НА РЕДУ ЈЕ "САНЏАК" тј.РАШКА ОБЛАСТ !

Cuj me momak ko sto kazu ko sa upisanim spava upisan se budi,zato necu da se telim o tome koliko ste dobri kad se samo setim da ste od Ogulin - Virovitice dospeli na Srbiju do Nisa ;) Da ste neko i nesto bili bi vise postovani nego danas.

No ovaj kazes da nas Sandzaklije ne vole Sarajlije,a sve me strah vi volite one vase pravoslavne Bosance ili Srbe sa kosova :lol: aha znam o tome.
Najace mi kad cujem da se neki Srbijanac i Bosanac raspravljaju ko je veci srbin pa mu ga onda ovaj zvekne: ma daj ebote ti nisi Srbin ti si Bosanac :mrgreen:

Kolika god da je Srbija, uvek ce biti najveca drzava na zapadnom Balkanu, i posto te to vec muci, dok si ziv legaces i budices se sa tom cinjenicom. Pogotovo je to groteskno kad ti govori stanovnik najmanje drzave i najmalobrojnijeg naroda na Balkanu.

Ni u vreme ludila 90-ih nisam potpao pod idiotizam mrznje celog naroda, ma koji bio, prezirem ovakve sitne duse koje iz sve snage mrze svoje komsije. Mozes ti da podbadas da su se Crnogorci odvojili, ali ma sta bilo uvek cu ih smatrati za bracu, ako ne mozemo u jednoj kuci, mozemo u dve, i nikakvih problema nema izmedju ova dva naroda, a tebi ostavljam da razmislis o cinjenici da ti je danasnji premijer bio vatreni fan Milosevica i njegovih ratova.

Pored svega, zelim da nadjemo minilan dogovor i suzivot sa Bosnjacima, i u Sandzaku i u Bosni, ima postenih ljudi koji su posle svega zadrzali razum, ako to nisi ti, ima drugih, nikad vise sovinizam nece prolaziti, a to sto ti pricas, i jos neki ovde, je istorija bacila na smetliste.
 
A to hoće zbog...

Pa znas kako, on je imao podrsku Srbije, sve dok im jednog dana nije prestao da valja, i onda su ga pustili niz vodu ... A buduci da on stvarno ima podrsku naroda, ovako se suprotstavlja i sveti drzavi ... A Boris i Rasim bi trebali da se prisjete da im je on dosta glasova donio ...
Jednostavno izigrali su ga ... Lose sprovedena taktika, zavadi pa vladaj...
 
Pa znas kako, on je imao podrsku Srbije, sve dok im jednog dana nije prestao da valja, i onda su ga pustili niz vodu ... A buduci da on stvarno ima podrsku naroda, ovako se suprotstavlja i sveti drzavi ... A Boris i Rasim bi trebali da se prisjete da im je on dosta glasova donio ...
Jednostavno izigrali su ga ... Lose sprovedena taktika, zavadi pa vladaj...

Politički je tako ali se on ne razlikuje ni malo od bilo kojeg od ostalih političara. Hoću da kažem ne vidim ja da on ima neki viši cilj od bilo kojeg političara. A cilj političara je...
U bogte koliko puta spomenuh političar
 
Politički je tako ali se on ne razlikuje ni malo od bilo kojeg od ostalih političara. Hoću da kažem ne vidim ja da on ima neki viši cilj od bilo kojeg političara. A cilj političara je...
U bogte koliko puta spomenuh političar

Pa i jeste se dosta, cak i previse umesao u politiku ... A novac, nije to neki problem za njega ... Kad je donet onaj zakon o vracanju imovine crkvama i tako tome ... Mnogi su se uspanicili , jer ne bi verovao koliko bi tu trebalo da ima vakufske imovine ... (vakufska imovina ti je kada se vlasnik odrekne imovine u korist islamske zajednice ) ...
E sad ima tu svasta ... Ali jedno znam, nikome u Sandzaku nije do sukoba i ratovanja ... Davimo se u istim gownima kao i ostatak Srbije, ako ne i gorim jer smo najnerazvijenije podrucje ...
 
Kolika god da je Srbija, uvek ce biti najveca drzava na zapadnom Balkanu, i posto te to vec muci, dok si ziv legaces i budices se sa tom cinjenicom. Pogotovo je to groteskno kad ti govori stanovnik najmanje drzave i najmalobrojnijeg naroda na Balkanu.

Ni u vreme ludila 90-ih nisam potpao pod idiotizam mrznje celog naroda, ma koji bio, prezirem ovakve sitne duse koje iz sve snage mrze svoje komsije. Mozes ti da podbadas da su se Crnogorci odvojili, ali ma sta bilo uvek cu ih smatrati za bracu, ako ne mozemo u jednoj kuci, mozemo u dve, i nikakvih problema nema izmedju ova dva naroda, a tebi ostavljam da razmislis o cinjenici da ti je danasnji premijer bio vatreni fan Milosevica i njegovih ratova.

