Zabrana pušenja

aj ne lupetaj! kao sto rekoh, postoje deonice na kojima nema ogranicenja, ali su retka.
inace, poslednjih godina vodi se u Nemackoj jaka kampanja o tome da se uvede svuda ogranicenje od max. 130 km/h iz ekoloskih razloga, pogotovo od kada su Grüne na vlasti.
nego, da se vratimo temi... jel imas sta smisleno da napises vezano za zabranu pusenja?
Паметнице, на немачким аутобановима НЕМА ограничења, сем на деоницама на којима је то назначено, а не обрнуто.
Ја био и возио са папучицом до пода, али ти вероватно боље знаш :D
Што се тиче пушења, већ сам написао да подржавам идеју која је изнесена овде, да се забрани пушење у угоститељским објектима, а да се оним објектима који то желе, уведе да могу да дозволе пушење, али да за то плаћају посебну таксу, па ко хоће, нек изволи
 
Али зашто закон жели да у исти кош стави и електронсле "цигарете" (ец). Оне имају 1000 пута мање штетних материја од класичних цигарета, и не угрожавају околину. То је дискриминација оних који користе ец.
Мени лично су те електронске цигарете одвратне, али реално њихово коришћење не угрожава друге, чиме отпада аргумент о штетности по околину који важи за класичне цигарете, тако да се слажем да је у питању дискриминација
 
Мени лично су те електронске цигарете одвратне, али реално њихово коришћење не угрожава друге, чиме отпада аргумент о штетности по околину који важи за класичне цигарете, тако да се слажем да је у питању дискриминација

probao sam, stvarno su odvratne...aromatične
 
Паметнице, на немачким аутобановима НЕМА ограничења, сем на деоницама на којима је то назначено, а не обрнуто.
Ја био и возио са папучицом до пода, али ти вероватно боље знаш :D
da, znam bolje pošto živim u Nemačkoj posl. 10ak godina i tim "autobanovima" se vozim svakog dana, pa mogu da primetim ograničenja skoro svuda.
retko gde nema ograničenja i to može da ti potvrdi svako ko živi u Nemačkoj.
to je jedna zabluda u koju veruju ljudi na Balkanu da u DE nema ograničenja na autoputevima. dakle još jednom, postoje deonice bez ograničenja, ali su vrlo retke i kratke. ne znam kad si bio u Nemačkoj i po kojim putevima si vozio, ali posl. godina su obično ogromne gužve, previše kamiona, previše automobila, gradilišta na svakom koraku, česti su i sudari, pa se prave kilometarske kolone itd. pa sve i da nema ograničenja teško da negde možeš da voziš 200 na sat duže od par minuta.
ali da ne idemo dalje u offtopic, nema veze sa temom.

Што се тиче пушења, већ сам написао да подржавам идеју која је изнесена овде, да се забрани пушење у угоститељским објектима, а да се оним објектима који то желе, уведе да могу да дозволе пушење, али да за то плаћају посебну таксу, па ко хоће, нек изволи
kao što sam i ja već napisao, to ne bi bilo rešenje, jer bi svi kafići/restorani plaćali tu taksu, jer ako bi bili nepušački lokali, ne bi bili više konkurentni sa onima u kojima je dozvoljeno pušenje i to bi im bilo praktično "samoubistvo" mogli bi da zatvore u roku od 2 meseca.

uopšte ne kapiram zašto je pušačima toliko strašno da se zabrani pušenje?! sede najnormalnije u kafani sa prijateljima, piju, jedu, druže se, kad hoće da popuše cigaretu izdaju napolje, popuše, vrate se za sto... ne vidim zašto se pravi tolika drama oko zabrane pušenja?!
 
kao što sam i ja već napisao, to ne bi bilo rešenje, jer bi svi kafići/restorani plaćali tu taksu, jer ako bi bili nepušački lokali, ne bi bili više konkurentni sa onima u kojima je dozvoljeno pušenje i to bi im bilo praktično "samoubistvo" mogli bi da zatvore u roku od 2 meseca.

