Na pogrešnoj strani istorije

zna se tacno ko je izdao krajinu.

mnogi misle da je necija ijekavstina referenca istine, ma kolko se taj upro ko volina da ubedjuje i balavi na svakoj temi o srpskoj.

britanija nije ni nalik britaniji pre 20 i vise godina. danasnja britanija je nesto neopisivo recima. a ko sumnja slobodan je da cita komente britanaca o svojoj drzavi na svim njihovim internet medijima.

istocna nemacka je bila pojam uredjene drzave. znao se red. ali neki vole demokratiju nereda.
 
To da pitas Britance koji pljuju po Tacerkoj o stanju u Britaniji je kao da pitas prosecnog srpskog patriotu putinofila o stanju u Srbiji.

Istocna Nemacka je bila totalitarna diktatura, cije je glavno zanimanje bilo spijuniranje sopstvenih gradjana, da ne pobegnu u Zapadnu Nemacku.
 
ko je rekao da je misljenje britanaca kada je o tacerki rec?

lepo napisah danasnja britanija..a fala bogu ziveo u njoj pa znam za mnogo lepse dane. u politici, jos si zelen, svaka nepodopstina bila ona vek unazad dodje na naplatu. da ne pricam o foklandima. da ne pricam o nebulozama kada se dan danas ovde otvaraju pogrdne teme o srpskoj istoriji.

zeleni ste za ozbiljnu analitiku.

danas se vidi koliko je diktatura bila na mestu. na sta danas lici nemacka u odnosu na nemacku koja je bila olicenje kulture....tako je uvek, sve dodje na naplatu.

a ljudska glupost nema cenu.
 
Svako drustvo ima puno problema, i oni nemaju nikakve veze sa Foklandima, gde su cobani koji tamo zive sami hteli Britaniju, ne Argentinu, ili sa borbom Gandija na strani Britanije protiv Zulu plemena u Africi. Naprotiv, sva sreca pa zivimo u svetu gde je nekad davno Britanija bila kolonizator, a ne vasa Zulu plemena, Komanci i ostali ljudozderi, koji bi zasigurno unistili ljudsku civilizaciju da im das tu moc.

Cak problemi danas nemaju veze ni sa onim sto Endu Tejt lupeta, jer se dobro uglavio sa rumunskom Sekuritateom, pa misli da je izmislio vrucu vodu.
 
nalupao si se po obicaju za olimpijsko zlato.. a sta britanska obavestajna ili mosad ili sve americke sluzbe nisu uglavljene i ne rade nista slicno :hahaha:

ako zivis u srbiji onda znas da britanija nije ovde bila klasican kolonizator..znaci nesreca :lol:

reko ja, zelembac.

al ref koji spominjes za bilo kakvu diskusiju... endru :hahaha:
 
Mladjahni Emir Kusturica, nekada davno, u susretu sa zlim-kapitalistickim umom. U dzepu mu znacka Pancha Vilje, na umu Aljendeov nacionalizacija, dok mu u srcu kuca taj udarnicki slobodarski duh Revolucije!


P.S. Ko kaze da je bio pod dejstvom opijata, LAZE!!!
 
sve je kulturolosko pitanje..neko voli zapad da bi obogatio jezik i misli cringe mudrostima, dok neki komanc ili aboridzin uziva da po arhivima proucava istorijske spise i bavi se naucnim radom.... a to u pauzi dok ne delje kamenim nozem luk za strele koje pogadjaju kolonizatore po sred pichqe :rotf:
 
sve je kulturolosko pitanje..neko voli zapad da bi obogatio jezik i misli cringe mudrostima, dok neki komanc ili aboridzin uziva da po arhivima proucava istorijske spise i bavi se naucnim radom.... a to u pauzi dok ne delje kamenim nozem luk za strele koje pogadjaju kolonizatore po sred pichqe :rotf:
Zasto su nasi istoricari toliko glupi, pa misle da se istorija proucava samo proucavanjem tajnih spisa, znas li to?

