MOlite se svaki dan andjelima, svom svecu pa Majci Bozijoj da ne padate u iskusenja

E vidis ja Boga nosim u srcu....a savest mi je njegov glas i to je jedino sto slusam......ne treba mi nikkava knjiga da bi u Boga verovao....Bibliju citam kao smernicu i svaki pu sa nekim novim pogledom....jer nisam toliko retardiran da duhovnu knjigu tumacim bukvalno.....

- - - - - - - - - -



tako nekako ..samo sto su muslimanski falsifikatori koristili i apokrifne spise.....i iz njih skoro bukvalno prepisivali delove.....

Ko je rekao da se svete knjige trebaju bukvalno citati? Ako Bibliju koristis kao smernicu onda se nebi trebao klanjati andjelima i svecima...

“Molite se, dakle, ovako: Oče naš, koji jesi na nebesima, neka se sveti ime tvoje!” (Matej 6:9)

- - - - - - - - - -

Hoće li da izađe skoro neki apdejt tih svetih knjiga?

Il i njegovi poslanici planduju ko ovi naši ovde...

Neće više imati novih svetih knjiga ;)
 
Poslednja izmena:
Ko je rekao da se svete knjige trebaju bukvalno citati? Ako Bibliju koristis kao smernicu onda se nebi trebao klanjati andjelima i svecima...
“Molite se, dakle, ovako: Oče naš, koji jesi na nebesima, neka se sveti ime tvoje!” (Matej 6:9)

Pa andjeli su blizi Bogu..i niko im se ne klanja vec trazi njihovo zastupnistvo pred Bogom....jer sama rec kaze andjeo..glasnik Boziji.....prenosilac Bozije mudrosti......isto tako i sveti su ljudi koji su ziveli jevandjelje i deo su nebeske Crkve i s toga blizi Bogu..mrzi me da citiram Bibliju ali imas i tamo da je molitva pravednika daleko jaca.....tako da nemoj meni da pricas o tome......
 
Pa andjeli su blizi Bogu..i niko im se ne klanja vec trazi njihovo zastupnistvo pred Bogom....jer sama rec kaze andjeo..glasnik Boziji.....prenosilac Bozije mudrosti......isto tako i sveti su ljudi koji su ziveli jevandjelje i deo su nebeske Crkve i s toga blizi Bogu..mrzi me da citiram Bibliju ali imas i tamo da je molitva pravednika daleko jaca.....tako da nemoj meni da pricas o tome......

Pa daj stih onda.... Kako očekuješ da se raspravlja (normalno) sa tobom ako ne možeš ni običnu rečenicu da navedeš?...
I ako ima to to onda znači da nas Bog podstiče da budemo što pravedniji jer što smo bolji više će nam molitvi uslišiti:)

Naslov teme je ,,MOlite se svaki dan andjelima, svom svecu pa Majci Bozijoj da ne padate u iskusen''
 
Pa daj stih onda.... Kako očekuješ da se raspravlja (normalno) sa tobom ako ne možeš ni običnu rečenicu da navedeš?...
I ako ima to to onda znači da nas Bog podstiče da budemo što pravedniji jer što smo bolji više će nam molitvi uslišiti:)

Naslov teme je ,,MOlite se svaki dan andjelima, svom svecu pa Majci Bozijoj da ne padate u iskusen''


Sine el si ti nepismen?Pravoslavlje podrazumeva postovanje i Svetoga Predanja kao Svetoga Pisma iz koga je to pismo i nastalo......Crkva je postojala pre Pisma ... kao sto sam ti vec rekao....
 
Oće, oće... sve ima da usliši...

Samo vas čeka da se smislite i pomolite pa da zbog toga menja
svoje viševekovne planove.

Znate li vi koliko ljudi dnevno kmeči bogu za svakojake gluposti?

Da ga ne smarate molitvama možda bi izdao neku savremenu svetu knjigu..
ovako nema ni kada...

e ne brini se...pisem jednu.....:lol:
 
Kao što demonske sile svoje redovo zbijaju oko duhovno ravnodušnog čovečanstva, osetljiva hrišćanska duša oseća otuđenost od sveta. Veliki broj ljudi postaje malodušan u svojoj borbi sa palim društvom – često je malodušje pravoslavnih hrišćana pojačano i izolacijom. Moramo da naučimo da se češće obraćamo anđelima i svetiteljima u našim mislima i molitvama. To će odagnati samoću i pružiti novu hrabrost i snagu u vremenu u kojem knez tame pokušava da proširi svoj krug delovanja.
 
