мудрост

Mudrost je prodiranje u muda,
traženje prapočetka, prauzroka nečega ili neke pojave ...

Znači ako ja vidim demonstracije napolju,
ako sam mudar
ja ću razmisliti otkud one !?

Ako sam još mudriji ja ću razmisliti
koje su posledice demonstriranja,
pa ako su loše - dal' je moglo nekim drugim načinom !

Pa ako sam još mudriji ...

Ko dalje dobaci ( dublje iskopa ) - taj je mudriji !
 
....pričaju ovi "izdajnički" studnski demonstranti , da za mudro botovanje , najpatriota međ patriotama , srbednda - AV , umesto bureka i jogurta , nudi pitu svišnjama i limenku kole oriđinale.....samo nažalost , pored tolikog truda ramije botova , srpska majka nije rodila mudrog bota -----oću reći pita se oladila a kola ugrejala , šteta !

....i još nešto , kažu da je taj isti AV organizovao demonstracije po onoj - ako nemaš neprijatelja , ti ga napravi ; jerbo čovek je veliki onoliko koliko su mu veliki neprijatelji....a nema većih neprijatelja u ssvetu politike od mladih akademskih građana - jer na mladima svet ostaje , oni su budućnost....sledstveno tome , pobedom nad mladima , budućnost se seli kod pobednika.....slobistički neuspeli pokošaj - no vredi lekciju obnoviti , bar u dva mandata sledeća !
 
Потребно је да и другим корисницима дате репутацију пре него што је поново доделите кориснику Dragoljub69



каки живот таки мисли?

- - - - - - - - - -

....sledstveno ovme , prežderani su najmudriji !?....nisam siguran !?

мора дас гладан и жељан...
ил преждеран и прежаљен?
 
Poslednja izmena:
да ли је филозофија мудра ил није?
да ли су филозофи мудри ил нису?
има ли разлике између филозофије и мудрости?
Zavisi u "čijim je rukama", ona je ženska, strašno lijepa (filozofija), koju ti je beš, ali pitanje je da li ćeš napravit dobar ili loš seks, a to zavisi od tebe...
Nekad je u mojim rukama filozofija znala da zamiriše bolje od ijednog parfema, nekad da mi izazove čireve po licu...

U suštini, filozofija je religija za sve one koji neće da imaju odanost <zvaničnim religijama>, pa kao i svaka religija, može biti dobra ili loša.

Inače, filozofija znači filos i sofos ili tako nešto kao sofos, što znači mudrost i ljubav, ljubav pema mudrosti.
--------
A šta je to mudrost, da li je to učenje iskustvenih vještina
ili je to učenje toga kako se postaviti u iskustvu
kako se ponijeti prema iskustvima?

Svakako ovo drugo, i nešto što uključuje i vjerovanje, kao dio sebe, jer neke stvari je mnogo nemoguće saznati, pa se o njima mora imati vjerovanje.
U rukama Aristotela filozofija je morala da bude nešto što će donijeti dobro ljudima, tj. on je dogmatično polazio od tačke da je svrha života, a možda i reinkarnacije ili života poslije smrti, odn. sveg našeg iskustva, tj. egzistencije, da je esencija (suština) egzistencije ustvari jedno veliko DOBRO, a to da li je dobro i POŠTENO, pa je preodređeno da zlima bude loše, ostavio je kao otvoreno pitanje...Zbog toga je to jedini filozof koga je Katolička crkva priznala za svog filozofa, i kada su Katolički, papini filozofi morali da apsolutnu filozofsku doktrinu katoličanstva naprave, bilo im je naređeno da ne odstupe od Aristotelovih učenja, osim možda onog gdje Bog razmišlja o samom razmišljanju, u umu mu je um, i <beskrajno> uživa. (Metafizika, Priroda božanske misli).
 
Zavisi u "čijim je rukama", ona je ženska, strašno lijepa (filozofija), koju ti je beš, ali pitanje je da li ćeš napravit dobar ili loš seks, a to zavisi od tebe...
Nekad je u mojim rukama filozofija znala da zamiriše bolje od ijednog parfema, nekad da mi izazove čireve po licu...

U suštini, filozofija je religija za sve one koji neće da imaju odanost <zvaničnim religijama>, pa kao i svaka religija, može biti dobra ili loša.

Inače, filozofija znači filos i sofos ili tako nešto kao sofos, što znači mudrost i ljubav, ljubav pema mudrosti.
--------
A šta je to mudrost, da li je to učenje iskustvenih vještina
ili je to učenje toga kako se postaviti u iskustvu
kako se ponijeti prema iskustvima?

