mt:s- Pitanja i odgovori

Interesuje me da li moze da se izvadi listing poruka,primljenih-poslatih????
naravno od strane MUP-a ???? i naravano da li ja kao vlasnik svog broja mogu traziti od operatera da poniste listing svih mojih poruka i poziva,jer im solidno placam,svaki mesec po 4ili 5 hiljade dinara.Do sad sam im sigurno dao 80,90.000 din.
MOLIM ZA BRZ ODGOVOR !!! hvala unapred
 
Interesuje me da li moze da se izvadi listing poruka,primljenih-poslatih????
naravno od strane MUP-a ???? i naravano da li ja kao vlasnik svog broja mogu traziti od operatera da poniste listing svih mojih poruka i poziva,jer im solidno placam,svaki mesec po 4ili 5 hiljade dinara.Do sad sam im sigurno dao 80,90.000 din.
MOLIM ZA BRZ ODGOVOR !!! hvala unapred

Mobilni telefononi mogu da služe za razne stvari, neke od njih nisu u skladu sa zakonom te mup može i hoće da zatraži i dobiće listing. To nećeš i ne možeš sprečiti.

Nemoj da se ljutiš, ali malo je smešto to što kažeš da si mts-u.... "do sada dao"....ili da "solidno plaćaš":think:Pa normalno je, valjda, da platiš uslugu koja ti je pružena. Nemoj da zbog toga očekuješ neke pogodnosti u smislu da neće dati mup'u podatke. Oni su na to obavezni.
 
Mislim da MTS preteruje u vezi nabudzivanja racuna, uzeli su monopol nad mobilnom telefonijom i sad diktiraju cene. I slazem se sa navedenim da nas terate da predjemo kod drugog operatera...jer ste postali veoma nepovoljni...telefoni su vam skupi,tarife takodje,i jedva cekam da mi istekne ugovor ovog meseca da predjem ko covek u VIP i uzmem telefon po zelji i meri. Koristim fiksni telefon, imam adsl i plus 3 prepaid i jedan postpaid telefon i nikakav popust niti bilo sta od Vas, niti hvala sto koristite nasu mrezu,nego samo racuni nakrkani do maksimuma....mislim stvarnoooo...sto je mnogo mnogo je...veliki ste manipulanti i to je cinjenica....hvala svima koji se slazu sa mnom a takvih je mnogo...ziveli
 
@Marge Simpson,
jasno je da mt:s postpaid servis provere stanja je u katastrofalnom stanju, sto se moze iz iskustva korisnika potvrditi. Korisnicima se desavalo da im se poveca trenutno stanje, pa se smanji i tako u krug, jer jednostavno sistem za proveru stanja nije stabilan. mt:s za sada jos uvek ne najavljuje poboljsanje sistema, a primera radi, Telenor ima najbolji servis za proveru, koji se azurira veoma dobro, a u Vip mrezi se servis provere stanja azurira nekoliko puta dnevno.
Iako Vas ovo mozda ne zanima i ne odgovara Vasem problemu, listing za prethodni mesec mozete pogledati na sledecem linku: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2250

Na forumu ne mozete resiti Vas problem, ali Vam preporucujem da pozovete operatera i da se zalite na veoma lose azuriranje servisa za stanje na racunu. Naravno, postoji i druga strana price da se nesto u vezi Vaseg broja i potrosnje ''pomutilo'', ali to cete morati da resite sa nadleznima.

Srdacan pozdrav!

