Monahinja

gost 363668

Domaćin
Poruka
3.144
cula sam da u jednom manastiru blizu mene ima jedna monahinja koja ima sina vec, odraslog covjeka, i to kod nas nije nikakva tajna u vezi nje
pa me zanima da li moze zena koja ima brak i djecu da se zamonasi
meni zivot koji zivim ne odgovara, ne zelim ga a nemam kud pa mi pad na pamet da bi mogla u neki manastir otici, jer drugog spas nemam

izvinjavam se moderatorim ako postoji vec ovakva tema nek i ovo moje spoje tamo, samo nek ne brisu, treba mi savjet, molim vas
 
mjesecima kukaš po forumu,a nikad nisi rekla šta zapravo tebe muči..
moraš da popričaš i da se otvoriš nekom...
nađi nekog mudrog strpljivog duhovnika koji će da te sasluša...možda ti da neki koristan savjet...
nema od kuknjave ništa,uradi nešto konkretno za sebe...
 
cula sam da u jednom manastiru blizu mene ima jedna monahinja koja ima sina vec, odraslog covjeka, i to kod nas nije nikakva tajna u vezi nje
pa me zanima da li moze zena koja ima brak i djecu da se zamonasi
meni zivot koji zivim ne odgovara, ne zelim ga a nemam kud pa mi pad na pamet da bi mogla u neki manastir otici, jer drugog spas nemam

izvinjavam se moderatorim ako postoji vec ovakva tema nek i ovo moje spoje tamo, samo nek ne brisu, treba mi savjet, molim vas
Nulijana ako imas potrebu ti idi u manastir,prvo kao iskušenik 5 godina...
 
cula sam da u jednom manastiru blizu mene ima jedna monahinja koja ima sina vec, odraslog covjeka, i to kod nas nije nikakva tajna u vezi nje
pa me zanima da li moze zena koja ima brak i djecu da se zamonasi
meni zivot koji zivim ne odgovara, ne zelim ga a nemam kud pa mi pad na pamet da bi mogla u neki manastir otici, jer drugog spas nemam

izvinjavam se moderatorim ako postoji vec ovakva tema nek i ovo moje spoje tamo, samo nek ne brisu, treba mi savjet, molim vas

koliko god. imas ako nije tajna? mislim da mozes da se zamonasis, ali kad to uradis budi spremna da svu ljubav das BOGU. tu ti se zivot radikalno menja...koliko si spremna na taj poduhvat i sta te tera da to uradis??? nemanje srece u ljubavi je uglavnom motiv.
 
koliko god. imas ako nije tajna? mislim da mozes da se zamonasis, ali kad to uradis budi spremna da svu ljubav das BOGU. tu ti se zivot radikalno menja...koliko si spremna na taj poduhvat i sta te tera da to uradis??? nemanje srece u ljubavi je uglavnom motiv.

žena je ateista,prvo mora da iskreno prihvati vjeru...pa tek onda da eventualno razmišlja da se zamonaši...
ne može čovjek odjednom da resetuje svoj mozak,to ide postepeno...
 
Znam i ja ženu koja se zamonašila u vreme kad je njena ćerka imala 11 godina.
Kaže da je morala da se razvede da bi je primili u manastir.
 
žena je ateista,prvo mora da iskreno prihvati vjeru...pa tek onda da eventualno razmišlja da se zamonaši...
ne može čovjek odjednom da resetuje svoj mozak,to ide postepeno...

ne verujem da je potpuni ateista, a hoce da se zamonasi... to da treba vremena to stoji. patnja i bol ce da tiste neko vreme i onda prodju, ali ako ti izgubis smisao zivljenja ovog zivota, BOG, moze da bude spas, jer bolje da se zamonasis nego li da pokusas da naudis sebi nedo BOG.
 
