Mig 1.44-MFI

Rider:
Evo da postavim i ja jedno pitanje.Šta mislite da li novi Ruski avion iz Biro-a MIG za Ruse predstavlja san ili javu
Definitivno javu. Iako je potrebna ogromna lova za razvoj novog aviona, Rusija zbog svoje velicine moze da priusti taj novac smanjujuci rashode na drugim mestima. Naravno ovo dovodi u pitanje razvoj druge tehnike, odrzavanje vec postojece ali ako se oceni da je Rusiji neophodan novi MIG onda ce biti i napravljen.
Uostalom vreme je da Rusi bace kosku Amerima necim novim pa da se ovi zabave par godina. :lol:
seti se samo SU-27 i njegovog prvog pretstavljanja u vazduhu, kobra i zvono su bacili Amerikance u ocaj.
 
Rider:
Evo da postavim i ja jedno pitanje.Šta mislite da li novi Ruski avion iz Biro-a MIG za Ruse predstavlja san ili javu
Naravno da je stvarnos.I to prava.
O tom avioncicu koji je svoj prvi eksperimentalni let zvanicno obavio 29.02 2000 moze se sada vec naci konkretni podaci po mnogim sajtovima.Tvrde da spada u petu generaciju Migova i trebao bi da bude jako efikasan u borbi sa F-117,F22,F-23 kao i protiv B-1,.B-2.A ako mislis da Rusi 4 godine sede skrstenih ruku grdno se varas.
 
Ne mislim da sede skrštenih ruku jer pratim razvoj tog aviona od njegovog samog početka.Iskreno voleo bih da što pre uđe u operativnu upotrebu i da malo(malo više) podpraši tur Amerikancima.Ali me sa druge strane brine velika,za Ruse, cena njegove proizvodnje.U pravu je Vlater kad kaže da mogu da smanje rashod ali kako sam primetio u poslednje vreme oni naprotiv razbacuju pare na neke besmislene projekte raketa i podmornica.Tako da postajem malo sumnjičav :?
 
Rider:
Ne mislim da sede skrštenih ruku jer pratim razvoj tog aviona od njegovog samog početka.Iskreno voleo bih da što pre uđe u operativnu upotrebu i da malo(malo više) podpraši tur Amerikancima.Ali me sa druge strane brine velika,za Ruse, cena njegove proizvodnje.U pravu je Vlater kad kaže da mogu da smanje rashod ali kako sam primetio u poslednje vreme oni naprotiv razbacuju pare na neke besmislene projekte raketa i podmornica.Tako da postajem malo sumnjičav :?

Ne bih se slozio da su projekti podmornica i raketa besmisleni, predpostavljam sta si hteo da kazes u vezi tih rashoda, ali ulaganje u predhodne dve nije bezveze, jer su to stvari na kojima se zasniva stratesko naoruzanje velikih sila. Ostali vidovi naoruzanja su vise 'takticki' i prava vojna nadmoc se se dobrim delom ogleda u podmornicama, strateskim raketama i strateskim bombarderima.
Pozdrav
 
topalovicdj:
Da li je san ili java,na znam,ali se pojavila
maketa prvo u 1:144 a zatim i u 1:72 pre par dana
pozdrav Đorđe

Za te makete ne znam ali znam da Rusi poseduju "maketu" 1:1. :lol: Da malo razjasnim: kada sam postavio pitanje "da li je Mig 1.44 san ili java" mislio sam na to da li ce taj avion uci u vecu serijsku proizvodnju ili ce ostati samo jos jedan propali projekat.
 
