Na Beogradskom univerzitetu na smer "fizika" prijavio samo jedan student

Dajte nam svima prosvetarima solidnu platu pa neću ništa da smatram :)
Не може.

Како ономе у општини, дому културе, министарству, центру за социјални рад, ономе у музеју, у Историјском архиву, тако и вама.

Нема места за солидне плате у поменутим категоријама, па тако ни за учитеље и наставнике.
 
treba da strajkujete s obzirom na uslove rada i mobing od lude dece..
Štrajkovali smo... Ni ti ne čitaš šta sam pisao..
Što je pisac ovdije htija reć ?
Da ranije nismo bili pametni ?

Bili smo, i pokušali smo da se izborimo štrajkom.. Pljuvali ste nas .. U stilu: Teška situacija, teško vreme, kriza ... kako nas nije sramota.. mnogi rade za minimalac. .
I nas je bilo sramota...

Tako je to kod nas - Treba nešto da se sasvim uništi da propadne, da bi se vi opametili.
Nama pamet ne vredi bez vaše, roditeljske podrške.
 
Da li je i vas društvo, sada sramota?

Koliko se upisuje na druge fakultete, sa kojima je prosveta jedina perspektiva za posao...
Ali reći ću vam i ovo:
Nije to najgore što se dogodilo našoj prosveti..
u mojoj školi pola stručnog kadra ne zadovoljava normativ. Već sada... a biće sve gore..

N a j g o r e - j e što nastavnici nemaju

Entuzijazam.
.ni volje da rade, već otaljavaju, jer sad malo, eto, baš nas boli uvo.. kao i nekada vas za nas i naše zahteve , štrajkove i pobune..
Nema ko da nas zameni .. niko neće.

A za novo vreme trebaju entuzijasti koji će i naučiti i prilagoditi se novim nastavnim metodama i maksimalnoj primeni informacionih tehnologija... u novim metodama koje su neminovne.

Ili će nam deca biti najamnici po kineskim koreanskim, vijetnamskim i ponekom zapadnom firmom..

ps: mogu da 'lajem'.. od jeseni neću više biti u školi.
 
Zašto bih se ja više raspravljao sa takvima ?
Da ti pošaljem licencu na PP ?

Шта ће ми твоја лиценца?

Је л' ти је неко оспорава?

Пуно разних општинара, просветара, службеника министарстава и сл. са лиценцама, сертификатима, додатним испитима и сл. Неке су вредне, неке не.

Твоја ,верујем, вреди. Међутим, ти си малопре одустао од идеје да дефицирарна занимања у просвети, а која имају прођу и у осталим секторима, треба да имају веће зараде (коју сам, иначе, здружно подржао).
 
Poslednja izmena od moderatora:
N a j g o r e - j e što nastavnici nemaju

Entuzijazam.
.ni volje da rade, već otaljavaju, jer sad malo, eto, baš nas boli uvo.. kao i nekada vas za nas i naše zahteve , štrajkove i pobune..
Nema ko da nas zameni .. niko neće.


A za novo vreme trebaju entuzijasti koji će i naučiti i prilagoditi se novim nastavnim metodama i maksimalnoj primeni informacionih tehnologija... u novim metodama koje su neminovne.

Ili će nam deca biti najamnici po kineskim koreanskim, vijetnamskim i ponekom zapadnom firmom..

ps: mogu da 'lajem'.. od jeseni neću više biti u školi.


Је л' то важи и за социјалног радника? И он ради са децом и породицом.

Ни он нема ентузијазам ни воље да ради и отаљава, попут просветног радника.

Да ли си, можда, за то да се свима којима је држава послодавац се повећају зараде?
 
Шта ће ми твоја лиценца?

Је л' ти је неко оспорава?

Пуно разних општинара, просветара, службеника министарстава и сл. са лиценцама, сертификатима, додатним испитима и сл. Неке су вредне, неке не.