Svakako ovo drugo, i nešto što uključuje i vjerovanje, kao dio sebe, jer neke stvari je mnogo nemoguće saznati, pa se o njima mora imati vjerovanje.
U rukama Aristotela filozofija je morala da bude nešto što će donijeti dobro ljudima, tj. on je dogmatično polazio od tačke da je svrha života, a možda i reinkarnacije ili života poslije smrti, odn. sveg našeg iskustva, tj. egzistencije, da je esencija (suština) egzistencije ustvari jedno veliko DOBRO, a to da li je dobro i POŠTENO, pa je preodređeno da zlima bude loše, ostavio je kao otvoreno pitanje...Zbog toga je to jedini filozof koga je Katolička crkva priznala za svog filozofa, i kada su Katolički, papini filozofi morali da apsolutnu filozofsku doktrinu katoličanstva naprave, bilo im je naređeno da ne odstupe od Aristotelovih učenja, osim možda onog gdje Bog razmišlja o samom razmišljanju, u umu mu je um, i <beskrajno> uživa. (Metafizika, Priroda božanske misli).

млого си млад за мудрог...
млого си стар да учиш...
не сеци грану на којој седиш.
 
Zavisi u "čijim je rukama", ona je ženska, strašno lijepa (filozofija), koju ti je beš, ali pitanje je da li ćeš napravit dobar ili loš seks, a to zavisi od tebe...
Nekad je u mojim rukama filozofija znala da zamiriše bolje od ijednog parfema, nekad da mi izazove čireve po licu...

U suštini, filozofija je religija za sve one koji neće da imaju odanost <zvaničnim religijama>, pa kao i svaka religija, može biti dobra ili loša.

Inače, filozofija znači filos i sofos ili tako nešto kao sofos, što znači mudrost i ljubav, ljubav pema mudrosti.
--------
A šta je to mudrost, da li je to učenje iskustvenih vještina
ili je to učenje toga kako se postaviti u iskustvu
kako se ponijeti prema iskustvima?

Svakako ovo drugo, i nešto što uključuje i vjerovanje, kao dio sebe, jer neke stvari je mnogo nemoguće saznati, pa se o njima mora imati vjerovanje.
U rukama Aristotela filozofija je morala da bude nešto što će donijeti dobro ljudima, tj. on je dogmatično polazio od tačke da je svrha života, a možda i reinkarnacije ili života poslije smrti, odn. sveg našeg iskustva, tj. egzistencije, da je esencija (suština) egzistencije ustvari jedno veliko DOBRO, a to da li je dobro i POŠTENO, pa je preodređeno da zlima bude loše, ostavio je kao otvoreno pitanje...Zbog toga je to jedini filozof koga je Katolička crkva priznala za svog filozofa, i kada su Katolički, papini filozofi morali da apsolutnu filozofsku doktrinu katoličanstva naprave, bilo im je naređeno da ne odstupe od Aristotelovih učenja, osim možda onog gdje Bog razmišlja o samom razmišljanju, u umu mu je um, i <beskrajno> uživa. (Metafizika, Priroda božanske misli).

Ако је мудрост светлост онда је филозофија тама,
По овоме што пишеш ти си чист филозоф и од мудрости си далеко далеко.
Мудрост је не мислити за себе да си мудар. Што ти чиниш
Мудрост милује достојанствене а супроти се поноситима.
Мудрости је све чисто све јој је добро, Мудрост је слепа за глупост и у свему налази мудрост. Саму себе види у свему. Исто као што глупост у свему око себе види глупост.
 
Baš kako ti ime kaže -odalamljuješ nevezano za išta!
Baš i gromovi lupaju bez veze...:mrgreen:
I tvoj Bog iz nevezuše!
Najmudrijeg i najpoštenijeg zgazi šleper,dete dobije kancer,bogatun dobije na kutriji itd,itd...
A vi se i dalje molite mrtvim slikama i kipovima...:(
Pametno je razumeti događaje ,a mudro je stvarati ih i usmeravati-kreatorski posao je čak viši od mudrosti!
 
Baš kako ti ime kaže -odalamljuješ nevezano za išta!
Baš i gromovi lupaju bez veze...:mrgreen:
I tvoj Bog iz nevezuše!
Najmudrijeg i najpoštenijeg zgazi šleper,dete dobije kancer,bogatun dobije na kutriji itd,itd...
A vi se i dalje molite mrtvim slikama i kipovima...:(
Pametno je razumeti događaje ,a mudro je stvarati ih i usmeravati-kreatorski posao je čak viši od mudrosti!
неки кажу да нема последице без узрока...
да што + схватиш, мудрији си...
остали верују у претпоставке.
 