Joh 6:37 Sve što meni daje Otac k meni će doći; i koji dolazi k meni neću ga isterati napolje.
Joh 6:38 Jer siđoh s neba ne da činim volju svoju, nego volju Oca koji me posla.
Joh 6:39 A ovo je volja Oca koji me posla da od onog što mi dade ništa ne izgubim, nego da ga vaskrsnem u poslednji dan.
Joh 6:40 A ovo je volja Onog koji me posla da svaki koji vidi Sina i veruje Ga ima život večni; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan.

Isus Hrist
 
cula sam da u jednom manastiru blizu mene ima jedna monahinja koja ima sina vec, odraslog covjeka, i to kod nas nije nikakva tajna u vezi nje
pa me zanima da li moze zena koja ima brak i djecu da se zamonasi
meni zivot koji zivim ne odgovara, ne zelim ga a nemam kud pa mi pad na pamet da bi mogla u neki manastir otici, jer drugog spas nemam

izvinjavam se moderatorim ako postoji vec ovakva tema nek i ovo moje spoje tamo, samo nek ne brisu, treba mi savjet, molim vas

Када се замонашиш припадаш искључиво Богу. Дакле не можеш. Зато те саветујем да то не учиниш Има много лепших ствари од служења измишљеном богу.
 
Svaki čovek ima omogućen besplatni pristup Bogu kroz Isusa Hrista...

Heb 4:14 Imajući, dakle, velikog Poglavara svešteničkog, koji je prošao nebesa, Isusa sina Božijeg, da se držimo priznanja.
Heb 4:15 Jer nemamo Poglavara svešteničkog koji ne može postradati s našim slabostima, nego koji je u svačemu iskušan kao i mi, osim greha.
Heb 4:16 Da pristupimo, dakle, slobodno k prestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vreme kad nam zatreba pomoć.

Isus je upravo sada Prvosveštenik i posrednik između grešnika i svetog Boga!

Jedino Isus Hrist ima legitimno pravo da može da posreduje za sve grešnike koji se kaju pred Ocem nebeskim!

Act 4:12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.

1Ti 2:4 Koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dođu u poznanje istine.
1Ti 2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,

Isus Hrist će posredovati za svakoga grešnika koji se kaje i koji se obrati Ocu nebeskom kroz krv Božjeg Sina koja je prolivena za oproštenje svih naših greha!
 
Poslednja izmena:
Svaki čovek ima omogućen besplatni pristup Bogu kroz Isusa Hrista...

Heb 4:14 Imajući, dakle, velikog Poglavara svešteničkog, koji je prošao nebesa, Isusa sina Božijeg, da se držimo priznanja.
Heb 4:15 Jer nemamo Poglavara svešteničkog koji ne može postradati s našim slabostima, nego koji je u svačemu iskušan kao i mi, osim greha.
Heb 4:16 Da pristupimo, dakle, slobodno k prestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vreme kad nam zatreba pomoć.

Isus je upravo sada Prvosveštenik i posrednik između grešnika i svetog Boga!

Jedino Isus Hrist ima legitimno pravo da može da posreduje za sve grešnike koji se kaju pred Ocem nebeskim!

Act 4:12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.

1Ti 2:4 Koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dođu u poznanje istine.
1Ti 2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,

Isus Hrist će posredovati za svakoga grešnika koji se kaje i koji se obrati Ocu nebeskom kroz krv Božjeg Sina koja je prolivena za oproštenje svih naših greha!

А зашто се Бог не обрати директно грепнику и не побољша га?
 
Izlaz iz greha nam je omogućen i svaki iskreni čovek će prihvatiti ogromnu Božju ljubav koja mu je ukazana i na koju čitav svemir sa divljenjem gleda.

(samo sebična srca ostaju hladna na ljubav koju je ispoljio naš dragi Spasitelj Isus Hrist prema svima nama)

Bog je dao reč da će biti sa nama...

