Mislite li da ste normalni?

U ovom vremenu preplavljenošću informacijama,većinom ne lepih, nakon pandemije,izolacije, svakodnevne ekonomske borbe za opstanak, nestašica,poskupljenja, ličnih trauma (iz detinjstva,razvod,nasilje,bolest) - da li za sebe mislite da ste psihički normalni ?
Ako pođemo onom "Nema zdravih,ima samo nepregledanih", mislite li da ste vi izuzeti od te izreke,tj.da ste psihički zdravi i da vam psihijatar ne bi našao nikakvu dijagnozu?
Samo iskreni odgovori,zamolila bih.
Nisam siguran.
Psihijatar mi ne treba da otkrije stvari kao nesigurnost tj. manjak samopouzdanja ili nauchena stidljivost.
Jos manje da mi kaze da znam da se detinjassto ponasham ponekad.
A sigurno mi ne treba da mi dokaze da NEMAM zelju da bilo koga povredim na bilo koji nachin...
E sad, sta bi iskusan prefesionalac nashao posle razgovora sa mnom ne znam.
Nesto sigurno bi.
Ali kad bolje razmislim smatram da sam u velikoj meri normalna osoba...
 
1580487551_239_80-Best-Tupac-Shakur-Quotes-On-Life-Love-People.jpg
 
U ovom vremenu preplavljenošću informacijama,većinom ne lepih, nakon pandemije,izolacije, svakodnevne ekonomske borbe za opstanak, nestašica,poskupljenja, ličnih trauma (iz detinjstva,razvod,nasilje,bolest) - da li za sebe mislite da ste psihički normalni ?
Ako pođemo onom "Nema zdravih,ima samo nepregledanih", mislite li da ste vi izuzeti od te izreke,tj.da ste psihički zdravi i da vam psihijatar ne bi našao nikakvu dijagnozu?
Samo iskreni odgovori,zamolila bih.
Nisam normalna.
 
Prilično normalan, s obzirom na sve. Mada, ponekad mi se čini da sam osvetoljubiviji i krvožedniji od drugih ljudi, ali samo prema onima koji to zasluže. S druge strane, nisam sklon vandalizmu, divljanju, uništavanju javne ili privatne imovine, plašenju drugih itd. Samo što sam osvetoljubiv i teško zlopamtilo.
 
U smislu da sam psihicki stabilna , i ne bas uvek. Imam trenutke pomracenja, na srecu, kratko traju i nisam nasilna al sam eksplozivna.Mada mi ovaj opis vise odgovara na pitanje kom tipu licnosti pripadate...istina je da ne postoji jedna prihvacena definicija normalnosti.
Pade mi na pamet, imam lud da sam papir :D
 
meni su na jednom psiho testu za državni posao rekli da uradim ponovo i da se ne glupiram

a śto su onda ponudili odgovore?

Pitanja su podeljena u pet kategorija ali se ponavljaju u različitim formama pa onda ja prvo odgovorim jedno a posle drugo


uostalom svako od nas radi isti posao ali jedan dan na jedan način drugi dan na drugi
 
Jednoc davno, procitao sam intervju, jednog americkog strip-autora, simpaticnog bucka- bradonje...sve sam zaboravio, cak i ime, osim jednog njegovog odgovora, parafraziram: ljude mozemo dijeliti po vise kriterijuma, no meni je najvaznija ova podjela - na ljude koji zele da zive svoj zivot i one koji zele da vladaju (komanduju)....divno receno, a ja dodajem - oni koji zele da zive svoj zivot, izgledaju poprilicno nenormalno....
 
U ovom vremenu preplavljenošću informacijama,većinom ne lepih, nakon pandemije,izolacije, svakodnevne ekonomske borbe za opstanak, nestašica,poskupljenja, ličnih trauma (iz detinjstva,razvod,nasilje,bolest) - da li za sebe mislite da ste psihički normalni ?
Ako pođemo onom "Nema zdravih,ima samo nepregledanih", mislite li da ste vi izuzeti od te izreke,tj.da ste psihički zdravi i da vam psihijatar ne bi našao nikakvu dijagnozu?
Samo iskreni odgovori,zamolila bih.
Psihicki sam normalna osim kada nisam :lol:
Šala na stranu, normalna sam osoba i trudim se da takva ostanem i dalje,štiteci sebe od informacija koje ne cine nista dobro u nasim zivotima
 
Nema sanse da sam normalan u Srbiji.

Imam fobiju od
-SNS u drzavnim ustanovama
-brace im krimosa koji uvek imaju ponekog u policiji u svi povezanim i isplativim poslovima u drustvu, narocito gradjevina, nekretnine i sudstvo
-od zombija, poseban oblik pritajenog covid meningitisa gde ljudi imaju neku svoju rulja logiku, da je minorna steta od necovestva koje oni rade, a nedopustivo sve sto je razlicito od njima ugodnog, jer to nije nacin...tako se ne radi
-nove srpske naucne misli
-humanizma koji je poplocan tarifama, taksama i raznim pretplatama...

Jos ja ne gledam TV...
Ovi sto gledaju tv, oni nemaju strah od SNS, od krimosa, od zombija, od srpske nauke, a ni od humanizma...nijedan od tih strahova nemaju...
Ali se iznenade...

A imaju od Svetskog rata, od nedostatka secera, od smrti od nedostatka secera, od majmunskih boginja, od svinjskog gripa, od Rusije i Ukrajine.
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da sam normalan u Srbiji.

Imam fobiju od
-SNS u drzavnim ustanovama
-brace im krimosa koji uvek imaju ponekog u policiji u svi povezanim i isplativim poslovima u drustvu, narocito gradjevina, nekretnine i sudstvo
-od zombija, poseban oblik pritajenog covid meningitisa gde ljudi imaju neku svoju rulja logiku, da je minorna steta od necovestva koje oni rade, a nedopustivo sve sto je razlicito od njima ugodnog, jer to nije nacin...tako se ne radi
-nove srpske naucne misli
-humanizma koji je poplocan tarifama, taksama i raznim pretplatama...

Jos ja ne gledam TV...
Ovi sto gledaju tv, oni nemaju strah od SNS, od krimosa, od zombija, od srpske nauke, a ni od humanizma...nijedan od tih strahova nemaju...
Ali se iznenade...

A imaju od Svetskog rata, od nedostatka secera, od smrti od nedostatka secera, od majmunskih boginja, od svinjskog gripa, od Rusije i Ukrajine.
Apsolutna istina
 

Back
Top