mind control

hehe da to je malo poznatiji primer. Ali verovatno jedan od nacina kako vladari iz senke covecanstvu salju poruke koje idu u podsvest i sa takvim porukama da nam svest drze samo na seksualnoj chakri:

djflooring.jpg
GlassDown.jpg

aj mi ti sad reci foru, ja to nikad ne bih primetio da nisi okrenuo sliku.. i kako to sad moze da utice na mozak, kad nesto nisi ni primetio.. to je onda kako razumem obicna opticka varka.. :think: znaci ja sad nacrtam sliku sa dva smisla, ali drugi smisao da se ne vidi dok vam ja ne pokazem.. onda ima samo jedan smisao i kao takvu ce je svi gledati.. ne shvatam te vase tripove.. :dash: mozda sam GLUP za to, zato i trazim objasnjenje..
 
1. Registruj se pa tju ti odrzati bresplatan chas:mrgreen:

2. I da , jeste, znachi, ne shvatash.

3. Mozda jesi G... a mozda samo nisi prochitao pazljivo:bye:


Nov si ochigledno .
Informishi se pre no shto pocnesh da pljujesh nashto o chemu pojma nemash.;)

4. Nije ti pametno da se rugash Milicinoj temi , ona je dzelatov ljubimac:mrgreen:
 
neregistrovan
aj mi ti sad reci foru, ja to nikad ne bih primetio da nisi okrenuo sliku.. i kako to sad moze da utice na mozak, kad nesto nisi ni primetio..

Tako sto zivot i svet oko nas ne funkcionisu na nacin .. Okrenem se oko sebe , vidim i sve razumem a onda pljujem po onima koji razumeju vise a koji postuju na forumu "Natprirodne pojave".

Nego potrebeno je malo pokrenuti kefalo, i razumeti da se ne okrece sunce oko zemlje ( jer ti to tako vidis) vec obrnuto.

Raspitaj se sta je nesvesno, sta je kolektivno nesvesno. Sta je uopste nesvesni psihicki zivot.
Jer verovao ti ili ne pored tvoje svesti postoji i nesvesno.
Dakle, pusti tamo nekog Dekarta, Barklija, Kanta i Sopenhauera... pa i tkz. "filozofa nesvesnog" Eduarda von Hartmana i raspitaj se samo ko su bili Frojd i Jung. To ce ti biti dovoljno. ;)
 
Auuu ( sunce ti žarko(vo) ), pa od ovoga stvarno mož' se flipne :eek:
Više čovek ne zna u šta da veruje.

