Мормони - црква Исуса Христа светаца посљедњих дана

@Nefi Davidson

Ево тема за Вашу вјерску заједницу. Имам одмах три питања:

1. како је дошло до тога да постане мормон?

2. зашто вјерујете у аутентичност Мормонове Књиге?

3. шта су по вама специфична учења ЛДС вјерске заједнице која не дијелите са другим заједницама?
 
Pa roditelji su mu možda bili protestanti? Tada je narod Severne Amerike bio u velikoj meri verujući.
to je tačno, deo je njegove porodice bio u presbitirijancima, a drugi deo kod metodista. Smit se nije bio opredelioo što ga je navelo da čita u Bibliji irazmišlja o tome ko je i u pravu.
 
to je tačno, deo je njegove porodice bio u presbitirijancima, a drugi deo kod metodista. Smit se nije bio opredelioo što ga je navelo da čita u Bibliji irazmišlja o tome ko je i u pravu.
Ali to je ta misao protestantska koja se svakom daljom podelom udaljava od učenja svoje matice Katoličke crkve pre svega.
 
Poslednja izmena:
I dobro, šta je u toj crkvi novo, što u drugima nema? :kafa:
poligamija jos iz 19. veka, sa linka iznad

Headquarters[edit]​

While originally based in Short Creek (now Colorado City), FLDS Church headquarters shifted to Eldorado, Texas, then Ruso, North Dakota after the Yearning for Zion raid.[11][12][13] The Texas Attorney General's Office ruled the state could seize the Yearning for Zion ranch on January 6, 2014, and by April 17 took full custody of the property.[14]

History[edit]​

Origins[edit]​

See also: Mormon fundamentalism
The residents in and around Hildale and Colorado City have a history of practicing polygamy dating to the mid-19th century.
Kako god, nadrljao si ovde....
:thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Mi nemamo mnogo sa protestantima. Niti smo nastali od Njih.
evo mojih par pitanja
1.šta znači crkva svetaca poslednjih dana?
2. da li smatrate da su ovo poslednji dani?
3. da li sebe smatrate svecima?
4. kakvu simboliku koristite u hramovima?
5. da li imate neke veze sa masonima?
6. da li ste obavezni da dajete neki deo prihoda svojoj crkvi?
7. da li vaši misionari imaju obavezu da se oblače formalno tj. da nose odela i kravate?
 
utbohcover.jpg


Nedavno sam gledala ovu seriju. Baš dobra. O grupi fundamentalista
unutar zajednice.
 
@Nefi Davidson

Ево тема за Вашу вјерску заједницу. Имам одмах три питања:

1. како је дошло до тога да постане мормон?

2. зашто вјерујете у аутентичност Мормонове Књиге?

3. шта су по вама специфична учења ЛДС вјерске заједнице која не дијелите са другим заједницама?
Samo da napomenem da ta tri pitanja važe za sve verske denominacije, pa i tvoju Maki.
 
evo mojih par pitanja
1.šta znači crkva svetaca poslednjih dana?
2. da li smatrate da su ovo poslednji dani?
3. da li sebe smatrate svecima?
4. kakvu simboliku koristite u hramovima?
5. da li imate neke veze sa masonima?
6. da li ste obavezni da dajete neki deo prihoda svojoj crkvi?
7. da li vaši misionari imaju obavezu da se oblače formalno tj. da nose odela i kravate?
Ako mogu da pomognem?
1 . Ime ti kaze.
2 Da
3. Da
4. Trouglastu.
5. Da.
6.Da
7.Da
 

Back
Top