MI6 - Rusija je bila prepreka za mirno resenje Iracke krize

Nemam nameru da gubim vreme u vojsci. Meni je 9 meseci u Aleksincu, u vojsci SRJ/SCG bilo sasvim dovoljno.

U Nato trupe ce se ionako prijavljivati dobrovoljci... neko drugi.. ja ne.
Od profesionalne placene vojske ne moze da se desertira. Ili hoces ili ne, regrutacije nema.

a ti bi se u svetom ratu protiv terorizma borio do zadnjeg amera, poljaka ili kanadjanina?

to nije fer.

europa Über Alles!
 
a ti bi se u svetom ratu protiv terorizma borio do zadnjeg amera, poljaka ili kanadjanina?

to nije fer.

europa Über Alles!

Ne bih se uopste borio protiv bilo kog (oruzjem, druga sredstva su vrlo pozeljna), ako se ja pitam. Previse smo tanki i sa stanovnistvom i sa teritorijom da bi mogli uspesno da ratujemo, sto se mene tice. Ne volim da se bavim poslom koji je unapred osudjen na neuspeh.

Taj rat protiv terorizma je sama magla, to ne postoji. Postoji opkoljavanje Rusije, al to je vec druga tema.
Najlakse je oklevetati neprijatelja govoreci obrnuto od istine. Amerikanci i Englezi su skoro pa jedina i potpuna pretnja miru i u Iraku i u Avganistanu, pa i po nekim drugim prostorima.

Ono sto konstatujem, ipak, je da mi u ratu sa Nato ne mozemo da pobedimo - i da uopste ne treba da se bavimo tom temom. Barem dok se okolnosti iz korena ne promene, a mozda ni tada.
 
Ne bih se uopste borio protiv bilo kog (oruzjem, druga sredstva su vrlo pozeljna), ako se ja pitam. Previse smo tanki i sa stanovnistvom i sa teritorijom da bi mogli uspesno da ratujemo, sto se mene tice. Ne volim da se bavim poslom koji je unapred osudjen na neuspeh.

Taj rat protiv terorizma je sama magla, to ne postoji. Postoji opkoljavanje Rusije, al to je vec druga tema.
Najlakse je oklevetati neprijatelja govoreci obrnuto od istine. Amerikanci i Englezi su skoro pa jedina i potpuna pretnja miru i u Iraku i u Avganistanu, pa i po nekim drugim prostorima.

Ono sto konstatujem, ipak, je da mi u ratu sa Nato ne mozemo da pobedimo - i da uopste ne treba da se bavimo tom temom. Barem dok se okolnosti iz korena ne promene, a mozda ni tada.

slazem se. lepo.

moj coe'k
 
misticna licnost ovaj matrix lik, nemozem ga procenim, dal pricam sa europljaninom, jugosom ili srbinom.

al svakako ume da zdravo razmslja

:mrgreen::hvala:

Jesam za EU, bio sam u obicnoj vojsci ali to smatram gubljenjem vremena, jesam za bolji standard i plate, nisam za to da budemo kolonija, ni istoka ni zapada.
Da radimo, da ne gundjamo i rezultati ne mogu da izostanu.

Svaki put izlazim na izbore, tada me bar nesto pitaju.

Inace mi je istorija hobi. Prava istorija ne trpi 'ovo volim ovo ne volim'. Ne drzim da sam nepogresiv.
 

Back
Top