Srbi žale za Jugoslavijom jer je bila zapravo Srboslavija

Ja da sam na mestu Hrvata ne bi se igrao sa terminom Srboslavija niti sa bilo cim sto bi moglo da probudi seljake na bilo koji nacin razmisljanja osim na Srbija Srbija, ole ole ole...
Dok GS razmisljaju Srbija je nebeska, svi smo Srbija i slicno , Hrvati nema cega da se plase...
Ali ako pocnu da razmisljaju u okvirima SFRJ ko je tu koga zaebao i slicno , nece biti dovoljno Hrvata da odbrane Hrvatsku, makar mislili da ce cela EU da ih brani , a nece...
Sitni pod.jeb je taktika koju Srbi polako genetski prihvataju od sipaca, a Hrvatski sitni pod.jeb je totalno drugaciji, vise preko ograde a ni tu cak nisu mogli da pariraju krajiskom, pepo bandic sistemu , ma sta se ljutis susjed , malo smo pokrali , malo smo se zaebavali , ali smo ljudi , zar ne susjed...

Trajna mrznja kao opredelenje koje Hrvati pokazuju da poseduju , ta katolicka strpljivost i okrenutost odgovornosti katolicizma, su ipak slabiji sistem od svakodnevne adaptibilnosti siptarskog modela, kad padne noc ti vices upomoc...al tebe nema....
 
Нисам давао линкове мислећи да је немогуће да долазиш из такве вукоебине
где вести о томе још нису стигле.
Ево ти са омиљеног вам слободног портала.
https://www.slobodnaevropa.org/a/nestale-bebe-u-srbiji-činjenice-i-njihove-posledice/30466633.html

Bebe su, sumnjaju ovi roditelji, u brojnim slučajevima od 60-ih godina dvadesetog veka do danas nestale nakon što su pod sumnjivim okolnostima proglašene mrtvim, bez umrlica i druge obavezne prateće dokumentacije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ове 'особе' би требало привести на информативни разговор и предложити им да напусте државу. Прво пријатељски а ако не послушају, онда друкчије.
Ко седи лево од Аиде(наше лево)?
Феђа Штукан? Снајпериста БиХ, убица српских војника а можда и цивила.
Наши либерални филмски радници и њему хлеба дају, ангажован је у серији Сабља.
Време је да ми Срби почнемо бојкот домаће кинематографије и јавно прозовемо такве штеточине.
 
Živa istina. Hrvatska je radila a Srbija se gradila.
Zato Srbi i žale za YU.
obrnuto. Posto su izgubili Srbiju, nakacili su se evropskoj uniji da ih izdrzava. Kur.ce se sa vecim platama od srpskih a ne pominju da su sve te plate kreditirane od EU ...............i to samo zato da se hrvatima omoguci da kupuju skupe evropske proizvode i usluge. Naravno, drzava je garant za te kredite, pa kao uslov za dobijanje kredita, rasprodaje nemcima sve sto postoji u hrvatskoj.
Za nas srbe je najgore od svega sto su se hrvati opet prikacili globalnom gubitniku pa cemo opet morati da ih vadimo iz porazenog tabora........ko i u prethodnim ratovima, pa ce nam opet uvale osakacenu privredu, poljoprivredu, a mozda i njihov kredit kojim danas isplacuju "tisucu i dvesto eura placu".
Al sta ces, komsije smo , ne biramo ih mi nego nam ih bog uvaljuje.
 
Bebe su, sumnjaju ovi roditelji, u brojnim slučajevima od 60-ih godina dvadesetog veka do danas nestale nakon što su pod sumnjivim okolnostima proglašene mrtvim, bez umrlica i druge obavezne prateće dokumentacije.
Niko za ovo nije cuo u Titovo vreme.
Ako jeste daj link, dokaz.....
Pusti babine price "svi znaju" :lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
obrnuto. Posto su izgubili Srbiju, nakacili su se evropskoj uniji da ih izdrzava. Kur.ce se sa vecim platama od srpskih a ne pominju da su sve te plate kreditirane od EU ...............i to samo zato da se hrvatima omoguci da kupuju skupe evropske proizvode i usluge. Naravno, drzava je garant za te kredite, pa kao uslov za dobijanje kredita, rasprodaje nemcima sve sto postoji u hrvatskoj.
Za nas srbe je najgore od svega sto su se hrvati opet prikacili globalnom gubitniku pa cemo opet morati da ih vadimo iz porazenog tabora........ko i u prethodnim ratovima, pa ce nam opet uvale osakacenu privredu, poljoprivredu, a mozda i njihov kredit kojim danas isplacuju "tisucu i dvesto eura placu".
Al sta ces, komsije smo , ne biramo ih mi nego nam ih bog uvaljuje.
To je sve jadikovanje očajnog slepca, to što ti pričaš (da se ne zbuniš da ti ukažem). :lol:
 
