Moj orman

Ja u poslednjih par godina, svake sezone napravim čistku u ormanu, tako da uvek ima mesta za nove stvari. Al' sam primetila i to da sve manje stvari sebi kupujem, nekako se uvek desi da ili nemam inspiraciju, ili je preče nešto za decu da se kupi.

Kazu da je orman ogledalo zene tj slika i prilika njenog karaktera ali i mentalnog stanja.

Sredjujem sinoc svoj :whistling: , i razmisljam kako bi me neko ko ga prvi put otvori - okarakterisao.
Pa mi pade na pamet da ga slikam i okacim ovde da vidim sta bi forumasi rekli ...
Al sam se predomislila ...do daljnjeg :mrgreen:

Realno moj orman nije moja slika i prilika....on je sredjen - ja nisam , tu je sve pod konac i ima svoj smisao - u mom zivotu to cesto nije tako, ok zajednicko nam je da imamo viska svega oboje :lol:

I pitanje drugo .....koliko cesto sredjujete svoje ormane ...pa i one mentalne?
Odricete li se lako stvari ?
Ima li mesta u ormanima za nove ?
I kad nema , sta radite ???

Moj ormar nije moja slika i prilika, stvari su cesto razbacane, uvek u zadnji cas odlucim sta cu da obucem i sve na brzaka :) A ja sam organizovana i precizna osoba. ;)
Sredjujem ga svake nedelje al ne vredi :cool:
Lako se odricem stvari, poklanjam, bacam, i tako...
Mesta u ormaru - pa moze da se ugura jos nesto :lol: Ustvari, vecina garderobe mi je ostala u Bg, pa ovde ima mesta... Eto meni razloga za shopping... :whistling:
Kad nema mesta, izbacim stvari koje ne nosim i koje su starije, podelim to nekome ili bacim nesto...

A sto se decijih ormara tice, e tu sam jaaaako precizna. Sve su stvari uredno poredjane, po bojama, opeglane, ciste... :heart:

Meni bi najvise odgovarao onaj Walk-Closet... :aha:

ja imam problem sa prostorom, posto su bajne arhitekte mislile da mi je dovoljan plakar 2x2,5x0,6 (zlotvori) kada su projektovali moju zgradu, a ormare po sobama ocima ne mogu da gledam... posto sam slican problem imala i u starom stanu, dobila sam jedan jako dobar savet (a mozda sam ga negde i cula - slagacu) a to je da
sve sto nisam obukla u zadnji 6 meseci - godinu (mirka zazmuri) BACAM!
dobro ne bacam sve, nesto bacim, nesto nekom poklonim, ali u glavnom prestajemo da budemo na istom mestu stanovanja. izuzimam par komada brendirane garderobe koju ne bih dala ni po cenu da je slazem po kuhinji :)
tu sam slicna sa svojim "mentalnim plakarom", sve sto me ne zanima odbacujem i ne pamtim, pamtim samo ono sto me zanima i sto je lepo.
sve mi je poslagano po vrsti odece, zatim po bojama, sve pod konac. zato muzev deo kad otvorim oce srcka da me strefi, te sam mu prilikom jedne svadje rekla da vise necu peglati njegov ves dok ne bude poceo da vodi racuna o svom delu. i nisam peglala jedno duze vreme, ama bas nista, ono sto mu je trebalo peglao je sam. vremenom je shvatio da je bolje da cuti i slusa pa sam prihvatila primirje :mrgreen:
cipele su mi slozene po kutijama, tacno u svakom sekundu znam gde mi je sta od odece, i cipele su jedina stvar koje ne bih bacila ni pod pretnjom atomskim oruzjem.

Procitala sam uvodni post..i dobro sam se zamislila :)..majku mu, pa kod mene vlada totalno rasulo!!! Otvorim ormar..sklopim oci, pomislim nesto ce pasti na mene, e, takav mi je haos i u glavi..istovetan kao i u ormaru. Nemam volje da ga sredim..i to traje, traje nekih tri meseca, pa sam spojila moju mentalnu muku sa ormarskom i da..ima veze, itekako, u mom slucaju! Vidim da je vreme za detaljnu cistku, na svim poljima :), hvala ormaru na tome :)!

