Mislite li da ste normalni?

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.866
U ovom vremenu preplavljenošću informacijama,većinom ne lepih, nakon pandemije,izolacije, svakodnevne ekonomske borbe za opstanak, nestašica,poskupljenja, ličnih trauma (iz detinjstva,razvod,nasilje,bolest) - da li za sebe mislite da ste psihički normalni ?
Ako pođemo onom "Nema zdravih,ima samo nepregledanih", mislite li da ste vi izuzeti od te izreke,tj.da ste psihički zdravi i da vam psihijatar ne bi našao nikakvu dijagnozu?
Samo iskreni odgovori,zamolila bih.

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.866
DA. isao na testove i polozio iz prve :D

Salu na stranu skoro zbog posla prosao i taj "razgovor" i na moje odusevljene me nisu slali na dalju obradu
i posmatranje ... meni dovoljno da znam da imam i papir ako nekome slucajno treba moja normalnost.
A,dobro,na sistematskim pregledima i onim za lekarsko uverenje psihijatar ti posveti čitava tri minuta i samo te otkači.
Pitam da li mislite SAMI ZA SEBE (dakle,bez stručnog mišljenja) da ste psihički zdravi ?

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.866
A sta ih odvaja od mene mog iskustva da procenim ljude i njihove kupljene diplome?
Pa,prvo,ne možeš sebe objektivno da proceniš jer svi imamo "slepu mrlju" za svoje mane pa i nenormalnosti.
Drugo,ti ljudi su se školovali i pročitali brda knjiga i videli kliničkih slučajeva da ipak imaju stručno znanje.
Treće,nemoj da mi miniraš temu. Ok,rekao si svoje mišljenje. Sad hoću da čujem i druge.

ta struka nikada ne može biti skroz relevantna za bilo koje utvrdjivanje dijagnoze jel ljudski um je dosta neistražen
To je tačno,ali nije baš ni kao meteorologija - sve puko nagađanje. Klinička iskustva i neke pravilnosti ipak daju određen stepen solidnosti u zaključivanju.

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424
Pa,prvo,ne možeš sebe objektivno da proceniš jer svi imamo "slepu mrlju" za svoje mane pa i nenormalnosti.
Drugo,ti ljudi su se školovali i pročitali brda knjiga i videli kliničkih slučajeva da ipak imaju stručno znanje.
Treće,nemoj da mi miniraš temu. Ok,rekao si svoje mišljenje. Sad hoću da čujem i druge.

To je tačno,ali nije baš ni kao meteorologija - sve puko nagađanje. Klinička iskustva i neke pravilnosti ipak daju određen stepen solidnosti u zaključivanju.
Evo je ,ok kupicu je zbog tebe,nego ko njih leci posto su svi isto nacitani?

kiriku1

Iskusan
Poruka
6.959
Napravio bih prvo mali uvod: Kada bi sada ustao iz groba covek koji je ziveo pocetkom proslog veka na ovim prostorima iz njegovog ugla gledanja svakako bi smo izgledali "nenormalni". Ono na sta mi obracamo paznju, sta nas tisti i o cemu mislimo navelo bi ga na zakljucak da smo nenormalni. Takodje mi mozemo izgledati nenormalno i onima iz Romskog naselja(ne zelim da vredjan Rome), ali izgledamo im nenormalno sa svojim obavezama i prohtevima, necete verovati ali zato sto recimo redovno peremo zube, posvecujemo paznju kucnjim ljubimcima itd... Na tom lancu dolazimo do onoga sto mi ne vidimo, a to je sledece; Mi smatramo nenormalnim stanovnike USA kao i stanovnike razvijenijih zemalja, jer upravo po tom istom principu mi nemam razumevanja za njihove prohteve i brige, prava... Za nas je to "ludi amerikanac" i mi ga podjednako nerazumemo kao sto nas nerazumeju oni daleko iza...
Poenta je da se ne moze odrediti sta je "normalno" vec treba imati razumevanja za sve, ziveti u skladu sa svojom savescu... Toga se drzim i kada odstupim onda mogu da se zabrinem za svoje psihicko stanje, sto je kao svako proispitivanje takodje pozitivan znak...

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.866
Evo je ,ok kupicu je zbog tebe,nego ko njih leci posto su svi isto nacitani?
Evo,ti si meni npr. baš dobar primer jedne isfrustriranosti,agresivnosti i da ne idem dalje. Na svakoj temi. Sav si sarkastičan,zajedljiv i misliš da si prepametan,a iz tvojih komentara se to baš i ne može zaključiti. Evo,ovo ti sad otvoreno pišem ovde. Zamoliću te da mene izbegavaš ovde na forumu,vrlo si mi antipatičan i tvoje mišljenje mi je repulzivno.

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.424

Inace sta mislis koja te tvoja dijagnoza lose procene mene i teranja sa teme kao nepodobnog?ili ako je tacna ,da sam recimo ja normalan a ti ne pa smo neistomisljenici?

Evo,ti si meni npr. baš dobar primer jedne isfrustriranosti,agresivnosti i da ne idem dalje. Na svakoj temi. Sav si sarkastičan,zajedljiv i misliš da si prepametan,a iz tvojih komentara se to baš i ne može zaključiti. Evo,ovo ti sad otvoreno pišem ovde. Zamoliću te da mene izbegavaš ovde na forumu,vrlo si mi antipatičan i tvoje mišljenje mi je repulzivno.
Bas to rekoh,znaci ja nikad za svojih 177 048 poruka nisam nikog tako ocrnio niti koristio takve epitete i ruzne nazive,pa nek procene ko je losa osoba

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.