Nacije NATO-a pogođene GPS napadom okrivljuju Rusiju

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
Norveška je među severnoevropskim članicama NATO-a koje su prijavile nagli smetnje u GPS navigaciji (globalni sistem pozicioniranja) sa spekulacijom da je Rusija odgovorna.

Ometanje signala koje koriste piloti, vozači i službe za hitne slučajeve izaziva toliku zabrinutost da su norveške vlasti navodno pokrenule to pitanje pred glavnom ruskom obaveštajnom agencijom FSB.

https://www.newsweek.com/nato-gps-russia-attack-blamed-1875276

Image1.jpg


Šta očekuju? Koriste civilni GPS sustem za navodjenje bombi protiv Rusa i za špijuniranje.
I žale se ruskoj Ciji zbog toga? Da nije smešno, bilo bi žalosno
 
Ed Mortimer, potpredsednik za vladine poslove u kompaniji NextNav za geolokaciju, rekao je za Newsweek da je upotreba ometanja „alat u kompletu alata“ za sukobe, koji je Rusija koristila čak i pre svoje invazije na Ukrajinu u punom obimu u februaru 2022.

Ometanje GPS-a smanjuje preciznost pozicioniranja i može dovesti do toga da prijemnici u pilotskoj kabini civilnih aviona izgube pozicioniranje, iako stručnjaci kažu da nedavni porast smetnji iznad Baltičkog mora ne ugrožava bezbednost aviona.

Međutim, evropske zemlje u blizini Rusije takođe su izrazile zabrinutost zbog povećanog nivoa smetnji. Ovo se poklapa sa sukobom Kremlja sa Zapadom zbog rata u Ukrajini i proširenja NATO-a, iako nema dokaza da Moskva namerno ometa GPS sisteme. Nevsweek je u subotu poslao mejl ruskom Ministarstvu odbrane za komentar.
 
Pogledajte prilog 1508145

U subotu je veb-sajt GPSjam, koji mapira ometanje širom sveta, pokazao visok nivo GPS smetnji u većem delu severne Poljske, Skandinavije i baltičkih država, koje su sve članice NATO-a.
Iz aviona se vidi da ovakva mapa smetnji ne može da bude namerno ometanje iz samo nekoliko izvora! Očigledno se radi o nekim LOKALNIM uzrocima!
 
Norveška je među severnoevropskim članicama NATO-a koje su prijavile nagli smetnje u GPS navigaciji (globalni sistem pozicioniranja) sa spekulacijom da je Rusija odgovorna.

Ometanje signala koje koriste piloti, vozači i službe za hitne slučajeve izaziva toliku zabrinutost da su norveške vlasti navodno pokrenule to pitanje pred glavnom ruskom obaveštajnom agencijom FSB.

https://www.newsweek.com/nato-gps-russia-attack-blamed-1875276

Pogledajte prilog 1508138

Šta očekuju? Koriste civilni GPS sustem za navodjenje bombi protiv Rusa i za špijuniranje.
I žale se ruskoj Ciji zbog toga? Da nije smešno, bilo bi žalosno
Čuj ovoga, šta ti je, brate? Norveška, pa čak ni Srbija, nemaju para za igranje špijunaže ili vojne strategije koristeći GPS.

To su neke visoke igre za one sa dubokim džepovima.

Ako misliš da ometanje signala može biti smiješno, onda idi kod Crvenog Krsta, nek ti pomognu da shvatiš ozbiljnost situacije, a ne da ovde mudruješ.
 
ProslA subota mi je bila radna i bilo je isto bilo ometanja , u regionu Skåne I Haland u Svedskoj.
Koristim navigaciju u telefonu i obilazio sam stubove za mobilnu telefoniju ..Greske su bas bile uocljive , navigacija je bas kaskala za realnim uslovima voznje.
Par puta sam imao losa skretanja u nekim sumama.
Izgleda da je doslo vreme da se pazare papirnate karte ak se ovako nastavi.
 
