NA SAMOM DNU Najminimalniji minimalac u Evropi je u Srbiji!

pa kako ocekujes da ti poslodavac da bilo kakvu normalnu platu kad drzava sisa poslodavca i radnika kako stigne?

nameti tj porez na rad u Srbiji je najveci u evropi skoro 70% od NETO licnog dohodka.

A tu jos ima 10001 drugi porez i prakticno drzava svakom radniku otme mesecno preko 2/3 onoga sto zaradi

Ostalih 1/3 podele proizvodjaci, trgovci i svi ostali.

Može biti. Samo činjenica je da ih spuste i na npr 15% poslodavcima ne bi palo na pamet da radnicima povećaju plartu za makar 10%.
 
A šta misliš što je državni sektor primamljiviji radnicima od privatnog?

Zato što je odgovornost ne 0 nego minus beskonačno.

Svaki vikend neradan, plata redovna, svaki praznik se praznuje, milinica.

Jel privatniku neko odbija od cene lokala ili poreza praznične neradne dane ? Pa ne znam da li ti je neko rekao, ali ne odbija.Ipak mora da se radi i zaradi za lokal, za poreze i plate.

Dok državni činovnici ne rade na primer 2 dana za Sretenje, ničim izazvano.
 
Ma nas jedino anarhija može spasiti. Kakve štednje, kakvi bakrači...

А шта је ово сада до апсолутна анархија?

- - - - - - - - - -

Pouzdano znam da radnici Dunav Osiguranja nemaju minimalac, a redovno idu na ručkove o trošku firme.

A firma u minusu.Državna.

Радници???

Осигурања се баве производњом?

Чега то?
 
Zato što je odgovornost ne 0 nego minus beskonačno.

Svaki vikend neradan, plata redovna, svaki praznik se praznuje, milinica.

Jel privatniku neko odbija od cene lokala ili poreza praznične neradne dane ? Pa ne znam da li ti je neko rekao, ali ne odbija.Ipak mora da se radi i zaradi za lokal, za poreze i plate.

Dok državni činovnici ne rade na primer 2 dana za Sretenje, ničim izazvano.

A koji to privatnik ne radi za praznike :D Većina radnji radi za sve moguće praznike sem možda 1 januara i na božić i vaskrs ( mada i tad ih podosta radi ). Naravno rade radnici dok gazde uživaju. Privatnik ide na godišnji a radnike ko šljivi. I dokle god tzv gazde ne shvate da je samo zadovoljan radnik dobar radnik,da radnik nije mašina i da mora i da odmori i da ima privatan život imaće nezadovoljne i loše radnike.
 
Odavno je meni jasno da bi dobrom dijelu poslodavaca bilo najmilije da radnike ne plaćaju nikako ili da im daju neku bijednu platu. I onda se poslije svi čude što ne mogu da nađu dobre radnike.

jednom ce se neka stvari morati prelomiti ukoliko ovo drustvo zeli da napreduje.Kina ne bi danas bila ekonomski gigant da su se drzali minimalca,kako prosiruju asortiman proizvoda tako rastu i zarade.Dok su proizvodili cekice i plasticne kantice zarada radnika je bila smesna jer nije zahtevala nikakvu kvalifikaciju.Kako su poceli da se bave slozenijim tehnoloskim procesima tako im i zarade rastu.Jednostavno,minimalna zarada je pitanje sredine gde ne postoji industrijska proizvonja a postoji visak ne kvalifikovane radne snage
 
A što si me onda pitao ovo...

A šta misliš što je državni sektor primamljiviji radnicima od privatnog?

A koji to privatnik ne radi za praznike :D Većina radnji radi za sve moguće praznike sem možda 1 januara i na božić i vaskrs ( mada i tad ih podosta radi ). Naravno rade radnici dok gazde uživaju. Privatnik ide na godišnji a radnike ko šljivi. I dokle god tzv gazde ne shvate da je samo zadovoljan radnik dobar radnik,da radnik nije mašina i da mora i da odmori i da ima privatan život imaće nezadovoljne i loše radnike.

Ako je stres privatnog poslodavca znači gazde jednak 300 a njegovo radnika 100, stres bilo kog državnog činovnika / služebnika je minus 700.

Alo i dalje ne kapiraš da nema za više od minimalca jer ostalo pojedu državni nameti.
 
A što si me onda pitao ovo...





Ako je stres privatnog poslodavca znači gazde jednak 300 a njegovo radnika 100, stres bilo kog državnog činovnika / služebnika je minus 700.