Rom 8:32 Koji, dakle, svog sina ne poštede, nego ga predade za sve nas, kako, dakle, da nam s Njim sve ne daruje?
Rom 8:33 Ko će optužiti izbrane Božije? Bog koji pravda?
Rom 8:34 Ko će osuditi? Hristos Isus koji umre, pa još i vaskrse, koji je s desne strane Bogu, i moli za nas?
Rom 8:35 Ko će nas rastaviti od ljubavi Božije? Nevolja li ili tuga? Ili gonjenje? Ili glad? Ili golotinja? Ili strah? Ili mač? Kao što stoji napisano:
Rom 8:36 Za Tebe nas ubijaju vas dan, drže nas kao ovce koje su za klanje.
Rom 8:37 Ali u svemu ovome pobeđujemo Onog radi koji nas je ljubio.
Rom 8:38 Jer znam jamačno da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sile, ni sadašnje, ni buduće,
Rom 8:39 Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije, koja je u Hristu Isusu, Gospodu našem.

Izlaz iz greha nam je omogućen i svaki iskreni čovek će prihvatiti ogromnu Božju ljubav koja mu je ukazana i na koju čitav svemir sa divljenjem gleda. (samo sebična srca ostaju hladna na ljubav koju je ispoljio naš dragi Spasitelj Isus Hrist prema svima nama)

Isus je obećao da će biti sa nama do kraja...

Mat 28:18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
Mat 28:19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Mat 28:20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

Ali, takođe Božja reč nas upućuje da ćemo na zemlji biti progonjeni zbog Isusa Hrista (ako smo ga zaista pustili u svoje srce)..

2Ti 3:12 A i svi koji pobožno hoće da žive u Hristu Isusu, biće gonjeni.
2Ti 3:13 A zli ljudi i varalice napredovaće na gore, varajući i varajući se.
2Ti 3:14 Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povereno, znajući od koga si se naučio,
2Ti 3:15 I budući da iz malena umeš sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenje u Hristu Isusu.
2Ti 3:16 Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za k-aranje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
2Ti 3:17 Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen.
 
Како веровати Богу који је направио намерно ради своје забаве зезалицу Адаму и Еви?

А то колика је љубав треба само причитати стари завет и све ће ти бити јасно.
 
A ako čovek hoće da izbegne progonstvo i izabere da pravi komromis sa svetom prihvatajući jednu od mnogobrojnih laži, onda on samo sebe zavarava (jer misli da je na taj način raskinuo savez sa Sotonom).

Mat 10:38 I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.
Mat 10:39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