uopšte ne kapiram zašto je pušačima toliko strašno da se zabrani pušenje?! sede najnormalnije u kafani sa prijateljima, piju, jedu, druže se, kad hoće da popuše cigaretu izdaju napolje, popuše, vrate se za sto... ne vidim zašto se pravi tolika drama oko zabrane pušenja?!
То што си ти написао да не би било решење, уопште не значи да не би било решење :mrgreen:
Одакле ти идеја да би сви кафићи/ресторани плаћали ту таксу? Ако би баш у томе био проблем, само се лепо подигне такса, па конкуренција очас посла учини своје.
А ако ће неки непушач да плаћа кафу 500 динара у пушачком локалу, уместо 200 динара у непушачком, онда он има већи проблем него што је пасивно пушење.
Иначе, да се разумемо, ја сам непушач, чак она екстремнија варијанта - бивши пушач :)
 
da, znam bolje pošto živim u Nemačkoj posl. 10ak godina i tim "autobanovima" se vozim svakog dana, pa mogu da primetim ograničenja skoro svuda.
retko gde nema ograničenja i to može da ti potvrdi svako ko živi u Nemačkoj.
U Nemačkoj nema ograničenja brzine na autoputevima,
osim ako saobraćajnim znakovima nije drugačije regulisano.
 
Meni je normalna zabrana pušenja, ako već znamo da većina državnih činovnika na teškim drogama, a oni pritiskaju da se smanjuje pušenje i poveća potrošnja droga, od lakih do teških kao evroatlantski trend drogiranja naroda. Primetno je da ti državni činovnici idu u svoja sela da puše, a kada dodju u grad ne puše i bore se protiv pušenja, pa se drogiraju kada se druže po klubovima. Bolest je to opterećivanje naroda zabranama, a ne hapsiti kriminal....
 
То што си ти написао да не би било решење, уопште не значи да не би било решење :mrgreen:
Одакле ти идеја да би сви кафићи/ресторани плаћали ту таксу? Ако би баш у томе био проблем, само се лепо подигне такса, па конкуренција очас посла учини своје.
А ако ће неки непушач да плаћа кафу 500 динара у пушачком локалу, уместо 200 динара у непушачком, онда он има већи проблем него што је пасивно пушење.
takav model ne postoji nigde na svetu.
drugo, lokali koji bi bili nepušački ne bi bili konkurentni kolika god da je "taksa". verujem da bi se 95% lokala odlučilo da plaća taksu i tako zadrže svoje goste inače bi mogli da zatvore radnju!

Иначе, да се разумемо, ја сам непушач, чак она екстремнија варијанта - бивши пушач :)
respekt 👍
 
takav model ne postoji nigde na svetu.
То је најбољи доказ да је прави модел за нас :D
drugo, lokali koji bi bili nepušački ne bi bili konkurentni kolika god da je "taksa". verujem da bi se 95% lokala odlučilo da plaća taksu i tako zadrže svoje goste inače bi mogli da zatvore radnju!
То се регулише висином таксе. Неко од угоститеља би се сасвим сигурно одлучио да НЕ плаћа таксу, нарочито ако би она била довољно висока. Ако је 70% непушача, која је логика да би сви ишли у пушачке локале, у којима би неминовно цене биле много више. Да ли би ти ишао на кафу од 200 динара у непушачки локал, или на ону од 500 динара у пушачки?
 
Е свашта сам видео у животу, али семафор на аутопуту још нисам :mrgreen:
OK, bukvalisto....
Screenshot_2024-03-27-23-27-42-914_com.opera.mini.native-edit.jpg

"semafor" u sportskoj hali isto nisi verovatno nikad video?!
 
takav model ne postoji nigde na svetu.
drugo, lokali koji bi bili nepušački ne bi bili konkurentni kolika god da je "taksa". verujem da bi se 95% lokala odlučilo da plaća taksu i tako zadrže svoje goste inače bi mogli da zatvore radnju!
E baš naprotiv.Kaže u Srbiji puši 35% stanovništva. Dakle manjina. Ja prvi bi vrlo rado išao u takav lokal.
 
Moze ukoliko budu postojali posebni restorani, klubovi, kafici samo za pusace.
Na zatvorenom se fino sakupe pusaci a nepusaci ako im smeta mogu napolju na svez, nezagadjeni, gradski vazduh visokog kvaliteta.
 
OK, bukvalisto....
Pogledajte prilog 1522213
"semafor" u sportskoj hali isto nisi verovatno nikad video?!
Подржавам твоје право да називаш семафором оно што ти желиш :mrgreen:
Чак сматрам да би требало увести посебне семафоре за пушаче и непушаче :D
 

Back
Top