неки кажу да нема последице без узрока...
да што + схватиш, мудрији си...
остали верују у претпоставке.
Ono što sigurno znam su negacije:reme nije u realnosti,ljudska je izmišljotina,a i
kauzalnost je paranoja ljudska vezivanje nevezivog!
Dvai dva su uvek dva i dva,a samo za ljude i četiri!
Ovo nije mudrost,već obraćanje ljudskoj gluposti!
Ranego smiri se...Vaistinu voskres u umu tvom...I lep praznik želim...
 
Baš kako ti ime kaže -odalamljuješ nevezano za išta!
Baš i gromovi lupaju bez veze...:mrgreen:
I tvoj Bog iz nevezuše!
Najmudrijeg i najpoštenijeg zgazi šleper,dete dobije kancer,bogatun dobije na kutriji itd,itd...
A vi se i dalje molite mrtvim slikama i kipovima...:(
Pametno je razumeti događaje ,a mudro je stvarati ih i usmeravati-kreatorski posao je čak viši od mudrosti!

Васкрсни ти који спаваш и познаћеш мудрост. Устани из мртвих и разуми речи из писма.
Остави мртве нека сахрањују своје мртве а ти хајде за мном.
 
Ono što sigurno znam su negacije:reme nije u realnosti,ljudska je izmišljotina,a i
kauzalnost je paranoja ljudska vezivanje nevezivog!
Dvai dva su uvek dva i dva,a samo za ljude i četiri!
Ovo nije mudrost,već obraćanje ljudskoj gluposti!
Ranego smiri se...Vaistinu voskres u umu tvom...I lep praznik želim...
Dva i dva nikad ne mogu biti samo cetiri jer metafizika kauzalnosti ne uzima u obzir zrenje brojeva dok se sabiraju... ko ne veruje nek procita kantovu hrestomatiju...
 
Epikurejanski :)

- - - - - - - - - -

Mudrost me najvise vodi ka jaspersovom shvatanju sebe... znaci nema nista bljestavo kao sto je hegelova palata ali dozvoljava ti carstvo slobode... po meni je mudrostnajveci vid slobode koji ti ne daje nista niti te prisiljava na bilo sta...biras sta zelis jad zelis i koliko zelis... ja ono empirijsko bira a za ostale me zabole

- - - - - - - - - -

Mada cela filozofija na prelasku iz 19 u 20vek, manje vise polazi od sveta, tu mislim da debelo grese
 
Fascinacija misterijama religije je samo našminkana metafizika...
Witgenstein i Russell,pa i Kont bi zaključili :Ništa o ničem-samo prazne reči...
Međutim,kvantno pamćenje jasno govori da su to modalnosti daleke koje
se ne dešavaju u ovim opcijama,a tu su kao fizičko sećanje osnovnog stanja!
I to je to!
Zbog tog milijarde idu u razne bogomolje...Misle da je to raj posle smrti!
A ustvari su razna sećanja satavnih delova leševa...Patolozi znaju kako krče creva mrtvaka...:roll:

- - - - - - - - - -

Vaistinu ybg...;)
 
.....izvodeći dokaz o tačnosti delfskog proročanstva da je Sokrat mudar , izveden je dokaz da je Sokrat čist filosof - isusovac pre isusovaca.....čovek koji se svojim saznanjima i njihovim delanjima iskerebečio na državu , uskurčio joj se i stao etički iznad nje.....zato je perfidno od nje ( a država su ljudi na vlasti - elita ) , bi likvidiran ; rekao bih bedno i ništavno , da istorija čovečanstva ne pamti bednije ubijanje od ovog......zato će ono , to ubistvo , bez ikakve organizovane institucije da bude pamćeno dok traje sveta i pamtiće se ime čoveka koji je stao gologrud protivu sile imperije.....a atinjani su tad bili silni imperijalisti !
....ovde se pominje i Aristotel......mnogi za njega tvrde da je bio filozof.....za mene lično , filozof mora biti uvek protivu sile i silnih , a za ideju čoveka i čovečanskog života....ako neko nije protivu sile , a njen je sluga , onda za njega možemo reći da je lukav , ponizno racionalan - pragmatičan......praksa kaže da ponizni pored sile dugo žive , a oni koji joj služe žive i bogo ugodno - a tek oni koji joj daju moći , žive božanstveno...Aristotel je bio naučnik svog doba koji je služio državi svojoj , onoliko......za njega i njgov životni pragmatizam može se reći da je oličenje MUDROSTI......pa tako , za Aristotela može se pouzdano tvrditi da je mudar......
.....zbog ove njegove životne mudrosti i nauke koja je u društveno političkoj sveri bila uobličena baš prema toj životnoj mudrosti , hrišćanstvo ga uzima za svetlost vodilju , jer ona profiliše korisne i uslužne umove njenoj sili vlasti - služi njenom veličanju......aristotelovska nauka može da ide sve do trenutka velikog praska - drzne li se dalje , biće zbačena sa obrazovnog trona !