KONTEKST

Mat 10:1 I dozvavši svojih dvanaest učenika dade im vlast nad duhovima nečistim da ih izgone, i da isceljuju od svake bolesti i svake nemoći.
Mat 10:2 A dvanaest apostola imena su ova: prvi Simon, koji se zove Petar, i Andrija brat njegov; Jakov Zevedejev, i Jovan brat njegov;
Mat 10:3 Filip i Vartolomije; Toma, i Matej carinik; Jakov Alfejev, i Levije prozvani Tadija;
Mat 10:4 Simon Kananit, i Juda Iskariotski, koji Ga i predade.
Mat 10:5 Ovih dvanaest posla Isus i zapovedi im govoreći: Na put neznabožaca ne idite, i u grad samarjanski ne ulazite.
Mat 10:6 Nego idite k izgubljenim ovcama doma Izrailjevog.
Mat 10:7 A hodeći propovedajte i kazujte da se približilo carstvo nebesko.
Mat 10:8 Bolesne isceljujte, gubave čistite, mrtve dižite, đavole izgonite; za badava ste dobili, za badava i dajite.
Mat 10:9 Ne nosite zlata ni srebra ni bronze u pojasima svojim,
Mat 10:10 Ni torbe na put, ni dve haljine ni obuće ni štapa; jer je poslenik dostojan svog jela.
Mat 10:11 A kad u koji grad ili selo uđete, ispitajte ko je u njemu dostojan, i onde ostanite dok ne iziđete.
Mat 10:12 A ulazeći u kuću nazovite joj: Mir kući ovoj.
Mat 10:13 I ako bude kuća dostojna, doći će mir vaš na nju; a ako li ne bude dostojna, mir će se vaš k vama vratiti.
Mat 10:14 A ako vas ko ne primi niti posluša reči vaše, izlazeći iz kuće ili iz grada onog, otresite prah s nogu svojih.
Mat 10:15 Zaista vam kažem: lakše će biti zemlji sodomskoj i gomorskoj u dan strašnog suda nego li gradu onom.
Mat 10:16 Eto, ja vas šaljem kao ovce među vukove: budite dakle mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi.
Mat 10:17 A čuvajte se od ljudi; jer će vas oni predati sudovima, i po zbornicama svojim biće vas.
Mat 10:18 I pred vlastelje i careve vodiće vas mene radi za svedočanstvo njima i neznabošcima.
Mat 10:19 A kad vas predadu, ne brinite se kako ćete ili šta ćete govoriti; jer će vam se u onaj čas dati šta ćete kazati.
Mat 10:20 Jer vi nećete govoriti, nego Duh Oca vašeg govoriće iz vas.
Mat 10:21 A predaće brat brata na smrt i otac sina; i ustaće deca na roditelje i pobiće ih.
Mat 10:22 I svi će mrzeti na vas imena mog radi; ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
Mat 10:23 A kad vas poteraju u jednom gradu, bežite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevih dok dođe Sin čovečiji.
Mat 10:24 Nema učenika nad učiteljem svojim ni sluge nad gospodarom svojim.
Mat 10:25 Dosta je učeniku da bude kao učitelj njegov i sluzi kao gospodar njegov. Kad su domaćina nazvali Veelzevulom, a kamo li domaće njegove?
Mat 10:26 Ne bojte ih se dakle; jer nema ništa sakriveno što se neće otkriti, ni tajno što se neće doznati.
Mat 10:27 Šta vam govorim u tami, kazujte na vidiku; i šta vam se šapće na uši, propovedajte s krovova.
Mat 10:28 I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.
Mat 10:29 Ne prodaju li se dva vrapca za jedan dinar? Pa ni jedan od njih ne može pasti na zemlju bez oca vašeg.
Mat 10:30 A vama je i kosa na glavi sva izbrojana.
Mat 10:31 Ne bojte se, dakle; vi ste bolji od mnogo vrabaca.
Mat 10:32 A koji god prizna mene pred ljudima, priznaću i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
Mat 10:33 A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
Mat 10:34 Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.
Mat 10:35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
Mat 10:36 I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi.
Mat 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
Mat 10:38 I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.
Mat 10:39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.
Mat 10:40 Koji vas prima, mene prima; a koji mene prima, prima Onog koji me je poslao.
Mat 10:41 Koji prima proroka u ime proročko, platu proročku primiće; a koji prima pravednika u ime pravedničko, platu pravedničku primiće.
Mat 10:42 I ako ko napoji jednog od ovih malih samo čašom studene vode u ime učeničko, zaista vam kažem, neće mu plata propasti.
 
A ako čovek hoće da izbegne progonstvo i izabere da pravi komromis sa svetom prihvatajući jednu od mnogobrojnih laži, onda on samo sebe zavarava (jer misli da je na taj način raskinuo savez sa Sotonom).

Mat 10:38 I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.
Mat 10:39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