Kao što demonske sile svoje redovo zbijaju oko duhovno ravnodušnog čovečanstva, osetljiva hrišćanska duša oseća otuđenost od sveta. Veliki broj ljudi postaje malodušan u svojoj borbi sa palim društvom – često je malodušje pravoslavnih hrišćana pojačano i izolacijom. Moramo da naučimo da se češće obraćamo anđelima i svetiteljima u našim mislima i molitvama. To će odagnati samoću i pružiti novu hrabrost i snagu u vremenu u kojem knez tame pokušava da proširi svoj krug delovanja.

Zašto se obraćati andjelima kada možeš Bogu? Na primjer, ako hoćeš da se sprijateljiš sa nekom osobom nećeš joj svo vrijeme slati poruke po drugoj osobi već ćeš pričati sa njom :)
 
Poslednja izmena:
E svašta i ti pitaš. Pa znaš da smo mi Srbi navikli da sve završavamo preko veze.
Ni leba bez veze ne kupujemo, a ti hoćeš da tako velika životna pitanja rešavamo
direktno s Božom.
Naši bogovi ili kako ih danas nazivamo svetitelji su naši preci. Ko može da nam
zabrani da im se obratimo?

Ništa ja ne zabranjujem, već samo navodim stihove iz Biblije....
 
molba se podnosi na salter golubu pismonosi pa on nosi dalje...kako gore tako je i dole..;)

To se radi jer su osobe kojima pisemo na odredjenoj razdaljini, a da li je Bog stvarno daleko kada je potreban covjeku?

Kur'an

El Bekare 186:A kada te robovi Moji za Mene upitaju, Ja sam, sigurno, blizu:
odazivam se molbi molitelja kad Me zamoli. Zato neka oni pozivu Mome
udovolje i neka vjeruju u Mene, da bi bili na Pravome putu


Saba 50 ; Reci: "Ako zalutam, zalutao sam na svoju štetu, a ako sam na
Pravome putu, to je zbog onoga što mi Gospodar moj objavljuje; On zaista
sve čuje i blizu je.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Biblija

Psalam 119,151 Ti si blizu, Gospode, i svi su propisi tvoji istina!

Psalam 145,18 Gospod je blizu svih, koji ga zazivaju, svih, koji ga zazivaju u vjernosti.

By the way vidi sta pise ,,koji ga zazivaju'' a ne ,,koji svece i andjele zazivaju'' ,
 
Poslednja izmena:
I Gospod Isus Hrist se molio i rekao je da se covek neprestano moli, vremenom ce dobiti blagodat te ce molitva u njemu teci kao sto tece krv njegova, sve zavisi od revnosti u molitvi.

I Gospod se molio svom Ocu, da ga ne ostavlja na krstu.

Iskusenja je mnogo, ne dozovlite da izgubite venac za spasenje zbog nekoga ili necega.
Budite jaki i molite se, prvo se ocistite duhovno da bi cistim srcem videli Boga.
:ok:

Према православном схватању, молитва је разговор са Богом и она чини садржај живота свих анђела на небу и свих светитеља. Она је срце свих врлина, најпре вере. Без молитве је немогуће разумети тајне православне вере, света у коме живимо, људи са којима општимо, без молитве, пре свега, нема ни праве љубави према Богу нити богопознања. Све тајне вере откривају се само молитвеном уму и чистом срцу.
Свети апостол Павле поручује нам: „Молите се непрестано“. Сав живот Цркве је непрекидна молитва и непрекидно служење Богу.
Поред заједничких богослужења и молитава у којима учествују сви хришћани, постоје молитве које се односе на свакодневни породични живот и молитве које се упражњавају у тишини самоће. Молитве се могу поделити и на молитве хвале и слављења, молитве благодарности и молитве мољења.
Хришћанинов дан почиње и завршава се са молитвом, тако он самог себе и сав живот свој приноси Богу. Молитва претходи сваком послу, али и јелу, молитва помаже стишавању узбурканости душе, али изнад свега, молитва је пут приближавању и разумевању Бога, расту љубави према Богу и људима.
Не треба чекати да се учимо молитви само онда кад нам је Бог потребан, хришћански идеал је молити се непрестано, без напора - као што дишемо. Искуство многих великих православних молитвеника помаже нам да се, полако, испрва понављајући њихове молитве, учимо топлом и искреном разговору с Богом. Ипак, не треба заборавити савете светих отаца о молитви. Свети Јован Лествичник каже: „Дешава се да ме, када стојим на молитви, сусреће дело доброчинства, које не дозвољава одлагање. У таквом случају треба дати предност делу љубави. Јер је љубав изнад молитве."