Pored svega, zelim da nadjemo minilan dogovor i suzivot sa Bosnjacima, i u Sandzaku i u Bosni, ima postenih ljudi koji su posle svega zadrzali razum, ako to nisi ti, ima drugih, nikad vise sovinizam nece prolaziti, a to sto ti pricas, i jos neki ovde, je istorija bacila na smetliste.

Dzonzi, mi Bosnjaci smo oduvjek bili vise za mir nego za rat ali dzonzi o dzonzi vi ste ti koji ste sa cika drazom hteli ''Homogenu Srbiju'' a vas cetnicki vojvoda Pavle Djurisic harao je Sandzakom samo da bi pomogao cica drazi o Dzonzi.
Kako sad mozes da govoris o tome ko je kriv ko nije o Dzonzi ,kad i sam znas samo sto o tome cutis. Kako opravdavas o Dzonzi da vi cio zivot govorite o putokazu za Anadoliju samo ako neko od nas spomene neke osnovne stvari, pa se jos cudite sto ste dospeli tu dje jeste o Dzonzi
 
Pa znas kako, on je imao podrsku Srbije, sve dok im jednog dana nije prestao da valja, i onda su ga pustili niz vodu ... A buduci da on stvarno ima podrsku naroda, ovako se suprotstavlja i sveti drzavi ... A Boris i Rasim bi trebali da se prisjete da im je on dosta glasova donio ...
Jednostavno izigrali su ga ... Lose sprovedena taktika, zavadi pa vladaj...

Cekaj, hoces reci da muftija, verski vodja odredjuje za koga cete vi da glasate:eek:

To ima u iranskoj dzamahiriji gde mule vode politiku, mozda jos negde, ali bilo koji narod i drzava koji plediraju da budu civilizovani su odvojili veru od drzave.

Da se ne lazemo, muftija je samo ispostava centrale iz Sarajeva, njegovim potezima diriguje Ceric, a taj frajer govori da ne vidi razliku izmedju Bosnjaka i Turaka, i da vam je Turska majka...jel takvog slusate, jel prihvatate da budete Turci...ok, ali onda to glasno i recite.

Tadic vam je doveo Davatoglua, zeli da se ulaze u taj region, on kao sef drzave najmanje raspaljuje nacionalisticke strasti, ali vam ni to nije dovoljno izgleda...
 
Dzonzi, mi Bosnjaci smo oduvjek bili vise za mir nego za rat ali dzonzi o dzonzi vi ste ti koji ste sa cika drazom hteli ''Homogenu Srbiju'' a vas cetnicki vojvoda Pavle Djurisic harao je Sandzakom samo da bi pomogao cica drazi o Dzonzi.
Kako sad mozes da govoris o tome ko je kriv ko nije o Dzonzi kad i sam znas samo sto o tome cutis. Kako opravdavas o Dzonzi da vi cio zivot govorite o putokazu za Anadoliju samo ako neko od nas spomene neke osnovne stvari pa se jos cudite sto ste dospeli tu dje jeste o Dzonzi

To sto pricas je neko proslo vreme, mogu ja sad da udarim o handzar diviziji, o "hrvatskom cvijecu"...ali ta prica ne vodi nigde, danas je 2010 godina, shvati da je drugo vreme, i da ko god zagovara mrznju, promasio je ceo fudbal.

Mnogo su zla svako svakome naneo na ovoj teritoriji, nista neces imati od toga da se vracas unazad, samo ces hraniti predrasude, ego i mrznju...od toga se ne zivi, postuj drzavu u kojoj zivis, i ne zagovaraj dalje podele, jer ce to neminovno izazvati i drugu stranu, a to je uvod u rat.
 
To sto pricas je neko proslo vreme, mogu ja sad da udarim o handzar diviziji, o "hrvatskom cvijecu"...ali ta prica ne vodi nigde, danas je 2010 godina, shvati da je drugo vreme, i da ko god zagovara mrznju, promasio je ceo fudbal.

Mnogo su zla svako svakome naneo na ovoj teritoriji, nista neces imati od toga da se vracas unazad, samo ces hraniti predrasude, ego i mrznju...od toga se ne zivi, postuj drzavu u kojoj zivis, i ne zagovaraj dalje podele, jer ce to neminovno izazvati i drugu stranu, a to je uvod u rat.
O Dzonzi hajd udri i o Handzar divizij slobodno to i cekam al' prvo spomeni kad je osnovana,koje godine i zbog cega o Dzonzi.
 
Cekaj, hoces reci da muftija, verski vodja odredjuje za koga cete vi da glasate:eek:

To ima u iranskoj dzamahiriji gde mule vode politiku, mozda jos negde, ali bilo koji narod i drzava koji plediraju da budu civilizovani su odvojili veru od drzave.

Da se ne lazemo, muftija je samo ispostava centrale iz Sarajeva, njegovim potezima diriguje Ceric, a taj frajer govori da ne vidi razliku izmedju Bosnjaka i Turaka, i da vam je Turska majka...jel takvog slusate, jel prihvatate da budete Turci...ok, ali onda to glasno i recite.