Zamisli da neko za 100 godina proucava istoriju ovih prostora sada, tako sto otvori tajne spise nase Sluzbe.

Ti tajni dokumenti nase Sluzbe su vece djubre i laganje nego ovo sto imas na Pinku javno.

Sta tu moze tacno da se analizira, ta analiza bi bila vece djubre od istorijske analize nego i kod Heraklita, koji je lagao:dontunderstand:
 
Zasto su nasi istoricari toliko glupi, pa misle da se istorija proucava samo proucavanjem tajnih spisa, znas li to?

Zamisli da neko za 100 godina proucava istoriju ovih prostora sada, tako sto otvori tajne spise nase Sluzbe.

Ti tajni dokumenti nase Sluzbe su vece djubre i laganje nego ovo sto imas na Pinku javno.

Sta tu moze tacno da se analizira, ta analiza bi bila vece djubre od istorijske analize nego i kod Heraklita, koji je lagao:dontunderstand:
moj ti savet da se vise ne blamiras oko stvari o kojima nemas pojma.

si video mene da pisem o heklanju, skupljanju salveta, lego kocki ili replika automobilcica :lol:
 
moj ti savet da se vise ne blamiras oko stvari o kojima nemas pojma.

si video mene da pisem o heklanju, skupljanju salveta, lego kocki ili replika automobilcica :lol:

Jasta.

Ja ti dam prijateljski savet da ne dozovolis sebi da ti tako zelenom neki Udbas prodaje ciglu, a ti zapeo tvrdoglavo, 'Ma znaju oni, eto pise mu na vizit-karti Aleksa Zunic-sreski spijun'.

Pravi si tvrdoglavi Srbin.
 
postoje samo dva pravca u istoriji.

sopstveni, sa svojom kulturom, svojim identitetom, svojom religijom, svojom vojskom, svojim jezikom, svojim pismom, svojom istorijom. sve to imamo.

postoji i tudji, gde nemas skoro nista od navedenog ili skroz zametnuto i postajes iskljucivi konzument tudjih vrednosti koje prihvatas zdravo za gotovo. ali zato postajes tzv. gradjanin sveta jer vise nisi deo sopstvenog naroda. biti gradjanin ili biti deo jednog naroda je ono sto je dostojevski opisao u poznatom predgovoru mrtvih dusa.

a istorija, kraljica nauka...sta nam je pokazala.... koji od ova dva modela duze traje?
 
ali da...ovaj drugi mozda ima bolji fon ili bolji auto, lepsi je na oko, mnogo lepsi kazu iznutra...tako kazu :rotf:

ostaje samo jedno pitanje, zasto taj drugi deo sveta kome se povinujemo kao roblje, stalno tebi prica ono prvo...o njegovoj istoriji, o njegovom jeziku, o njegovoj kulturi i njegovoj umetnosti. :lol:

biti slobodan ili biti rob je oduvek bila filozofska tema, ali neki bi za iphone prodali rodjenu majku i oca. madi taj iphone danas ima svaki iz malih prezrenih naroda, a bogme nekad ima i vise od samih kolonizatora.

pa zasto onda taj autosovinizam kod ljudi da mrze svoje a vole tudje, ako nije bolestina za lazu?
 
Osim tog Les Miserables mjuzikla, drugo levicarsko umetnicko delo koje prija svakoj mojoj nervnoj celiji je video igra Disco Elysium.

Ja sam klasicna srpska seljacina koja nije bas mnogo umetnicki tip, ali cak i poneki vas levicar ubode nesto fenomenalno sto mi se jako svidja, ponekad.

 
Тачер је увек била омражена од левичара у УК, то није ништа ново.

Није била савршена, али је била нешто најбоље што се догодило не само УК већ и европском континенту још од Черчила.

