Мормони - црква Исуса Христа светаца посљедњих дана

Postoje dokazi da je Joseph Smith imao seksualne odnose sa više svojih žena pored njegove glavne žene Emme Smith i da je Emma, narodski rečeno, držala svijeću. Riječima Lucy Kimball:
"Shortly afterwards I consented to become the Prophet’s wife, and was married to him May 1, 1843, Elder William Clayton officiating. I am also able to testify that Emma Smith, the Prophet’s first wife, gave her consent to the marriage of at least four other girls to her husband, and that she was well aware that he associated with them as wives within the meaning of all that word implies. This is proven by the fact that she herself, on several occasions, kept guard at the door to prevent disinterested persons from intruding, when these ladies were in the house." (Andrew Jenson, The Historical Record: A Monthly Periodical, Volume Six, Salt Lake City, Utah 1889, str. 230).

Emma Smith se tu nije puno pitala:
"I neka službenica moja, Emma Smith, primi sve one što bijahu dane sluzi mojemu Josephu, a koje su kreposne i čiste preda mnom; a one koje nisu čiste, a rekoše da su čiste, bit će uništene, govori Gospod Bog." (Učenja i savezi 132:52).

Ovakve stvari odmah pale sve alarme. Biblijski proroci nisu od Boga dobijali žene i privilegije.
 
Ово је по мени чињеница која баш оспорава аутентичност пророштва Џозефа Смита.
"I have more to boast of than ever any man had. I am the only man that has ever been able to keep a whole church together since the days of Adam. A large majority of the whole have stood by me. Neither Paul, John, Peter, nor Jesus ever did it. I boast that no man ever did such a work as I. The followers of Jesus ran away from Him;, but the Latter-day Saints never ran away from me yet" (Address of the Prophet— His Testimony Against the Dissenters at Nauvoo, History of the Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (1902) - Volume 6, str. 408-409).
https://archive.org/details/History...tter-daySaints1902-Volume6/page/n451/mode/2up
Ово је званична публикација цркве Светаца посљедњих дана дакле није неки пљувачки рад. Запитајте се који би истински пророк Христов себе поставио изнад Христа и рекао да је постигао нешто што није могао ни Сам Христос.

Рецимо овако је на тако нешто одговорио св. Пајсије Светогорац:
"Старац је неузнемирено наставио своју молитву и рукодеље, не дајући значаја ђаволу. Искушење је наставило да га нагони да скочи у провалију, понављајући своје обећање, што трајаше око сат и по.
На крају старац узима камен и баца га у провалију, говорећи ђаволу: “Ајде да ти успокојим помисао”.
Не успевши да га баци у провалију, ђаво му, наводно са дивљењем, одговори. “Сличан одговор ми ни Христос није дао. Ти си боље одговорио”. “Христос је Бог, а није шарлатан као ја. Иди од мене, сатано (Мт. 16,23)”.
Ето како је, обитавајућом у њему благодаћу, избегао прво искушење да скочи у провалију и да се разбије о стене. Он је избегао и још дубљу провалију гордости, тј. да прихвати похвалу од ђавола, те да се сматра вишим од Христа.
"
 
A stacti znas o tome?
Nista.
Tvoja religija je religija pljuvanja, svadhmjanja, raspraba, ne propovrdanja.
Ti nemas sra da propovedas.

Bez DS ne moze da se propoveda.
A ti i ne znas sta ue to DS.
A šta ti tako uobražen znaš o mojoj religiji kad možeš da veruješ blanko da je jedna merička isto prepotentna prevarantkinja i plagijatorka bila "božja vesnica"? A dosta je da se pročita sasvim mslo šta je lupala da se provali ko je stvarno bila?

Znači ne razlikuješ istinu od laži, hrišćanstvo od lupanja, jer nemaš ni Duha ni pameti? I ti takav ćeš da popuješ šta je koza a šta vuneni brav nekome?
 
A šta ti tako uobražen znaš o mojoj religiji kad možeš da veruješ blanko da je jedna merička isto prepotentna prevarantkinja i plagijatorka bila "božja vesnica"? A dosta je da se pročita sasvim mslo šta je lupala da se provali ko je stvarno bila?

Znači ne razlikuješ istinu od laži, hrišćanstvo od lupanja, jer nemaš ni Duha ni pameti? I ti takav ćeš da popuješ šta je koza a šta vuneni brav nekome?
vidi.
Nikoga ne zanima tvoja religija.
Sami se ubacujete.
Ne zanima me tvoja religija mrznje.
 
Sličnosti Elene Vajt i Džozefa Smita su zaista mnogobrojne.

Oboje su imali duh proroštva:
"I opet, čim on krsti mene, ja također zadobih duh proroštva, i tada, ustavši, prorokovah o usponu ove Crkve, i mnogo toga drugoga vezanog uz Crkvu, i ovaj naraštaj djece ljudske. Bijasmo ispunjeni Duhom Svetim, i radovasmo se u Bogu spasenja našega." (Dragocjeni biser, Joseph Smith - Povijest, 73).

"Jedan od darova Svetoga Duha jest proroštvo. Ovaj dar je jedan od znakova raspoznavanja Crkve Ostatka i očitovao se u službi Gospodnje vjesnice Ellen G. White." (28 osnovnih vjerovanja Adventista sedmog dana).

U njihovim spisima je istina:
"I opet, zapovijedam ti da se ne lakomiš za imetkom svojim, već ga udijeli obilno za tiskanje Mormonove knjige, koja sadrži istinu i riječ Božju" (UiZ 19:26).