Rider:
topalovicdj:
Da li je san ili java,na znam,ali se pojavila
maketa prvo u 1:144 a zatim i u 1:72 pre par dana
pozdrav Đorđe

Za te makete ne znam ali znam da Rusi poseduju "maketu" 1:1. :lol: Da malo razjasnim: kada sam postavio pitanje "da li je Mig 1.44 san ili java" mislio sam na to da li ce taj avion uci u vecu serijsku proizvodnju ili ce ostati samo jos jedan propali projekat.
E to je vec pitanje za nagadjanje...
Mislim da je Rusima neophodna letilica nove generacije sa performansama kojima ce prevazici konkurenciju.
No kao i usvakom velikom projektu moze se desiti da nesto krene naopako i da se u pola projekta shvati da se u odredjenom segmentu trebalo ici u nekom drugom pravcu. Onda se izracuna da li je moguce i isplatljivo raditi modifikaciju ili ostaviti sve i preci na novi projekat.
To sto postoji prototip nije nikakva garancija uspeha.
No verujem da Rusi idu u dobrom pravcu jer im budzet ne dozovoljava "greske". Takodje kada se pogleda unazad cini se da Rusi imaju manje promasaja nego Zapad, posebno kada se ima u vidu koliko Amerika ulaze u post-proizvodnju tj. u usavrsavanje, doterivanje i sl.
Na kraju mislim i nadam se da ce MiG MFI zaziveti kako standardna ruska letilica jer su imali dovoljno vremena da ga urade dobro.
 
Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...
 
Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...
 
rudy_kv:
Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...
Cini se da je vreme lepih i skladnih letilica (vojnih) proslo.
Pogledaj samo izgled F-22, F-117 i dr.
Razlozi su verovatno uslovi koji ti avioni moraju da ispune i to cini mi se da tu najvise utice stealth uslov.
Pozdrav
 
vlater:
rudy_kv:
Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...
Cini se da je vreme lepih i skladnih letilica (vojnih) proslo.
Pogledaj samo izgled F-22, F-117 i dr.
Razlozi su verovatno uslovi koji ti avioni moraju da ispune i to cini mi se da tu najvise utice stealth uslov.
Pozdrav
Kako je moj profesor aerodinamike pricao... sve sto lepo leti lepo i izgleda... primer su jakovi, mustang, sejbrovi...
 
rudy_kv:
vlater:
rudy_kv:
Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...
Cini se da je vreme lepih i skladnih letilica (vojnih) proslo.
Pogledaj samo izgled F-22, F-117 i dr.
Razlozi su verovatno uslovi koji ti avioni moraju da ispune i to cini mi se da tu najvise utice stealth uslov.
Pozdrav
Kako je moj profesor aerodinamike pricao... sve sto lepo leti lepo i izgleda... primer su jakovi, mustang, sejbrovi...
:) Isto je i nama govorila profesorica osnova konstruisanja:
"Ako nesto ne izgleda lepo na crtezu, verovatno ste zajebali u proracunu."
 
pa ja se tek sad ukljucujem u temu ali


pa ****** mogu rusi stosta ali lokid martin radi na prototipu F 35

avion je vec poleteo i sve to, sad se samo usavrsava

leti nadzvucno a slece i POLECE vertikalno
jbg

a i zavisi, rusi stvarno imaju inovativna resenja ali njihovi avioni, priznacete, sastoje se iz poluga i puno mehanike ( one prave) a slabo mogu nesto amerima sto se tice digitalne tehnologije.

uporedicete su 27 ( odlican avion inace ) i F 16 ( takodjwe napravio lokid martin ) ili Su 25 ( niej bas nesto ) i A 10 ( strava avion ).

Bojim se da su rusi malo zaostali sto se tice malopre pomenute digitalne tehnologije u odnosu na amere.

ALOHA OFF :wink:
 
Tony:
pa ja se tek sad ukljucujem u temu ali


pa * mogu rusi stosta ali lokid martin radi na prototipu F 35

avion je vec poleteo i sve to, sad se samo usavrsava

leti nadzvucno a slece i POLECE vertikalno
jbg

a i zavisi, rusi stvarno imaju inovativna resenja ali njihovi avioni, priznacete, sastoje se iz poluga i puno mehanike ( one prave) a slabo mogu nesto amerima sto se tice digitalne tehnologije.

uporedicete su 27 ( odlican avion inace ) i F 16 ( takodjwe napravio lokid martin ) ili Su 25 ( niej bas nesto ) i A 10 ( strava avion ).

