Na koga Će pogledati ?

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Na nevoljnoga i na onoga ko je skrušena duha i ko dršće od Njegove reči (Is.66:2)

Nevoljni - znači uviđanje da nemamo ničeg vrednog dok smo smrtni
Skrušen - znači ponizan

Drhtati ili strah od Boga
početak je mudrosti Ps.111:10,Posl.1:7,9:10, Is.33:6
 
Christadelphian:
Na nevoljnoga i na onoga ko je skrušena duha i ko dršće od Njegove reči (Is.66:2)

Nevoljni - znači uviđanje da nemamo ničeg vrednog dok smo smrtni
Skrušen - znači ponizan

Drhtati ili strah od Boga
početak je mudrosti Ps.111:10,Posl.1:7,9:10, Is.33:6
Ja bih volela da "pogleda" na sve verne, cak i na one koji u tu svoju veru nisu sigurni....bez obzira da li su nevoljni i skruseni.Mislim da apsolutni ateisti ne postoje( makar u samrtnom casu se pomole, zato mislim da treba pogledati na sve.Pozdrav.
P.s. NE mislim da bi mi koji verujemo trebali imati nekakav" popust" pa da prvo pogleda na nas.Znaci, na sve ljude, na svu njegovu decu , bez obzira kakva su ( kao nas otac). Pozdrav. :wink: :wink:
 
To nisu moje reči
več Božije , a verujem i znam da će pravedno suditi.
Vernici ne da imaju popust već naprotiv veću odgovornost .
Naročito ako znamo istinu a ne činimo po znanju već se suprostavljamo Bogu koji nam je dao da je vidimo(istinu).
Pozdrav
 
Christadelphian:
Na nevoljnoga i na onoga ko je skrušena duha i ko dršće od Njegove reči (Is.66:2)

Nevoljni - znači uviđanje da nemamo ničeg vrednog dok smo smrtni
Skrušen - znači ponizan

Drhtati ili strah od Boga
početak je mudrosti Ps.111:10,Posl.1:7,9:10, Is.33:6
Gleda sve vreme. I svi smo isti pred Njim, s tim što mi ne znamo kako smo to isti i u čemu sve smo isti, jer kada bismo toga bili svesni, ne bismo uopšte imali problema da verujemo i da ljubimo bližnjeg. No, mi imamo problema zato što se u svojoj jednakosti razlikujemo po našoj moći poimanja.
Ne dopada mi se ovaj citat, jer:
-stvorio nas je da vredimo i budemo svesni koliko umerenost je prava mera)
-ponizni pred Njim da, ali ne i uniženi zbog onog prethodnog
-ne mislim da treba da drhtimo od straha, već treba da smo ponosni i radosni u lepoti svega što je stvorio i dao nam na raspolaganje
-razumevanje svega toga je mudrost.
Tako ja mislim.
Pozdrav. :lol:
 
Komshinica:
Christadelphian:
Na nevoljnoga i na onoga ko je skrušena duha i ko dršće od Njegove reči (Is.66:2)

Nevoljni - znači uviđanje da nemamo ničeg vrednog dok smo smrtni
Skrušen - znači ponizan

Drhtati ili strah od Boga
početak je mudrosti Ps.111:10,Posl.1:7,9:10, Is.33:6
Gleda sve vreme. I svi smo isti pred Njim, s tim što mi ne znamo kako smo to isti i u čemu sve smo isti, jer kada bismo toga bili svesni, ne bismo uopšte imali problema da verujemo i da ljubimo bližnjeg. No, mi imamo problema zato što se u svojoj jednakosti razlikujemo po našoj moći poimanja.
Ne dopada mi se ovaj citat, jer:
-stvorio nas je da vredimo i budemo svesni koliko umerenost je prava mera)
-ponizni pred Njim da, ali ne i uniženi zbog onog prethodnog
-ne mislim da treba da drhtimo od straha, već treba da smo ponosni i radosni u lepoti svega što je stvorio i dao nam na raspolaganje
-razumevanje svega toga je mudrost.
Tako ja mislim.
Pozdrav. :lol:
Pametna ti misao, Komshinice!!Pozdravljam te. :wink: :wink:
 
..pravda -
Pročitaj ponovo ove svoje reči i odgovori da li one odišu poštovanjem tuđih osećanja, odsustvom gordosti i oholosti i ostalim hrišćanskim osobinama koje je lako pistai i izgovarati, ali teško do njih doći i u skladu sa njima se ponašati.
 

Back
Top