Ipak, verujem da postoji manipulacija mozgom. Samo, ne verujem da su te umetnute slike, ili te optičke varke, a pogotovo ovo zadnje, ono na čemu se ta manipulacija zasniva. Možda su deo nekih "specijalnih treninga uma", da to tako nazovem, ali za široke narodne mase dovoljna je i obična sugestija. Istrajna i trajna sugestija.
Možda nije odgovarajući primer, ali svakako da vredi da spomenem. Novinar, sada pokojni, Desimir Stanojević, istraživao je delovanja sekti, napisao nekoliko knjiga o tome. Takodje, istraživao je i vlašku magiju. Išao čovek po tom kraju Srbije, zapisivao priče kao neutralni posmatrač, ni jednom jedinom rečju ne rekavši svoj stav. I sada je mrtav. Ubijen? Neeee, čovek se obesio! Pouzdano znam sve to, jer je čovek više puta bio u kući u kojoj sada živim, bio prijatelj sa nekim rodjacima mog supruga, mada lično nisam imala prilike da ga upoznam. Ne želim da kažem 100%, ali postoji mogućnost da je malo preterao u svom radu sa takvim temama, svakodnevno se susrećući sa crnilom sekti ili magijskim ritualima o kojima je pisao, i jednostavno njegov mentalni sklop to nije mogao da izdrži.
Šta će nam umetnute slike ( ispravite me ako grešim, ali sve mi se čini da se to zove 25-ti kadar, ili tako nešto ), kada nas već svakodnevno bombarduju ogromnom dozom sugestivnih poruka, počev od tv reklama, preko drugog dnevnika, do emisija zabavnog sadržaja i nezaobilaznih filmova ( pa i crtaća ).
Sa druge strane, i ja sam odrasla uz Diznija. Čitala svake srede Mikijev, a svakog petka Politikin zabavnik. Ogromne količine drugih stripova i crtaća sam gutala. Pa, kakvu su mi to poruku imputirali u neokorteks? Ili, pak jesu, a da toga nisam svesna.
E, zato i kažem da od ovog mož' ( da) se flipne.
Takodje, toliko su puta na stranicama samo ovog podforuma spomenute neke "pojave, dogadjaji i likovi u njima", da je i to svojevrsna vrsta sugestije. Ustvari, oni se, poput nekih lajt-motiva, protežu kroz bukvalno sve teme koje sam ja za sada uspela da pregledam. Svesna ili ne, ali i to je sugestija, koja ima potencijal za mind kontrol.
Ne sudim, samo primećujem, zdravorazumski i objektivno.
Sve u svemu, ostaje trag. Evo, konkretno, rekoh da sam odrasla na Dizniju &Co i da ne primećujem da mi išta fali. No, ipak, pitam se za svoje dete. Dete je, i kada prerastemo bebeće razdoblje, doći će na red i igrice i crtaći i sve ostalo. Šta će moja ćerka, i sva druga deca, da gledaju u tim crtaćima?
Ili se,možda, ipak malo previše "primam" na sve to, a?
I definitivno, od ovija razgovori mož' se flipne...
 
:dash::dash::dash:
E, jesam genije... Nije, naravno Desimir Stanojević, već Milenović ili Milenkovićm ili tako nešto, ja tog čoveka znam, iz priča o njemu, kao Deska.
Izvinjavam se zbog greške.
 
Subliminalne poruke su poznate vec duzi niz godina i naucno je dokazano da uticu na nas na mnogo nacina. Recimo, dva strucnjaka za reklame su uzeli kao subjekte experimenta, koji je imao za cilj da vidi da li su i oni podlozni subliminalnim porukama. Tokom puta do zgrade gde su navodno trebali da rade, namerno su prolazili kolima (kojim su ih vozili) pored nekih zdanja gde su postavili razne predmete koje ce oni videti. Kad su stigli receno im je da treba da naprave reklamu za ... hmmmmm .... mislim klanicu (lol) i da imaju 45 minuta da nesto smisle (sto je povezano sa ranijim istrazivanjem koje je dokazalo da subliminalne poruke ne ostaju dugo u mozgu). Ekipa koja je sprovodila eksperiment je uzela i napravila skice reklame za koje su oni mislili da ce subjekti napraviti na kraju. I stvarno na kraju je bilo gotovo indentichno, i subjekti su bili .... pa ... jako zbunjeni XD Eto ...
 
ok, dosta je bilo.
sve sto sam napisala u uvodnom postu sam izmislila. ne postoji nikakva drugarica, nikakav udzbenik. za ime profesora sam lupila. kao i za kompletan tekst.
dalje slagala sam za onog savetnika bila klintona, samim tim laz je i njegova autobiografija i prica o njegovom rodjaku koji je zbrisao u rusiju.
namerno sam otvorila temu jer:
1. ocigledno neki veruju u sve sto procitaju
2. kada nesto procitaju ne proveravaju
3. pokusavaju "ozbiljno" da diskutuju iako su cinjenice same gluposti
4. dokazala sam salovu tvrdnju sa neke druge teme, da je vrlo lako nalupetati nesto i okaciti na sajt, na kome se nalaze "proverene informacije".
dakle, zapitajte se o istinitosti svega onoga sto nalazite na kojekakvim sajtovima i u jos gorim casopisima :D
 