Tadic vam je doveo Davatoglua, zeli da se ulaze u taj region, on kao sef drzave najmanje raspaljuje nacionalisticke strasti, ali vam ni to nije dovoljno izgleda...
Ne odredjuje, ali narod ima poverenja u njega, pa koga on podrzi logicno je da ce dobiti ogroman broj glasova ...
Pa, eto i Srbi nas godinama nazivaju Turcima, konacno da se slozite u necim sa Cericem :mrgreen:


Ma muftija ..:roll:

Eh, sad..nije se pricalo..Ajde sad ispricaj ako se onda nije pricalo.

Mog komsiju su , usred bijelog dana, izvukli iz kuce, bez ikakvog objasnjenja izvukli iz kuce, isprebijali ga, mucili ga danima u policijskoj stanici itd ...
Ako zelis da procitas, da se potrudim da nadjem ???
 
Ако прети отцепљење Санџака, људи, боље се онда овде и сада и што пре мирите са Газијом и престаните са отварањем онаквих тема, јер је дошло време када Србе и Србију не гузи само онај ко неће... Тако да је боље никога не изазивати!
 
O Dzonzi hajd udri i o Handzar divizij slobodno to i cekam al' prvo spomeni kad je osnovana,koje godine i zbog cega o Dzonzi.

To mozemo da pricamo na drugoj temi, ne pada mi na pamet da ulazim sad u blato ww2, ali ako ces ti da pravdas masovan boravak Muslimana u ustasama, i stvaranje SS handzar divizije u Sarajevu...onda necu ni da pricam o tome...
 
Газија, оно мало у шали... не љути се што баш тебе поменух, али тебе сам прво видео на теми! :)

Ma opusteno ... Ja licno mislim da od toga nema nista , osim u glavama pojedinaca sa obje strane ... Ali i da mi to zelimo ... Realnost je surova, nema nista od toga ... Kao sto vec rekoh, najnerazvijeniji smo region u drzavi ...

A sa mnom se lako dogovoriti, i nisam ni sa kim u svadji :mrgreen:
 
Ne odredjuje, ali narod ima poverenja u njega, pa koga on podrzi logicno je da ce dobiti ogroman broj glasova ...
Pa, eto i Srbi nas godinama nazivaju Turcima, konacno da se slozite u necim sa Cericem :mrgreen:

Ako je tvoj izbor da budes Turcin...legitimno, samo jos to ozvanicite, i nema problema, ako vecina Bosnjaka prihvati da su Turci, nemam ja prava da vam zameram, ali onda morate prvo da parlate turski jezik, bez toga je prica smesna.

Za mene Bosnjaci nisu Turci, mozda ima neki mali procenat potomaka Turaka, ali to je jako sitno, ovo ostalo je istog porekla kao i njihove komsije, samo su u odredjenim istorijskim okolnostima prihvatili islam. Koliko je Bosnjaka garavo, nisko i brkato, sto bi sugerisalo da su iz Anadolije...smesno malo. I umesto da se konstituisete kao balkanski muslimanski narod, vasa srca ceznu za nekim dalekim narodima i teritorijama sa kojima veze nemate. Stavise, milioni danasnjih Turaka su potomci porobljenih hriscanskih naroda koji su vremenom prihvatili islam, i emigrirali tamo odlaskom Osmanlija, i kasnije...

Ako vam je politicki put da se slizete sa Turcima, i radite o glavi komsijama sa kojima delite zemlju...ok, ali ne ocekujte razumevanje za tako pogresne odluke.
 
sasvim je razumljiv strah forumasa ipak se dosta losih stvari desilo proteklih godina,ali mislim da nema straha od separacije. Sandzak je podeljen u dva dela (Crnogorski i Srpski) i Srbi su koliko znam vecina u oba dela,ako da oni ne mogu da se otcepe jer bi morali i da otmu teritoriju Crnoj Gori.

Ko ti rece da su Srbi vecina u oba dijela? :roll:
 
Pa i jeste se dosta, cak i previse umesao u politiku ... A novac, nije to neki problem za njega ... Kad je donet onaj zakon o vracanju imovine crkvama i tako tome ... Mnogi su se uspanicili , jer ne bi verovao koliko bi tu trebalo da ima vakufske imovine ... (vakufska imovina ti je kada se vlasnik odrekne imovine u korist islamske zajednice ) ...
E sad ima tu svasta ... Ali jedno znam, nikome u Sandzaku nije do sukoba i ratovanja ... Davimo se u istim gownima kao i ostatak Srbije, ako ne i gorim jer smo najnerazvijenije podrucje ...

:ok: Svaka čast, jedino mislim da je kompletan jug pukao načisto. Mislim da u npr. Leskovcu ništa nije bolje.
 
evo
raska1b.jpg

Ako su ovde vecina Muslimani ona ***. Mozda ih brojcano ima tu priblizno,ali territorijalno su manji!
 

Back
Top