Твоја ,верујем, вреди. Међутим, ти си малопре одустао од идеје да дефицирарна занимања у просвети, а која имају прођу и у осталим секторима, треба да имају веће зараде (коју сам, иначе, здружно подржао).
Nisam ja odustao.. to nije na meni.. nama su obećavali platne razrede kao nekad..
i mi to čekamo već 15 godina..
Neću da sejem zrna razdora među prosvetarima.. jer ja odlazim odatle..
Nisam bezobrazan.. ni kvaran.. to bi bilo kvarno jer prosvetari nisu složni..
Da jesu, drugačije bi to bilo..
Kukavice su.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Је л' то важи и за социјалног радника? И он ради са децом и породицом.

Ни он нема ентузијазам ни воље да ради и отаљава, попут просветног радника.

Да ли си, можда, за то да се свима којима је држава послодавац се повећају зараде?
Samo pitaš i provociraš..
Da važi. I za policiju i za inspekciju.. za celo društvo.. i za medecinu . Još se prosveta i najduže držala..
 
Шта ће ми твоја лиценца?

Је л' ти је неко оспорава?

Пуно разних општинара, просветара, службеника министарстава и сл. са лиценцама, сертификатима, додатним испитима и сл. Неке су вредне, неке не.

Твоја ,верујем, вреди.
A što sam onda "bumer pred penzijom,". ? Zašto sakupljaš poene na bezobrazluk i primitivizam ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Samo pitaš i provociraš..
Da važi. I za policiju i za inspekciju.. za celo društvo.. i za medecinu . Još se prosveta i najduže držala..
Па шта ако питам. И питам и износим ставове.

Где смо? НА ФОРУМУ. На форуму је нормално да се води дијалог и пита и одговара на питања. Не видим зашто су моја питања провокација. Ако је питање "провокативно", ти можеш аргументовано да одговориш, али те, изгледа, боли правац у коме иду питања.

Ок, дакле, имамо твоју тврдњу да, попут просветним радницима, целом јавном сектору треба повећати зараде - цитат твог поста:"Da važi. I za policiju i za inspekciju.. za celo društvo.. i za medecinu . Još se prosveta i najduže držala.."
 
A što sam onda "bumer pred penzijom,". ? Zašto sakupljaš poene na bezobrazluk i primitivizam ?

То је шала коју користим на форуму. Нпр. колези Мистићу @Mystic+ (и он долази на ПТФ Образовање) сам сто пута написао да је боомер и он се никад не љути, не видим зашто би се ти љутио.
 
Па шта ако питам. И питам и износим ставове.

Где смо? НА ФОРУМУ. На форуму је нормално да се води дијалог и пита и одговара на питања. Не видим зашто су моја питања провокација. Ако је питање "провокативно", ти можеш аргументовано да одговориш, али те, изгледа, боли правац у коме иду питања.

Ок, дакле, имамо твоју тврдњу да, попут просветним радницима, целом јавном сектору треба повећати зараде - цитат твог поста:"Da važi. I za policiju i za inspekciju.. za celo društvo.. i za medecinu . Još se prosveta i najduže držala.."
Moj konačni odgovor je :
" Sa budalama ne vredi raspravljati. jer pametni neće videti razliku".
 
Је л' то важи и за социјалног радника? И он ради са децом и породицом.

Ни он нема ентузијазам ни воље да ради и отаљава, попут просветног радника.

Да ли си, можда, за то да се свима којима је држава послодавац се повећају зараде
Повећавање плата води у инфлацију.Треба ограничавати цене и свести трошкове живота на разумну меру , па ће и плата од 500-600 евра омогућавати нормалан живот.
 
Prosvetni radnici bi trebalo da budu bolje plaćeni od nekoga ko radi u opštini ali bi trebalo uvesti i u okviru prosvete neki meritorni sistem. Ne znam tačno kako, to je pitanje za stručnjake.

