензитет изливене љубоморе.

.

Ukoliko ste Vi @Urwald u ovoj situaciji, predlazem da reagujete odmah. U mojoj situaciji je reagovala policija, braća i (tadasnji) novi momak. Ako je to neko do koga vam je stalo, isto tako, nemojte da neko koga volite postane "niko".
U nekoj sam specifičnoj situaciji, ali srećom nije ni blizu ovoga. Što se teme tiče, skorije je bila pokrenuta sa par mojih prijatelja - razmenjivali smo iskustva i mišljenja.
Pre nekoliko godina sam se našao u nekom trouglu ovog tipa i povukao sam iskustva iz toga. Ni sam nisam verovao kako su se neke stvari odvijale iza kulisa i kolika je bila razlika između javnog i četiri zida.
Sve u svemu ovo je izuzetno destruktivna pojava, ako se primeti najjednostavnije rešenje je po meni No Contact i potencijalno neka fizička zaštita ako neko sa patologijom pokuša da ponovo uspostavi kontakt i sl.

.
Из такве везе треба бежати главом без обзира!

Описани пример је класични пример психопате и ако немате жељу да се борите са озбиљним менталним поремећајем, главом без обзира из такве везе.

И схватите да се буквално борите за голи живот.

Недавно сам имао са мени блиском особом такав случај, веза је трајала неколико година, а од почетка се дешавало како је горе описано.

Још да кажем да је у ту ситуацију упала највећим делом сопственом кривицом, све верујући да ће "ствари да се промене". Нема шансе и временом само постају још горе..

Бтњ, не верујем у "здраву" дозу љубоморе.

Мислим да је свака доза љубоморе непотребна болест која наноси страшну штету и особи која је љубоморна и особи која је предмет љубоморе и квалитету везе. И никада не треба сметнути с ума да је у не малом броју случајева љубомора доводила до тешких, чак ужасних последица и таква осећања у себи треба гушити на све могуће начине.

Ако ће "нешто" да се деси, десиће се без обзира на количину и интензитет изливене љубоморе.

.
Mislim da je ljubomora normalna pojava, pogotovu kod osoba koje su imale neke teže situacije u životu, dok sa druge strane nije dobra niti se može pravdati ako neko nekome načini nešto nažao.
Po meni predispozicija za dobru i stabilnu vezu jeste rad na i rešavanje problema lične ljubomore.

Mislim da je ljubomora normalna pojava, pogotovu kod osoba koje su imale neke teže situacije u životu, dok sa druge strane nije dobra niti se može pravdati ako neko nekome načini nešto nažao.
Po meni predispozicija za dobru i stabilnu vezu jeste rad na i rešavanje problema lične ljubomore.
.
Не постоји ни један једини позитивни ефекат љубоморе.

Само штета за оба партнера.

.

Ово је тренутак кад се треба захвалити на указаној пажњи и издвојеном времену. Остајати у односу после тога нема никаквог смисла.

Teška dijagnoza.

Vidiš zašto treba paziti i biti ujedno psiholog, psihijatar, sociolog, lingvista, načitati se knjiga, nagledati svega i naslušati pametnih ljudi?
Zaljubljena sam godinama, a jednom sam se posle mnogo godina prevarila da pitam nešto preko društvenih mreža. Tad sam shvatila da moram da spakujem kofere, da me čovek ne prijavljuje policiji za uhođenje, plus sam deaktivirala sve sa čega mogu da ga vidim.
Neće mene manija u zdrav mozak! Opsesija, manija, psihopatija, sociopatija...

Back