ok, dosta je bilo.
sve sto sam napisala u uvodnom postu sam izmislila. ne postoji nikakva drugarica, nikakav udzbenik. za ime profesora sam lupila. kao i za kompletan tekst.
dalje slagala sam za onog savetnika bila klintona, samim tim laz je i njegova autobiografija i prica o njegovom rodjaku koji je zbrisao u rusiju.
namerno sam otvorila temu jer:
1. ocigledno neki veruju u sve sto procitaju
2. kada nesto procitaju ne proveravaju
3. pokusavaju "ozbiljno" da diskutuju iako su cinjenice same gluposti
4. dokazala sam salovu tvrdnju sa neke druge teme, da je vrlo lako nalupetati nesto i okaciti na sajt, na kome se nalaze "proverene informacije".
dakle, zapitajte se o istinitosti svega onoga sto nalazite na kojekakvim sajtovima i u jos gorim casopisima :D

AHA.. sve je bila smiseljna prevera.. Steta samo sto ova tema ispade najvalidnija ovde.. i u ocima skeptika i u ocima ljudi slobodnijeg uma.

Milice..dobar pokusaj..ali corak. ;)
 
corak po cemu?
pa vidis parekirisa koji je sav happy jer se slaze samnom??

Ma tema je takva da skoro i ne spada ovde jer su sublimirane poruke dokazane. A Parkeris nije srecan zbog tvoje izmisllene price, vec zbog teme koja je pokrenula raspravu o davno dokazanim stvarima u psihologiji , marketingu pa i u kontroli ljudskog uma za ko zna kakve ciljeve.
 
Možda su "činjenice" koje si iznela izmišljene, ali manipulacija ljudskim mozgom definitivno postoji.
Kao što rekoh, ne verujem da umetnute poruke čine osnov te manipulacije, mada postoje experimenti sa time. Postoje od 60-tih ili 70-tih godina 20-tog veka, ako ne i pre toga.
Ali sugestija svakako postiže dobre rezultate. Čak odlične rezultate, što se vidi čim pogledaš oko sebe. Moderno društvo = potrošačko društvo. Uticaj raznih vrsta i oblika reklama. Da ne nabrajam dalje, nemam vremena.
Pročitala sam negde i o 11-tom septembru u Americi. Ukratko, pisalo je da je moderno američko društvo toliko uljuljkano u neku sigurnost da im niko ništa ne može, što je svakako opet uticaj masmedija, da su tokom tragedije sa kulama bliznakinjama bežali u panici misleći da ih napadaju vanzemaljci! Svakako nemam načina da ovo proverim, ali mogu u to da verujem. Zaista nije teško u to poverovati. A onda su, opet pod uticajem masmedija, zapali u kolektivnu histeriju i strah od terorizma.
To je samo primer o kolektivnoj manipulaciji mozgom. A šta je sa pojedincem?
Definitivno postoji i definitivno se sprovodi.
 
neregistrovan


Tako sto zivot i svet oko nas ne funkcionisu na nacin .. Okrenem se oko sebe , vidim i sve razumem a onda pljujem po onima koji razumeju vise a koji postuju na forumu "Natprirodne pojave".

Nego potrebeno je malo pokrenuti kefalo, i razumeti da se ne okrece sunce oko zemlje ( jer ti to tako vidis) vec obrnuto.

Raspitaj se sta je nesvesno, sta je kolektivno nesvesno. Sta je uopste nesvesni psihicki zivot.
Jer verovao ti ili ne pored tvoje svesti postoji i nesvesno.
Dakle, pusti tamo nekog Dekarta, Barklija, Kanta i Sopenhauera... pa i tkz. "filozofa nesvesnog" Eduarda von Hartmana i raspitaj se samo ko su bili Frojd i Jung. To ce ti biti dovoljno. ;)

ja sam samo pitao da mi objasni u cemu je fora, ne shvatam kakve veze ima obicna slika, a kad je okrenes vidis **** .. sta, posle toga cu misliti o njoj piip..? psiho patologiju sam inace procitao od frojda.. evo, LEPOOO te molim, da mi ukratko objasnis u cemu je fora?
 
ja sam samo pitao da mi objasni u cemu je fora, ne shvatam kakve veze ima obicna slika, a kad je okrenes vidis **** .. sta, posle toga cu misliti o njoj piip..? psiho patologiju sam inace procitao od frojda.. evo, LEPOOO te molim, da mi ukratko objasnis u cemu je fora?