Alo i dalje ne kapiraš da nema za više od minimalca jer ostalo pojedu državni nameti.

Ko šta radi privatnici kukaju na državu. U redu postoji dio privatnika koji krpi kraj sa krajem i koji uz svu volju radniku ne može da da veliku platu. Problem je što neće da prijave radnike pa makar i sa minimalnom platom. Ali postoji i dio privatnika koji vozi preskupe aute,živi u vilama a radnicima daju bijedne plate ili ih čak nikako ne daju. I za takvo nešto ne postoje nikakvi izgovori.
 
Ko šta radi privatnici kukaju na državu. U redu postoji dio privatnika koji krpi kraj sa krajem i koji uz svu volju radniku ne može da da veliku platu. Problem je što neće da prijave radnike pa makar i sa minimalnom platom. Ali postoji i dio privatnika koji vozi preskupe aute,živi u vilama a radnicima daju bijedne plate ili ih čak nikako ne daju. I za takvo nešto ne postoje nikakvi izgovori.

To je njegov novac koji je privatnik zaradio i može da ga troši kako on želi.
 
To je njegov novac koji je privatnik zaradio i može da ga troši kako on želi.

Volio bih da vidim kako bi ga zaradio bez radnika. Uopšte ne mislim da gazda treba da dijeli svoju dobit na jednake dijelove sa radnicima. Ali blago rečeno bezobrazno je da neko ko zarađuje milione godišnje plaća svoje radnike 200 evra. To su na zapadu na koji se toliko pozivate davno shvatili.
 
Volio bih da vidim kako bi ga zaradio bez radnika. Uopšte ne mislim da gazda treba da dijeli svoju dobit na jednake dijelove sa radnicima. Ali blago rečeno bezobrazno je da neko ko zarađuje milione godišnje plaća svoje radnike 200 evra. To su na zapadu na koji se toliko pozivate davno shvatili.
ali zaboravljas da je radnik vec primio kompenzaciju za svoj rad, u obliku plate. sada su kvit sto se toga tice
 
Volio bih da vidim kako bi ga zaradio bez radnika. Uopšte ne mislim da gazda treba da dijeli svoju dobit na jednake dijelove sa radnicima. Ali blago rečeno bezobrazno je da neko ko zarađuje milione godišnje plaća svoje radnike 200 evra. To su na zapadu na koji se toliko pozivate davno shvatili.

Radnik ako mu se ne sviđa može da ode, niko ga ne prisiljava da ostane tu ako smatra da vredi više.
 
Činovnici, službenici, radnici....nazovi kako hoćeš.U minusu su.

Ала се сад правиш "наиван", од чега осигуарање стиче зараду? :per:

- - - - - - - - - -

Ovo sada ti se prosto zove - OKUPACIJA!

Може се назвато како год желиш, пошто за садашњу ситуацију не постоји ниједан до сада смишљен терми, израз...

И као што рекох, нетачна ти информација, статистика је лажна.

Не постоји истинита статистика, зато што бласт намерно лажно презентује ситуацију.
Плате и сва друга примања има јако мањих од приказаног. :)
 
Nije. Znaju privatnici sve to odlično. Zato se i ponašaju tako kako se ponašaju. Znaju da imaju radnike u šaci.

i kroasan i ti ste delimicno u pravu ,on kada kritikuje drzavu a ti privatni sektor,ali niste apsolutno u pravu.Krivica pre svega lezi na drzavi koja nije zavela red,a zadrzali su ogroman broj budzetlija da bi tako sacuvali socijalni mir, to je kao da plivas sa pancirom na sebi.Imam poznanika u mom mestu koji je moler,ima cetiri pet radnika i ima sledeci problem,ne moze da naplati izvedene poslove i tu mu godisnje izvetri par hiljada evra.Takodje nema kvalifikovanu radnu snagu da bi uzimao vise posla,a otvorena mu je mogucnost za veci obim.Znaci ne moze da placa vise usled nenaplativosti i ne moze da uzima vise posla usled manjka kvalifikovane radne snage.Vrzino kolo
Drzava je ogroman problem zato sto je predvode nestrucni ljudi,a tamo gde vlada nestrucnost nema ni kvaliteta,veoma jednostavno.Da se na pozicijama nalaze kvaliteni i kvalifikovani ljudi u privatnom sektoru bi se zaveo red a drzavna bi bila delimicno ili potpuno privatizovana
 

Back
Top