Na ovo sajtu ja ne mogu da vidim listin za prosli mesec,a imam problema sa recunom za prosli mesec jer pored telekoma i ja sam vodio evidenciju o utrosku besplatnih minuta (nije me mrzelo)pa nam se sada ne slaze stanje.Za svaki zapocet razgovor ispod minuta racunao sam ceo minut kao sto treba,medjuti i pored pisanja za svaki dan i duzinu trajanja razgovora opet se moje i njihovo ne slazu i to za dosta .Kada se zalim operateru da onaj servis *797# za proveru stanja odgovor je ,,Gospodine taj servis je samo orjentiran i nije validan" pa k ... moj ga uopsre koriste i navode u ugovoru .U prevodu po meni plati oniko koliko smo ti odrezali i cuti pa tako opet svaki mesec, E pa nece moci .Racun za prosli mesec ja jos uvek nisam dobio cekam da dodje pa da stupimo u akciju pa makar dosli i do suda jer ono sto sam potrosio platicu,medjutim ono sto nisam malo sipak !
Zamolio bih vas da malo pojasnite u vezi ovog listinga i da li postoji nesto kao moj racun za mobilnu mrezu .Hvala !!!
 
Tu postoji varijanta da trazite zvanicno, znaci, u njihovoj poslovnici, da vam svaki put uz racun dostave i listing. Tako sam ja uradila i od kada mi stize listing (koji je besplatan) nemam cudnih povecanja i smanjivanja racuna i sve se slaze sa mojom evidencijom.
 
Neki bi rekli "Tako ti i treba" ali, mozda ce me neki i razumeti.
Sa dva moja telefona sam ukljucila Ortak lokatora na telefon mog sina. I po pravilu, trebalo bi da mogu da znam gde je.
Problem je u tome sto sa njegovog telefona mogu da se lociraju oba moja, a ni sa jednog mog ne moze da se locira njegov. Isto tako , ni oba moja telefona medjusobno ne mogu da se lociraju.
Naravno, zvala sam i korisnicki servis, nesto su kuckali i oladili me komentarom da moram da dodjem u poslovnicu i ponesem sva tri telefona. I kad god pozovem korisnicki servis, razgovor se zavrsi time da moram da dodjem do njih gde ce neki od operatera da resi problem.
Ne volim da idem tamo, nikad nisam provela manje od sat vremena i smara me to gubljenje vremena. Moze li neko da mi pomogne da problem resim bez posete poslovnici ?
 
ovaj mts je tezak lopovluk,al bas tezak!drze monopol,cene su im skandalozne visoke usluga katastrofalna,tarife nerazumne(da smo u nekoj normalnijoj zemlji mogao biih da ih tuzim)!savetujem da odaberete telenor ili vip ipak su malo povoljniji,mada i oni nisu bog zna sta!samo da platim racun i arivederci mts
 
zanima me da li kad jednom prebacim broj u postpeid mogu kasnije da vratim na pripeid ili je to definitivno i da li izabrani postpeid paket mogu kasnije da zamenim za jeftiniji postpeid paket (govorim samo o prebacivanju postojeceg pripeid broja na postpeid a ne o uzimanju telefona..)
 
Koja je ovo fora, odem u predstavnistvo mts-a na trgu nikole pasica zeleci da predjem na postpaid i da uzmem telefon, u pitanju je NOKIA 2330. Naravno oni tamo imaju samo neka 2-3 modela telefona i to sve samo SAMSUNG, ja pitam gde ima, kazu mi idi u tehnomobile ili u handy, odem ja tamo, ali sad, ima zackoljica, ima telefon koji ja hocu, ali vise nekosta 1000 dinara kao sto ima pise na sajtu vec 2500 i to bez obzira koji postpaid uzmem. U cemu je fora, stvarno su apsolutno neprofesionalni :(
 
zanima me da li kad jednom prebacim broj u postpeid mogu kasnije da vratim na pripeid ili je to definitivno i da li izabrani postpeid paket mogu kasnije da zamenim za jeftiniji postpeid paket (govorim samo o prebacivanju postojeceg pripeid broja na postpeid a ne o uzimanju telefona..)

Nema sanse da se vratis na prepaid. Ja sam se debelo presla.
Tarife menjas kako hoces, ali nikad ti nije kako pise u ugovoru, nego bar duplo.
Razmisli dobro da se ne pokajes.
 

Back
Top