Jeste , a posle meni jedno kratko predavanje o neurohirurgiji.

Neregistrovani , pogledaj film na linku iz predhodnog posta.
 
ja sam samo pitao da mi objasni u cemu je fora, ne shvatam kakve veze ima obicna slika, a kad je okrenes vidis ****

Podsvesni um je meta bombardovanja subliminalnim porukama koje nam dolaze sa svih strana i kojima se nastoji manipulisati nasim ponasanjem kroz ljudske “nagone” poput onog za prezivljavanjem (glad, zedj, ospasonost svih vrsta), seksa, pohlepe, drustvene prihvacenosti, sigurnosti i teritorijalnosti (snaznog nagona iz reptilskog dela mozga)

Subliminalno znaci ispod praga jer nam se poruke prenose na nivou koji svesni um ne registruje, ali podsvesni to svakako cini. Podsvest vidi sve, dok svest percipira tek delic onoga sto prodje kroz nase oci, pa cak i mnogo toga menja. Subliminalno oglasavanje raskrinkano je pedesetih godina kada je otkriveno da su neke od televizijskih i bioskopskih reklama na delic sekunde prikazivali slike koje svesni um nije mogao percipriati, a poticale su zelju za odredjenim proizvodom. Nasla se tu subliminarna poruka “Zedan sam” dok su isle reklame za napitke. Objavljeno je preko 500 naucnih radova koji potvrdjuju delotvornost subliminarnih priuka. Producenti filmova poput Egzorcista i Teksaskog masakra motornom testerom javno su priznali da su njihovi filmovi sadrzavali nasilne i zastrasujuce subliminalne. U potreba subliminalnih poruka je u nekim zemljama protivzakonita, a americka Uprava za alcohol, duvan i vatreno oruzje kaze da je subliminalima svojstvena varljivost jer ih potrosac ne zapaza na normalnom nivou svesti i zato mu se ne daje sloboda izbora da poruku prihvati ili odbaci. Zanimljivo je, onda, sto niko nista ne preduzima u vezi sa subliminalima koji su brojni u oglasavanju, a jos vise u politickim manipulacijama.
 
Bicycle race by QUEEN.
Child in time by DEEP PURPLE.
Interstellar overdrive by PINK FLOYD(može i Leraning to fly)...
Ondak se javite k čiki.
Ali neće biti bone ni jopte.
Pa može malo o nesvjesnom,porukama i kontroli.
Sto mu gromova,jelenskih mu rogova,
tako mi čukundede vrača,karamba i karambita,
da li je bilo bolje za vrijeme druga Tita?
:cool:
 
Te razne subliminalne poruke upravo i imaju neko dejstvo zato jer su "nevidljive" obicnom percepcijom,
a prodiru u um, na razne druge nacine. Da ljudi svojom percepcijom tj svescu vide takve poruke
jasno, znali bista otprilike ne valja. Al kad se ne zna za izvor, onda poruke imaju dejstvo.
Jer osoba i ne zna sta ju je snaslo, jednostavno sledi svoje reakcije, neznajuci za izvor i razlog.
Ovo kazem za razne oblike manipulacije i poruke.

