Monte-ustase

Тако сам и мислио :)
Узгред, ја истовремено осјећам и као Србин и као Црногорац, просто на неки начин припадам обема групама.

Svako ima pravo na izjašnjavanje... Znaš i sam da apsolutno poštujem taj tvoj stav, možda i više nego pojedini sa druge strane
 
Hrvatska pravoslavna crkva, koja je osnovana 12. marta ove godine, stari je projekat iz vremena NDH i namenjena je “pravoslavcima koji ne žele da se poistovećuju sa Srbima”.
Na čelu HPC nalazi se Jelisej Lalatović iz Nikšića, bivši sveštenik nepriznate Crnogorske pravoslavne crkve. Inicijativu za osnivanje ove paracrkve pokrenuo je sin ustaškog oficira iz Drugog svetskog rata Ivo Matanović, koji je formirao njenu prethodnicu, takozvanu Hrvatsku pravoslavnu zajednicu. dali su montenigeri i ustase jedno te isto ....:think::think::think:?

Nijesmo. Mi smo vazda bili slobodni, ustaju samo robovi.
 
НЕЗАВИСНА ЗЕМЉА-СРБСКА ЦРНА ГОРА !!!

50256_2229336420_7718_n.jpg
Ovo plavo je boja gaća?

oni su danas nacionalni crnogorci.no,preci su im bili najvecim djelom etnicki Hrvati.manjim djelom arbanasi i vlasi(dukljani)...
Griješiš. Dukljani su naši predci, možda se nađe i koja kap arbanaške krvi, ali hrvatske nema kapi jedne, daleko je Cetina.

kao sto vidis u kom pravcu ide to nacionalno crnogorsko opredeljenje i ideja ,bazira se na anti-srpstvu ,maltene ustastvu .
Crnogorstvo se bazira na vlastitijem temeljima, ne trebuju ni ni Srbi ni Hrvati. Što vi mislite da se cio svijet oko vas vrti, vaš je problem, od kojega vi se i u glavu zavrćelo.

То форсирају ови Кривокапићеви СДП-овци. Једино код њих те идеје имају упориште, не и у остатку народа...
Nijesmo mi ničiji ostatak. "Ostatke" smo ostavili vama, za śemena.

al vidis da hvatske zastave nepale po crnoj gori ,nego srpske ,vids da je iz crnogorske crkve nepriznate pop presao u hrvatsku ,bogami vi ste na dobrom putu da postanete najveci hrvati medj hrvatima ,samo neznam kako ce ovi hercegovci na to reagovati ,oce biti ljuboomorni . . .:)
Oće ljudi svoju crkvu, pa da pomognemo malo. Ljudski je.

Марву дукљанску стално треба подсећати на истину:.....
Naša marva ne bavi se tijem, no mirno jede na jasle. U vas se izgleda marva bavi onijem što je u sretne zemlje prilično samo ljudima. Nije onda začudo što vi je i bog reka laku noć.
 
вас "европаска лига" има толико много колико и Срба у 3 београдске улице. чик нек вам се дигне туки, па да вас поједемо за доручак. тишина, мишеви.
I žutijeh mrava ima mnogo više no nas. I oni se umiju osokolit.. dok ih ne zgazimo.
 
Хрватски Православци не постоје (бар их нема више од 15-20), већ је реч о намјери оног екстремнијег дијела Хрвата да Србе преведу у Православне Хрвате, а потом и хрватске Римокатолике. Још једна подвала оног усташоиднијег дијела Хрвата (не стављати знак једнакости између часних Хрвата и усташког олоша).
 
Пешо, ако мислиш да си већи црногорски патриота од мене, ниси у праву.
Не волим ја Црну Гору ништа мање од Кривокапића, Мишка Вуковића, Јеврема Брковића, Андреја Николаидиса и сл.
 
Ovo plavo je boja gaća?
Застава независне Црне Горе за вријеме Великог Краља Николе Петровића. С тим што је нијанса плаве боје била некако више свјетла, тзв. плаветна. Но, морско плава и плаветна су двије нијансе исте-плаве боје.
 
Nijesmo mi ničiji ostatak. "Ostatke" smo ostavili vama, za śemena.

Одоговор-Не приличи ти заиста...
Oće ljudi svoju crkvu, pa da pomognemo malo. Ljudski je.

Одговор-А то што ХПЦ баш нико у Православном свијету не признаје, нема везе, је`л...
......
 
Иначе, имао познајем доста људи у ЦГ и могу да кажем да од СДП-оваца нема нетолерантнијих људи. ДПС је буквално злато у поређењу са њима. Ма многи ДПС-овци чак и навијају у кошарци и фудбалу за Србију против других држава.
 
i prebrojavaju se srbi i crnogorci u crnoj gori. nisam tu dugo bila a sve isto sam zatekla. grozno.
Два братска народа, један је мало бројнији, други чини скоро 1/3 Црне Горе...шта је ту чудно г-ђице Хрватице из ЦГ ?
 
Poslednja izmena:

Back
Top