Bojim se da su rusi malo zaostali sto se tice malopre pomenute digitalne tehnologije u odnosu na amere.

ALOHA OFF :wink:
Nisu bas zaostali u pogledu dikitalizacije aviona neko je zbog finansija malo sporije uvode.U zadnjih nekoliko godina dosta aviona zadnje generacije u Rusiji je dobilo savremenu kompjuterizaciju.A inace vise verujemu u poluge i zupcanike nego u kompjuterske cipove.
Sto se tice Americkog aviona F-35 njegova ispitivanja su u potpunosti zavrsena i ceka na serijsku proizvodnju mada je ona i dalje neizvesna zbog finansija posto se paralelno sa ovim avionom proizvodi i F-25.F-35 Join Strike Fighter treba da bude zamena za sad vec zastarele F-14 i F/A-18.
 
rudy_kv:
Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...

evo sad sam gledao slike na netu.....moze on da ti djeluje kako god hoces ali meni je na mjestu zbog kanara i delta krila koji su dobro resenje a i repni stabilizatori idu lagano u v oblik pa mocno izgleda od napred
 
Tony:
pa ja se tek sad ukljucujem u temu ali


pa * mogu rusi stosta ali lokid martin radi na prototipu F 35

avion je vec poleteo i sve to, sad se samo usavrsava

leti nadzvucno a slece i POLECE vertikalno
jbg


Samo mala ispravka JSF NE POLECE VERTIKALNO vec samo slece tj ne radi se o V(S)TOL vec o STOVL avionu. Herier i Si Herier su V(S)TOL avioni tj i polecu i slecu vertikalno a mogu i sa zaletom dok su npr ruski Jak-38 (i njegov prototip jak 36) su bili cisti VTOL avioni.

E a sto se digitalizacije tice, pa vidi ovako svako od nas na stolu (ili cesce ispod njega) ima jaci racunar od najjacih koji se ugradjuju u avione jedina razlika OS za razne vazduholovne industrije ne pise MS :wink:
BTW u Sejs Satl su ugradjeni XT procesori (ok za cistunce intel 8086 i 88) pa sad vidi ko za kim zaostaje :lol:
 
Rider:
topalovicdj:
Da li je san ili java,na znam,ali se pojavila
maketa prvo u 1:144 a zatim i u 1:72 pre par dana
pozdrav Đorđe

Za te makete ne znam ali znam da Rusi poseduju "maketu" 1:1. :lol: Da malo razjasnim: kada sam postavio pitanje "da li je Mig 1.44 san ili java" mislio sam na to da li ce taj avion uci u vecu serijsku proizvodnju ili ce ostati samo jos jedan propali projekat.
Gde se pojavila maketa i ko je radi?
 
NikolaBD:
rudy_kv:
Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...

evo sad sam gledao slike na netu.....moze on da ti djeluje kako god hoces ali meni je na mjestu zbog kanara i delta krila koji su dobro resenje a i repni stabilizatori idu lagano u v oblik pa mocno izgleda od napred
Moj prof. aerodinamike je stalno govorio da onaj avion koji lepo izgleda, lepo i leti. To sto on mocno izgleda nista ne govori. Zasto nema snimaka tog aviona u letu?
 
e moja gospodo pa vi vidite kolko ste se izlupetali prosle godine nema nishta od ovoga MiG-a,na novom konkursu za lovca 5 generacije je Sukhoi pobedio MiG-Yak biro..prototip je Sukhoi T-50 koji je veoma slican sa F-22.MIG-Yak kandidat-http://img372.imageshack.us/my.php?image=4061mig1273view6oh.jpg ........................sukhoi t-50,,http://img378.imageshack.us/my.php?image=4061t503view5qz.jpg .............poredjenje izmedju 2 aviona............http://img366.imageshack.us/my.php?image=f22pakfa3re3jt.jpg
 
I ja sam čitao u časopisu "Aeromagazin" da je suhojev projekat odabran za avion 5 geeneracije.
Bilo kako bilo mig-1.42/1.44 je interesantan projekat koji je obećavao.Možda od toga bude nešto ....
 

Back
Top