KONTEKST

Mat 10:1 I dozvavši svojih dvanaest učenika dade im vlast nad duhovima nečistim da ih izgone, i da isceljuju od svake bolesti i svake nemoći.
Mat 10:2 A dvanaest apostola imena su ova: prvi Simon, koji se zove Petar, i Andrija brat njegov; Jakov Zevedejev, i Jovan brat njegov;
Mat 10:3 Filip i Vartolomije; Toma, i Matej carinik; Jakov Alfejev, i Levije prozvani Tadija;
Mat 10:4 Simon Kananit, i Juda Iskariotski, koji Ga i predade.
Mat 10:5 Ovih dvanaest posla Isus i zapovedi im govoreći: Na put neznabožaca ne idite, i u grad samarjanski ne ulazite.
Mat 10:6 Nego idite k izgubljenim ovcama doma Izrailjevog.
Mat 10:7 A hodeći propovedajte i kazujte da se približilo carstvo nebesko.
Mat 10:8 Bolesne isceljujte, gubave čistite, mrtve dižite, đavole izgonite; za badava ste dobili, za badava i dajite.
Mat 10:9 Ne nosite zlata ni srebra ni bronze u pojasima svojim,
Mat 10:10 Ni torbe na put, ni dve haljine ni obuće ni štapa; jer je poslenik dostojan svog jela.
Mat 10:11 A kad u koji grad ili selo uđete, ispitajte ko je u njemu dostojan, i onde ostanite dok ne iziđete.
Mat 10:12 A ulazeći u kuću nazovite joj: Mir kući ovoj.
Mat 10:13 I ako bude kuća dostojna, doći će mir vaš na nju; a ako li ne bude dostojna, mir će se vaš k vama vratiti.
Mat 10:14 A ako vas ko ne primi niti posluša reči vaše, izlazeći iz kuće ili iz grada onog, otresite prah s nogu svojih.
Mat 10:15 Zaista vam kažem: lakše će biti zemlji sodomskoj i gomorskoj u dan strašnog suda nego li gradu onom.
Mat 10:16 Eto, ja vas šaljem kao ovce među vukove: budite dakle mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi.
Mat 10:17 A čuvajte se od ljudi; jer će vas oni predati sudovima, i po zbornicama svojim biće vas.
Mat 10:18 I pred vlastelje i careve vodiće vas mene radi za svedočanstvo njima i neznabošcima.
Mat 10:19 A kad vas predadu, ne brinite se kako ćete ili šta ćete govoriti; jer će vam se u onaj čas dati šta ćete kazati.
Mat 10:20 Jer vi nećete govoriti, nego Duh Oca vašeg govoriće iz vas.
Mat 10:21 A predaće brat brata na smrt i otac sina; i ustaće deca na roditelje i pobiće ih.
Mat 10:22 I svi će mrzeti na vas imena mog radi; ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
Mat 10:23 A kad vas poteraju u jednom gradu, bežite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevih dok dođe Sin čovečiji.
Mat 10:24 Nema učenika nad učiteljem svojim ni sluge nad gospodarom svojim.
Mat 10:25 Dosta je učeniku da bude kao učitelj njegov i sluzi kao gospodar njegov. Kad su domaćina nazvali Veelzevulom, a kamo li domaće njegove?
Mat 10:26 Ne bojte ih se dakle; jer nema ništa sakriveno što se neće otkriti, ni tajno što se neće doznati.
Mat 10:27 Šta vam govorim u tami, kazujte na vidiku; i šta vam se šapće na uši, propovedajte s krovova.
Mat 10:28 I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.
Mat 10:29 Ne prodaju li se dva vrapca za jedan dinar? Pa ni jedan od njih ne može pasti na zemlju bez oca vašeg.
Mat 10:30 A vama je i kosa na glavi sva izbrojana.
Mat 10:31 Ne bojte se, dakle; vi ste bolji od mnogo vrabaca.
Mat 10:32 A koji god prizna mene pred ljudima, priznaću i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
Mat 10:33 A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
Mat 10:34 Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.
Mat 10:35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
Mat 10:36 I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi.
Mat 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
Mat 10:38 I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.
Mat 10:39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.
Mat 10:40 Koji vas prima, mene prima; a koji mene prima, prima Onog koji me je poslao.
Mat 10:41 Koji prima proroka u ime proročko, platu proročku primiće; a koji prima pravednika u ime pravedničko, platu pravedničku primiće.
Mat 10:42 I ako ko napoji jednog od ovih malih samo čašom studene vode u ime učeničko, zaista vam kažem, neće mu plata propasti.