"In my books, the truth is stated, barricaded by a “Thus saith the Lord.” The Holy Spirit traced these truths upon my heart and mind as indelibly as the law was traced by the finger of God upon the tables of stone, which are now in the ark, to be brought forth in that great day when sentence will be pronounced against every evil, seducing science produced by the father of lies." (Letter 90, 1906)


Oboje su dobili svjedočanstva za crkvu:
"I nikomu drugomu neću udijeliti ovu moć, da primi ovo isto svjedočanstvo među ovim naraštajem, u ovome početku uzdizanja i izlaska crkve moje iz divljine — sjajne kao mjesec, i lijepe kao sunce, i strašne kao vojska sa zastavama." (UiZ 5:14).
"U stara vremena Bog je ljudima govorio preko proroka i apostola. U ovim danima On im govori preko Svedočanstava pisanih Njegovim Duhom. Pripadnike svog naroda Bog nikada nije usrdnije nego danas poučavao u pogledu svoje volje i puta kojim želi da oni idu" (Svjedočanstva za crkvu 4, str. 106).


Satana radi da oslabi vjeru u rad proroka:
"I gle, oni će razglasiti ovo, a Sotona će otvrdnuti srca ljudi da ih podjari na srdžbu protiv tebe, tako da ne povjeruju riječima mojim. Tako Sotona misli nadvladati svjedočanstvo tvoje u ovom naraštaju, kako djelo ne bi izašlo na vidjelo u ovom naraštaju." (UiZ 10:32-33).
"Sotona naročito nastoji da oslabi veru naroda Božjeg u Svedočanstva. Zatim sledi skepticizam u pogledu bitnih tačaka naše vere, koje predstavljaju stubove našeg stanovišta, a onda sumnja i u Sveto pismo i konačno put u propast." (Svjedočanstva za crkvu 4, str. 151).


Preko Boga su dobili moć da pravilno razumiju Bibliju:
"Pošto naši umovi bijahu sada prosvijetljeni, Pisma se počeše otvarati našem razumijevanju, i pravo značenje i nakana njihovih tajnovitijih odlomaka počeše nam se otkrivati na način koji nikad ne mogasmo postići ranije, niti se ikad prije toga sjetismo." (Dragocjeni biser, Joseph Smith - Povijest 1, 74).

"In the early days of the message, when our numbers were few, we studied diligently to understand the meaning of many Scriptures. At times it seemed as if no explanation could be given. My mind seemed to be locked to an understanding of the Word; but when our brethren who had assembled for study came to a point where they could go no farther, and had recourse to earnest prayer, the Spirit of God would rest upon me, and I would be taken off in vision, and be instructed in regard to the relation of Scripture to Scripture." (EGW, Selected Messages 3).
 
Мормони истичу како је било немогуће да Џозеф Смит измисли Мормонову књигу у 74 дана међутим истина је мало другачија. Џозефова мајка, Луси Мек Смит, је записала како је Џозеф још 1823, прије него је наводно превео плоче, детаљно говорио о ономе што ће касније бити записано у Мормоновој књизи што показује да Џозеф није у тих 74 дана све смислио већ је очито то био дужи процес.

"During our evening conversations, Joseph would occasionally give us some of the most amusing recitals that could be imagined: he would describe the ancient inhabitants of this continent; their dress, mode of travelling, and the animals upon which they rode; their cities, and their buildings, with every particular; he would describe their <mode of> warfare, as also their religious worship. This he would do with as much ease, seemingly, as if he had spent his whole life with them.
On the 22d of September 1824, Joseph againvisited the place, where he found the plates the year before;
"
https://www.josephsmithpapers.org/paper-summary/lucy-mack-smith-history-1845/94
 
Kontam da kao idolopoklonik, to što plaća 10% bruto mesečno, doživljava ko presvetu žrtvu. Jer to su "božje pare", rekla mu baba.
Ja sam cuo da ti placas 30% od place kako bi se ni "ljudi u crnom"vozikali skupim djipovima.
I,sta cemo sad , jel toliki problem mojih 10 u odnosu na tvojih 30 procenti s tim sto kod ovih mojih ne vidim takve luksuzarije ?????????

P.S. lopta je trrenutno kod tebe,izvoli dokazi da ti ne placas 30% popovima
 
Ja sam cuo da ti placas 30% od place kako bi se ni "ljudi u crnom"vozikali skupim djipovima.
I,sta cemo sad , jel toliki problem mojih 10 u odnosu na tvojih 30 procenti s tim sto kod ovih mojih ne vidim takve luksuzarije ?????????

P.S. lopta je trrenutno kod tebe,izvoli dokazi da ti ne placas 30% popovima
Ne spamuj. Idi igraj klikere ili propovedaj glasniku.
 
Ja sam cuo da ti placas 30% od place kako bi se ni "ljudi u crnom"vozikali skupim djipovima.
I,sta cemo sad , jel toliki problem mojih 10 u odnosu na tvojih 30 procenti s tim sto kod ovih mojih ne vidim takve luksuzarije ?????????

P.S. lopta je trrenutno kod tebe,izvoli dokazi da ti ne placas 30% popovima
Kad vec pricate o novcu da li adventisti dobijaju novac iz budzeta republike srbije
rasporedjuje se novac svim crkvama i verskim zajednicama prema ucescu u stanovnistvu Srbije iskazanom prema poslednjem popisu.Jel ste na prikaceni na tu sisu ili se sami finansirate
 
Можда су адвентисти љубоморни на мормоне јер је мормонска црква пуно успјешнија финансијски од њихове. Шта ћете изгледа да се Исус у Америци боље продаје од суботе и кошераја.
 

Back
Top