Na pregled pre sex-a ili ne?

Ma daaaaaa, ako mi ne pokaze sve lekarske nalaze....ni za ruku mu ne dam da me drzi!

Jesi cula za kondome?

slazem se da treba koristiti kondome. naravno sto da ne i da se testirate na npr hep C jer koliko sam primetila mnogo je rasprostanjen...


@ vezano za gradski prevoz kad izadjes iz njega lepo ruke vlkaznom maramicom ili sa vise njih ako se toliko cimas od bakterija
 
SPB seksualno prenosne bolesti prosto skakucu svuda oko nas,kada se uhvatite za sipku u troli pozdravili ste se sa milionima malih ocima nevidljivih stvorenja,ali to sada nije tema.Nego da li se pregledate i vi i partner pre stupanje u seksualne odnose.

P.S. ipak ponesite u flasicu sa raasprskivacem alkohol i poprskajte oko sebe u prevozu,a ako neko mnogo smrdi prospite mu kao slucajno po glavi i izaci ce.

Bila ja jednom u bolnici u posetu jednom sto se operisao,auuuuuuuu,ala smrde ljudi.To sa kravama spava i ne kupa se nikada.
ok ne kontam bas najbolje vezu trole,smrdljivog coveka i seksualno prenosivih bolesti.
ali recimo da mi je to ok,ako se posle duzeg vremena menja partner itd...osoba koja se svako vece krese sa drugom osobom,hm pa tesko da ce biti u stanju to da izvede.
jednom mi je neka devojka iz svajcarske rekla da svaki put kada promeni partnera ide da se testira na sidu,iako se ne ponasa rizicno kao misli da je to ok prema drugoj osobi i prema njoj samoj.
 
e, a ja idem svakih 6 meseci na kompletni pregled krvi i zdravlja... znaci, prvo mi trebalo zbog posla, a sad idem zato sto 'ocu... i zadnji put mi, po prvi put, pokazalo da su mi trigliceridi visoko-rizicni... al' sam korigovao to... ishranom... a ilija (i on vadi krv) mi kaze: idi u ovu laboratoriju u koju idem ja... jes da je 60€, al' ti na kraju svi rezultati tacni... ha haha...
 
Nisam sve citala, pa ne znam da li je neko to vec napisao, ali meni je ovo potpuno smesno. Prvo, npr. SIDA. Koliko ja znam, da bi bio potpuno siguran da nemas treba da prodje 6 meseci od poslednjeg rizicnog, tako kazu, ponasanja. Dakle, ako si aktivan, pa upoznas nekoga, trebalo bi da cekas da prodje 6 meseci da budes siguran da se prethodno nisi zarazio. A one druge bolesti. Nemoguce je odbraniti se od nekih, posto napadaju cim opadne imunitet. Nije potrebno nikakvo rizicno ponasanje niti nehigijena. I sta, odes kod lekara, kazu sve ok, a u medjuvremenu se desi neki bum u organizmu i JAO. Dobro, za one stvari koje se samo seksom ili nehigijenom dobijaju ovo ne vazi. Tako da nema potpune sigurnosti i pregledi su nesto sto svako treba da radi radi sebe sto cesce moze, posto stvarno svasta vreba odasvud. A za seks kondom (dok ne prodje sest meseci da se testirate na sidu :)). To za one u stabilnoj vezi. Sve ostalo se leci. Opet za njih. :)
 
SPB seksualno prenosne bolesti prosto skakucu svuda oko nas,kada se uhvatite za sipku u troli pozdravili ste se sa milionima malih ocima nevidljivih stvorenja,ali to sada nije tema.Nego da li se pregledate i vi i partner pre stupanje u seksualne odnose.

P.S. ipak ponesite u flasicu sa raasprskivacem alkohol i poprskajte oko sebe u prevozu,a ako neko mnogo smrdi prospite mu kao slucajno po glavi i izaci ce.

Bila ja jednom u bolnici u posetu jednom sto se operisao,auuuuuuuu,ala smrde ljudi.To sa kravama spava i ne kupa se nikada.


To je istina. Ljudi kod nas smrde kao nojevi, cudi me da se uopste prodaje sapun. Ja se uvek pre seksa pregledam, opipam i prekontrolisem jaja da li su dovoljno puna i tako...
 
Ne znam,nisam imao neka losa iskustva,uglavnom sam bio sa devojkama koje vode racuna o higijeni kao i ja,a za za polno prenosive bolesti,uglavnom sam koristio kondom,a za oral sam isao na srecu,i hvala bogu sve je ok,preglede sam jedino obavio sa sadasnjom devojkom jer planiramo trudnocu pa da budemo sigurni
 
SPB seksualno prenosne bolesti prosto skakucu svuda oko nas,kada se uhvatite za sipku u troli pozdravili ste se sa milionima malih ocima nevidljivih stvorenja,ali to sada nije tema.Nego da li se pregledate i vi i partner pre stupanje u seksualne odnose.

P.S. ipak ponesite u flasicu sa raasprskivacem alkohol i poprskajte oko sebe u prevozu,a ako neko mnogo smrdi prospite mu kao slucajno po glavi i izaci ce.

Bila ja jednom u bolnici u posetu jednom sto se operisao,auuuuuuuu,ala smrde ljudi.To sa kravama spava i ne kupa se nikada.

pregledamo se 8-) i pre i posle i za vreme8-)
 

Back
Top