Ovo sam doživeo mnogo puta. Hvala Bogu. :)
 
Zašto se obraćati andjelima kada možeš Bogu? Na primjer, ako hoćeš da se sprijateljiš sa nekom osobom nećeš joj svo vrijeme slati poruke po drugoj osobi već ćeš pričati sa njom :)
Kako nerazumeš, njima Biblija nažalost nije nikakav autoritet, oni to otvoreno manje više kažu, zato nemoj gubiti vreme uzalud. Totalno su se zapetljali u ljudska predanja iz kojih nežele da izađu, jer im je tako lakše. Hrišćanstvo je put borbe sa samim sobom sa svojom grešnom prirodom, svaki dan, put samoodricanja kojim jako malo ljudi želi da ide.
 
Занимљив видео-снимак о искушењима:

ИСТРПИ ИСКУШЕЊА И БЛАГОДАТ ЋЕ ПОНОВО ДОЋИ


Divne reči. Mirisave, čiste, pravoslavne.
*
Ovde bih iskoristio priliku da primetim
kako iz reči koje smo ovde čuli prozlazi da nije iskušenje / iskušavanje
ono protiv čega treba da se molimo u molitvi oče naš.
Naprotiv, iskušenju se radujemo, kao prilici da potvrdimo svoju veru, svoju vernost Hristu.
Da pokažemo kako smo spremni da odolimo iskušenju.

Drugo je ono protiv čega treba da se molimo u molitvi oče naš a to je napast.
''I ne uvedi nas u napast'', stoji pravilno u nekim prevodima Sv.Pisma.
Umesto ''i ne uvedi nas u iskušenje'', kako nije pravilan prevod.
Napast, kao pristajanje na zlodelo kome nas nagovara naš neprijatelj –
- protiv tog zlodela treba Bogu da se molimo,
za Njegovu pomoć da ne pristanemo na nagovaranja.
 
Drugo je ono protiv čega treba da se molimo u molitvi oče naš a to je napast.
''I ne uvedi nas u napast'', stoji pravilno u nekim prevodima Sv.Pisma.
Umesto ''i ne uvedi nas u iskušenje'', kako nije pravilan prevod.
Napast, kao pristajanje na zlodelo kome nas nagovara naš neprijatelj –
- protiv tog zlodela treba Bogu da se molimo,
za Njegovu pomoć da ne pristanemo na nagovaranja.

Napast nije ekspilicitno ne pristajanje na loš nagovor tvoga neprijatelja... pre će biti tvoj pogrešan izbor, bez obzira da li je on stigao kao predlog tvog neprijatelja, tvog prijatelja ili si ga sam smislio.

Nego, nešto drugo me zanima, kad spomenu iskušenje - zašto je Hrist odabrao baš pustinju kao mesto gde će provesti 40 dana da bi se suprostavio đavolu?

Namerno sam rekao Hrist, jer me to "Hrist" asocira na svest, dok me "Isus" asocira na savest. Ovde je ipak važnija svest jer se iskušenja kojim je izložen odigravaju u njegovom umu, a ne u njegovom srcu.
 
Napast nije ekspilicitno ne pristajanje na loš nagovor tvoga neprijatelja... pre će biti tvoj pogrešan izbor, bez obzira da li je on stigao kao predlog tvog neprijatelja, tvog prijatelja ili si ga sam smislio.

Nego, nešto drugo me zanima, kad spomenu iskušenje - zašto je Hrist odabrao baš pustinju kao mesto gde će provesti 40 dana da bi se suprostavio đavolu?

Namerno sam rekao Hrist, jer me to "Hrist" asocira na svest, dok me "Isus" asocira na savest. Ovde je ipak važnija svest jer se iskušenja kojim je izložen odigravaju u njegovom umu, a ne u njegovom srcu.


Napast ne može biti isto što i pogrešan izbor.
Napast – napisao sam šta je.
A da napast ne može biti pogrešan izbor, evo zašto je:
Ispalo bi da ''ne uvedi nas u napast'' možemo zameniti sa ''ne uvedi nas u pogrešan izbor''.
Pogrešan izbor je domen naše volje. Naša volja ima tu ekskluzivnost da je jedina apsolutno neuslovljena sloboda. Nema veće slobode pod kapom nebeskom od slobode ljudske volje. U naš izbor ili opredeljenje ili nastojenost ili htenje ili volju, Bog ni u kom slučaju i nikada ne dira. Moliti se da ipak dira, suprotno je tome. Ima zašto je to tako.
*
Pustinja je mesto kontempliranja.
Oduvek i u svim religijama, filozofijama, učenjima. Tu je čovek sam, sa duhovima Božjim a protiv duhova podnebesja. Pa šta ko od njih u toj borbi uradi, tu se najjasnije očituje. Hristos je hteo da ponovi podvig Svetih ljudi koji su se na sličan način podvizavali, i da tako, svojom ljudskom prirodom, ostavi nama nauk.
*
Namerno možeš kako hoćeš,
a ako si Hrišćanin naravno da uvek treba da koristiš Hristos umesto Isus. Isus koriste jeretici, monofiziti.
 

Back
Top