Зашто да просветни радник буде боље плаћен од социјалног радника, радника у министарству, радника у општини, радника у дому културе или у историјском архиву?

Који је то критеријум због чега би требао да буде боље плаћен?

Зато што су просветни радници популарнији од општинара или неки озбиљнији критеријум имаш?
 
Зашто да просветни радник буде боље плаћен од социјалног радника, радника у министарству, радника у општини, радника у дому културе или у историјском архиву?

Који је то критеријум због чега би требао да буде боље плаћен?

Зато што су просветни радници популарнији од општинара или неки озбиљнији критеријум имаш?
Kriterijum je to što od njih zavisi kakva će biti deca,i to na više nivoa, ne samo obrazovnom. Prosvetari treba da imaju natprosečnu platu, samo je pitanje koliko.
 
Kriterijum je to što od njih zavisi kakva će biti deca,i to na više nivoa, ne samo obrazovnom. Prosvetari treba da imaju natprosečnu platu, samo je pitanje koliko.

А од радника у општини зависи да ли ће зграда да добије употребну дозволу или не и да ли ће та зграда да убије неког ако се да употребна довзола а није требало, тако да од радника у општини зависе животи.

Да би имао критеријум, треба да ставиш у сразмеру радника у просвети, радника у општини, радника у историјском архиву, радника у центру за социјални рад, радника у дому културе, радника у министарству итд..итд....


Твој критеријум је

1. Просветари су цоол,
2. радници општине нису цоол,

Правићу се да не постоје социјални радници, радници у историсјком архиву, радници код Заштитника грађана, итд..итд...


Дакле, врло неозбиљно.
 
Ako su radnici u prosveti u deficitu a ne u opštini onda treba rešavati to. Kad radnici u izdavanju građevinskih dozvola budu manjkali onda ćemo o njima.

Нису радници у просвети у дефициту, осим неколико ретких

попут, немачког језика, електротехнике, машинства (али они су само за средње стручне школе) и сл.

95 % просветара не спада у дефицитарне смерове.

И овај критеријум ти отпада. Шта имаш још?
 
Ako su radnici u prosveti u deficitu a ne u opštini onda treba rešavati to. Kad radnici u izdavanju građevinskih dozvola budu manjkali onda ćemo o njima.

При том, упоран си да просветне раднике искључиво поредиш са општинарима (због популарности, јер је то једино што видиш на интернету)

а избегаваш и раднике код омбудсмана и социјалне раднике и раднике у домовима културе и раднике у историјским архивима и раднике у музејима и раднике у општинским народним кухињама итд..итд... јер ти је популарност једини критеријум.
 
Pa iskreno i ne cudi me to bas, kao sto recimo ima i malo brucosa na filoloskom recimo jer ono fakulteti su bas teski, bubanje bas ono hard core, dril je bas ono vojnicki a opet i kad zavrsis to nemas bas nesto mnogo opcija, narocito ne nesto profitabilno, ono mozes da predajes to u nekoj skoli i to ti je to, pa sad koga recimo zanima ili mu treba da uci strane jezike ili ga zanima knjizevnost moze sam da uci neki jezik ili eventualno neki kurs da upise ili sam privatno da izucava knjizevnost, istoriju umetnosti, filozofiju ili vec sta ga zanima.

Generalno mislim da je sistem obrazovanja kod nas pogotovo na fakultetima vec nekako prevazidjen ili "outdated" sto bi rekli strendzeri jer svodi se samo na cisto bubanje (uglavnom nekih dosadnih i suvoparnih stvari koje se zaboravljaju cim prodje ispit) stresno je i zahteva bas ozbiljan napor a opet ne nudi adekvatnu nagradu za to, nit neko sad posebno siroko ili interesantno znanje a ni neku persepktivu u materijalnom smislu tako da i ne cudi sto nema previse interesovanja.
 

Back
Top