Период након Другог Светског Рата је био обележен влашћу четворице великих људи на западу- Ајзенхауер, Де Гол, Черчил и Аденауер. Ови великани су разлог зашто цео свет није пао под совјетску окупацију и пропаст.

Следећа генерација политичара на западу, дакле Џонсон, Никсон, лабуристички идиоти у УК, Митеран, Брант, Алдо Моро, Олоф Палме су били много слабији.

У трећој генерацији је само Тачер била квалитета и ширине оних великана из прве генерације. Реган је био лош председник и нудио је лажни сјај, Дестен и Хелмут Кол су били слабићи, једино је Тачер остала достојна својих претходника.

Од тада Запад нема тако великог лидера.
 
Osim tog Les Miserables mjuzikla, drugo levicarsko umetnicko delo koje prija svakoj mojoj nervnoj celiji je video igra Disco Elysium.

Ja sam klasicna srpska seljacina koja nije bas mnogo umetnicki tip, ali cak i poneki vas levicar ubode nesto fenomenalno sto mi se jako svidja, ponekad.

meni ne treba da dokazujes jer imam samo iz baroka 347 ploca i diskova.

a o aido nirvani sa direct heated triodama i lowther drajverima mi glupo da ti crtam.

nije decko o tome rec, nista opet ne razumes. samo idiot moze da se smeje onom za istoriju. kompletan idiot.

a umetnost. mozes voleti bajrona, kitsa, selija ali ne moras voleti britaniju. :lol:

ali ti si glup jbg. nema tebi pomoci.
 
nije bre dobro.
glup si bre.
ko konjski quraz si glup. nije dobro :lol:

ja ne volim tolstoja ni pod razno, ali volim rusiju. jel razumes ista sta ti govorim? volim taj mahal i indijsku mudrost, ali ne volim ratove i klanja koja je britanska imperija tamo napravila da bi je opljackala. i sad u londonu siki i indijci zive ko englezi :lol: ili oni jadni arapi maltezani, voze levom stranom a ni sami ne znaju zasto.

a mogu biti samostalni i nezavisni... imaju sve, ali vole da budu roblje iako na papiru nisu. rob u glavi je gore, nego rob na javi.
 
nije bre dobro.
glupsi bre.
ko konjski quraz si glup. nije dobro :lol:

ja ne volim tolstoja ni pod razno ali volim rusiju. jel razumes ista sta ti govorim? volim taj mahal i indijsku mudrost ali ne volim ratove i klanja koja je britansk imperija tamo napravila da bi je opljackala.i sad u londonu siki i indijsci zive ko englezi :lol: ili oni jadni arapi maltezani voze levom starnom a ni sami ne znaju zasto.

a mogu biti samostalni i nezavisni... imaju sve ali vole da budu roblje iako na papiru nisu. rob u glavi je gore nego rob na javi.
Dobro.
 
Objasni nam taj genijalan stav, kako ti koji si izraziti anti-komunista, hejtujes deregulaciju?

To nije moj stav!

Читај мало друштвене теорије и праксу тих теорија.

Дерегулација (Реганов погрешан термин, јер дерегулација је правни појам као и гиљотина закона) је деконструкција и деиндустријализација либералног капитализма и државних предузећа са конвертовањем у неолиберализам (еуфемизам за либерални фашизам), првенствено на акценат финансијског сектора (услуга). Јаке индустријске земље су замишљене, да ће неолиберализмом, тешка индустрија отићи за Азију који ће постати њихови робови и да ће то сломити СССР који ће се распасти у ситније фрагменте, те постати њихови кметови. Кинези раде, Руски ресурси, а Изузетни се баве 1.финансијама, 2.војно/безбедношћу и 3.медијима

1711023806832.png




https://www.scribd.com/doc/49267546/Љубомир-Кљакић-КОРИСНИ-ИДИОТИ-И-КОЛАПС-СРБИЈЕ
 

Back
Top