@ Parkeriss, hvala za obavestenja, tj textove. :)

Neregistrovan Korisnik:
e sad, necu da pričam nešto što ne znam.. ali čuo sam da ako ljudsko oko npr. može da registruje 5 slika u sekundi (mada može mnogo više) koka kola je u reklamu ubacila 6 sliku, koju naravno uopšte ne vidiš, i koja te ćera da kupiš koka kolu .. moj savet je, da kupujemo kolu vrnjci, jer oni čak i nemaju para za reklamu .. xD

:lol: :D

Ja inace najvise volim tu Vrnjci kolu, jer je slatka, a nije toliko gazirana. Coca Cou i ne volim bas
jer je "hemijski" nabijena, tj hocu reci ima mnogo vise otrovnih hemikalija nego druge kole. :)
 
Pa sad,zavisi od osobe.
Nekom je dovoljno i "zezamo krizu" ili "komšinice,je li to novo?-ne,oprano je..." :dash:
Neki vole ono kretensko Brrr!!! gdje se trese sisa u brinete ili bilder pokazuje mišiće.
Opet,mislim da je Stormbringer od PURPLE-a pravi odgovor.
:mrgreen:
 
Hej,Parker..Iššš.
Prvo,ima samo JEDNA seksualna čakra(koje boje i gdje,istraži).
Drugo,logika govori da Egzorcist i Chain saw massacre(gledo,čito) imaju više nego dovoljno vizuelno eksplicitnih scena da im ne trebaju subliminalne poruke.
СРПСКИ:довољно су одвратни,крвави и слузави да ми није битно да ли је нешто још грђе(а и ШТА је то грђе) писац хтeо да каже...
:mrgreen:
 
ali manipulacija ljudskim mozgom definitivno postoji.
Kao što rekoh, ne verujem da umetnute poruke čine osnov te manipulacije, mada postoje experimenti sa time. Postoje od 60-tih ili 70-tih godina 20-tog veka, ako ne i pre toga.
Ali sugestija svakako postiže dobre rezultate. Čak odlične rezultate, što se vidi čim pogledaš oko sebe. Moderno društvo = potrošačko društvo. Uticaj raznih vrsta i oblika reklama.
ma kakvi osnov, to sam samo dao mali primer za pocetak da ovi spameri mogu da se ukljuce u raspravu. Manipulacija ljudskim mozgom je mnogo shira, tek cemo da iznosimo o tome, ako ovi masoni opet ne zakljucaju temu.
 
Oružje podsvesti

Kao što je ideal svakog kriminalca da za delo koje je počinio, ne samo ne odgovara, već i uopšte - da nije primećeno da je bilo kakva radnja učinjena, tako bi i idealno ratovanje bilo ono gde meta agresije ne bi bila svesna da je u ratu - ni da se protiv nje vrši neka agresija.

Tako već kod biološkog uružja imamo slučaj prikrivene agresije, ali se ovde ipak može - na neki način - otkriti da to nisu prirodne bolesti.

Zato je trebalo otkriti još savršenije metode delovanja. Razvoj elektronike i naročito kompjuterske tehnologije - kako hardvera tako i vrlo naprednih softvera, omogućio je zadnjih godina, ulazak direktno u mozgove ljudi i to bilo ugrađivanjem mikro čipova (unetih u krvotok kroz razne vakcine i lekove) ili direktnim zraćenjima iz vazduha.

Sve ove tehnike se drže u tajnosti, ali i kada se o njima nešto sazna, prosečan čovek teško da je u stanju da pojmi da su takve tehnike moguće, jer sve to prevazilazi i najsmelije romane naučne fantastike.

Pre nekoliko godina kada je izašao SF film "Matrix", bio je lepa zabava za omladinu i ljubitelje ovog žanra (i pored činjenice da ga mnogi nisu do kraja razumeli). Ali nažalost, to više nije nikakva fantastika već verovatno bliska budućnost (ali možda, već i prošlost ili sadašnjost).

Jedna od posebno efikasnih, novijih metoda za kreiranje poželjenog načina ponašanja kod ciljanih individua, a kojoj moramo posvetiti malo više pažnje je NEUROLINGVISTIČKO PROGRAMIRANJE. To je skup hipno-terapeutskih metoda koje u psihijatrijskom tretmanu mogu dati veoma pozitivne efekte na izgradnju ličnosti, ali isto tako i na destrukciji i projektovano ponašanje ljudi.