ProslA subota mi je bila radna i bilo je isto bilo ometanja , u regionu Skåne I Haland u Svedskoj.
Koristim navigaciju u telefonu i obilazio sam stubove za mobilnu telefoniju ..Greske su bas bile uocljive , navigacija je bas kaskala za realnim uslovima voznje.
Par puta sam imao losa skretanja u nekim sumama.
Izgleda da je doslo vreme da se pazare papirnate karte ak se ovako nastavi.
Oblaci, magla, kiša, mikro čestice u atmosferi OMETAJU prostiranje mikro talasa koje se koriste za GPS. I plus ako ti se GPS uređaj nalazi unutar vozila.. metalni kavez koji prigušuje signal...
PS: Lepo zvuči ako za to optužuju Ruse... znači, trta ulovila neke!?:hahaha:
 
Oblaci, magla, kiša, mikro čestice u atmosferi OMETAJU prostiranje mikro talasa koje se koriste za GPS. I plus ako ti se GPS uređaj nalazi unutar vozila.. metalni kavez koji prigušuje signal...
PS: Lepo zvuči ako za to optužuju Ruse... znači, trta ulovila neke!?:hahaha:
covece, izgubis signal. a ne moze da te zavodi i zavlaci gps...
sa spekulacijom da je Rusija odgovorna.
nego ruje burgijaju, a tek ce da razvale, jos se zagrevaju...
 
Mislim da su rusi pod sankcijama i njihovi avioni nisu ugroženi, pošto ne lete van rusije....a koliko znam i rusi su uveli neke sankcije svojim neprijateljima...sledi zaplena imovine u rusiji....a malo kasnije i u svim slobodnim državama, koje će se osloboditi dok traje ruska intervencija i ograničena mobilizacija...
A neke će i da vešaju o bandere, pošto ne mogu da ih osude na smrt, po medjunarodnim standardima...
 
covece, izgubis signal. a ne moze da te zavodi i zavlaci gps...
Zavisi kako je napisan operacioni sistem GPS-prijemnika!? Možda pamti zadnji signal ako trenutno, povremeno ostaje bez signala sa recimo JEDNOG satelita..a trebaju mu barem TRI za lokaciju.... kao digitalne televizije pa ostane zamrznuta slika...
Ili recimo, možda NAJVEROVATNIJE: Radio talasi putuju SPORIJE kroz vodu, oblake i maglu. I ako signal od JEDNOG/ DVA prođe kroz takvu atmosferu, naravno da će biti izračunata KRIVA lokacija.... A i navedena karta mi baš i deluje kao mapa delimično oblačnog neba! :bravo:
 
Ili recimo, možda NAJVEROVATNIJE: Radio talasi putuju SPORIJE kroz vodu, oblake i maglu. I ako signal od JEDNOG/ DVA prođe kroz takvu atmosferu, naravno da će biti izračunata KRIVA lokacija.... A i navedena karta mi baš i deluje kao mapa delimično oblačnog neba! :bravo:
ne glupiraj se vaso...imaju ljudi skuplje aparate koji im prijavljuju kada nema signala, a da to nisu meteo uslovi, doline i kotline

ili mislis da badava kmece fsb?
norveške vlasti navodno pokrenule to pitanje pred glavnom ruskom obaveštajnom agencijom FSB.
ruje ih cackaju, i onda posmatraju po kmecanju kako deluje cackanje, a naravno da nista ne priznaju
Nevsweek je u subotu poslao mejl ruskom Ministarstvu odbrane za komentar.
sa'ce njuZviku da odgovore., p0lomise se
 
Poslednja izmena:
ne glupiraj se vaso...imaju ljudi skuplje aparate koji im prijavljuju kada nema signala, a da to nisu meteo uslovi, doline i kotline

ili mislis da badava kmece fsb?
Možda je obična tipična trula zapadnjačka propaganda za mobilizaciju što više EU zatucane stoke sitnog zuba? Kao recimo onaj dron koji je pao nasred ZAGREBA! :hahaha: A možemo doliit još malo ulja na vatru i reći: Hmm.. alo su ČIPOVI za GPS uređaje napravljeni u Kini.. svašta je moguće!? Ti uređaji i tako u principu primaju signale sa satelita... RAZNIH, sa raznim informacijama! :bravo:
 
Oblaci, magla, kiša, mikro čestice u atmosferi OMETAJU prostiranje mikro talasa koje se koriste za GPS. I plus ako ti se GPS uređaj nalazi unutar vozila.. metalni kavez koji prigušuje signal...
PS: Lepo zvuči ako za to optužuju Ruse... znači, trta ulovila neke!?:hahaha:
Druze ne optuzujem ikog ,Gps kao uredjaj a telefon kao gps uredjaj koristim od 2010te non stop znam da ga koristim i primecujem kad se cudno ponasa
a cudno se ponasao .
Cak i kad je bila zadnja solarna oluja sa sunca gps nije frljao kao sad ..
Mogu da bude mikro cestice ode i onde al ne verujem .
Sasvim dobro radi telefon u folksvagen kediju nemam zamerke .
 

Back
Top