minimalizam svuda, pa i u ormaru..
tamo drzim samo stvari koje zaista nosim..sve drugo, omaskom kupljeno poklonim ili bacim..
i nikad nista ne ispada iz njega..
sem iz fioke sa vesom..
fioka moje cere je pod konac slozena..ja svoj ves samo ubacim..mnogo mi mrsko da ga slazem pod konac..
a imam prijateljicu koja sve cuva..sada ima 37, a u ormaru su joj korseti koje je nosila sa 17 i u koje sigurna sam nikad vise nece uspeti da udje..
kaze zao joj, zatrebace nekome :eek:..
i zato sto joj je zao, morala je da pravi nove garderobere da bi stvari imala gde da drzi :roll:, a u opticaju joj je realno desetak stvari samo..

uglavnom trpam i bacam stvari do onog trenutka kad shvatim da nisam mogla da nadjem neku majicu jer mi je ostala u dzemperu koji sam uredno zguzvala i stavila ispod jos pet zguzvanih komada odece razlicite namene. uglavnom stvari ispadaju iz ormana kad ih otvorim,ne jer ih imam puno vec jer su ko sto rekoh,zguzvani i ugurani unutra,tj ako nisu na stolici,u formi omanje planine. inace odeca mi ne znaci mnogo pa se tako prema njoj i odnosim. orman nije moja slika i prilika jer u glavi uvek imam plan,raspored i redosled, beleske su mi ovek bile perfektne itd...al me odeca jednostavno opterecuje :neutral:

uglavnom trpam i bacam stvari do onog trenutka kad shvatim da nisam mogla da nadjem neku majicu jer mi je ostala u dzemperu koji sam uredno zguzvala i stavila ispod jos pet zguzvanih komada odece razlicite namene. uglavnom stvari ispadaju iz ormana kad ih otvorim,ne jer ih imam puno vec jer su ko sto rekoh,zguzvani i ugurani unutra,tj ako nisu na stolici,u formi omanje planine. inace odeca mi ne znaci mnogo pa se tako prema njoj i odnosim. orman nije moja slika i prilika jer u glavi uvek imam plan,raspored i redosled, beleske su mi ovek bile perfektne itd...al me odeca jednostavno opterecuje :neutral:

pa zashto je jednostavno ne odbacish :aha:

Ma ceo post mogu da potpisem:zag:, al boldovano sam i sama zapazila - tj. ove dve stavke vise nego obrnuto proporcionalne:p

a i nije pitanje u bacanju nepotrebne odece,mene sva odeca jednako opterecuje. da mogu nosila bih jedno te isto svaki dan,al mora ponekad i da se opere :sad2: evo vec dve nedelj odlazem kupovinu nekih sandala koje sam videla i koje su mi se svidele.kontam da ih mozda nece ni biti kada se pojavim sledeci put al ne mogu da se nateram da odem da isprobavam,da se guram,gledam i tako :neutral:

Kod mene je sve uredno... uvek i bilo...
Volim kad je sve na svom mestu jer inače ne bih mogla da se snađem...
Jedina greška koju smo u gradnji kuće napravili je ta što nismo napravili veći garderober...

Kod mm takođe...
Oboje imamo tu naviku da čim nešto skinemo ili bacamo u korpu na pranje ili slažemo...
Lakše se živi...;)

minimalizam svuda, pa i u ormaru..
tamo drzim samo stvari koje zaista nosim..sve drugo, omaskom kupljeno poklonim ili bacim..
i nikad nista ne ispada iz njega..
sem iz fioke sa vesom..
fioka moje cere je pod konac slozena..ja svoj ves samo ubacim..mnogo mi mrsko da ga slazem pod konac..
a imam prijateljicu koja sve cuva..sada ima 37, a u ormaru su joj korseti koje je nosila sa 17 i u koje sigurna sam nikad vise nece uspeti da udje..
kaze zao joj, zatrebace nekome :eek:..
i zato sto joj je zao, morala je da pravi nove garderobere da bi stvari imala gde da drzi :roll:, a u opticaju joj je realno desetak stvari samo..[/QUOTE]

Hvala ti, podsetila si me na mog tatu koji nam je stalno pričao (meni i mm na početku našeg braka): "zašto problem nedostatka prostora stalno rešavate kupovinom novih stvari?":lol:
Mislio je na kupovine raznih komodica i ormarića koji će, kao što mm voli da kaže "pokupiti gomilu stvari"....
Tek ove godine sam počela da shvatam da stvari ne treba da se "pokupe" nego da se izbace iz kuće kad su višak!!!!
Odoh da napravim bar malo reda među svojim stvarima-ko zna šta ću sve da nađem:dash:

...upravo sad radim ČISTKU...razdvajam, odvajam...mrzim sebe i robu i ormar i sve...a svega sam svjesna, realna do besvjesti...ali...ali...otprilike ovako mozgam
...ovo nisam obukla pola godine...nema veze...obući ću kad budem nosila one pantalone(koje takoše nisam pogledala godinu dana) sa onim cipelama(koje nikad nisam obula, jer su mi jel' bile male i kad su kupljene)
...ovo ću da isječem, pa da dodam ono od onoga...aha...nikad
...što ima veze što su mi malo kratke, nosiću na čizme...aha...ili što su mi kratki rukavi, nosiću ispod džempera...aha...
...i sad...ja sam zaključila da sam luda kad su te stvari u pitanju, pa sama sa sobom se ubjeđujem kao sa djetetom...
...a sa druge strane, dovoljno je da neko kaže kako ti je to dobro, ja skidam i dajem...al' stvarno....

Btv....mislim da se kaze ormar...Ja ga nikad ne sredjujem,kad resim da ga sredim onda slozeno ostaje slozeno,a ostalo na praje iako je cisto,pa keva ispegla i sloziXD...Inace mi drugarica slozi ormar,posto uzivaaa u tome er imam dsota garederobe,i tako mi zapreti da do njenog sl.dolaska bude tako pa odrzavam neko vreme al vec posle 2-3mes sve je katastrofa

Ja sam prošle nedelje, drugarici spakovala kesu stvari... koje već sigurno godinama nisam obukla... i ofinger pun nekih sakoičića, koje takođe ne nosim, već eto samo stoje...
Danas sam joj još spremila 3 farmerica, džemper i par majičica, i odlučila da ću tako svaki dan po nešto da odvajam dok se ne sredim...

A upravo mi se dešava ovo što Esterka kaže, sve govorim sebi, ma trebaće ti to... ostavi ovo za dvorište... ovo za psa... ovo će ti dobro doći zimi... a imam brdo stvari koje samo presložim svake godine, nikad ih ne nosim...:roll:

Drage moje,
zahvaljujući ovoj temi (hvala Mirkić) ja sam danas tako sredila svoje ormane da sam izbacila nekih osam velikih, crnih kesa.
Sin pomagao, nosio do kontejnera...
Godinama sam čuvala, trebaće za ovo i ono i ovog i onog i danas mi je definitivno pukao film i sve što nisam nosila u prethodnih godinu dana više nije u mom ormanu.
Spakovala sam što je vredelo za drugarice i njihovu decu, ostalo će uzeti onaj kome treba.
Al još nije gotovo, sutra ću još ponešto-jakne, kaputi, košulje od mm...
A našla sam i neke zanimljive stvarčice na koje sam zaboravila

Drage moje,
zahvaljujući ovoj temi (hvala Mirkić) ja sam danas tako sredila svoje ormane da sam izbacila nekih osam velikih, crnih kesa.
Sin pomagao, nosio do kontejnera...
Godinama sam čuvala, trebaće za ovo i ono i ovog i onog i danas mi je definitivno pukao film i sve što nisam nosila u prethodnih godinu dana više nije u mom ormanu.
Spakovala sam što je vredelo za drugarice i njihovu decu, ostalo će uzeti onaj kome treba.
Al još nije gotovo, sutra ću još ponešto-jakne, kaputi, košulje od mm...
A našla sam i neke zanimljive stvarčice na koje sam zaboravila

Svaka čast...:super:

...nešto sam mozgala...možda, ali, MOŽDA, mi je rješenje da NEKO dođe, i izbaci stvari i da ja dođem na TO JE TO...ali ko je taj NEKO...kako da ga nađem...i ko bi mi to uradio....

...nešto sam mozgala...možda, ali, MOŽDA, mi je rješenje da NEKO dođe, i izbaci stvari i da ja dođem na TO JE TO...ali ko je taj NEKO...kako da ga nađem...i ko bi mi to uradio....

Da da... to je rešenje...
Pozovi mamu, tetku, drugaricu...

I kod mene bi to rešilo problem, jer ja i kad pozajmim garderobu ja je zaboravim skroz... kad bi mi neko došao, uzeo sve što nije nošeno godinu dana, ja garantujem da ja uopšte to ne bi ni primetila da fali...

...Čičak, da mi majka to uradi, više mi ne bi dolazila u kuću...
...tetka bi prestala da postoji kao tetka...
...drugaricu bih izbrisala, ali momentalno, sa spiska ljudi koje poznajem...
...ne pozajmljujem...znam sve, ali sve što imam...
...majku mu, ja sam u problemu...VELIKOM...

Back