Specijalno odeljenje CIA i službe radio i tv-obaveštavanja NATO-a, do druge polovine sedamdesetih godina programiraju podsvest, a posebno svest hiper senzacionalnih ljudi u "neprijateljskim" zemljama. Tu spadaju umetnici, naučnici, stručnjaci koji rade u oblasti informisanja, kao i ljudi bolesne psihe i povećane nervne osetljivosti. Ova lica se zombiraju u pravcu raznih vrsta ponašanja i diverzija, pomoću uticaja na elektromagnetnu auru (biopolje), u čijim granicama ljudi žive i rade (u dijapazonu 8 - 11 kHz). Pošto svakom čoveku pripada određena vrednost elektromagnetne aure, postoji mogućnost direktnog uključivanja psihoprogramirajućih signala u mišljenje bilo kojeg čoveka. Ovakvi eksperimenti se u NATO-u nazivaju "predvidljivo ponašanje". ("Nauka i religija" 1990.br.8).

Sredinom 1991.g.u Rusiji se pojavila čitava serija članaka o "distancionom uticaju na ljudsku psihu pomoću elektronske aparature" ili o "psihotronom ili biotronom oružju", a koje su osvojili ruski vojni stručnjaci. Govori se o torzionim ili mikroleptonim poljima u kojima se zbivaju svi čovekovi misaoni procesi, ili popularno rečeno, u biopoljima. Konstruisani su instrumenti - biogeneratori, koji generišu veštačka torziona polja (biopolja).Prema pisanju ruskih novinara, psihotrone stanice se nalaze na svim ključnim mestima i oblastima pod kontrolom Ministarstva odbrane. Psihotron ima izuzetan uticaj na žrtvu - a može da prima i registruje misaone procese pa čak i da ih ubrzava. Na ovaj način je omogućena i telepatska komunikacija.

Sigurno da većini čitalaca ovo pre izgleda kao scenario za neki naučno fantastični roman - ali i to nije slučajno, jer su postavljeni paravani oficijelne nauke, kao tamponi ili amortizeri za nekontrolisno eksperimentisanje nekompetentnih naučnika, i to u celom svetu. Stvori se i uzdigne autoritet kontorlisane ustanove i ona postaje merodavna institucija da procenjuje i ocenjuje parafenomene. Postaju savim logična i tako spora istraživanja u ovoj oblasti, kako se prezentira javnosti, gde se eksperimentiše po osam godina na dokazivanju psihokineze pokretnih ciljeva, pa onda nemogućnost da se pronađe odgovarajući eksperiment za telepatiju, i to baš za psi - fenomen koji je veoma zanimljiv obaveštajnim stručnjacima.

nastavak sledi u sledecem postu
 
Poslednja izmena:
Šta je sada pa ovo – nekakva SF priča?
Ali da li je baš tako – pođimo redom pa na kraju izvodimo zaključke.

Bioelektrično polje čoveka može se detektovati na daljinu, tako da se "meta" može nadgledati gde god da ode. Uz pomoć specijalne opreme za detekciju elektromagnetskih polja, kriptolozi NSA (NSA - Agenscije za nacionalnu bezbednost sa sedištem u Fort Džordž Dž. Midu, Merilend, SAD) mogu sa daljine očitavati prizvane potencijale (sa EEG-a). Podaci se zatim dešifruju u obliku misli i stanja uma. Subjekat je tako savršeno dostupan za psihološku manipulaciju. Pomoću svoje opreme, osoblje NSA može bukvalno - kao da bira običan telefonski broj - "okrenuti bilo koju osobu u SAD koju prati obaveštajna mreža, detektovati elektromagnetsko polje osobe, i putem kompjutera koje imaju, pratiti tu osobu 24 sata dnevno. Bukvalno, NSA može izabrati i pratiti - nadgledati bilo kog građanina SAD. (www.iskon.hr/tehnoklik/page/2005/10/25/0140006.html)

