Mislite li da ste normalni?

DarkMoon

Elita
Poruka
15.802
Па бар је данас јасније него икад да су многи лекари више бизнисмени него прави лекари. Свака част онима којима је жеља да помогну јача од свега и непоклебљива, неподложна уцени и корупцији.
Nazalost tako je .
Oni dobijaju novac od proizvodjaca tih lekova ,krema ...da bi ih pripisavali pacijentima ,to nisu male pare .....ja kazem ne pomaze mi taj proizvod a nije ni jeftin bas ,ma kakvi i dalje mi ona pripisuje ,e pa neces ....nasao sam nesto na prirodnoj bazi i resio problem .

Kad pročitam šta joj se desilo, prosto mi se nameće zaključak da je žena umrla od tuge. Doživela je ono najgore što roditelju može da se dogovodi. Tu nema volje za životom više. Tu ne pomažu ni lekovi. To su stvarno najteži i najgori slučajevi.Ne daj Bože nikome.
Dugo je ona zivela nakon smrti tj.ubistva sina ,imala je i muza ,unuke ....nije ona bas izgubila volju ,jeste to u pocetku bilo dosta tesko ..

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
30.005
Ne kazem da medju doktorima nema svega i svacega, ali da imam recimo rak, sigurno ne bi pio Miroljubove vocne tinkture, vec bi otisao po kemoterapiju.
Alternativna medicina je OK, ali i ona ima svoje granice, ponekad je kemija nuzna, zelio ili ne zelio.
Moj otac se izlecio od mucinoznog tumora prostate, jedan od tri prezivela u svetu. Placebo je majka. Kombinovali radijaciju, sa alternativom,
ali mislim da je najvise doprinelo ohrabrivanje i vera u ozdravljenje.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.876
Moj otac se izlecio od mucinoznog tumora prostate, jedan od tri prezivela u svetu. Placebo je majka. Kombinovali radijaciju, sa alternativom,
Вера је најважнија. Али она дубока, истинска. Чуда се дешавају. Нажалост ретко, али се десе када је најјача.

Poruka
15.300
Meni je zbog toga drago, ali moj tetak recimo prosle godine nije bio te srece, jednostavno se raspao.
Kod susjedovog psa sam mu rjesio i 60 ml. RSO i svi smo mu rekli da uzima uz kemo, nije htio zbog toga sto ga previse voza.
Pa koga briga voza ili ne, kada ti zivot visi o koncu.
Na kraju je umro, covjek od 191 visine zavrsio na 54 kile.

Poruka
15.300
Јеси ли пробао оне халуциногене гљиве?
Питам чисто за искуство...
Naravno da jesam, ali ne u zadnje tri godine.
Susjedov pas ima jos cetiri bocice zamrznutog caja, svaka sadrzi herojsku dozu od pet grama.
Razmisljao sam u ranu jesen otici u polje i napraviti ludost - uzeti dozu od 10 grama, cisto da vidim kako je.
Najgore sto se moze dogoditi je da se straha nauzivam.

DarkMoon

Elita
Poruka
15.802
Meni je zbog toga drago, ali moj tetak recimo prosle godine nije bio te srece, jednostavno se raspao.
Kod susjedovog psa sam mu rjesio i 60 ml. RSO i svi smo mu rekli da uzima uz kemo, nije htio zbog toga sto ga previse voza.
Pa koga briga voza ili ne, kada ti zivot visi o koncu.
Na kraju je umro, covjek od 191 visine zavrsio na 54 kile.
Kad coveku zivot visi o koncu tu nema mnogo kompromisa i potrebna je velika odgovornost i podrska da bi se uspelo .

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.866
Prava je istina da "dokle veka dotle i leka".
Jesam za to da čovek pije (propisane) lekove ako mu to produžava i OLAKŠAVA život.
Na našim prostorima i dalje je stigma reći da ideš kod psihijatra,imaš neku F dijagnozu i lečiš se od toga. A kad neko priča da je hipertoničar, dijabetičar i sl. onda je to ok, nema stigme, iako i on mora doživotno da pije lekove. On je zapravo oboleo baš zato što je svoje stresove gutao,gurao pod tepih, na kraju somatizovao i oboleo. Skoro sve bolesti kreću od psihe,tj. stresa. Znači,pametniji je i u prednosti onaj koji leči svoju psihu dok je još fizički zdrav.

Zla Beba

Domaćin
Moderator
Poruka
3.871
U ovom vremenu preplavljenošću informacijama,većinom ne lepih, nakon pandemije,izolacije, svakodnevne ekonomske borbe za opstanak, nestašica,poskupljenja, ličnih trauma (iz detinjstva,razvod,nasilje,bolest) - da li za sebe mislite da ste psihički normalni ?
Ako pođemo onom "Nema zdravih,ima samo nepregledanih", mislite li da ste vi izuzeti od te izreke,tj.da ste psihički zdravi i da vam psihijatar ne bi našao nikakvu dijagnozu?
Samo iskreni odgovori,zamolila bih.
Sigurno bi našli svašta nešto. Mislim nisam sad neka luđakinja koja je opasna za sebe i druge ali da imam trauma i poremećaja, sasvim sigurno.

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
16.305
U ovom vremenu preplavljenošću informacijama,većinom ne lepih, nakon pandemije,izolacije, svakodnevne ekonomske borbe za opstanak, nestašica,poskupljenja, ličnih trauma (iz detinjstva,razvod,nasilje,bolest) - da li za sebe mislite da ste psihički normalni ?
Ako pođemo onom "Nema zdravih,ima samo nepregledanih", mislite li da ste vi izuzeti od te izreke,tj.da ste psihički zdravi i da vam psihijatar ne bi našao nikakvu dijagnozu?
Jesam

Manastirka

Elita
Poruka
23.008
Imamo i dijagnoze, pa živimo! 😁
Msm, da je generalno gledano normalnim osobama danas mnogo gore. Mda, su takvi danas verovatno u manjini!

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.866
Evo npr mišljenja nekih pacijenata o jednom sjajnom psihijatru :
Screenshot_2022-06-10-15-46-33-683_com.android.chrome.jpg

IMG_20220610_160232.jpg

IMG_20220610_160304.jpg

moca77

Aktivan član
Poruka
1.858
Mislim da je sasvim normalno to što niko nije normalan u smislu da niko nije savršen, da svako ima neki manji ili veći poremećaj. Kada bi svi bili normalni onda bi stalno bio dan ili muškarci ne bi imali nikakvu žensku stranu a žene nikakvu mušku i td, ništa ne bi bilo izmešano kao što inače sve funkcioniše.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.