Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sdc14495-1.jpg


Evo nekako se naterah da okacim ovu pticicu. Nista posebno, jos uvek sam amater.Sve kritike su pozeljne,i pohvale naravno.

A evo i obojene verzije :

sdc14496-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo i nove pticice koju sam jutros nacrtao:

sdc14498-1.jpg
Prvi crtez olovkom za skicu nije los.(naravno u skici treba da se sadrze samo bitne stvari,koje si tada hteo da posmatras)A Za kompletan crtez ovako:konture su dosta dobre,ali dubina je slaba,nemas reljef na ptici.Senku treba da radis pazljivje,i da izrazis oblik.Pogledaj kako ima udubljenja,i ispupcenja
,a na ocima iako se na slici nevidi ti ipak dodaj odsjaj izgledace zivlje.Kada sencis negde pritisni jace,a negde slabje.KADA SENCIS OSETI OBLIK!Balvan je losi od ptice,ali slicne greske + malo bolje uraditi teksturu drveta.
Za pticu u boji isto,za zadnju pticu slicno,ali uz to da je dubina bolja na njoj.
Radis drvenim bojicama?
Jedan savet kada crtas prvo pritiskaj lagano tek vidljivo,a zatim uzmi mere sa objekta pa malo podebljaj,i nakraju pazljivo podebljaj linije.A kada sencis radi sa olovkom b4-8.
Mislim da si crtao sa b2-3?
Pozdrawww.
 
Ovo je trenutno moj najnoviji rad , uradila sam ga na hamer papiru i posto sam ga uslikala telefonom , dosta detalja se i ne primecuje ! Inace to je mesavina prirodnih i vestackih materijala : peska , slicica , tempera i dr. Na kraju cu jos dodati i osusene kaktuse . Radila sam i neke portrete ali njih cu nesto kasnije postaviti .
ekosistem.jpg
 
Višnja..Hvala ti, naravno da znam za Raška...a čamci su ti opasni., do sada meni najjači..baš mi udaraš čvrge..jer ja imam blokadu
svaki dan procuri bez veze umesto da radim...a imam ideja na pretek...za dva života...
 
Hvala vam na komplimentima, uobrazicu se... :D
Visnja bobice evo ovde se malo bolje vidi http://www.dodaj.rs/?3z/Io/28M9nWl2/10052011227.jpg nemam dobar aparat da slikam, ovako slikam preko mobilnog. Koristio sam neke Grubacher boje, cetkice ne'am pojima koje su, sve sam to dobio od jedne babe koja se vise time ne bavi :), radio sam na obicnom akvarel papiru. Pokidao sam se dok sam uradio, preko 20 sati sam radio... :)
 
Babi `fala, nek te sluze :)
Verujem da si se `pokidao`...i mene je namucio prvi akvarel, koji ustavri i ne izgleda kao tipican akvarel, al je prvi pokusaj i takodje, dugo sam ga radila...sada ide dosta brze, ali monogo vezbe treba da se postigne finoca akvarela....najteza tehnika, i sva vise mi se svidje, ulje jeste zakon, lakse ga je raditi, ali opet , vise mise svidja akvarel :)
zelim ti puno srece u osvajanju akvarela
prvi ti je odlican !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top