Zadatak SIGINT-a kao dela NSA je prerastao u program za dekodiranje elektromagnetskih talasa u čovekovoj okolini, radi bežičnog prisluškivanja kompjutera i praćenja osoba ugrađivanjem elektronskih implantata u njihova tela. SIGINT je zasnovan na činjenici da sve u okruženju sa električnim nabojem emituje magnetsko polje, koje odaje elektromagnetske talase. NSA je razvila naprednu digitalnu opremu koja može na daljinu analizirati sve objetkte bez obzira jesu li organski ili pokazuju neku električnu aktivnost.

SIGINT ( Signal Intelligence) koristi stimulaciju mozga uz pomoć elektromagnetnih frekvenci (EMF). SIGINT primenjuje EMF stimulaciju mozga u okviru programa monitoringa nervnih signala na daljinu (RNM) i elektronske veze sa mozgom (EBL). Stimulacija mozga pomoću elektromagnetskih frekvenci posebno je napredovala od kada je 50-tih godina započet program MKULTRA - neurološka istraživanja zračenja (nejonizujućih EMF) i bioelektrična istraživanja i razvoj. Tajna tehnologija koja je nastala kao rezultat ovog projekta zavedena je u arhivi Agencije za nacionalnu bezbednost (NSA) kao "inteligencija zračenja" (radijaciona intelig­encija) i definisna kao "informacija iz nenamerno emaniranih (proizašlih) elektromagnetskih talasa u okruženju, koje ne uzrokuju radioaktivnost ili nuklearne detonacije". Ovu tehnologiju SIGINT drži u najvećoj tajnosti. NSA prati sve dostupne informacije o ovoj tehnologiji i zadržava za sebe, daleko od očiju javnosti, rezultate naučnih istraživanja na tom polju. Takođe postoje i međunarodni sporazumi da se ova tehnologija čuva u tajnosti. NSA poseduje odgovarajuću elektronsku opremu koja analizira električne aktivnosti kod ljudi na daljinu. Komjuterski generisano mapiranje mozga može neprestano i bez prekida da nadgleda i prati sve električne aktivnosti ljudskog mozga. NSA vodi podatke i dešifruje moždane mape pojedinaca (ima stotine hiljada kandidata), a sve u ime "nacionalne bezbednosti". Stimulaciju moz­ga elektromagnetskim frekvencijama takođe tajno primenjuje vojska.

U Fort Midu, centrali NSA, smeštena je najsavremenija kompjuterska tehnologija na svetu, razvijana isključivo za potrebe ove organizacije. U ovom trenutku, oprema kojom raspolaže NSA je 15 godina ispred sadašnje poznate kompjuterske tehnologije.

U svrhu elektronskog nadgledanja, elektronske aktivnosti ljudskog centra za govor u mozgu mogu se prevesti u subjektove verbalne misli. RNM može poslati šifrovane signale auditornom korteksu mozga (centar za sluh) i na taj način ostvariti direktnu audio komunikaciju sa mozgom (a da pri tom osoba nije ništa čula sopstvenim ušima). Na taj način agenti NSA kod subjekta mogu tajno izazvati simulirane halucinacije koje su karakteristične za paranoidnu šizofreniju.

Bez ikakvog kontakta sa subjektom, uređaj za monitoring nervnih signala na daljinu (RNM) može mapirati i zabeležiti električnu aktivnost vizuelnog korteksa (centar za vid) subjektovog mozga i prikazati slike iz subjektovog mozga na video monitoru. Agenti NSA tako vide isto ono što i oči subjekta koji je pod prismotrom. Vizuelna memorija subjekta im je takođe dostupna. RNM može poslati određene slike direktno vizuelnom korteksu mozga, preskačući pri tom oči i optičke nerve. Na taj način se u mozak subjekta mogu krišom utisnuti određene slike, pogotovo u REM fazi sna, a za potrebe kontrole ili programiranja uma.

