Morski plodovi recept!

gost 46745

Veoma poznat
Poruka
12.490
Pa sad .....

To , kako trazis je vrlo uopsteno .............dali se sluzilo hladno ili toplo , koja vrsta morskih plodova , dali je izgledalo belo ili tamno kao crni rizoto sa lignjama i tintom iz njih , rastresito ili ukuvano .....dali je imalo zivo povrce , luk , krastavac , paradajz u sebi .... aj malo konkretnije .... nacina za sremanje koliko hoces .. :)

Poruka
24.980
beli pirinac,primetio sam da je sve bilo iseckano,nisam vecinu stvari prepoznao,samo sam prepoznao skoljke,vise je bilo pirinca od plodova ali je zato i pirinac imao ukus plodova. Ja mrzim pirinac,ali ono sam jeo kao blesav. Bilo je hladno jelo! Od povrca nisam nesto primetio,mozda je bilo malko luka.

vera_mk

Aktivan član
Poruka
1.830
RIZOTO SA MORSKIM PLODOVIMA
300gr mesanih plodova mora (dagnje, rakovi, lignje, meso od skampa..), 300gr pirinca, 2 paradajza, vezica persuna, vezica svezeg bosiljka, 1 glavica crnog luka, 2 cena belog luka, maslinovo ulje, biber, so, ulje

Pirinac skuvajte u vodi sa kasicicom vegete. Kuvani pirinac ne sme da se raspada, trebao bi da ostane cvrst. Operite i ostavite sa strane. Paradajz isecite na kockice, a persun i bosiljak sitno iseckajte. Sitno iseckajte crni i beli luk. Ugrejte malo ulja u dubljem tiganju, ubacite luk i kratko proprzite, pa dodajte morske plodove. Dinstajte nekoliko minuta, povremeno mesajući. Dodajte kuvani pirinac i paradajz, pa još malo prodinstajte, a zatim ubacite bosiljak i persun. Posolite, pobiberite, dobro izmesajte, pa skinite sa vatre. Nalijte malo maslinovog ulja, još jednom promesajte i sluzite.
Pirinac cete najlakse skuvati ako ga nalijete hladnom vodom u razmeru 1:3 (pirinac:voda). Kuvajte bez mesanja i dolivanja dok sva tecnost ne uvri.
Ovo sam nasla na internetu, nesecam se gde, pravila sam vec nekoliko puta i meni je lepo.

gost 46745

Veoma poznat
Poruka
12.490
Moze :)

A mozes i ovako
Kupi Basmati pirinac iz razloga sto on nakon kuvanja ostane ceo i ne lepi se jedan za drugi
Mozes sam da mixujes morske plodove prema afinitetu a mozes i da kupis ono gotovo pakovanje

Zatim , glavicu luka u blender ili sitno iseckati i staklasto izdinstati na malo ulja +malo vode ( pri dinstanju dodati , hehe mala tajna -na vrh noza sode bikarbone i onda se luk rastapa )
E tu sad dodati Basmati pirinac i naliti malo vise nego da ogrezne u vodi i zacine po zelji , zmanjiti na keca ili 2 , poklopiti i NE MESATI , nego povremeno protresti posudu i paziti da ima dovoljno vode za kuvanje ( ako treba dodavati , iskljucivo vrelu vodu)
Negde nakon 2/3 vremena , dodati onaj mix od morskih plodova i jos malo kuvati ( stim sto vodi racuna da npr lignjama je dovoljno nekoliko minuta jer inace postanu zilave )
So , biber , persun ,lorber , cak i malo belog vina , malo maslinovog ulja , majonez ili pavlaka .. .............to je vec stvar tvog ukusa i spremnosti za igranje

Sad ti uzmi od svakog recepta po nesto , sigurna sam da se nece baciti :)

Poruka
24.980
Moze :)

A mozes i ovako
Kupi Basmati pirinac iz razloga sto on nakon kuvanja ostane ceo i ne lepi se jedan za drugi
Mozes sam da mixujes morske plodove prema afinitetu a mozes i da kupis ono gotovo pakovanje

Zatim , glavicu luka u blender ili sitno iseckati i staklasto izdinstati na malo ulja +malo vode ( pri dinstanju dodati , hehe mala tajna -na vrh noza sode bikarbone i onda se luk rastapa )
E tu sad dodati Basmati pirinac i naliti malo vise nego da ogrezne u vodi i zacine po zelji , zmanjiti na keca ili 2 , poklopiti i NE MESATI , nego povremeno protresti posudu i paziti da ima dovoljno vode za kuvanje ( ako treba dodavati , iskljucivo vrelu vodu)
Negde nakon 2/3 vremena , dodati onaj mix od morskih plodova i jos malo kuvati ( stim sto vodi racuna da npr lignjama je dovoljno nekoliko minuta jer inace postanu zilave )
So , biber , persun ,lorber , cak i malo belog vina , malo maslinovog ulja , majonez ili pavlaka .. .............to je vec stvar tvog ukusa i spremnosti za igranje

Sad ti uzmi od svakog recepta po nesto , sigurna sam da se nece baciti :)

hvala. :)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.