.....ovde zapravo raspravljamo o tome , kako uspostaviti svoju ličnost , odnosno , kakve karaktere izabrati kao svoja ograničenja.....pa tako imamo jedno nametljivo , bezobrazno i nasrtljivo gledište koje nudi najniži oblik ješovanstva , jevrejštinu - kao kakvu pragmatično aristotelovsku mudrost , kojoj se suprostavlja filozovsko sokratovsko žrtvovanje , koje kroz današnji dan u ideji vaskresenja vidi rešenje , koje u današnjem svetu moći i logici novca čisto je samožrtvovanje - uzgred koje je etički daleko , daleko iznad mudrosti životnih pragmatičara.....

.....kad se ovako stvar postavi u životu , teško je biti pametan - a ono opet valja živeti.....konačno , na današnji dan gologrudi filosof je samoubica , a naučni pragmatičar elitni je saratnik rsavo animalne vlasti - tako da običnom nadničaru filozofiranje je glupiranje , nauka nedostižna a njen pragmatizam bez nje same je život u crvljivoj rani - živiš a da nisi ni živ !
 
.....izvodeći dokaz o tačnosti delfskog proročanstva da je Sokrat mudar , izveden je dokaz da je Sokrat čist filosof - isusovac pre isusovaca.....čovek koji se svojim saznanjima i njihovim delanjima iskerebečio na državu , uskurčio joj se i stao etički iznad nje.....zato je perfidno od nje ( a država su ljudi na vlasti - elita ) , bi likvidiran ; rekao bih bedno i ništavno , da istorija čovečanstva ne pamti bednije ubijanje od ovog......zato će ono , to ubistvo , bez ikakve organizovane institucije da bude pamćeno dok traje sveta i pamtiće se ime čoveka koji je stao gologrud protivu sile imperije.....a atinjani su tad bili silni imperijalisti !
....ovde se pominje i Aristotel......mnogi za njega tvrde da je bio filozof.....za mene lično , filozof mora biti uvek protivu sile i silnih , a za ideju čoveka i čovečanskog života....ako neko nije protivu sile , a njen je sluga , onda za njega možemo reći da je lukav , ponizno racionalan - pragmatičan......praksa kaže da ponizni pored sile dugo žive , a oni koji joj služe žive i bogo ugodno - a tek oni koji joj daju moći , žive božanstveno...Aristotel je bio naučnik svog doba koji je služio državi svojoj , onoliko......za njega i njgov životni pragmatizam može se reći da je oličenje MUDROSTI......pa tako , za Aristotela može se pouzdano tvrditi da je mudar......
.....zbog ove njegove životne mudrosti i nauke koja je u društveno političkoj sveri bila uobličena baš prema toj životnoj mudrosti , hrišćanstvo ga uzima za svetlost vodilju , jer ona profiliše korisne i uslužne umove njenoj sili vlasti - služi njenom veličanju......aristotelovska nauka može da ide sve do trenutka velikog praska - drzne li se dalje , biće zbačena sa obrazovnog trona !

.....ovde zapravo raspravljamo o tome , kako uspostaviti svoju ličnost , odnosno , kakve karaktere izabrati kao svoja ograničenja.....pa tako imamo jedno nametljivo , bezobrazno i nasrtljivo gledište koje nudi najniži oblik ješovanstva , jevrejštinu - kao kakvu pragmatično aristotelovsku mudrost , kojoj se suprostavlja filozovsko sokratovsko žrtvovanje , koje kroz današnji dan u ideji vaskresenja vidi rešenje , koje u današnjem svetu moći i logici novca čisto je samožrtvovanje - uzgred koje je etički daleko , daleko iznad mudrosti životnih pragmatičara.....

.....kad se ovako stvar postavi u životu , teško je biti pametan - a ono opet valja živeti.....konačno , na današnji dan gologrudi filosof je samoubica , a naučni pragmatičar elitni je saratnik rsavo animalne vlasti - tako da običnom nadničaru filozofiranje je glupiranje , nauka nedostižna a njen pragmatizam bez nje same je život u crvljivoj rani - živiš a da nisi ni živ !

на цени је лукавство као темељ таштине.
најпродаваније је обичном човеку.
шлолство и образовање га уобличе.
 

Back
Top