Овде се испросеравао на кило.
 
ona je otisla tamo da se zamonaši,dete je rodila pre nego sto se zamonašila a ne tokom boravka u manas.


zasto ne bi mogla da se zamonaši?može,osetila je potrebu...

da, prije je rodila, a sjetih se i jednog monaha, bio svestenik, otac dvoje djece, zena ga ostavila pa valjda nije mogao vise da obavlja duznost svestenika, pa se utvrdilo da nije on kriv za njen odlazak pa mu je vladika dozvolio da se zamonasi, tako da je sad monah, bez obzira sto ima i djecu, bar tako nesto su meni pricali

pa ne znam, ja ne osjecam bilo kakvu potrebu, jednostavno nemam kud a ovako sam nacisto poludila
za sigurnu kucu nisam slucaj, a i da jesam to mi nebi bilo trajno rijesenje

ne, nisam ubijedjeni vjernik, bilo je pokusaja u vise navrata da bi sebi olaksala zivot i pokusala da ga shvatim na drugi nacin, al moj mozak radi drugacije, neke stvari ne moze da prihvati i to je to

- - - - - - - - - -

Od sebe se nigde ne može pobeći.

bas tako

kakve sam srece i tamo bi me snasli ovozemaljski problemi, ipak su i oni tamo samo zivi ljudi

- - - - - - - - - -

mjesecima kukaš po forumu,a nikad nisi rekla šta zapravo tebe muči..
moraš da popričaš i da se otvoriš nekom...
nađi nekog mudrog strpljivog duhovnika koji će da te sasluša...možda ti da neki koristan savjet...
nema od kuknjave ništa,uradi nešto konkretno za sebe...

razgovarala sam ja i sa duhovnicima, i sa psiholozima, i to sa vise njih i nikad nisam dobila niti jedan upotrebljiv savjet
 
Poslednja izmena:
ne, nisam ubijedjeni vjernik, bilo je pokusaja u vise navrata da bi sebi olaksala zivot i pokusala da ga shvatim na drugi nacin, al moj mozak radi drugacije, neke stvari ne moze da prihvati i to je to

Da li hoćete da se pomirite sa Bogom?

2Co 5:19 Jer Bog beše u Hristu, i svet pomiri sa sobom ne primivši im grehe njihove, i metnuvši u nas reč pomirenja.
2Co 5:20 Tako smo mi poslani mesto Hrista, kao da Bog govori kroz nas; molimo vas u ime Hristovo pomirite se s Bogom.

Ako hoćete da prihvatite Božju ispruženu ruku onda ćete radosno prihvatiti Isusa Hrista za svoga ličnog Spasitelja... šta je teško zamoliti u mislima Boga da Vam oprosti grehe pozivajući se na Isusa Hrista?
 
Poslednja izmena:
Када се замонашиш припадаш искључиво Богу. Дакле не можеш. Зато те саветујем да то не учиниш Има много лепших ствари од служења измишљеном богу.


svaku lepsu stvar koju sam pokusala sebi priustiti se izjalovila ili je nesto krenulo po zlu, tako da ja vise nemam ni zelje ni volje bilo sta pokusavati, mnogo sam razocarana u zivot i ni zamislit ne mogu da se meni vise ista lijepo moze desiti

na osnovu dosadasnjeg iskustva mogu jos samo da ocekujem neku novu nevolju a lijepo tesko, cak ni u najcudnijem snu

cak i da me krene nekakva sreca za moje je zelje kasno, prekasno
 
svaku lepsu stvar koju sam pokusala sebi priustiti se izjalovila ili je nesto krenulo po zlu, tako da ja vise nemam ni zelje ni volje bilo sta pokusavati, mnogo sam razocarana u zivot i ni zamislit ne mogu da se meni vise ista lijepo moze desiti

na osnovu dosadasnjeg iskustva mogu jos samo da ocekujem neku novu nevolju a lijepo tesko, cak ni u najcudnijem snu

cak i da me krene nekakva sreca za moje je zelje kasno, prekasno

Дао сам ти репутацију да не мислиш како је све црно. И мени много тога не иде. Када сам три године покушао да будем верник живот ми се претворио буквално у пакао. Дакле то ти неће решити проблеме већ ће ти донети нове. Ево ја сам у тешком финајсијском проблему а свет ипак гледам са позитивне стране. Не иде ми ниједан посао, али сам опет оптимиста.
 

Back
Top