Mreža SIGINT postoji u SAD još od 40-tih godina. U sedištu NSA, Fort Midu, postoji ogromni dvosmerni bežični RNM sistem, koji se koristi za praćenje subjekata i neinvazivni monitoring (nadgledanje) audiovizuelnih informacija u njihovom mozgu. Sve se to radi bez ikakvog fizičkog kontakta sa subjektom. RNM je vrhunski metod za nadgledanje i kontrolu stanovništva. Govor i 3D zvuk, kao i sublimisani audio signal, mogu se poslati auditornom korteksu subjektovog mozga (pri tom preskačući uši) i tačno određene slike se utiskuju u subjektov vizuelni korteks. RNM može menjati subjektovu percepciju, raspoloženje i motoriku.

Povezivanje sa centrima za govor i vid subjekata koji se nadgledaju bez sopstvenog znanja postali su vrhunski komunikacioni sistem obaveštajne zajednice SAD. RNM omogućava potpunu audiovizuelnu vezu mozga i kompjutera.

Mreža SIGINT takođe može na daljinu da detektuje, identifikuje i prati biolektrično polje svakog čoveka. Pre svega zahvaljujući odgovarajućoj opremi kojom se na neinvazivni način prate informacije u ljudskom mozgu digitalnim šifriranjem i dešifriranjem signala iz ljudskog mozga.

Aktivnosti nerava u mozgu stvaraju promenljive električne obrasce koji imaju i promenljivi magnetski fluks. Taj magnetski fluks emituje konstantni 5 milivatski elektromagnetski talas na frekvenciji od 30-50 Hz. Elektromagnetska emisija mozga sadrži i obrasce koji se nazivaju "prizvani potencijali". Svakoj misli, reakciji, motoričkom pokretu, zvuku koji se čuje i vizuelnom doživljaju u mozgu odgovara određeni "prizvani potencijal" ili skup "prizvanih potencijala". EMF emisija mozga može se dešifrovati i pretvoriti u precizne misli, slike i zvuke u subjektovom mozgu. SIGINT koristi EMF transmisiju stimulacije mozga kao komunikacioni sistem za prenošenje informacija (baš kao i poruka nervnom sistemu) obaveštajnim agentima, a takođe da mozgovima subjekata koji su mete tajnih operacija prenosi informacije na nepereceptivnom nivou. EMF stimulacija mozga funkcioniše na osnovu slanja kompletno kodiranih i pulsnih elektromagnetskih signala do okidača koji pokreće prizvane potencijale (događaje) u mozgu i na taj način stvara zvuk i vizuelne slike u nervnom spletu mozga. EMF stimulacija mozga takođe može da izmeni stanje uma subjekta i da utiče na kontrolu motoričkih procesa. Dvosmerna elektronska veza sa mozgom uspostavlja se praćenjem audiovizuelnih informacija u nervnom sistemu na daljinu, dok se istovremeno auditornom korteksu direktno šalje zvuk (uši ne čuju ništa) i lažne slike vizuelnom korteksu mozga (oči i optički nervi ne vide ništa). Slike se javljaju kao dvodimenzionalni lebdeći ekran u mozgu subjekta.

RNM je postao vrhunski sistem za nadgledanje, praćenje i kontrolu biolektričnih informacija u ljudskom mozgu. Pristup ovom sistemu ima samo ograničen broj agenata u obaveštajnoj zajednici SAD. RNM zahteva dešifrovanje rezonantne frekvencije svake specifične oblasti mozga. Ta frekvencija se zatim modulira (prilagođava, podešava), sa namerom da se u određenu oblast mozga usadi željena informacija. Frekvencija na kojoj različite oblasti mozga funkcionišu varira od 3-50 Hz. Jedino SIGINT modulira signale na ovoj frekvenci
 

Back
Top