Pa sad Srbija definitivno nije "Jugoslavija 2.0" ali je cinjenica da su Srbi bili jedini drzavotvorni narod na ovim prostorima (koji je kroz istoriju imao svoju drzavu pa cak i carstvo jedno krace vreme) i da su Srbija i Srbi nosioci ideje jugoslovenstva i da je Srbija bila u toj Jugoslaviji taj kohezivni faktor iliti "lepak" koji je ostale narode i republike drzala na okupu, uostalom nije slucajno zasto je centar i prestonica te Jugoslavije bio Beograd a ne recimo Zagreb, Ljubljana, Sarajevo ili sta ja znam.

Inace stvaranje Jugoslavije mozda jeste bila greska iz danasnje perspektive i ideja koja je zakasnila jedno 50 godina u istorijskom procesu ali tad u ranom 20. veku to se cinilo kao jedna vrlo vizionarska, racionalna i napredna ideja i cinilo se kao nesto sto je najbolje za sve i itekako ima buducnost, cak i da su neki mozda i mogli da predvide neke nesuglasice, carke i trvenja medju nekim narodima u nekom momentu i da nece bas sve ici tako glatko ali mislim da niko pa ni najgori pesimisti nisu mogli da predvite takav horor i takav scenario kao sto su bili pre svega Jasenovac ili "Oluja".
:lol: :lol: :lol:
 
327161470_2768078216659296_3870701719311859302_n.jpg
 
To je sve jadikovanje očajnog slepca, to što ti pričaš (da se ne zbuniš da ti ukažem). :lol:
zasto ocajnog ? Koliko je gradjana hrvatske pobeglo iz hrvatske a koliko gradjana iz Srbije, trbuhom za hlebom ?
za 30 godina hrvatska je za 12 posto depopulisana (proterane srbe , njih 400 000 ne racunam) a gradjana Srbije ima manje za 8 posto (u ovo sam racunao i 1 posto albanaca koji su iz politickih razloga preselili na kosovo ili na zapad..........bez ovih 1 posto politickog iseljavanja, Srbiju je depopulisana za 7 posto )
Naravno, stopa mortaliteta i nataliteta su iste i u hrvatskoj i u Srbiji pa je i to uzeto u obzir.
Fakat je da hrvati beze iz hrvatske vise nego srbi iz Srbije............ne zato sto je hrvatska u EU jer ni za srbe nije nikakav problem da emigriraju na zapad.
 
zasto ocajnog ? Koliko je gradjana hrvatske pobeglo iz hrvatske a koliko gradjana iz Srbije, trbuhom za hlebom ?
za 30 godina hrvatska je za 12 posto depopulisana (proterane srbe , njih 400 000 ne racunam) a gradjana Srbije ima manje za 8 posto (u ovo sam racunao i 1 posto albanaca koji su iz politickih razloga preselili na kosovo ili na zapad..........bez ovih 1 posto politickog iseljavanja, Srbiju je depopulisana za 7 posto )
Naravno, stopa mortaliteta i nataliteta su iste i u hrvatskoj i u Srbiji pa je i to uzeto u obzir.
Fakat je da hrvati beze iz hrvatske vise nego srbi iz Srbije............ne zato sto je hrvatska u EU jer ni za srbe nije nikakav problem da emigriraju na zapad.
Iz Srbije odlaze i u Hrvatsku na rad a da mogu u EU otišlo bi dva miliona, nego nemaju papire. Slobodna procena je da sada oko pola miliona Srba radi u EU na crno. Kada budu dobili papire, nikada se više neće ni vraćati da uživaju u rusko-mongolskoj kulturi u Srbji. :lol:
I pored toga je Srbija u ogromnom padu. Što bi se reklo ni papiri ne zadržavaju beganiju. Međutim da se odobri radno pravo, bar milion Srba bi otišlo u roku od par godina.

Ostali bi filozofi i mudroseri lenjivci koji žive od mamiine plate.
 
Iz Srbije odlaze i u Hrvatsku na rad a da mogu u EU otišlo bi dva miliona, nego nemaju papire. Slobodna procena je da sada oko pola miliona Srba radi u EU na crno. Kada budu dobili papire, nikada se više neće ni vraćati da uživaju u rusko-mongolskoj kulturi u Srbji. :lol:
I pored toga je Srbija u ogromnom padu. Što bi se reklo ni papiri ne zadržavaju beganiju. Međutim da se odobri radno pravo, bar milion Srba bi otišlo u roku od par godina.

Ostali bi filozofi i mudroseri lenjivci koji žive od mamiine plate.
nesto mi govori da si iz Livna il Citluka.
 

Back
Top